1. oddělení

vychovatelka Alice Mrzenová

1.B + část PT

1.11.2020

Vážení rodiče, na základě mimořádných opatření obdrží děti variabilní symboly a částky  k platbě ŠD do 20.11.

Děkuji Markéta Žáčková

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.1.-15.1.2021

V LEDNU BUDEME PRACOVAT NA PROJEKTU S NÁZVEM "JAPONSKÉ UMĚNÍ". PŘEČETLI JSME SI V KOMUNITNÍM KROUŽKU ZAJÍMAVOSTI O JAPONSKU. POTÉ JSME SI ZKUSILI POSKLÁDAT ORIGAMI "NEBE, PEKLO, RÁJ" A VYMALOVAT PÁR OMALOVÁNEK S JAPONSKOU TÉMATIKOU.

STAVĚLI JSME Z MOLITANOVÝCH KOSTEK DOMEČEK. A JELIKOŽ NÁM KRÁSNĚ NAPADL SNÍH, CHODILI JSME BĚHEM VYCHÁZEK NA KOPEC SI ZABOBOVAT.

LEDEN - 4.1.-8.1.2021

AŤ NOVÝ ROK 2021 SPLNÍ VAŠE TAJNÁ PŘÁNÍ, AŤ ANDĚL VAŠE CESTY CHRÁNÍ A PROBLÉMY, AŤ SE VÁS STRANÍ.

KOMUNITNÍ KRUH - POSLECH ČETBY "LEGENDA TŘI KRÁLOVÉ". DĚTI S VELKÝM ZÁJMEM POSLOUCHALY, PAK DLE SVÉ FANTAZIE MALOVALY TŘI KRÁLE.

ZAHRÁLI JSME SI DIDAKTICKOU HRU "ŽIDLIČKOVANÁ", KTERÁ DĚTI MOC BAVILA.

HURÁÁÁ SNÍH!!! :))

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY - 21.12.-1.1.2021

MILÉ DĚTI, VLOŽILA JSEM VÁM TADY BÁSNIČKU S POHYBEM A OMALOVÁNKY:

PROSINEC

7.12. - 11.12.

POSLEDNÍ DNY PŘED VÁNOČNÍMI SVÁTKY:

TENTO TÝDEN SE V NAŠEM ODDĚLENÍ TVOŘILA VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA - STŘÍHALO SE, LEPILO, ZDOBILO A VYSTŘIHOVALO.

VYCHÁZKA KE STROMEČKU V PÍSNICI:

HRAJEME SI:

ČARUJEME SE ZMIZÍKEM. TAK JSME SI VYRÁBĚLI ZAČAROVANÉ OBRÁZKY A MOC NÁS TO BAVILO. ZATÍMCO VE ŠKOLNÍCH SEŠITECH BY SE MĚLO ZMIZÍKEM ŠETŘIT, PŘI VYTVÁŘENÍ OBRÁZKŮ JSME HO MOHLI VYUŽÍT VELMI ŠIKOVNĚ.

30.11. - 4.12.

CELODRUŽINOVÝ PROJEKT NA MĚSÍC PROSINEC MÁ NÁZEV "VEČERNÍČEK".

TOTO NEJZNÁMĚJŠÍ A NEJSTARŠÍ DĚTSKÉ TÉMA POTĚŠILO SPOUSTU DĚTÍ, ALE I NÁS DOSPĚLÁKŮ. DOZVĚDĚLI JSME SE NĚCO O HISTORII VEČERNÍČKA. VŠICHNI JSME SI ZAVZPOMÍNALI NA ZNÁMÉ VEČERNÍČKY, NAPŘ. BOB A BOBEK, MAKOVÁ PANENKA, PAT A MAT, ŠTAFLÍK A ŠPAGETKA I KRKONOŠSKÉ POHÁDKY. KAŽDÝ SI VYBRAL SVŮJ VEČERNÍČEK A NAMALOVAL Z NĚHO ZNÁMÉ POSTAVIČKY. DĚTI TO MOC BAVILO A PRÁCE JE TĚŠILA:

ZIMNÍ BÁSNIČKY:

NAŠE TVOŘENÍ - ČERTÍCI - ROZTOMILOUŠI:

VYCHÁZKA - ŠLI JSME OMRKNOUT STROMEČEK NA SÍDLIŠTĚ PÍSNICE:

23.-27.11.

Malujeme podzimní listí.

16.-20.11.

KONEČNĚ JSME SE SPOLU POTKALI VE ŠKOLE. POVÍDALI JSME SI O TOM, JAK JSME TO ZVLÁDALI DOMA A NA CO JSME SE NEJVÍCE TĚŠILI DO ŠKOLY.

TÝDEN BYL VELMI KRÁTKÝ DÍKY TOMU, ŽE JSME NASTUPOVALI AŽ VE STŘEDU, ALE I PŘESTO JSME MĚLI ČAS SI POHRÁT SE SVÝMI KAMARÁDY, JÍT VEN NA PROCHÁZKU NEBO SI MALOVAT U STOLU.

9. - 13.11.

11. LISTOPADU - SVATÝ MARTIN

MILÉ DĚTI, POSÍLÁM VÁM OBRÁZKY K VYBARVENÍ A DOKRESLENÍ. ČEKAJÍ VÁS I HÁDANKY A ZÁBAVNÁ MATEMATIKA. TAKÉ NÁPAD NA TVOŘENÍ Z PŘÍRODNIN. A ZKUSTE SE NAUČIT DALŠÍ BÁSNIČKU.

2. - 6.11.

MÁME TU LISTOPAD, KTERÝ BOHUŽEL ZAČÍNÁME STÁLE Z DOMOVA. JSOU TU PRO VÁS PŘIPRAVENY PRACOVNÍ LISTY, BAREVNÁ MATEMATIKA, OMALOVÁNKA, OBRÁZKOVÉ HÁDANKY A BÁSNIČKA.

26. - 30.10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY

POSLEDNÍ ŘÍJNOVÝ VEČER JE OBZVLÁŠŤ V ANGLOSASKÝCH ZEMÍCH VE ZNAMENÍ SVÁTKŮ HALLOWEEN. U NÁS SICE TENTO SVÁTEK NEMÁ TAKOVOU TRADICI, ALE PROČ SI NEZKRÁŠLIT OKNA HRŮZOSTRAŠNĚ VYPADAJÍCI SVÍTÍCÍ DÝNÍ.

NUTNOST OMEZIT SPOLEČENSKÝ ŽIVOT A SETRVÁVAT DOMA JE PRO VĚTŠINU LIDÍ NEPŘÍJEMNÉ. TÍM SPÍŠE, KDYŽ JE ZA OKNY TAKOVÝ HEZKÝ PODZIM. NECHTE SE JÍM ALESPOŇ INSPIROVAT A ZABAVTE SE VÝROBOU KRÁSNÝCH DEKORACÍ.

19. - 23.10. PRÁCE NA DLOUHÉ DEŠTIVÉ CHVÍLE

14. - 16.10. MILÉ DĚTI, POSÍLÁM VÁM PÁR OBRÁZKŮ K VYBARVENÍ. A TAKÉ SE ZKUSTE NAUČIT NOVOU BÁSNIČKU O DRÁČKOVI.

TAKTO JSME AKTIVNÍ. VYROBILI JSME SI INDIÁNSKÉ TOTEMY, ČELENKY A DOKONCE JSME SI POKRESLILI I TRIČKO.

FOTEČKY Z DNEŠNÍHO VYDAŘENÉHO ODPOLEDNE "JAK SE STÁT INDIÁNEM".

DĚTIČKY SI PROHLÉDLY SPOUSTU EXPONÁTŮ - OBLEČENÍ Z KŮŽE A KOŽEŠIN, HUDEBNÍ NÁSTROJE, ZBRANĚ I HRAČKY. ZPÍVALY, TANČILY, SOUTĚŽILY, ZASTŘÍLELY SI Z LUKU A ODNESLY SI I MALÝ DÁREČEK.

KDYŽ NÁM JEŠTĚ SVÍTÍ SLUNÍČKO:

V ŘÍJNU NÁS ČEKÁ PLNĚNÍ ÚKOLŮ K CELODRUŽINOVÉMU PROJEKTU "MALÍ INDIÁNI". UŽ JSME SI POVÍDALI O ŽIVOTĚ INDIÁNŮ, JEJICH KULTUŘE, ZVYCÍCH A TRADICÍCH. INDIÁNI, JE OZNAČENÍ PRO PŘEDKOLUMBOVSKÉ NÁRODY. NĚKTERÉ SKUPINY JSOU DOKONCE STÁLE POVAŽOVÁNY ZA ZCELA IZOLOVANÉ A ZATÍM NEKONTAKTOVANÉ.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ: