1.B

Divadlo Na Cikorce:  dne  11. 1. 2018 jsme navštívili představení Vánoční příběh  aneb                   Cesta do Betléma

Do divadla jsme se moc těšili. Z Vánočního příběhu jsme se mnoho dověděli, jak se Ježíšek narodil, co všechno tomu předcházelo, o setkání pastýřů a králů v Betlémě, o tom jak se všichni přišli poklonit Ježíškovi. Také o svátku Tří králů - jako svátku Zjevení Páně.  A zde se můžete podívat na kousek naší návštěvy v divadle ...

...  po skončení představení jsme ještě zůstali v divadle a malovali jsme za celou naši třídu vše, co jsme si z příběhu o narození Ježíška pamatovali. A takhle to dopadlo....

...sami vidíte, že se nám podařil vystihnout celý příběh. Návštěva v divadle se nám moc líbila.

 

 

Vánoční besídka  22. 12. 2017

Za dva dny je Štědrý den  a  to znamená  nadělování dárků ! Takové malé nadělování v naší třídě bylo dříve a na to jsme se velmi těšili

--také nesmí chybět ochutnávka cukroví ----

Po malé zábavě a rozbalení všech dárků je tady naše loučení se starým rokem --- a čím jiným než vesele, zpíváním a tanečkem !

Do  nového roku 2018  si  přejeme jen samé jedničky !    A pro všechny hodně zdraví, štěstí a spokojenosti !

AHOJ  V  ROCE  2018  !!!

 

20. 12. 2017   ---   VÁNOČNÍ HVĚZDA    

Naše výrobky - vánoční ozdoby ze slaného těsta jsme prodávali na vánočních trzích. Pomáhali nám také maminky a tímto jim chceme říci  VELKÉ DĚKUJEME !  Fota z tého akce mají rodiče, sami jsme se vyfotit (bohužel) nestihli.  Prodávali jsme my sami -- žáci 1. B  a  počítání nám šlo výborně! Vraceli jsme správně na všechny druhy bankovek -- takže jsme velmi dobří počtáři!  Prodávání se nám moc líbilo.

 

Sportovní den na naší škole 18. 12. 2017

Na tento den jsme se velmi těšili!    Probíhal ve 4 disciplínách : 

1. FOTBAL mezi prvními třídami    (umístili jsme se na 2. místě)

2. SKÁKÁNÍ PŘES ŠVIHADLO (na počet přeskoků za časový úsek)

3. PŘEKÁŽKOVÝ BĚH (který byl časovým půměrem za naši celou třídu) poslední sportovní disciplinou  bylo

4. KARATE   (rychle vstát a výkop)

U všeho nám pomáhali instruktoři žáků 9. tříd. Sportovní den byl pohodový a na každou disciplinu jsme se velmi těšili.  A už je tady  SEMIFINÁLE !

Následovalo  VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ :

I když nám až tolik nešlo o vítězství, ale o radost z pohybu, naše třída vyhrála 1. místo a to byl velký medový dort!  Máme velkou radost !!!

Těšíme se, že na naší škole bude více takových sportovních dnů!

 

                                                            

V pátek 15. 12. k nám do školy přijelo MOBILNÍ PLANETÁRIUM.  Dověděli jsme se hodně o naší sluneční soustavě, o planetách - jak vypadají a jaké to na nich je... Bylo to hodně zajímavé. Také už víme jak rychle "letí" paprsek světla  na naši planetu ZEMI - že je to jen 8 minut. Ke Slunci bychom letěli raketou asi takovou dobu, kterou chodíme do 1. třídy t.j. náš školní rok. A to se nám zdá hodně dlouho. Viděli jsme zblízka Měsíc, na který letěli kosmonauti necelý týden. Také jsme se dověděli, že se chystá cesta na Mars, kam se poletí 3/4 roku. Pěkně jsme si u toho leželi a nad sebou jsme měli ozářenou  oblohu plnou planet... Byl to skutečně krásný zážitek, připadali jsme si skoro jako kosmonauti, kteří letí vesmírem. Vesmír, planety a hvězdy - o tom bychom si mohli povídat stále a stále by to bylo pro nás zajímavé....

 

 

Dne 14. 12. 2017  jsme byli na akci TŘÍDĚNÍ ODPADU S POTKANY.                                                          Nejdříve jsme se jen tak dívali a poslouchali, co nám paní z technických služeb vysvětlovala o správném třídění odpadu.   Ale potom jsme se nestačili divit, protože tak velké potkany jsme ještě nikdy neviděli!   Šel z nich úplný strach,  ale nakonec jsme zjistili, že jsou to hodní potkani, kteří si s námi začali hrát a také jsme si je mohli pohladit.  Nakonec se s námi nechali i vyfotit - podívejte se sami .....

Dostali jsme od nich také spoustu dárků  (pastelky, pexeso, samolepky, omalovánky, puzzle..). Možná jsme je dostali také proto, že jsme znali hodně odpovědí na otázky, které nám paní přednášející dávala.     Dnes už přesně víme, že je třídění odpadu velmi důležité pro naše životní prostředí a to je -- pro náš život ....

 

 

Dnes 13. 12. u nás byla akce PLAZI KOLEM NÁS. Pan z pražské ZOO nám ukázal krásného chameleona, želvu a hada, které jsme si mohli pohladit. Už víme, jak je  povrch hada příjemný. Zvířata byla  moc hodná a nechala se od nás hladit. Podívejte se sami, že jsme se vůbec nebáli ...

 Viděli jsme také krmení chameleona. Bylo to hodně zajímavé, jak rychle svou kořist (létající hmyz) chytí. Akce se nám velmi líbila. 

 

Vánoce se blíží a naše třída bude také prodávat své výrobky na vánočních trzích, které budou 20. prosince. Proto jsme se pustili do výroby ozdob na vánoční stromeček, které budeme na trzích prodávat. Tímto všechny zveme -- PŘIJĎTE K NAŠEMU STÁNKU. Rádi vám ukážeme, co jsme vyrobili a můžete si je koupit i vy.  Podívejte se, jak jsme pracovali a vyráběli ozdoby ....

Ještě nás čekají ozdoby namalovat - a na to se moc těšíme. Bude to určitě zábava. Tak příště - u malování ozdob.....

 

MIKULÁŠ 5. 12. 2017  v naší třídě 1. B  

Mikuláš k nám přišel s anděly a mnoha čerty. Ale vůbec jsme se jich nebáli.  Byli to hodní čerti. Nikoho si neodnesli v pytli. A také jsme dostali nadílku. Podívejte se sami ......

Také jsme zazpívali Mikulášovi písničku Zima, zima tu je...

 

Ve středu 29. 11. 2017 jsme navštívili DEPO Kačerov. Na exkurzi jsme viděli obrovské haly, kde se kontrolují a opravují vozy z METRA. Pan Melichar, který pracuje v DEPU nám všechno podrobně vysvětloval a na jakékoliv otázky nám hned odpověděl. Také jsme se na chvíli stali řidiči metra. Nyní už víme, že je to sice zajímavé, ale také nelehké povolání.                                                                            

Podívejte se, jaká byla naše exkurze ---

I paní učitelka si vyzkoušela, jaké to je být řidičem metra na trase  "C" .......

 

 

Výtvarná výchova v naší třídě --- malujeme  ČERTY  k  MIKULÁŠSKÉMU SVÁTKU 

 --- a  na nástěnce visí naše obrázky.  Malování máme moc rádi. Je to náš oblíbený předmět.  Už se všichni těšíme na  MIKULÁŠE !!!!

 

V pondělí 20. 11. 2017 jsme se zúčastnili akce  BEZPEČNÝ PES , na které jsme se naučili, jak se máme chovat k cizím psům (kdybychom některého potkali) a také jsme viděli, jak jsou pejskové chytří a co všechno umějí. A tady je kousek z našeho setkání s milými pejsky ....

Pejskové byli moc milí a hodní. Určitě bychom chtěli mít také takového doma. Děkujeme za jejich návštěvu a těšíme se zase příště  (snad nás ještě někdy navštíví)....

 

Představení v Divadle  Na Cikorce

Dnes, ve čtvrtek 16. 11 2017  jsme navštívili představení  KOUZELNÝ ZVON.    V divadle se nám moc líbilo, pohádka byla napínavá. Nakonec jsme si mohli zblízka prohlédnout marionety a celý divadelní prostor. A tady je kousek z našeho pobytu v divadle a zpáteční cesty autobusem do školy.

Snad se vám naše malé představení také líbilo.  V pondělí se těšíme na bezpečného psa.

______________________________________________________________________________________

 

Dnes, v pátek 10. 11. 2017 jsme navštívili Divadlo v Korunní.  Byli jsme na představení MODROOČKO a moc se nám to líbilo. Hlavně, jak všechny kočičky pěkně zpívaly. Přitom jsme také hodně tleskali. A tady je kousek z naší cesty a pobytu v divadle ......

  Chvíli jsme si také povídali s divadelními herci a potom, jak vidíte - jsme jeli vesele zpátky do školy.  Malý výlet se podařil, protože nám vůbec nepršelo a těšíme se zase příště ...... 

 

Zdravá výživa  v  Prv

Už víme, jaké ovoce dozrává na podzim a jak se uskladňuje zelenina.  Ještě musíme některé druhy zeleniny ochutnat. Náš úkol byl - poznávání zeleniny podle chuti  -- dejte si také  s námi :

---- většinou jsme všichni poznali  mrkev, celer, petržel i kedlubnu.                                                            Kořenová zelenina není jen zdravá, ale i dobře chutná.

 

 HALLOWEEN  v  naší  třídě  1. B                     

V úterý jsme měli vyučování ve stylu halloweenu ---  a to se nám velmi líbilo. Tady je kousek z našeho vyučovacího dne  31. 10. 2017:

---- a masky, které jsme si sami vyrobili, si vezmeme na sebe příště.                                                                 Děkujeme za hezký den a prožitky.  

 

AKCE:  Dny pro záchranu života

V pondělí  16. 10.  2017   jsme zachraňovali  my  ---  třída 1. B  --- a tady je kousek z NAŠEHO dne :

 

 

 

 

Akce  se  nám  velmi  líbila !

 

 9.10. k nám přijel Bibliobus Oskar

Vzpomínka na náš první den ve škole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

škola nabízí pro žáky prvních tříd možnost navštěvovat hodinu logopedické prevence, která je zaměřena na stimulaci řečového vývoje dětí a logopedickou prevenci tak, aby se řeč u dětí vyvíjela co nejpřirozeněji a dosáhla co nejlepší úrovně.  V této hodině se zaměříme na dechová cvičení, sluchové a zrakové vnímání, rozvoj motoriky (hrubé, jemné, motoriky mluvních orgánů), rozumové schopnosti, na pomoc se správnou výslovností hlásek, rozvoj slovní zásoby a na schopnost souvislého vyjadřování.

Vše je prováděno hravou formou tak, aby aktivity děti bavily. Cílem logopedické prevence je ovlivnit řečový vývoj a dosáhnout zlepšení komunikačních schopností dítěte, aby co nejlépe zvládalo nároky školy.  Hodina nenahrazuje logopedickou péči klinického logopeda.

 

Logopedická prevence bude probíhat každé pondělí od 11.50 – 12,35 hod, tedy pátou vyučovacím hodinu. Bude navazovat na předchozí vyučování, je zdarma pro přihlášené zájemce a povede ji Mgr. Lara Vogeltanzová.  Kapacita je omezena! Po hodině logopedické prevence si žáky přebírá družina.  

Zájemci o logopedickou prevenci kontaktujte paní učitelku na email: lara.vogeltanzova@zsmeteo.cz

6.9.  připomínám  třídní schůzky dnes od 17.00 hod.

V pondělí 4.9.  se sejdeme v 8:15 před školou, při nepříznivém počasí ve vestibulu školy. Vyučování potrvá jen jednu vyučovací hodinu, tedy do cca 9.00 hod.
 V úterý si vás vyzvednu u šatny 1.B. Od druhého dne budou děti mít aktovku / školní batůžek, přezůvky, svačinu a pití. Další info se dozvíte z úkolníčku, eŽK či z webovek třídy.
Přístupové kódy do eŽK obdržíte na třídních schůzkách 6. 9. od 17:00, na které vás srdečně zveme.
                Těšíme se na vás!  Vaše třídní učitelka Eva Nývltová a vychovatelka Eliška Zasimenková

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana