2.M

• Cyklojízda: 31. 5. 2017
  • Focení tříd: 30. 5.

Co nového ve 2.M?

• Čteme, píšeme, počítáme, tvoříme......na jaro jsme si naplánovali hodně zajímavých akcí, máme je zveřejněné na třídní nástěnce.
  • Učíme se orientovat v našem blízkém okolí, poznáváme svoje město.
  • Vypravime si o přírodě, našich zážitcích, knížkách....zapisuje mě do deníčku, pracujeme ve skupinách, máme za sebou první samostatně projekty.....

Prostě se máme dobře :-)

Foto z jedné našich jarních akci: Jak ploul strýc František, Muzeum hl.m.Praha, Celnice na Výtoni, 29.3.2017

Z důvodu vánočních dílen (3. - 6. VH) na 2. stupni se ruší středeční kroužek informatiky s p. uč. A. Cihlářovou.

Na fotky z plavby po Vltavě a třídění odpadu s plyšovými potkany se můžete podívat TADY.

Z výstavy, 8.12.

25.10. Naše třídní galerie a modelínová výstavka: zde

18.10. Podívejte se na nové fotky, jak jsme tvořili koloběh vody v přírodě.

Milí rodiče žáčků 2.M,
   máme za sebou přípravné a pozorovací období, zvládáme hodně aktivit, s říjnem přicházejí první informace z naší třídy. Známe a dodržujeme pravidla soužití ve třídě. Umíme se k sobě ohleduplně chovat, učíme se vyřešit spory nebo nepříjemné situace atd. V matematice napočítáme do dvaceti, někteří víc, pracujeme s kaštany, žaludy, Montessori pomůckami – hlavně s růžovou věží, hnědými schody, modročervenými tyčemi, porovnáváme počet prvků v souboru s dalším souborem, dopočítáváme do určitého počtu… V českém jazyce známe všechny samohlásky, krátké, dlouhé i s háčkem, umíme přečíst i napsat větu v grafickém znázornění, přiřazujeme k obrázkům písmena, přiřazujeme velká a malá písmena k sobě… Vyprávíme si, každý den předčítáme pohádku, zdokonalujeme pozornost, soustředění. Přečetli jsme povídání o víle Amálce, Pohádkového dědečka od Eduarda Petišky a teď je na řadě Lišky, dobrou noc od Františka Nepila. Tvoříme, malujeme, seznamujeme se s novými věcmi a poznáváme. Na fotografiích vidíte naše práce na téma:
- Jak zvířátka volila krále
- Moje rodina
- Obraz a příběh mého jména
- A v pátek přibyde téma déšť, koloběh vody v přírodě, příběh čtyř kapek. V pátek nás čeká společná práce, fotky opět uvidíte.

Moje prosba:
   Mohl by někdo z Vás vytisknout fota dětí ve formátu A4, barevně, do naší třídní galerie? Fota mám v PC, mohu poslat v příloze. Moc bychom je už potřebovali a budeme rádi. Děkuji. Za Vaše děti Vás všechny zdraví Radka

více fotek tady

MILÉ DĚTI,

VÁŽENÍ RODIČE,

ŠKOLA ZAČÍNÁ V PONDĚLÍ 5.9.2016 A SEJDEME SE V 8:15 H PŘED ŠKOLOU.
PRVNÍ DEN SE BUDEME UČIT JEDNU HODINU. DO TŘÍDY S NÁMI PŮJDOU I MAMINKY A TATÍNKOVÉ.
OD ÚTERÝ 6.9.2016 BUDEME MÍT ČTYŘI VYUČOVACÍ HODINY OD 8:00 DO 11:40 H. VYZVEDNU SI VÁS V 7:45 H U ŠATEN ŠKOLY.

PO SKONČENÍ VÝUKY MOHOU JÍT DĚTI DO ŠKOLNÍ DRUŽINY.

VAŠE PANÍ UČITELKA SE NA VÁS UŽ TĚŠÍ