1.A

17.6. Pražská ZOO (celodenní výlet)

Dnes jsme se vypravili do zoologické zahrady. Zahrada byla otevřena již 28. září 1931. Je to moderní zahrada, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a u některých vede jejich celosvětové plemenné knihy. V  současnosti zde žije 5049 zvířat.  

 

 

 

 

 

3.6. Návštěva hasičů v Písnici

Dnes jsme byli pozvaní na prohlídku nové hasičské zbrojnice v Hoštické ulici. Dobrovolní hasiči nás provedli po celém objektu. Dokonce jsme si mohli prolézt hasičské auto a vyzkoušet přilby a obleky hasičů! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.5. Cyklojízda

A je to tady!

Dnes jsme se i my poprvé zúčastnili cyklojízdy. Bohužel, naší třídu reprezentovalo jen osm žáků, tři slečny a pět chlapců. Doufám, že příští rok nás bude podstatně více. 

A co jsme museli překonat? 

Nejprve jsme si vyslechli přednášku, co vše by naše kolo mělo mít za výbavu a jak mají být oblečeni cyklisté.

Pak jsme se odebrali na hřiště v Skalské ulici, kde jsme si zkusili jízdu zručnosti. Také si s námi deváťáci projeli trasu, která nás čeká ve třetí třídě. To už bude opravdický závod o medaile. 

Za absolvování cyklojízdy každý účastník dostal medaili, pití, propisovačku, placku a tkaničky do bot! Cyklojízda se všem moc líbila, jenom to počasí mohlo být lepší!

Děkuji všem závodníkům za účast!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.5. Čtyřlístek dětem

(Muzeum hlavního města Prahy)

 

Výstava „50 let se Čtyřlístkem“ se koná u příležitosti padesátiletého výročí vydání prvního čísla komiksu Čtyřlístek.

 Výstava je zaměřena na dětské publikum a pracuje s interaktivními prvky. Zve děti do světa dobrodružství a zapojí je do hry, jejímž cílem je představit současným dětem svět čtveřice postav z komiksu Čtyřlístek. Děti postupně prochází jednotlivými částmi výstavy a plní různé úkoly zaměřené na rozvoj psychomotorických dovedností i intelektuálních schopností. Základní koncept výstavy tvoří dům Čtyřlístku situovaný do městečka Třeskoprsky. Dům je rozdělen na čtyři místnosti, z nichž je každá věnována jedné postavičce z komiksu. U domku je i zahrada a Myšpulínova garáž, ve které je umístěn „stroj času.“ V jednotlivých místnostech domku jsou připravena další interaktivní pracoviště nezávislá na plnění úkolů ve hře. Mezi ně patří Myšpulínova laboratoř, Fifinčina kuchyně a šatník, Bobíkova posilovna a Pinďova strašidelná stezka.

Nakonec jsme všichni doputovali k pokladu a získali zaslouženou odměnu.

 

 

25.4. Branný den

(areál školy)

 

 

 

23.4. Pilné včely

(Ekodomov, program ke Dni Země )

 
Jak a kde žijí včely a co celý den dělají? Proč včely vyrábí med, kde berou vosk a k čemu v úlu slouží propolis? Hravou formou jsme se seznámili se životem včel. Vyzkoušeli jsme si práci včel čističek, létavek i strážkyň úlu.  Také jsme si nasadili včelařské klobouky a prohlídli další potřeby včelaře. Na závěr jsme si vytvořili svíčku z voňavého včelího vosku.

Naše ohlasy: 

Terezka:

Nejvíce se mi líbila hra, když jsme představovali včely čističky a sbírali pomocí smetáčku a lopatky papírky.

Filip R.:

Mně se líbilo všechno, ale nejvíce jídlo! Dostali jsme jednohubku - rohlík s medem.

Matěj K.:

Mně se líbilo prohlížení včel pod malou lupou.

Sofie:

Vše bylo pěkné, ale nejlepší byla výroba voňavých svíček.

Tadeáš:

Mě nadchlo prohlížení včel pod lupou.

Toník:

Mně se líbilo vyrábět svíčku, kterou dám mamince!

Míša:

Nejlepší byla hra na včely čističky!

 

 

 

16.4. Velikonoce našich prababiček 

Seznámili jsme se hravou formou s lidovými obyčeji velikonočního období. Paní lektorka nám také připomněla, jak žily děti v minulosti. Dozvěděli jsme se, jak se říká dnům před Velikonočním pondělím a jaké tradice jsou s každým dnem spojeny. Jenom jsme neseděli, ale zahráli jsme si různé hry, při kterých jsme si zaskotačili. Program byl zakončen půlhodinovou rukodělnou dílnou. Každý si vybarvil skřivánka, kterého jsme zavěsili na šňůrku a odnesli jsme si ho domů.

 Naše ohlasy:

Lucka:

Nejvíce se mi líbila hra na slepou bábu, které jsme říkali kucabába.

Bella:

Mně se líbilo vybarvování skřivana.

Mates K.:

Mě nadchla hra s polštáři, které paní lektorka ubírala a kdo si nestačil sednout, tak ze hry vypadl.

Lukáš:

Mně se také líbilo vybarvování skřivánka.

Kryštof:

Nejlepší byla hra na kucabábu, to bylo fajn!

Filip Sch.:

No jasně, kucabába byla super hra!

Zuzka:

Hlavně jsme se dozvěděli, jak naše prababičky slavily Velikonoce a jaké tradice se dřív dodržovaly.

  

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana