Návštěva v preventivním centru

Povídali jsme si o tom, co máme a nemáme rádi. Vyslechli jsme si příběh o kapitánovi, jehož loď ztroskotala na pustém ostrově. I my jsme si představovali, že bychom se dostali na pustý ostrov. Rozhodovali jsme se, co bychom si s sebou vzali ( předměty, vlastnosti ) a proč. Na konci programu jsme zhodnotili, jak se nám program líbil.

První společný měsíc za námi

Sportujeme v Modřanské rokli

Soutěžili jsme po skupinách. Každá ze skupin si vymyslela  svůj název a pokřik. Tak jste na trati mohli potkat tým Čepiček, Chytrých hlaviček, Kočiček ... Týmy běžely dle vyznačené trasy a plnily úkoly. Některé z úkolů nám daly zabrat. Určovali jsme stopy zvířat, listy stromů, poznávali jsme dopravní značky, řešili jsme vzkaz v Morseově abecedě, přesmyčky slov ... Do cíle jsme doběhli všichni a těšili jsme se na vyhlášení vítězů. Každý z naší třídy chtěl vyhrát. Ale nakonec se to povedlo týmu Čepiček. Toto družstvo, složené z Aničky S., Aličky K., Sary D., Máji M., Lindy H., Helenky T., skončilo na 2. místě. Děvčata byla oceněna stříbrnou medailí a létajícím talířem Frisbee.

I přes chladné počasí jsme si orientační běh užili a těšíme se na další, třeba na konci školního roku.

Týden mobility - naše cesta do školy

Rychlým dotazníkem jsme zjistili, jakým způsobem se dopravujeme do školy. Někdo nám dokonce svoji cestu do školy popsal. Zopakovali jsme si základní pravidla bezpečného přecházení vozovky s přechodem i bez přechodu pro chodce. Na chvíli jsme se ve třídě stali všichni chodci a vyzkoušeli jsme si, jak se rozhlížíme  před přechodem. Malovali jsme chodce - školáky ve viditelném oblečení. Poznávali jsme dopravní značky.

V září jsme oslavili narozeniny Adélky a Honzíka. Zazpívali jsme jim narozeninovou písničku a namalovali přání.

Hurá, začíná nám škola !

Naše třída  měla sraz v 8 hodin před školou.

Poté jsme se společně přemístili do nové třídy ve druhém patře. Přivítali jsme se a navzájem představili.

Nový školní rok jsme odstartovali  zvoněním na zvoneček a přáním od spolužáků. Popřáli nám v novém školním roce hodně zdraví, úspěchy a jedničky!

Vážení rodiče,

v pondělí 3. 9. budou dětem rozdány  zapisové lístky do družiny. Prosím vás o vyplnění. Lístky by děti měly odevzdat nejpozději v pátek  7. 9. Děkuji.

S. Štefanová

Ahoj školáci a školačky ze třídy 2. B !

Už jsme se dočkali. Hurá ! Začíná nám škola.

V pondělí 3. září si vás vyzvednu v 8 hodin před školou. Budu v ruce držet terčík s nápisem 2. B. 
Společně se přemístíme do naší nové třídy ve druhém patře školy. Ve škole strávíme pouze jednu vyučovací hodinu. Kdo z vás již půjde do družiny nebo do školní jídelny, musí si na tento den přihlásit oběd.
V úterý 4. září se výuka koná do 11. 40. Vyzvedneme si učebnice a pracovní sešity. Nezapomeňte si vzít s sebou aktovku, penál, notýsek, přezůvky, svačinku a pití.
Ve středu 5. září nás čeká další školní den, kdy si budeme povídat o prázdninách, o našich zážitcích. Výuka bude končit v 11. 40.
Od čtvrtka 6. září se učíme podle rozvrhu.

Moc se na vás všechny těším !
                                                                                  Soňa Štefanová

Info pro rodiče
Ve středu 5. 9. se konají třídní schůzky od 17 hodin. Na schůzce budou předány přístupy k eŽK.

Pomůcky
papírové pořadače, desky s euroobaly ( 100 ks), stírací tabulka + fix, papírové kapesníky a utěrky, kufřík na VV ( vybavení jako v 1. třídě ), úbor na TV + cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou, švihadlo, polštářek
výbava penálu: pero, ořezané tužky č. 1, 2, ořezávátko, guma, nůžky, tuhé lepidlo, pastelky, pravítko
sešity: 512 ( 2 pomocné linky ) 2x Čj, 513 2x M, úkolníček

2. ročník Aj - žáci a žačky budou rozděleni do skupin

Požadavky na pomůcky pro AJ (Mgr. Jitřenka Malíková, Mgr. Alena Stehlíková):
1x libovolný linkovaný sešit, vybavený penál - pastelky, nůžky, lepidlo.

Vyučování a prázdniny:
• Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. září 2018.
• Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října a úterý 30. října 2018.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019, 3. a 4. ledna ředitelské volno. Vyučování začne 7. ledna 2019
• Období I. pololetí školního roku 2018/2019 bude ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 11. února do 17. února 2019.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. dubna 2019, pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2018/2019 bude ukončeno v pátek 28
. června 2019.
• Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

Další termíny:
• táborák 7. 9. 2018 od 17:00
• třídní schůzky jsou naplánovány na 5. 9. 2018, 28. 11. 2018 a 3. 4. 2019 ve třídách 1. stupně budou od 17:00, ve třídách 2. stupně od 17:30. V 18:00 bude následovat setkání Rady rodičů.
• Konzultační hodiny pro rodiče u všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16:00 do 17:00.
• Konzultační hodiny vedení jsou každou středu od 16:00 do 17:00 (po předchozí domluvě)
• Den otevřených dveří bude 27. února 2019.
• Termíny pedagogické rady: 27. 8. 2018, 7. 11. 2018, 23. 1. 2019, 24. 4. 2019, 24. 6. 2019