1.A

 

ŘÍJEN ALBUM

Připomínám, že na eŽK přibývají známky i zprávy. Příští týden se učíme jen od pondělí do středy, ve čtvrtek a pátek jsou prázdniny. V úterý 31.10. si užijeme Halloween (dodržíme rozvrh, pozměníme obsah :-), převleky vítané ), 10.11. pojedeme do Divadla v Korunní na muzikál Modroočko, 16.11. do Divadla Na Cikorce na Kouzelný zvon. 20.11. nás navštíví pejsci v preventivním programu Bezpečný pes.

Přibyly i nějaké fotky z vyučování v říjnovém albu. Obzvlášť pěkné obličeje se nám povedly při ochutnávce ovoce při ČVS :-)

16.10 jsme se zúčastnili Dnů pro záchranu života a stali jsme se mladými záchranáři :-) Fotek je tolik, že vydaly na samostatné záchranářské album ;-)

16.10. Dnes jsme se dozvěděli, že v Podzimním sběru jsme skončili na 3. místě! Děkuji všem sběračům :-)

SBĚR PODZIM 2017 - CELKEM 5577 KG
Místo TŘÍDA PRŮMĚR  CELKEM KG % SBĚRAČŮ NEJLEPŠÍ SBĚRAČI
1. 6.A 47 1 308 46%  KUCHAŘ, BABIÁNKOVÁ, ŠTĚPÁNKOVÁ
2. 9.B 36 762 76% KERLICKÝ, PÁNEK, HART
3. 1.A 27 509 21% REITMAJEROVÁ, ŠTĚPÁNKOVÁ, DUFEK

9.10. Minulý plán tak úplně nevyšel, měli jsme ale i spoustu jiné práce :-) Tento týden tedy písmena L a E, v matematice porovnávání, v ČVS stále podzim. Na další fotky z vyučování se koukněte do alba ;-)

V týdnu 2.10. - 6.10. plánujeme seznámení s hláskami a písmeny A a E, tvoření prvních slabik, numeraci do 5 a povídat si budeme o podzimu. Bude se konat sběr, ve středu budou konzultace pro rodiče do 17:00.

ZÁŘÍ ALBUM

Celý poslední zářijový týden se nesl ve znamení akcí a projektů. Děti se naučily mnoho nového z oblasti osobního bezpečí. V pátek na Den jazyků přišlo jen 11 žáčků 1.A, ale užili si ho náramně.  Průběh celého prvního měsíce školní docházky prvňáčků "soviček" aspoň trochu mapují fotky v albu.

   

25.9. POZOR ZMĚNA: Ve středu se sice zúčastníme pořadu Bezpečnost 3x jinak (2.VH, pořádá DDM Monet u nás ve škole), nevybíráme ale nic, pořadatel to dnes změnil na zdarma. Již převzaté peníze vrátím 26.9.

Sběr papíru se bude konat  3. -  6.10. , tak zatím střádejte :-)

V týdnu 25. - 29.9. nás čeká několik akcí:

V pondělí si zopakujeme znalosti z dopravní výchovy spolu s PČR a DDM Monet (2.VH, zdarma ve škole)

Ve středu se účastníme pořadu Bezpečnost 3x jinak (2.VH, pořádá DDM Monet u nás ve škole), V pátek proběhne celoškolní projekt Den jazyků ( a zatím je tajemství, co zažijeme :-) )

18. - 22.9. jsme stihli mnoho věcí:  V ČVS jsme se věnovali dopravní výchově a průzkumu dopravního provozu u školy - v pátek jsme to byli zkontrolovat. Je sice Den bez aut, ale velký rozdíl proti středě to nebyl :-( V matematice už bezpečně poznáme počet do pěti, přiřazujeme a porovnáváme. Při psacích chvilkách stále trénujeme různé cviky a píšeme různé druhy čar, při čtení trénujeme pozornost a paměť, sledujeme a vyprávíme děj. V Živé abecedě jsme doputovali Přípravnou řekou až k Písmenkovým horám, objevili jsme písmenko M. Čekalo na nás jako páteční překvapení a tak jsme ho mohli vidět, slyšet, ohmatat, cítit i ochutnat. Nevěříte? Nechte si o tom vyprávět, napoví i fotky :-)

15.9. Momentky tohoto týdne:

Slavíme Maruščin svátek V matematice hrajeme i Bingo Dopravní vycházka Chvilka na hřišti Příprava na psaní - uvolňujeme ruku Příprava na psaní - uvolňujeme ruku Při výtvarné výchově

Logická olympiáda 

11.9. Druhý týden školy jsme zahájili pilnou prací ve třídě, počasí nám přálo i na vycházku. V jídelně nám chutná.

ROZVRH 1.A, platný od čtvrtka 7.9., najdete ZDE

8. 9. Od středy do pátku jsme si zvykali na třídu i na spolužáky, zvládáme běžný pohyb ve škole. Navzájem se poznáme a dokážeme si už i rozdávat sešity :-)  Užili jsme si první společný tělocvik (tentokrát spojený s krátkou vycházkou po areálu školy) a v tělocvičně jsme tleskali při ukázce tanečního kroužku. Svačíme skoro každou přestávku, abychom měli dost energie na učení. Jsou z nás skuteční školáci.

Aplikovaná matematika

Velká přestávka

5. 9. jsme se něco naučili, pak jsme se v tělocvičně seznamovali a nakonec jsme zahájili družinkování :-)

4. 9. 2017 = NÁŠ PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

 

Pokud máte povedená fota, která chcete zveřejnit na stránce naší třídy, nebo pokud mi chcete něco sdělit, pište na hedvika.maskova@zsmeteo.cz

 Milé děti, vážení rodiče a další příznivci!

V pondělí 4.9. nám to už vypukne a začneme společně sbírat pírka vědění. Třeba nám pomůže i nějaká chytrá sovička. První den se sejdeme v 8:15 před školou ( v případě deště ve vestibulu) a jen na jednu vyučovací hodinu, abyste potom spolu mohli pořádně oslavit zahájení školního roku. V úterý si vás vyzvednu u šatny 1.A. Od druhého dne budou děti mít aktovku / školní batůžek, přezůvky, svačinu a pití. Další info se dozvíte z úkolníčku (ten budeme nosit každý den), eŽK či z webovek třídy.

Přístupové kódy do eŽK obdržíte na třídních schůzkách 6. 9. od 17:00, na které vás srdečně zveme.

Těšíme se na vás!             Třídní učitelka Hedvika Mašková a vychovatelka Helena Burešová Skuhrovcová

Důležité upozornění pro strávníky:
První den školního vyučování, tedy 4. 9. 2017, mají všichni strávníci oběd odhlášený. Pokud budete mít o oběd zájem, je třeba si jej přihlásit
. Další informace k obědům naleznete
 zde.

Těší se na vás i další vyučující:-) Vzkazují, co bude potřeba na:

TV: Obuv- do haly/ na ven, převlečení- sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky), nekaratisti + švihadlo
AJ: 10 euro fólií v průhledných deskách

Organizace prvního týdne:

Pondělí: sraz 8:15, rozloučíme se cca v 9:00. Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Úterý: vyučování 8:00 - 9:40, poté si můžete děti vyzvednout ( nahlásíte ráno, nebo dáte dítěti lístek). Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Středa: vyučování 8:00 - 10:45, poté si můžete děti vyzvednout ( nahlásíte ráno, nebo dáte dítěti lístek). Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Čtvrtek a pátek: vyučování 8:00 - 11:40. Děti, které chodí do ŠD, budou předány vychovatelce. Děti, které si vyzvednete po vyučování, si předáme ve vestibulu školy.

Další týden již budeme pracovat dle rozvrhu. Podrobnosti a odpovědi na otázky na třídních schůzkách.

 Důležité termíny:

 Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4. 9. 2017.
Konzultační hodiny všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16 do 17 hodin. Konzultační hodiny vedení školy jsou každou středu ve stejném čase.
Třídní schůzky jsou naplánovány na 6. září 2017, 6. prosince 2017 a 4. dubna 2018. Ve třídách 1. stupně budou od 17 hodin, ve třídách 2. stupně od 17.30. V 18 hodin bude následovat setkání Rady rodičů.
Termíny pedagogické rady - 29. srpna 2017, 8. listopadu 2017, 24. ledna 2018, 18. dubna 2018 a 25. června 2018.
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno a vysvědčení vydáno ve středu 31. ledna 2018.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.
Jarní prázdniny jsou pro školy v obvodu Prahy 1 - 5 stanoveny na 5. - 11. února 2018.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30.března 2018.
Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno a závěrečné vysvědčení vydáno v pátek 29. června 2018.

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana