2.A

 VÍTEJTE NA STRÁNCE 2.A!

Fotky ze školy i z akcí můžete vidět v albech na Rajčeti ( po zadání jména a hesla ;-) )

Vážení rodiče, milé děti,

protože jste se skoro všichni vyjádřili pro zapojení do charitativní akce KRABICE OD BOT, jdeme do toho!

LISTOPAD

I suplovaná výuka vydává své plody:

Vážení rodiče,
protože se nám blíží tradiční akce Vánoční hvězda a spolu s ní i charitativní pomoc potřebným, kterou pořádá naše škola, ráda bych vás seznámila s projektem letošním. Jedná se o projekt s názvem "Krabice od bot". Pokud budete ochotni se akce zúčastnit, bude následovat:
  • Pro organizaci akce v naší škole bylo navrženo, že by bylo vhodné rozdělit třídu na 4 skupiny (2 dívčí a 2 chlapecké), které by připravily dárek pro dítě svého věku (děvčata pro holčičku, chlapci pro kluka). Děti se domluví na skupinkách, rodiče prosím o součinnost a vzájemnou komunikaci.
  • Prázdnou krabici od bot naplní děti ve škole dárky podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. Jednotlivé dárky mohou, ale nemusí být zabalené. Je ale třeba, abychom věděli, co do krabice dáváme, aby se nesešly např. 3 penály :-(. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte (my budeme sbírat pro děti od 7 do 8 let, to také vyznačíme na krabici zvenku).
  • Protože sbírka končí 9. 12., průběžně bychom kontrolovali množství a vhodnost dárků, ukončili bychom přípravu dárků nejdéle k 5. 12 a do pátku 7.12. by děti zabalily a dozdobily krabice, abychom mohli v pátek 7. 12. hromadně odvézt balíčky do sběrného místa.
  • My dospělí, tedy my všichni pracovníci školy i Vy, rodiče a prarodiče, můžeme pomoci i prostřednictvím tzv. KRABICE ONLINE
 Až krabici s dětmi zabalíme, předáme ji ve sběrném místě.  Více informací na  www.krabiceodbot.cz .
Potvrzení o přečtení této zprávy v e-ŽK do 12.11. si dovolím považovat za Váš souhlas s účastí na akci.
Děkuji.
Mašková

 

ŘÍJEN

V říjnu se toho povedlo ještě mnohem víc.

 

17.10. se moc povedl den se záchranáři! Zopakovali jsme si znalosti z minulého roku a kluci zdravotníci si moc pochvalovali, jak si to pěkně pamatujeme. Letos nám přibyly znalosti o způsobu pomoci, když někomu "zaskočí bonbon", o popáleninách a dokonce už víme, jak se dostat ven ze zakouřené místnosti :-) Dokázali jsme také, že jsme parta - když záchranář naznačoval, že píchne naší kamarádce jehlu do ruky, křičeli jsme, ať to nedělá, že jí přece nic není. On si z nás jen udělal legraci, ale pochválil nás, že jsme ostražití. A holky potvrdily, že být figurantkou je docela prima!

 

 

 

Info pro říjen:

Cena za pracovní sešity pro druhou třídu je 365,- Kč, vybíráme od 1. do 3. 10., dále od 8. do 12.10. Prosím přesnou částku, nemám jak vracet.

 

Od úterý 2.10. do čtvrtka 4.10. bude opět probíhat tradiční SBĚR PAPÍRU. Vždy ráno před vyučováním můžete nosit balíky ke kontejneru u rampy ŠJ. Nahlaste jméno a třídu.

V úterý 2.10. máme akci Orientační běh Modřanskou roklí, Vybíráme 30,- Kč v den akce. Sraz ráno ve třídě, bez učení, děti budou oblečené přiměřeně počasí, budou mít pevné boty a v batůžku budou mít svačinu, pití, pláštěnku a fix na zapisování do startovní karty. Návrat během 4. VH.
Ve čtvrtek 4.10. a pátek 5.10. nebudu přítomna, na suplované hodiny bude připravena práce. Pokud na tyto dny máte naplánované lékaře či úřady, nezapomeňte zapsat omluvenku do eŽK nebo do omluvného listu.
V úterý 9.10. půjdeme do Muzea policie na venkovní dopravní hřiště. Akce je zdarma, sraz ve třídě, návrat do vyučování. Děti musí mít s sebou vlastní cyklistickou helmu. V batůžku svačinu, pití. Oblečení dle počasí.

 

 

 

 

 

 

 

 

NÁŠ ADAPTAČNÍ POBYT SE VELMI VYDAŘIL! VIZ ALBUM ŠIKMÁ VĚŽ

V PONDĚLÍ 3.9. SE SEJDEME V 8:00 NA 1 VYUČOVACÍ HODINU V BÝVALÉ 1.A,TEDY NAŠÍ LOŇSKÉ TŘÍDĚ. Pokud už budete pokračovat v ŠD a ŠJ, je třeba přihlásit si oběd.
V ÚTERÝ 4. 9. BUDEME SPOLU OD 8:00 DO 11:40 A VYZVEDNEME SI UČEBNICE.POZOR ZMĚNA, UČEBNICE AŽ VE STŘEDU. NEZAPOMEŇTE SI PŘINÉST AKTOVKU, PENÁL A NOTÝSEK/ BLOK NA ZÁPISKY, ŠANON NA PORTFÓLIO A "KAPSIČKY" - EUROOBALY. BUDEME SI POVÍDAT O PRÁZDNINÁCH, SEPÍŠEME TŘÍDNÍ SMLOUVU O PRAVIDLECH. OD 8 HODIN SE BUDE NA NÁDVOŘÍ ŠKOLY KONAT SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU.
VE STŘEDU 5.9. SI BUDEME OD 8:00 DO 11:40 OPAKOVAT, CO NÁM ZŮSTALO V HLAVÁCH Z PRVNÍ TŘÍDY, UDĚLÁME SI ČTENÁŘSKOU DÍLNU A PODLE POČASÍ VYRAZÍME NA VYCHÁZKU NEBO NA TĚLOCVIK. NEZAPOMEŇTE SI PŘINÉST SVOU ROZEČTENOU KNIHU, OBNOVENÝ KUFŘÍK NA VV (VĚCI JAKO LONI ) A CVIČEBNÍ ÚBOR, PENÁL A NOTÝSEK .
Požadavky na pomůcky pro AJ (Mgr. Jitřenka Malíková, Mgr. Alena Stehlíková):
1x libovolný linkovaný sešit, vybavený penál - pastelky, nůžky, lepidlo.
VE STŘEDU 5.9. JSOU OD 17:00 TŘÍDNÍ SCHŮZKY, NA KTERÝCH BUDOU PŘEDÁNY NOVÉ ÚDAJE PRO PŘÍSTUP DO EŽK A VARIABILNÍ SYMBOLY PRO RYCHLOU ÚHRADU ŠKOLY V PŘÍRODĚ, KTEROU MÁME JIŽ OD ČERVNA NAPLÁNOVANOU OD 17. 9.DO 21. 9., PŘEDSTAVÍ SE NOVÁ PANÍ ASISTENTKA, ...       ÚČAST VŠECH RODIČŮ JE JAKO OBVYKLE VÍTANÁ A TENTOKRÁT I VELMI ŽÁDOUCÍ!
OD ČTVRTKA 6.9. SE JIŽ BUDEME UČIT PODLE ROZVRHU (brzy bude zveřejněn).
V pátek 7.9. od 17:00 se koná v areálu školy táborák.
ROZVRŽENÍ ŠKOLNÍHO ROKU:
• Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. září 2018. 
• Podzimní prázdniny - pondělí 29. října a úterý 30. října 2018. 
• Vánoční prázdniny - sobota 22. prosince 2018 - 2. ledna 2019.                                                                   3. a 4. ledna - ředitelské volno. Vyučování začne 7. ledna 2019.
• Období I. pololetí školního roku 2018/2019 bude ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019. 
• Pololetní prázdniny - pátek 1. února 2019.
• Jarní prázdniny - 11. února - 17. února 2019. 
• Velikonoční prázdniny - čtvrtek 18. dubna 2019, pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem. 
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2018/2019 bude ukončeno v pátek 28. června 2019. 
• Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019. 
• Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019.
Třídní schůzky: 5. 9. 2018, 28. 11. 2018 a 3. 4. 2019 ve třídách 1. stupně budou od 17:00. V 18:00 bude následovat setkání Rady rodičů.
Konzultační hodiny pro rodiče u všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16:00 do 17:00.
rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana