24.10. Kalendář

(Muzeum hlavního města Prahy)

Víte, že se Muzeum hlavního města Prahy pyšní originální deskou ze Staroměstského orloje? My už ano! Dozvěděli jsme se, kdo je jejím autorem. S paní lektorkou jsme prožili jeden celý rok. Také víme, proč máme názvy měsíců, proč lidé oslavovali a dodnes oslavují slunovrat. Osvěžili jsme si, jak lidé dříve žili, co bylo náplní jejich života v jednotlivých měsících, jak se museli připravovat na zimu, co byly dožínky. My jsme si vyzkoušeli, jak zasadit semínka a jak se sázely brambory.

Jak se nám program líbil?

Zuzka:

V Muzeu se mi moc líbilo. Ze všeho jsem byla nadšená.

Sofi:

Byli jsme na výletě v Muzeu. Program se jmenoval Kalendář. Bylo to tam moc hezký!

Filip R.:

Já jsem si zapamatoval, že Kalendář namaloval malíř Josef Mánes.

Jakub J.:

Z programu se mi nejvíce líbilo, jak jsme sestavovali symboly měsíců z puzzle.

Terka:

Jeli jsme do Muzea na pořad. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme sázeli semínka. Bylo to super!

11.10. Preventivní program "Bezpečný internet"

(Proxima Sociale)

Dnes jsme se hravou formou dozvěděli, jak se máme pohybovat na internetu. Stačí dodržovat pár zásad. Není to jednoduché?

Desatero bezpečného internetu

Pro bezpečí na internetu ti stačí dodržet jen pár důležitých, ale přitom jednoduchých zásad.

1  Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně.

2  Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat.

Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.

4  Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je.

Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

6  Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.

Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí.

Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.

Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš.

10  Když se s někým nechceš bavit, nebav se.

26.9. Evropský týden jazyků

(projektový den)

Paní učitelky z druhého stupně, v rámci projektu, nás seznámily hravou formou se slovenštinou, němčinou a angličtinou. zahráli jsme si pexeso, zazpívali písničku a přiřazovali názvy věcí k obrázkům.

16. - 20.9. Týden mobility

Letošní ročník chce do popředí zájmu vytáhnout zdánlivě nejobyčejnější druh dopravy, a sice pěší chůzi. Lidské tělo je uzpůsobené k pohybu, přesto v moderním světe se většina práce, ale i zábavy odehrává v sedě. V práci a ve škole převážně sedíme, večer, abychom si odpočinuli, si pro změnu sedneme před televizi. Chůze je přitom nejpřirozenější druh pohybu, který nevyděsí ani nesportovně založené lidi. Právě proto by se měla stát součástí každého dne.

I my jsme se k výzvě PROJDI SE S NÁMI připojili a za občasného brblání některých jednotlivců, jsme vyrazili do Kunratic. Tam jsme si zařádili v parku, v pekařství se odměnili sladkostí a chvilku si odpočinuli. Při zpáteční cestě jsme si zasoutěžili. Počítali jsme kolik kroků uděláme z daného místa až ke škole! Moc jsme se na počtu neshodli, ale počítání nás bavilo.

Kritéria hodnocení ZDE

6.9. Sportovní den

Dnes jsme si pěkně protáhli tělo. Soutěžili jsme celé dopoledne v devíti disciplínách. Sportovní den pro nás připravili učitelé tělocviku z druhého stupně.

Moc jim děkujeme, celá akce se nám moc líbila!

2.9. První školní den

A je to tady!

A je to tady! Dnes jsme museli vstávat do školy. Někteří s radostí, někteří se těšili méně. Sešli jsme se ve třídě a hned následovalo slavnostní přivítání před školou

Pan ředitel všechny žáky a přítomné rodiče přivítal. Následovalo představování učitelského sboru a nepedagogických pracovníků.

Bohužel, slavnostní atmosféru rušil déšť a špatné ozvučení.

Ve třídě jsme se vzájemně představili, protože máme nové žáky a řekli o sobě pár vět. Až na pár jednotlivců se nikdo nestyděl a všichni představování zvládli - CHVÁLÍM!

Ahoj druháčci!

Prázdniny už bohužel uplynuly a nás čeká druhá třída. Nemusíte se ničeho bát, protože společnými silami určitě vše zvládneme. Uvidíme se 2.9. v 8.00 hodin. Protože budeme v nové třídě, počkám na vás v 7.50 h u recepce a půjdeme společně do třídy.

A jak bude probíhat první školní týden?

Po 2.9.:  výuka 8.00 - 9.30 h

Zahájení školního roku ve třídě

8:15- 8:45

Celoškolní slavnostní ceremonie pro školní rok 2019/2020
Přejdeme před budovu školy, následně se vrátíme do třídy a dokončíme zahájení školního roku.

Konec vyučování bude během druhé vyučovací hodiny. Kdo půjde do družiny, tak ho tam odvedu, zbývající žáky předám rodičům u recepce.

!!! POZOR!!!

Oběd se bude vydávat od 10.00 - 11.00 h a musí se přihlásit.

Út 3.9.:

Třídnické hodiny
- seznámení se školním řádem, bezpečnost, rozdání učebnic

Stř 4.9.: 8.00 - 11.45 h

8:00- 8:45

Ukázková hodina - kroužku společenských tanců v tělocvičně

Čt 5.9.: 8.00 -11.45 h

Učí se podle rozvrhu

Pá 6.9.: 8.00 -11.45 h

Sportovní den - areál školy

- oblečení na sport

- pití, svačinu

Pro rodiče:

11.9. se budou konat od 17.00 hodin třídní schůzky.

Milí žáčkové, už se na vás v pondělí moc těším.

Vaše úča Jindra