1.C

1.C

 

 20.9.

Dobrý večer,

doufám, že jste si užili klidný víkend a jste všichni zdraví. I když zůstáváme doma, musíme pokročit v učení. Vím, že to pro Vás nebude jednoduché, úkolů nebudu zadávat moc. Vše pak ve škole společně důkladně procvičíme. Pokud budou děti unavené, rozdělte si práci na kratší časové úseky, dělejte přestávky, používejte názorné příklady. Pokud si nebudete vědět rady, volejte.

Čeká nás zřejmě online výuka, tak se těším, že vás všechny uvidím.

Matematika (pondělí 21.9.)

Matýskova matematika - str.14 (celá) .... znaménko =

Zopakujte i znaménka < a > (děti mají v penále), můžete použít názorné příklady (ovoce, pastelky, autíčka, panenky...),. příklady můžete skládat na stůl, na zem...., vyfoťte.

Český jazyk (pondělí 21.9.)

Živá abeceda - str.13 (celá) 

Pokud dětem nepůjde čtení celých slabik MA, MÁ dohromady, můžou číst postupně po písmenkách a pak spojit do slabiky ( M   A  ....  MA), procvičit můžete na str.12.

cv. 1 - čtení vět - čteme i obrázek, který je součástí věty, dodržujeme mezery mezi slovy

.   MA ...chvíli počkám ... ... (obrázek knížky) knihu

Nezapomeňte děti upozornit na znaménko za větou (tady tečku), které ale nečteme nahlas.

cv. 2 - vyprávějte pohádky , můžete i přečíst. Děti by tyto pohádky měly umět krátce převyprávět.

cv. 3 - děti už umí, zakřížkují správnou odpověď 

Nezapomeňte, aby děti četly zadání u jednotlivých čísel cvičení (kartičky v malém zeleném lístečku) - už by měly umět.

Prvouka (pondělí 21.9.)

Vyprávějte si o škole, o třídě o kamarádech (děti už by měly znát jména spolužáků)

 Středeční výtvarná výchova - děti si podle šablony obkreslily jablíčko, vystříhly a pomocí vytraných kousků papíru "vybarvily". Všichni pracovali samostatně a práce se jim moc povedla.

 

 

17.9.2020 - sdělení ředitele školy

Vážení rodiče, Vaše třída je v karanténě s okamžitou platností. V ohrožení nákazy jsou děti, nikoliv rodiče a rodinní příslušníci. V dohledné době Vás bude kontaktovat hygienická stanice (daniela.sebestova@hygpraha.cz) prostřednictvím emailu. Tam budete mít informace k dalšímu postupu. Vaše dítě čeká povinné testování na COVID 19, zajistěte si žádanku ve spolupráci s praktikem dítěte, kontaktujte odběrové místo a objednejte dítě na test. Testování může proběhnout nejdřve 20. 9. 2020. Po testování Vám přijde SMS zpráva s výsledkem testu, zpravidla do 1 - 2 dnů. V případě, že je dítě negativní, může dorazit opět do školy.

V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat.

S přáním pevného zdraví

Mgr. Jaroslav Kulik, ředitel školy

17.9.

Dnes jsme probrali:

Český jazyk - živá abeceda - str.12

Matematika - Matýskova matematika - str.12/cv.4, str.13/cv.1,3,4, zopakovali jsme čtení úlohy str.12/cv.2

Domácí úkol:

čtení- živá abeceda - str.12/cv.3,4 (pozor v zadání na směr šipek, které určují čtení v řádku nebo sloupci)

matematika - Matýskova matematika - str. 13/cv.2

+ kontrola penálů (prosím podepsat lepidla)

 

16.9.

Dnes jsme procvičovali hlavně čtení, zápis počtu věcí pomocí plných a prázdných koleček. Seznámili jsme se znaménkem "větší, menší". Modelovali jsme ovoce, zpívali "Měla babka čtyři jabka" a tancovali mazurku.

A co jsme probrali?

český jazyk - živá abeceda - str.11

                    zdokonalujeme čtení- str.1/4

matematika - Matýskova matematika - str.12/cv.1,2,3

prvouka - str.5/cv.3

 

Domácí úkol:

čtení - živá abeceda - str.11/cv.3,4

           matýskova matematika - str.12/cv.2

český jazyk - uvolňovací cviky - str.7

Prosím podepisovat úkoly ze čtení.

 

 

15.9.

Dnes jsme probrali:

živá abeceda - str. 10......čtení a psaní slabik MA, MÁ

matematika - str.10, 11 ........číslo 2 .....zítra budeme ještě opakovat

Domácí úkol:

čtení - živá abeceda str.10, cv.3

matematika - procvičujeme s Matýskem str.5, cv.1,2

Nezapomeňte na kontrolu penálů.

 

 

 

14.9.

Dnes jsme se v českém jazyce naučili písmenko M (Živá abeceda str.8,9), v matematice číslo 1 (Matýskova matematika str.8,9) a v prvouce jsme si povídali o chování o přestávce a zdravých svačinkách (Oskarova prvouka str.5, cv.1,2). 

Domácí úkol: živá abeceda str.9, cv.3 + kontrola penálů

 

11.9.

Dnešní dopoledne jsme věnovali procvičování, trochu jsme četli, psali, počítali, modelovali, cvičili i povídali. 

V "Oskarově prvouce" jsme skončili na str. 4, v "Agátině živé abecedě" na str.7, uvolňovací cviky -str.6, v "Matýskově matematice" na str.7, v "procvičujeme s Matýskem" na str.3.

Domácí úkol děti nedostaly, pouze si mají zkontrolovat věci v aktovce a v penálu, aby měly vše v pořádku na příští týden.

Přeji všem slunečný víkend.

Alice

 

10.9.

Domácí úkol: "Procvičujeme s Matýskem" - str.3, cv.2

 

9.9.

Dobrý večer,

ráda bych Vám poděkovala za účast na dnešní třídní schůzce. Těším se na, doufám, dlouhou spolupráci s Vámi i Vašimi dětmi, všechny jsou skvělé. 

 

Domácí úkol .....Á v "Agátině" živé abecedě 

 

8.9.

Dobré odpoledne,

Dnes nás Agáta seznámila s prvním písmenkem - A. Děti pracovaly v pracovním sešitě, hledaly ve třídě věci, které začínají na hlásku A, naučily se psát velké tiskací písmenko A a číst písmenko A jako spojku mezi obrázky. Zkuste doma ještě procvičit.

V matematice s Matýskem se děti naučily zaznamenat počet předmětů na obrázku, doplnit řadu podle vzoru a zopakovaly si základní geometrické tvary (měly by znát ze školky). 

Domácí úkol je v matematice str.5, cv.3.

Připomínám zítřejší třídní schůzku.

 

Alice

 

7.9.

Dobrý večer,

dnes jsme se v hodině českého jazyka s Agátou naučili číst obrázky v řádku a ve sloupci. V pracovním sešitě Uvolňovací cviky jsme hledali s Agátou houby v lese, děti dostaly domácí úkol na straně 5 (měly si ho samy vyznačit). Zítra už nás čeká první písmenko.

V matematice jsme se seznámili se skřítkem Matýskem a naučili se počítat obrázky v řadě a ve sloupci a křížkem zaškrtávat správné odpovědi. Děti byly moc šikovné.

Ve středu 9.9.2020 v 16:00 hodin Vás zveme na třídní schůzku (úpolový sál - stejné místo jako první školní den, zadní vchod). Budeme vybírat třídní fond a příspěvek na kopírování. Těšíme se na Vás.

Alice

 

 

5.9.

Dobrý večer,

v pátek jsme částečně třídili pomůcky (děti stále ještě všechny nemají!), přesto jsme se stihli už i učit.

Děti měly dělenou hodinu tělocviku, část měla karate a část běžný tělocvik. Děti nemají dostatečné oblečení na tělesnou výchovu, je potřeba, aby měly tepláky, mikinu, tričko, boty (pevné šněrovací nebo na suchý zip, dají se sehnet i plátěnky) do tělocvičny a na ven

Při hodině českého jazyka jsme se seznámili s housenkou Agátou, která nás bude provázet výukou čtení a psaní. Děti se začaly učit básničku na 1. stránce "Živé abecedy", prosím, přečtěte si ji s nimi. V pracovním sešitě "Uvolňovací cviky" jsme zvládli také stránku 1.

Pracovní sešity bude potřeba nosit každý den VŠECHNY !!!! domů a do školy, aby při případné nepřítomnosti ve škole mohly děti pracovat doma. 

Na webových stránkách školy (aktuality) je vyvěšen "Harmonogram obědů", děti nebudou každý den chodit na obědy hned po vyučování. Je potřeba s tím počítat při vyzvedávání dětí po obědě. Na obědy nemohou prvňáci chodit sami, budou všichni chodit s družinou (2.oddělení - paní vychovatelka Šárka Houžvičková), proto je potřeba, aby všechny děti měly vyplněný zápisní lístek do družiny.

Ve středu 9.9. budeme mít třídní schůzku od 16:00 hodin v úpolovém sále (stejná učebna jako 1.9.), zadní vchod.

Přeji hezký víkend.

Alice

 

 

 2.9.2020

Dobrý večer,

máme za sebou první den ve třídě. Děti byly moc šikovné, v ranním shonu zvládly převlékání v šatně a přechod do třídy. Ve třídě si každý našel svoje místečko a malé překvapení. 

Zahráli jsme si seznamovací hru, děti si vystříhly a podepsaly jmenovku na stůl a hledaly své jméno na tabuli. Prosím o doplnění penálů o nůžky, lepidlo a ořezávátko odpovídající tužkám a pastelkám v penálu.

Prosím o donesení všech pomůcek do konce týdne, budeme je společně ukládat. Od pátku 4.9. se již budeme učit podle rozvrhu (děti budou mít tělocvik, je tedy potřeba, aby měly cvičební úbor) a pozdější rozklízení pomůcek by nás zdržovalo.

Děti dnes dostali pracovní sešity, prosím o jejich obalení a nošení každý den v aktovce.

 

Jídelna

Oběd jsme zvládli bez problémů, děti si odnesly skoro samy tác ke stolu a naobědvaly se.

Družina

Děti jsou zapsány do 2.oddělení, budou mít paní vychovatelku Šárku Houžvičkovou. Družina má své webové stránky, kde najdete potřebné informace. Prosím, sledujte denně. Dále prosím o donesení zápisních lístků (kdo tak ještě neučinil). Bez zápisního lístku paní vychovatelka děti nepřebere a dítě musí odejít po obědě domů. Děti nemohou zůstávat po vyučování ve třídě !!! - dnešní jediný problém. Nemáme ještě všechny kontaktní informace a nevěděly jsme s paní asistentkou, komu dítě předat. Starší sourozenci nemohou vyzvedávat děti ve třídě, kvůli omezenému pohybu po škole.

Na závěr poprosím o každodenní (každovečerní) sledování webové stránky třídy. Až budu mít kompletní e-mailové adresy, budu posílat iformace také e-mailem.  

Hezký večer.

Alice

 

 

 

 

 

1.9. 2020

Bảng câu hỏi cho phụ huynh của bé
Dejte si čas na zamyšlení a dotazník vyplňte v klidu doma ☺
Phụ huynh có thể khai ở nhà :)
Informace, které nám poskytnete, jsou pro třídní učitelku a poslouží lepšímu porozumění a poznání Vašeho dítěte. Veškeré informace jsou dobrovolné a zůstanou přísně důvěrné!
Thông tin được viết vào bảng câu hỏi này là dành cho cô chủ nhiệm, để cô với bé dễ hiểu nhau.
Nếu phụ huynh không muốn trả lời câu hỏi nào, thì không cần khai. Toàn bộ câu hỏi là tự nguyện. Thông tin được bảo mật!

Jméno a příjmení dítěte …………………………………………………………………………………….
1. Jak doma Vaše dítě oslovujete? Je nějaké oslovení Vašemu dítěti nepříjemné?
Phụ huynh gọi bé bằng tên gì? Có tên nào mà bé không muốn mọi người gọi bằng không?


2. Jaké má Vaše dítě pocity ohledně nástupu do školy?/ Từ ngày đầu tiên bé cảm thấy thế nào?


3. Navštěvovalo Vaše dítě nějaká předchozí zařízení (mateřská škola, jesle, chůva…)? Jak dlouho?/ Bé đã được đi học ở chỗ nào chưa (mẫu giáo, bà tây)?


4. Jaká je podle Vás charakteristika Vašeho dítěte (samostatné, potřebuje podporu dospělého, hovorné, družné, nesmělé, uzavřené, samostatné, fixace na matku…..)?/ Phụ huynh cảm thấy bé có cần nhiều sự giúp không?

 


5. Zapojuje se do her s dětmi ve Vašem okolí?/ Bé có chơi cùng với các bạn không?


6. Je Vaše dítě pravák či levák? /Bé dùng tay phải hai trái?

7. Má sourozence? Jak spolu vycházejí?/ Bé có ảnh chị em không? Anh chị em có chơi với nhau không?


8. Které osoby jsou pro Vaše dítě blízké či důležité?/ Bé gần nhất với ai từ gia đình?

 

9. Co je podle Vás předností Vašeho dítěte?/ Phụ huynh thấy bé giỏi về những gì?


10. V čem Vám Vaše dítě dělá největší radost?/ Khi nào bé làm phụ huynh vui lòng nhất?

 

11. Napište prosím jakákoliv další sdělení, která považujete za důležitá (rodinná situace, zdravotní stav, Vaše obavy či přání týkající se přípravné třídy, informace, které mohou ovlivnit chování vašeho dítěte…)/ phụ huynh có muốn thêm thông tin gì nữa không?

 

 


Děkujeme Vám za Vaše zamyšlení a odpovědi. Informace, které jste poskytli, budou sloužit ke zkvalitnění péče o Vaše dítě.
Trân trọng cảm ơn. Tất cả thông tin Quý vị đã khai sẽ được dùng để cô với bé hờp tác với nhau tốt hơn.
Pro děti s odlišným mateřským jazykem:
Dành cho bé với tiếng mẹ đẻ khác:
12. Jaké má Vaše dítě předchozí zkušenosti s českým jazykem? / Bé đã được học tiếng Séc ở đâu chưa?

 

13. Jak dobře rozumí a mluví?/ Bé có biết nói hoặc có hiểu tiếng Séc không?
Rozumí/hiểu
ZCELA - SPÍŠE DOBŘE - SPÍŠE HŮŘE - NEROZUMÍ
toàn bộ - cũng hiểu - không hiểu nhiều - không hiểu

Mluví /nói
PLYNNĚ - S OBČASNÝMI OBTÍŽEMI - S VÝRAZNÝMI OBTÍŽEMI – NEMLUVÍ
được- ít khi bị sai - nhiều khi bị sai–không nói được

 

30.8. 2020

 

 JDEME DO ŠKOLY!

 

Vážení rodiče, milé děti,

vítám Vás na stránkách 1.C

Vzhledem ke změněné situaci panující ohledně koronaviru došlo v zahájení školního roku 2020/2021 ke změnám. Věnujte, prosím, pozornost následujícím sdělením a aktualitám na webových stránkách školy.

Sejdeme se v úterý 1.září v 8 hodin před školou. Společně strávíme jednu vyučovací hodinu venku nebo v tělocvičně (podle počasí). Potom půjdou děti s rodiči domů nebo do družiny. Oběd mají 1.září všichni strávníci odhlášený - pokud budete chtít jít na oběd, je třeba ho PŘIHLÁSIT. 

Budu rozdávat formuláře, které je potřeba vyplnit a odevzdat co nejdříve. Pokud máte již od lékaře potvrzenou Zdravotní způsobilost nebo kopii kartičky zdravotní pojišťovny, můžete je přinést již 1. školní den. 

Vezměte si s sebou, prosím, roušky.

Od 2.9. budeme s dětmi ve třídě už čtyři vyučovací hodiny do 11:40. Děti si mohou nosit věci na tělocvik, kufřík s pomůckami, náhradní oblečení v pytli do šatny. 

Děti by měly mít v aktovce v sáčku ROUŠKU.

Seznam pomůcek do 1.třídy
(vše prosím PODEPSAT)
 Školní batoh, aktovka
 Přezůvky (NE pantofle)
Do PENÁLU:
 3 tužky č.2 (trojhranné, např. STABILO Trio thick)
 sada pastelek (trojhranné)
 guma
 nůžky (špičaté, kvalitní – POZOR na správné nůžky pro leváky)
 krátké pravítko
KUFŘÍK s věcmi na výtvarnou výchovu:
 vodové barvy
 temperové barvy
 paleta (plastová)
 kelímek na vodu
 sada štětců (kulaté+ploché – různé velikosti)
 plasticolor
 černý lihový fix s tenčím hrotem (centropen permanent 2846 M)
 podložka na stůl
 modelína
 2 tyčinková lepidla (střední velikost)
 hadřík+houbička na nádobí
 desky formátu A3 na ukládání výkresů
 sešit č.523 (sdělníček – nadepsané jméno, příjmení, třída)
 papírový pořadač
 stírací tabulka formátu A4+fix+hadřík (vše vložit do desek s patentem)
 měkké desky s patentem (do aktovky na ukládání sešitů, pracovních listů a pod.)
Věci na tělesnou výchovu uložené v látkovém pytli:
 tričko
 legíny/tepláky
 mikina
 sportovní obuv do tělocvičny (světlá podrážka, NE cvičky)
Náhradní oblečení (tričko, legíny, tepláky, spodní prádlo, ponožky) uložené v látkové tašce nebo
pytli
1 balení papírových utěrek
1 balení papírových kapesníků

 

!!! Plánované setkání u táboráku 3.9. se z hygienických důvodů RUŠÍ !!! 

 

Vyučování a prázdniny:
• Školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1. září 2020.
• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

 

Moc se na Vás a Vaše děti těším.

Alice Selucká

 Hra na školu 1.července

 

 

 

  

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana