1.A

 

 

ČERVEN Album

Poslední měsíc, kdy jsme ještě prvňáčci, si užíváme  - ode Dne dětí, přes Zahradní slavnost...

Čeká nás výlet a závěr školního roku. Držte nám palce!

KVĚTEN Album

Cyklojízda byla skvělá, zaslouží si vlastní album

Máme za sebou polovinu měsíce a několik pěkných akcí. Povedly se nám kytičky pro maminky k svátku, užili jsme si překvapení - krásné divadélko Aladinova lampa - a zvládli jsme všichni na velikánskou jedničku naše první společné kuchtění :-)

DUBEN  Album

27.4. jsme ukončili pokus ŘEŘICHA ochutnáváním :-) Také jsme si nachystali čarodějnice na 30.4.

24.4. jsme se s patrony ze 6.A vydali do velkého divadla. V paláci Hybernia nás čekalo baletní představení PETER PAN. Bylo docela dlouhé, někteří se z počátku ošívali, že nechápou, ale pak nás děj, známé postavy Petra Pana a Zvoněnky a rytmická hudba vtáhly do děje, až jsme valili oči. 

V pondělí 23.4. jsme si založili pokus a celý týden budeme pozorovat klíčení řeřichy. Všichni si také zasadili nějaká semínka. Domů si je ale neodneslo několik zapomínálků :-(

Jaro nás volá učit se venku.

Protože nás čeká návštěva baletního představení Peter Pan, užili jsme si napřed program Víš, co je balet? s baletkou Drahuškou z DDm Monet a malou Emou z 2.B.

Další akce byla také o zvířatech - tentokrát o jejich záchraně a záchranné stanici Penthea. 

I v dubnu nás čeká několik akcí jako zpestření běžné výuky, v albu budou přibývat dokumentační fotky. První z akcí byla celoškolní. Na louce nad Modřanskou roklí se sešlo přes 500 dětí od 1. až po 9. třídu, aby si užily ukázku vzácných i "obyčejných" dravých ptáků.

BŘEZEN Album

23. - 24. 3. 2018 NAŠE PRVNÍ SPOLEČNÁ NOC S ANDERSENEM: naše fotky, školní fotky a první dojmy:

  • Já jsem si to tak užiláááááááá!
  • A právě jsme porušili pravidlo, že škola je o víkendu zavřená.
  • Já spal jen 20 minut (poznámka TU - odhadování doby trvání a určování času nám ještě moc nejde :-) )
  • Bylo to super
  • Nedalo se tu spát
  • Zase si budu číst až do rána. Ale asi usnu.    

Ani jsme netušili, že 20.3. uvidíme další divadlo :-) Tentokrát nás třetí vyučovací hodinu (Promiň, matematiko !) navštívili naši kamarádi ze třídy I.M s Pavlínkou, aby nám předvedli prezentaci svých příspěvků do projektu Večerníček. Bylo to krásné: písničky se střídaly s vyprávěním, viděli jsme krásně zpracované naučné plakáty, vlastnoručně vyrobené leporelo, řešili jsme kvíz. Zamluvili jsme si k vypůjčení originální puzzle. Na závěr jsme usedli před improvizovaným jevištěm, abychom si užili příběh o Vojtovi, Kubovi a Matějovi - třech medvědech ze známého večerníčku, který ale vymysleli, nacvičili a sehráli šikovní "Montíci". Navíc nám pak ještě věnovali autorskou záložku do knížky. Celé třídě jsme mohutně zatleskali a poděkovali tak za zpestření dne.

19.3. za námi přijelo Dřevěné divadlo :-) Pohádku O princezně na hrášku jsme skoro všichni znali, ale potom! Stali se z nás loutkoherci učedníci, každý z nás dostal do opatrování jednu loutku a trénovali jsme její ovládání. Potom jsme si ve třídě zopakovali, co nového jsme se dozvěděli, a zapsali jsme si další list do Portfolia. My už známe rozdíly mezi loutkou vedenou zdola a marionetou, víme, že manekýn není jen ten, kdo předvádí módu,... A co vy? (Koukněte znovu i do alba)

Pustili jsme se s vervou do projektu Večerníček. Hledáme odpovědi na kvízové otázky z kartiček, povídáme si, kdo jaké zná večerníčky, odpovídali jsme páťákům na anketní otázky. Při výtvarce jsme si složili čepici a udělali masky Večerníčka. Příští týden nás čekají další aktivity, Už se těšíme! Samozřejmě nezanedbáváme učení. Zvládli jsme další písmeno a počítáme do 10. V ČVS se teď věnujeme dopravě. Podívejte se na další fotky do alba :-)

8.3. nás čekalo krásné představení O princi z knížky. Loutky byly jako živé a čaroděj udržel oheň na ruce! Drželi jsme princi Pepovi palce a byli jsme rádi, že všechno dobře dopadlo.

7.3. jsme si na pořadu o malých afrických savcích užili s kombou, bodlínem a surikatami. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života těchto malých šelem a dokonce jsme je i krmili :-)

ÚNOR Album

28.2. Poslední únorový den nás navštívily dvě Zoubkové víly :-) Povídali jsme si o ústní hygieně, čistili jsme "klapačky" a dostali jsme dáreček. Celý den nás také navštěvovali rodiče budoucích prvňáčků, kteří byli zvědaví, jak to u nás ve škole vypadá. To koukali, co už umíme!

Po jarních prázdninách jsme se opět vrhli do práce. Zahájili jsme krásnou akcí Přírodovědné stanice Penthea o zvířatech - koukněte na fotky, jak jsme byli odvážní. Konec Masopustu jsme ztvárnili maskami. Přibývají nám další písmenka a čteme slova i celé věty. Bezpečně zvládáme počítání na číselné ose, pamětně sčítáme i odčítáme, řešíme i tvoříme slovní úlohy. Procvičujeme hodiny. V eŽK od druhého pololetí můžete sledovat učivo podrobněji, zveme vás k nahlížení do třídní knihy.

LEDEN 2018 Album

31.1. Jsme si rozdali ta nejkrásnější vysvědčení! A oslavili jsme s Barborkou narozeniny. A zvládli jsme i suplovanou angličtinku :-) V albu máme i video. Jenom je škoda, že nás tolik chybělo!

16.1. Projekt Náměstí se nám skvěle povedl i díky pomocnicím z 5.A :-)

11.1. Krásné datum, krásné divadelní představení, krásná výtvarná dílna :-)

10.1. Na přání dětí uveřejňuji výsledek společného textařského úsilí při práci na PL POČASÍ:
( na nápěv známé písničky)

ŠLA NANYNKA /DO DEŠTĚ /3x
UPADLA TAM NA CESTĚ
DO BAHÝNKA.
DALA HLAVU DO LOUŽE
AŤ UŽ MI TO NEKLOUŽE!
/TY,TY,TY/2x, TY TO BUDEŠ ČISTITI!

JÁ TO ČISTIT /NEBUDU/3x
RADŠI VLEZU NA PŮDU, NA PŮDIČKU.
VE STŘEŠE JSOU DÍREČKY,
SKRZ NĚ PADAJ KROUPEČKY,
/BUM, BUM, BUM/2x
KROUPY ZBOŘÍ CELÝ DŮM! 

4.1. VŠICHNI ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY DOSTALI POD STROMEČEK DÁREK:

PROSINEC ALBUM

23.12. Poslední týden jsme absolvovali sportovní den, úžasnou dílničku s maminkami, Vánoční hvězdu a třídní besídku. Jen tak mimochodem jsme si rozšířili číselný obor a zvládli 2 nová písmena. O prázdninách nabereme nové síly a 3.1.2018 se zase vrhneme do práce!

14.12. Tak si představte, dnes za námi přijeli potkani! Že jsou fuj? Ale ne, tihle byli krásně plyšoví, byla s nimi legrace, připomněli nám, jak správně třídit odpad a dostali jsme od nich spoustu dárečků. Pořád jsme se vrtěli, tak si z fotek v albu vyberte, kde je komu vidět do obličeje :-) Příště už se určitě nikdo nebudeme bát ani trošičku :-)

13.12. Tak už jsme měli jednu adventní dílnu, přišel Mikuláš, bylo anglické divadlo, ukázku plazů, vylosovali jsme si, komu budeme dárkovým andílkem, poctivě lovíme z třídního adventního kalendáře. Dozvídáme se spoustu nových informací o Adventu. Například dneska o lidové tradici Lucky u nás a v severní Evropě. A čeká nás sportovní den, vánoční dílna, Vánoční hvězda, třídní besídka. Věřte nám ale, učení neodbýváme :-) 

LISTOPAD ALBUM

Možnost přispět na dobrou věc v předvánočním čase se nabízí ZDE

Začali jsme se připravovat na každoroční školní akci Vánoční hvězda

Adventní dílna s DDM Monet:

5.12. za námi přišel Mikuláš se svojí družinou.

Hodně pracujeme, proto jsme se už rozloučili s Živou abecedou.

Tuhle fotku jsme pojmenovali REKLAMA NA SLABIKÁŘ :-)

Přehled prosincových akcí:
Adventní dílna ve spolupráci s DDM Monet proběhne 5.12. celé dopoledne (Stejně nebudeme mít myšlenky na nic jiného než na Mikuláše J ). Cena 50,- Kč. Vyrábět budeme různé vánoční ozdoby na stromeček. V ten den nás také navštíví školní Mikuláš se svou družinou.
11. 12. za námi do školy přijede anglické divadlo s představením Xmas EscapedCena 50,- Kč.
Nově 13.12. ​Ukázka zvířectva a péče o ně - "Plazi kolem nás a s námi". Cena 60,- Kč.
Na 18. 12. je vyhlášen školní Sportovní den pro 1. – 3. ročník, sportovat se bude v tělocvičně 2 VH.
Vánoční dílnu s maminkami, babičkami, tetami i dalšími ochotnými a dopoledne pracovně nevytíženými členy rodin  navrhuji  na 19.12. od 8.00 do 10.45 hod. Prosím ty, kteří mají v plánu se zapojit, aby mi do Třídních schůzek, které se konají 6.12. od 17:00, napsali: kdo přijde, návrh výrobku, materiální zajištění a (pokud možno minimální) finanční náročnost. Vše doladíme na TŘ.SCH.

20.11. nás navštívili pejsci v preventivním programu Bezpečný pes. Sára i Čilinka (jejich vznešená jména jsme si nezapamatovali :-) ) byly velmi hodné a byla s nimi i legrace. Dozvěděli jsme se o psech spoustu nových informací a dohodli jsme se, že si je na jaře pozveme znovu, zase s jiným programem. Domácí úkol jsme dnes dostali od trenérky z Kynologického servisu: máme naučit všechny doma, jak se chránit před nebezpečným psem. A kouknout se na fotky do alba ;-)

    

Učíme se s velkou chutí. A aby nám šlo psaní ještě lépe, máme novou pomůcku - PÍSKOVIŠTĚ :-) :-) :-)

 

13. - 16.11. byl kratší týden, přesto byl bohatý na zážitky a nové poznatky. Hned v pondělí jsme vyrazili v rámci ČVS prozkoumat nejbližší les. A protože se blíží zima, natrénovali jsme, co patří do krmítek a do krmelců. V úterý jsme přidali nové písmenko U a rovnou jsme ho zvládli i napsat. Také jsme se seznámili s paní Nulou. Ve středu jsme při češtině pracovali jako jeden tým. A v pátek? Další krásné divadýlko. Tam jsme určitě nebyli naposled! Týden jsme zakončili malováním marionet z pohádky. Všechna tuš skončila na správném místě, nikdo nic nevylil... :-) Obrázky nám hned v pondělí zase ozdobí naši "výstavní chodbu", do alba přibyly další dokumentační fotky.

 

 

 

10.11. Jsme vyrazili na muzikál O kocouru Modroočkovi. Celý den se skvěle vydařil!

ŘÍJEN ALBUM

31.10. HALLOWEENSKÉ UČENÍ a řádění a svačení nám zabralo celý den :-) Složku PL si děti odnesly domů na ukázku v tašce, zážitky snad v sobě! Všichni jsme si to užili. FOTKY

   

 

Připomínám, že na eŽK přibývají známky i zprávy. Příští týden se učíme jen od pondělí do středy, ve čtvrtek a pátek jsou prázdniny. V úterý 31.10. si užijeme Halloween (dodržíme rozvrh, pozměníme obsah :-), převleky vítané ), 10.11. pojedeme do Divadla v Korunní na muzikál Modroočko, 16.11. do Divadla Na Cikorce na Kouzelný zvon. 20.11. nás navštíví pejsci v preventivním programu Bezpečný pes.

Přibyly i nějaké fotky z vyučování v říjnovém albu. Obzvlášť pěkné obličeje se nám povedly při ochutnávce ovoce při ČVS :-)

16.10 jsme se zúčastnili Dnů pro záchranu života a stali jsme se mladými záchranáři :-) Fotek je tolik, že vydaly na samostatné záchranářské album ;-)

16.10. Dnes jsme se dozvěděli, že v Podzimním sběru jsme skončili na 3. místě! Děkuji všem sběračům :-)

SBĚR PODZIM 2017 - CELKEM 5577 KG
Místo TŘÍDA PRŮMĚR  CELKEM KG % SBĚRAČŮ NEJLEPŠÍ SBĚRAČI
1. 6.A 47 1 308 46%  KUCHAŘ, BABIÁNKOVÁ, ŠTĚPÁNKOVÁ
2. 9.B 36 762 76% KERLICKÝ, PÁNEK, HART
3. 1.A 27 509 21% REITMAJEROVÁ, ŠTĚPÁNKOVÁ, DUFEK

9.10. Minulý plán tak úplně nevyšel, měli jsme ale i spoustu jiné práce :-) Tento týden tedy písmena L a E, v matematice porovnávání, v ČVS stále podzim. Na další fotky z vyučování se koukněte do alba ;-)

V týdnu 2.10. - 6.10. plánujeme seznámení s hláskami a písmeny A a E, tvoření prvních slabik, numeraci do 5 a povídat si budeme o podzimu. Bude se konat sběr, ve středu budou konzultace pro rodiče do 17:00.

ZÁŘÍ ALBUM

Celý poslední zářijový týden se nesl ve znamení akcí a projektů. Děti se naučily mnoho nového z oblasti osobního bezpečí. V pátek na Den jazyků přišlo jen 11 žáčků 1.A, ale užili si ho náramně.  Průběh celého prvního měsíce školní docházky prvňáčků "soviček" aspoň trochu mapují fotky v albu.

   

25.9. POZOR ZMĚNA: Ve středu se sice zúčastníme pořadu Bezpečnost 3x jinak (2.VH, pořádá DDM Monet u nás ve škole), nevybíráme ale nic, pořadatel to dnes změnil na zdarma. Již převzaté peníze vrátím 26.9.

Sběr papíru se bude konat  3. -  6.10. , tak zatím střádejte :-)

V týdnu 25. - 29.9. nás čeká několik akcí:

V pondělí si zopakujeme znalosti z dopravní výchovy spolu s PČR a DDM Monet (2.VH, zdarma ve škole)

Ve středu se účastníme pořadu Bezpečnost 3x jinak (2.VH, pořádá DDM Monet u nás ve škole), V pátek proběhne celoškolní projekt Den jazyků ( a zatím je tajemství, co zažijeme :-) )

18. - 22.9. jsme stihli mnoho věcí:  V ČVS jsme se věnovali dopravní výchově a průzkumu dopravního provozu u školy - v pátek jsme to byli zkontrolovat. Je sice Den bez aut, ale velký rozdíl proti středě to nebyl :-( V matematice už bezpečně poznáme počet do pěti, přiřazujeme a porovnáváme. Při psacích chvilkách stále trénujeme různé cviky a píšeme různé druhy čar, při čtení trénujeme pozornost a paměť, sledujeme a vyprávíme děj. V Živé abecedě jsme doputovali Přípravnou řekou až k Písmenkovým horám, objevili jsme písmenko M. Čekalo na nás jako páteční překvapení a tak jsme ho mohli vidět, slyšet, ohmatat, cítit i ochutnat. Nevěříte? Nechte si o tom vyprávět, napoví i fotky :-)

15.9. Momentky tohoto týdne:

Slavíme Maruščin svátek V matematice hrajeme i Bingo Dopravní vycházka Chvilka na hřišti Příprava na psaní - uvolňujeme ruku Příprava na psaní - uvolňujeme ruku Při výtvarné výchově

Logická olympiáda 

11.9. Druhý týden školy jsme zahájili pilnou prací ve třídě, počasí nám přálo i na vycházku. V jídelně nám chutná.

ROZVRH 1.A, platný od čtvrtka 7.9., najdete ZDE

8. 9. Od středy do pátku jsme si zvykali na třídu i na spolužáky, zvládáme běžný pohyb ve škole. Navzájem se poznáme a dokážeme si už i rozdávat sešity :-)  Užili jsme si první společný tělocvik (tentokrát spojený s krátkou vycházkou po areálu školy) a v tělocvičně jsme tleskali při ukázce tanečního kroužku. Svačíme skoro každou přestávku, abychom měli dost energie na učení. Jsou z nás skuteční školáci.

Aplikovaná matematika

Velká přestávka

5. 9. jsme se něco naučili, pak jsme se v tělocvičně seznamovali a nakonec jsme zahájili družinkování :-)

4. 9. 2017 = NÁŠ PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

 

Pokud máte povedená fota, která chcete zveřejnit na stránce naší třídy, nebo pokud mi chcete něco sdělit, pište na hedvika.maskova@zsmeteo.cz

 Milé děti, vážení rodiče a další příznivci!

V pondělí 4.9. nám to už vypukne a začneme společně sbírat pírka vědění. Třeba nám pomůže i nějaká chytrá sovička. První den se sejdeme v 8:15 před školou ( v případě deště ve vestibulu) a jen na jednu vyučovací hodinu, abyste potom spolu mohli pořádně oslavit zahájení školního roku. V úterý si vás vyzvednu u šatny 1.A. Od druhého dne budou děti mít aktovku / školní batůžek, přezůvky, svačinu a pití. Další info se dozvíte z úkolníčku (ten budeme nosit každý den), eŽK či z webovek třídy.

Přístupové kódy do eŽK obdržíte na třídních schůzkách 6. 9. od 17:00, na které vás srdečně zveme.

Těšíme se na vás!             Třídní učitelka Hedvika Mašková a vychovatelka Helena Burešová Skuhrovcová

Důležité upozornění pro strávníky:
První den školního vyučování, tedy 4. 9. 2017, mají všichni strávníci oběd odhlášený. Pokud budete mít o oběd zájem, je třeba si jej přihlásit
. Další informace k obědům naleznete
 zde.

Těší se na vás i další vyučující:-) Vzkazují, co bude potřeba na:

TV: Obuv- do haly/ na ven, převlečení- sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky), nekaratisti + švihadlo
AJ: 10 euro fólií v průhledných deskách

Organizace prvního týdne:

Pondělí: sraz 8:15, rozloučíme se cca v 9:00. Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Úterý: vyučování 8:00 - 9:40, poté si můžete děti vyzvednout ( nahlásíte ráno, nebo dáte dítěti lístek). Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Středa: vyučování 8:00 - 10:45, poté si můžete děti vyzvednout ( nahlásíte ráno, nebo dáte dítěti lístek). Děti, které zůstávají, budou do 11:40 v péči učitelky, poté budou předány vychovatelce ŠD

Čtvrtek a pátek: vyučování 8:00 - 11:40. Děti, které chodí do ŠD, budou předány vychovatelce. Děti, které si vyzvednete po vyučování, si předáme ve vestibulu školy.

Další týden již budeme pracovat dle rozvrhu. Podrobnosti a odpovědi na otázky na třídních schůzkách.

 Důležité termíny:

 Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4. 9. 2017.
Konzultační hodiny všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16 do 17 hodin. Konzultační hodiny vedení školy jsou každou středu ve stejném čase.
Třídní schůzky jsou naplánovány na 6. září 2017, 6. prosince 2017 a 4. dubna 2018. Ve třídách 1. stupně budou od 17 hodin, ve třídách 2. stupně od 17.30. V 18 hodin bude následovat setkání Rady rodičů.
Termíny pedagogické rady - 29. srpna 2017, 8. listopadu 2017, 24. ledna 2018, 18. dubna 2018 a 25. června 2018.
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno a vysvědčení vydáno ve středu 31. ledna 2018.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.
Jarní prázdniny jsou pro školy v obvodu Prahy 1 - 5 stanoveny na 5. - 11. února 2018.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30.března 2018.
Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno a závěrečné vysvědčení vydáno v pátek 29. června 2018.
 
 
 
 
 
 
OČEKÁVANÉ VÝSTUPY KRITÉRIA HODNOCENÍ I. ROČNÍK

Český jazyk
¦ Čte jednoduché texty velkým i malým, tiskacím i psacím písmem správnou technikou a přiměřeným tempem
¦ Soustředěně naslouchá a srozumitelně, výstižně převypráví obsah čteného a slyšeného
¦ Vyjadřuje pocity z přečteného textu, klade otázky k textu, rozvíjí děj, uspořádá fragmenty textu
do logické nebo časové posloupnosti, vyhledá informace v textu
¦ Plynule, srozumitelně a výstižně vypravuje zážitky, smysluplně se řečí i písmem vyjádří na dané téma
¦ Píše psacími písmeny, dodržuje správné tvary a spojování písmen, dodržuje hygienická pravidla při psaní, píše úhledně a čitelně
¦ Zvládá opis, přepis, diktát – věcně správně, úhledně, čitelně
¦ Dramatizuje jednoduchou scénku – aktivně se účastní, spolupracuje se spolužáky
¦ Rozliší základní literární žánry (rozpočitadlo, říkanka, pohádka...)

Matematika
¦ Ovládá numeraci do 20 (spočítá, přiřadí, zobrazí, porovná, uspořádá, vytvoří soubor...)
¦ Sčítá a odčítá zpaměti do 20 (bez přechodu desítky)
¦ Rozezná, pojmenuje, vymodeluje základní geometrické útvary v rovině i v prostoru
¦ Správně zapíše čísla, matematické symboly a operace
¦ Orientuje se v prostoru (správně používá pojmy vlevo, vpravo, nad, před atd.)
¦ Reálnou úlohu vyjádří matematickou operací a správně vypočítá

Člověk ve světě
¦ Orientuje se ve škole a v jejím okolí, rozpozná nebezpečí
¦ Poznává a dodržuje pravidla slušného chování a hygienické návyky
¦ Pozoruje a popíše změny ve svém okolí
¦ Orientuje se v čase (dny v týdnu, režim dne, roční období, hodiny)
¦ Pracuje s drobným materiálem
¦ Pečuje o prostředí třídy

Společná kritéria hodnocení Čj, M, ČvS:
ověřování znalostí písemnou a ústní formou, aktivní účast v hodinách, plnění individuálních i skupinových úkolů
vedení sešitů, portfolia a pracovních sešitů
aktivní přístup k plnění zadané práce
příprava na hodinu (pomůcky), domácí příprava
udržování pořádku na pracovním místě
Kritéria pro předmět hudební výchova – souhrnně pro 1. stupeň
aktivní účast na společných činnostech, spolupráce, domácí příprava (připravenost na hodinu – učebnice, sešit, případně aktualita, projekt apod.)
vedení sešitu (1 - 3 ročník)
znalost hudebních pojmů, s nimiž se v hodině běžně pracuje
realizace vybrané písně dle individuálních schopností a dovedností ve skupině spolužáků či jednotlivě (zpěvem, pohybem, doprovodným rytmem, přehráním melodie apod.)
rozeznání vybraných hudebních nástrojů (dle vyobrazení či ze znějící hudby), roz-poznání skladeb vybraných hudebních skladatelů na základě poslechu
tvorba a následná prezentace samostatného projektu, který je součástí (4. a 5. roč-ník), případně sdělení hudební aktuality (všechny ročníky)
orientace v zápisu písně (na kolik dob se počítá, jaké je tempo písně, zda melodie stoupá či klesá, jaká je dynamika písně, na kterou dobu píseň začíná, zda se sloka opakuje - repetice apod.)
napsání testu zaměřeného na probraná témata (4. a 5. ročník), součástí testu bývá zápis slyšeného rytmu, znalost vybraných hudebních pojmů a rozpoznání hudebních nástrojů, skladby a jejího autora na základě poslechu. Test se obvykle píše 2 - 4 x do roka
veškeré výstupy z předmětu jsou hodnoceny známkou s váhou 1

Kritéria hodnocení TV

Výborně – žák si plní své povinnosti, řídí se pokyny vyučujícího Tv, chápe smysl všech částí vyučovací hodiny (rozcvičení, nástup, …), pravidelně nosí cvičební úbor včetně vhodné obuvi, chová se jako sportovec (v zásadách fair play), snaží se o zlepšení vlastních výkonů. Respektuje své spolužáky i učitele a dodržuje zásady bezpečnosti.
Chvalitebně – Žák si většinou plní své povinnosti, má někdy problém soustředit se pouze na sebe a pokyny vyučujícího, někdy se nechá rozptylovat při rozcvičení nebo ostatních činnostech, občas zapomene cvičební úbor a vhodnou obuv. Jeho výkony ho občas zajímají pouze v činnostech, které ho baví.
Dobře – Sport není pro žáka to pravé. Často zapomíná cvičební úbor nebo vhodnou obuv. Zlepšení jeho vlastních výkonů ho příliš nezajímá. Nerozumí příliš smyslu rozcvičení ani ostatních činností při hodině. Jeho zájem o dění při vyučování i zlepšení vlastních výkonů není příliš velký.
Dostatečně – Nejen, že žák často zapomíná cvičební úbor nebo vhodnou obuv, ale i jeho přístup k hodinám Tv není na požadované úrovni. Cvičí s velkou nechutí k veškerých pohybovým aktivitám a často pouze na příkaz učitele Tv. Neuznává ani nutnost respektovat pravidla sportovního a slušného jednání.

Výtvarná výchova
aktivní účast v hodinách, plnění individuálních i skupinových úkolů, aktivní přístup k plnění zadané práce, příprava na hodinu (pomůcky), udržování pořádku na pracovním místě
 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana