1. oddělení

vychovatelka Alice Mrzenová

KVĚTEN

10.5. - 14.5.

V úterý 11.5. nás čeká od 13h  v družince akce zvířátka kolem nás. Můžete si koupit sádrovou sovičku za 30kč.

3.5. - 7.5. TENTO TÝDEN JSME DOMA

V NEDĚLI 9.5. BUDOU MÍT SVÁTEK MAMINKY, TAK TADY MÁTE BÁSNIČKU, POHÁDKU A NĚJAKÉ NÁPADY NA TVOŘENÍ.

Mámo, mámo, maminko,

pousměj se malinko,

já ti dárek nachystám,

kytičku z lásky nasbírám,

hodně lásky k ní přimíchám.

DUBEN

26.4.- 30.4. - VE ŠKOLE

HRAJEME SI, ALE TAKÉ VYRÁBÍME.

19.-23.4. - V DOMÁCÍ ŠKOLE

22.4. SE NA CELÉM SVĚTĚ SLAVÍ DEN ZEMĚ. JE TO MEZINÁRODNÍ DEN NAŠÍ PLANETY. PRIMÁRNĚ MÁ ZA ÚČEL PŘIPOMENOUT NEJRŮZNĚJŠÍ OTÁZKY S EKOLOGIÍ A ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍM NA NAŠÍ PLANETĚ. KAŽDOROČNĚ TENTO DEN UPOZORŇUJE NA EKOLOGICKÉ HROZBY, UČÍ RECYKLOVAT ODPAD A CHOVAT SE ZODPOVĚDNĚ.

12.-16.4. - VE ŠKOLE

JARNÍ TVOŘENÍ

5.4.-9.4.

STÁLE ČASTĚJI MŮŽETE VENKU ZASLECHNOUT ZPĚV RŮZNÝCH PTÁČKŮ A TAK TU PRO VÁS MÁM  PTAČÍ OMALOVÁNKY.

KALENDÁŘ NA DUBEN

BŘEZEN

29.3.-2.4.2021

V TOMTO TÝDNU BUDE ONLINE DRUŽINA JEN V PONDĚLÍ, ÚTERÝ A VE STŘEDU PAK JSOU VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY.

MÁM PRO VÁS DALŠÍ VELIKONOČNÍ BÁSNIČKY A VYRÁBĚNÍ ZAJÍČKA A BERÁNKA.

22.3.-26.3.2021

A UŽ TADY MÁME JARO A BLÍŽÍ SE VELIKONOCE TAK JSEM VÁM PŘICHYSTALA PRACOVNÍ LIST S OMALOVÁNKOU A BÁSNIČKOU. PODAŘÍ SE VÁM SPOJIT VŠECHNA VAJÍČKA?

15.3.-19.3.2021

TENTO TÝDEN PRO VÁS MÁM PRACOVNÍ LIST NA POSTŘEH A TROŠKU POČÍTÁNÍ.

TAKY SI MŮŽETE VYROBIT JARNÍ VĚTINKU POMOCÍ OTISKŮ SVÉ RUČIČKY A PRSTÍKŮ.

8.3.-12.3.2021

MÁM TADY PRO VÁS DALŠÍ JARNÍ OMALOVÁNKY.

NA JEDNOM OBRÁZKU JE I BÁSNIČKA, KTEROU SE MŮŽETE NAUČIT.

1.3.-5.3.2021

MDŽ SE BLÍŽÍ A JE NEJVYŠŠÍ ČAS VYMYSLET, ČÍM LETOS POTĚŠIT MAMINKU, BABIČKU NEBO TETU. NĚKDO TENHLE SVÁTEK POVAŽUJE ZA PŘEŽITEK, VĚTŠINA ŽEN VŠAK BUDE MÍT RADOST, KDYŽ SI NA NĚ 8.BŘEZNA V PONDĚLÍ VZPOMENETE. OSOBNÍ DÁREK VYROBENÝ DĚTMI BUDE MÍT URČITĚ VĚTŠÍ VÁHU.

OMALOVÁNKA - POZNÁTE JAKÁ JE TO KYTIČKA?

STÍNOVANÁ POZNÁVAČKA S POČÍTÁNÍM

KALENDÁŘ NA BŘEZEN

LEDEN/ÚNOR

22.2.- 26.2. 2021 Jarní prázdniny

8.1. - 19.2.2021 Nemoc paní vychovatelky - suplování-

NAŠE TVOŘENÍ

11.1.-15.1.2021

V LEDNU BUDEME PRACOVAT NA PROJEKTU S NÁZVEM "JAPONSKÉ UMĚNÍ". PŘEČETLI JSME SI V KOMUNITNÍM KROUŽKU ZAJÍMAVOSTI O JAPONSKU. POTÉ JSME SI ZKUSILI POSKLÁDAT ORIGAMI "NEBE, PEKLO, RÁJ" A VYMALOVAT PÁR OMALOVÁNEK S JAPONSKOU TÉMATIKOU.

STAVĚLI JSME Z MOLITANOVÝCH KOSTEK DOMEČEK. A JELIKOŽ NÁM KRÁSNĚ NAPADL SNÍH, CHODILI JSME BĚHEM VYCHÁZEK NA KOPEC SI ZABOBOVAT.

4.1.-8.1.2021

AŤ NOVÝ ROK 2021 SPLNÍ VAŠE TAJNÁ PŘÁNÍ, AŤ ANDĚL VAŠE CESTY CHRÁNÍ A PROBLÉMY, AŤ SE VÁS STRANÍ.

KOMUNITNÍ KRUH - POSLECH ČETBY "LEGENDA TŘI KRÁLOVÉ". DĚTI S VELKÝM ZÁJMEM POSLOUCHALY, PAK DLE SVÉ FANTAZIE MALOVALY TŘI KRÁLE.

ZAHRÁLI JSME SI DIDAKTICKOU HRU "ŽIDLIČKOVANÁ", KTERÁ DĚTI MOC BAVILA.

HURÁÁÁ SNÍH!!! :))

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY - 21.12.-1.1.2021

MILÉ DĚTI, VLOŽILA JSEM VÁM TADY BÁSNIČKU S POHYBEM A OMALOVÁNKY:

PROSINEC

7.12. - 11.12.

POSLEDNÍ DNY PŘED VÁNOČNÍMI SVÁTKY:

TENTO TÝDEN SE V NAŠEM ODDĚLENÍ TVOŘILA VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA - STŘÍHALO SE, LEPILO, ZDOBILO A VYSTŘIHOVALO.

VYCHÁZKA KE STROMEČKU V PÍSNICI:

HRAJEME SI:

ČARUJEME SE ZMIZÍKEM. TAK JSME SI VYRÁBĚLI ZAČAROVANÉ OBRÁZKY A MOC NÁS TO BAVILO. ZATÍMCO VE ŠKOLNÍCH SEŠITECH BY SE MĚLO ZMIZÍKEM ŠETŘIT, PŘI VYTVÁŘENÍ OBRÁZKŮ JSME HO MOHLI VYUŽÍT VELMI ŠIKOVNĚ.

30.11. - 4.12.

CELODRUŽINOVÝ PROJEKT NA MĚSÍC PROSINEC MÁ NÁZEV "VEČERNÍČEK".

TOTO NEJZNÁMĚJŠÍ A NEJSTARŠÍ DĚTSKÉ TÉMA POTĚŠILO SPOUSTU DĚTÍ, ALE I NÁS DOSPĚLÁKŮ. DOZVĚDĚLI JSME SE NĚCO O HISTORII VEČERNÍČKA. VŠICHNI JSME SI ZAVZPOMÍNALI NA ZNÁMÉ VEČERNÍČKY, NAPŘ. BOB A BOBEK, MAKOVÁ PANENKA, PAT A MAT, ŠTAFLÍK A ŠPAGETKA I KRKONOŠSKÉ POHÁDKY. KAŽDÝ SI VYBRAL SVŮJ VEČERNÍČEK A NAMALOVAL Z NĚHO ZNÁMÉ POSTAVIČKY. DĚTI TO MOC BAVILO A PRÁCE JE TĚŠILA:

ZIMNÍ BÁSNIČKY:

NAŠE TVOŘENÍ - ČERTÍCI - ROZTOMILOUŠI:

VYCHÁZKA - ŠLI JSME OMRKNOUT STROMEČEK NA SÍDLIŠTĚ PÍSNICE:

23.-27.11.

Malujeme podzimní listí.

16.-20.11.

KONEČNĚ JSME SE SPOLU POTKALI VE ŠKOLE. POVÍDALI JSME SI O TOM, JAK JSME TO ZVLÁDALI DOMA A NA CO JSME SE NEJVÍCE TĚŠILI DO ŠKOLY.

TÝDEN BYL VELMI KRÁTKÝ DÍKY TOMU, ŽE JSME NASTUPOVALI AŽ VE STŘEDU, ALE I PŘESTO JSME MĚLI ČAS SI POHRÁT SE SVÝMI KAMARÁDY, JÍT VEN NA PROCHÁZKU NEBO SI MALOVAT U STOLU.

9. - 13.11.

11. LISTOPADU - SVATÝ MARTIN

MILÉ DĚTI, POSÍLÁM VÁM OBRÁZKY K VYBARVENÍ A DOKRESLENÍ. ČEKAJÍ VÁS I HÁDANKY A ZÁBAVNÁ MATEMATIKA. TAKÉ NÁPAD NA TVOŘENÍ Z PŘÍRODNIN. A ZKUSTE SE NAUČIT DALŠÍ BÁSNIČKU.

2. - 6.11.

MÁME TU LISTOPAD, KTERÝ BOHUŽEL ZAČÍNÁME STÁLE Z DOMOVA. JSOU TU PRO VÁS PŘIPRAVENY PRACOVNÍ LISTY, BAREVNÁ MATEMATIKA, OMALOVÁNKA, OBRÁZKOVÉ HÁDANKY A BÁSNIČKA.

26. - 30.10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY

POSLEDNÍ ŘÍJNOVÝ VEČER JE OBZVLÁŠŤ V ANGLOSASKÝCH ZEMÍCH VE ZNAMENÍ SVÁTKŮ HALLOWEEN. U NÁS SICE TENTO SVÁTEK NEMÁ TAKOVOU TRADICI, ALE PROČ SI NEZKRÁŠLIT OKNA HRŮZOSTRAŠNĚ VYPADAJÍCI SVÍTÍCÍ DÝNÍ.

NUTNOST OMEZIT SPOLEČENSKÝ ŽIVOT A SETRVÁVAT DOMA JE PRO VĚTŠINU LIDÍ NEPŘÍJEMNÉ. TÍM SPÍŠE, KDYŽ JE ZA OKNY TAKOVÝ HEZKÝ PODZIM. NECHTE SE JÍM ALESPOŇ INSPIROVAT A ZABAVTE SE VÝROBOU KRÁSNÝCH DEKORACÍ.

19. - 23.10. PRÁCE NA DLOUHÉ DEŠTIVÉ CHVÍLE

14. - 16.10. MILÉ DĚTI, POSÍLÁM VÁM PÁR OBRÁZKŮ K VYBARVENÍ. A TAKÉ SE ZKUSTE NAUČIT NOVOU BÁSNIČKU O DRÁČKOVI.

TAKTO JSME AKTIVNÍ. VYROBILI JSME SI INDIÁNSKÉ TOTEMY, ČELENKY A DOKONCE JSME SI POKRESLILI I TRIČKO.

FOTEČKY Z DNEŠNÍHO VYDAŘENÉHO ODPOLEDNE "JAK SE STÁT INDIÁNEM".

DĚTIČKY SI PROHLÉDLY SPOUSTU EXPONÁTŮ - OBLEČENÍ Z KŮŽE A KOŽEŠIN, HUDEBNÍ NÁSTROJE, ZBRANĚ I HRAČKY. ZPÍVALY, TANČILY, SOUTĚŽILY, ZASTŘÍLELY SI Z LUKU A ODNESLY SI I MALÝ DÁREČEK.

KDYŽ NÁM JEŠTĚ SVÍTÍ SLUNÍČKO:

V ŘÍJNU NÁS ČEKÁ PLNĚNÍ ÚKOLŮ K CELODRUŽINOVÉMU PROJEKTU "MALÍ INDIÁNI". UŽ JSME SI POVÍDALI O ŽIVOTĚ INDIÁNŮ, JEJICH KULTUŘE, ZVYCÍCH A TRADICÍCH. INDIÁNI, JE OZNAČENÍ PRO PŘEDKOLUMBOVSKÉ NÁRODY. NĚKTERÉ SKUPINY JSOU DOKONCE STÁLE POVAŽOVÁNY ZA ZCELA IZOLOVANÉ A ZATÍM NEKONTAKTOVANÉ.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ: