2. oddělení

    2.ODDĚLENÍ

 Vychovatelka: Šárka Houžvičková

 Dětičky z 1.C a část z přípravné třídy


PRO RODIČE:

VÁŽENÍ RODIČE, DĚTI OBDRŽELY VARIABILNÍ SYMBOLY K ÚHRADĚ ŠD.

V aktualitách školní družiny máte veškeré informace k chodu ŠD od 18.11.2020. Včetně harmonogramu odchodů na oběd - počítejte s tím, že v jídelně strávíme cca 30 minut.

V aktualitách školy máte informace o úhradě platby za ŠD. Pozorně si jej přečtěte. 

ZMĚNA !!! TEAMS - 2. ODDĚLENÍ - pondělí až čtvrtek od 14h. 

Veškeré informace ohledně chodu ŠD máte ke stažení na stránkách družiny. V případě dotazů mi můžete zaslat email. 

Prosím, aby děti přinesly do družinky kapesníky a bonbónky. (Děkuji těm, co již donesli) :)

AKCE ŠD pro naší družinku: 

12.10.2020 SE ZÚČASTNÍME ZÁBAVNÉHO ODPOLEDNE S DÍLNIČKOU - JAK SE STÁT INDIÁNEM. USKUTEČNÍ SE OD 14 DO 15.30 HODIN.

NAŠE DRUŽINKA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LEDEN

20. týden

Druhý lednový týden máme za sebou a zase jsme si užili spousty legrace. A ani v lednu nás nemine projekt, který pro nás vytvořila vychovatelka ze 6. oddělení. Tentokrát na téma "japonské umění", vydáme se tedy do Japonska a dozvíme se zajímavé informace. Tento týden jsme už zlehka začali - vyrobili jsme si japonskou vlajku, vymalovali pár omalovánek s japonskou tématikou (gejša, vějíř, chrámy) a pak jej nalepili na větší papír a vytvořili si jakýsi plakát, který nám teď zdobí zeď. :)

A jelikož nám přes týden párkrát nasněžilo, využili jsme toho a chodili bobovat v areálu školy na malý kopeček. A ač nám vykukovala místy tráva, vůbec nás to nezastavilo a užili si to. Snad nám sníh vydrží i do příštího týdne, abychom mohli zase chodit bobovat. 

Těším se na vás příští týden! :)

Š.

19. týden

 A jsme zpět ve škole po prázdninách. Vrátili jsme se všichni, včetně paní vychovatelky po nemoci. 

Vyprávěli jsme si, jaké byly Vánoce a co krásného jsme našli pod stromečkem. Dost často se opakovala elektronika, např. xbox, play station, počítač či televize a také zvířátka, např. štěňátko a morčátko. To máme tedy třídu plnou hodných dětí. :)) 

Zopakovali jsme si pár pravidel chování, jelikož se dětem podivným způsobem vypařila z hlavy přes prázdniny a chovala se jako zvířátka v zoologické zahradě. :D Ale ke konci týdne už jsme to vypilovali, tak snad po víkendu nepojedeme nanovo. :))

Během týdne jsme udělali větší povánoční úklid v hračkách, který byl potřeba. Vyrobili jsme pár sněhuláků (jak na papíru, tak i venku ze sněhu), zkusili jsme vystřihnout vločky a hlavně si hráli. Když nám nepršelo, tak jsme chodili ven. V týdnu nám krásně nasněžilo, tak jsme toho využili a postavili si sněhuláky či se koulovali. Snad nám sníh vydrží i příští týden. :)

P.S. Prosím rodiče, aby dětem dávali teplé oblečení, včetně čepic, šál a rukavic. 

Š.

 

PROSINEC

17. - 18. týden

21.12. - 1.1. - VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

16. týden

Z důvodu nemoci paní vychovatelky mají děti jinou paní učitelku. Od 14 h jsou rozděleni do 1. a 3. oddělení.

15. týden

Z důvodu nemoci paní vychovatelky mají děti jinou paní učitelku. Od 14 h jsou rozděleni do 1. a 3. oddělení.

14. týden

Z důvodu nemoci paní vychovatelky mají děti jinou paní učitelku. Od 14 h jsou rozděleni do 1. a 3. oddělení. 

 

LISTOPAD

13. týden

Ještě předtím, než jsem si nešikovně zlomila palec u nohy, stačila jsem si s dětmi užít krásný týden plný malování, hraní a procházek v lese. Najeli jsme tento týden již na zimní tématiku, jelikož už zbývalo posledních pár dnů v listopadu. A jsem za to moc ráda, protože teď z domova si ten předvánoční krásný čas s dětmi vůbec neužiju. :( Stačila jsem vyzdobit třídu do zimního kabátku, ale jak se na změnu děti tvářily, už nevím. Doufám, že se vám líbila a trochu jste se již naladily na vánoční čas. 

Až se vrátím po nemoci, vynahradím vám to. :)) Ještě nás čeká spousta krásných dnů plných zážitků a moc se na vás těším. Posílám hromadu pusinek a objetí, dětičky moje :)))

Š.

12. týden

Jupíííí, vracíme se zpátky do školy !!! Neskutečně moc se na vás všechny těším. Bude to sice náročné, co se organizace týče, ale já pevně věřím, že to zvládneme. Budeme potřebovat spoustu trpělivosti a pochopení. Vy jste ale šikulky, takže to určitě zvládnete. :) Nepochybuji o vás. 

16.11. neproběhne on-line družina

17.11. státní svátek

S dětmi při on-line družince jsme hodně vyráběli. Ráda bych se k tomu tvoření vrátila i s vámi ostatními, kteří jste se k nám nepřipojovali. Abyste o to nepřišli. :) Veškerou inspiraci, kterou jsem vám sem vkládala, spolu projdeme a sami si vyberete, co by se vám líbilo. 

Tak ve středu na viděnou! :)


Tyhle tři dny uběhly jako voda. Neskutečně ráda jsem vás všechny zase viděla. A bylo vidět, že vy mě také, protože jste za mnou neustále chodili, abyste mě mohli obejmout. Každopádně ty tři dny jste byli úžasní a zvládli jste to i s rouškami. Hodně jsme si hráli - přeće jen jste se neviděli dlouho a potřebovali jste si pohrát v kolektivu. A kdo chtěl, mohl i něco hezkého vyrobit. Děvčata vyráběla listy výtvarnou technikou muchláž, chlapci si hráli. V pátek jsme barvili těstoviny, které si příští týden navlékneme na provázek. A k tomu se dokonce připojili chlapci a jak je to bavilo! :) A taky jsme samozřejmě chodili ven, abychom si aspoň na chvíli mohli ulevit od roušek. Sundat si je a nadechnout se čerstvého vzduchu. 

Příští týden doděláme barvení těstovin a jejich následné navlékaní na provázek. Namalujeme si na papír hrníček dle fantazie. Už nám začala pěkná zima, tak ať si máme do čeho udělat horký čaj. :))))

 

Š.

11. týden

Tak ani tento týden to nevyšlo a stále zůstáváme doma, ach jo. Nadále platí, že se budeme setkávat on-line v Teams. Jen malá změna - družina bude od pondělí do čtvrtka od 14h. Naše on-line komunita se pomalu rozrůstá, minulý týden se k nám na pravidelné schůzky přidali další 3 členové. :) Za což jsem moc ráda. Je vidět, že vás to baví a pak to baví i mě. Děkuji vám za to.

V tomto týdnu nás čeká povídání o svátku sv. Martina, se kterým si spojujeme první sníh (ten má symbolizovat Martinův bílý kůň), ochutnávku vína a vypečenou šťavnatou husičku. Nebudou chybět tipy na tvoření s tématikou sv. Martina. V tipech na tvoření najdete i otisk listů na papír, které budeme hned v pondělí s dětmi tvořit on-line. Neváhejte a připojte se! :) 

Moje doporučení: Choďte hodně ven do přírody na čerstvý vzduch. Není zdravé být zavřený doma a jen se dívat do monitoru. :) Můžete jít buď s rodinou a nebo se svými kamarády. V tipech najdete i jak se příjemně zabavit v přírodě. 

Š.

TIPY NA TENTO TÝDEN

Otisk listů. Budete potřebovat: listy, čtvrtku, tempery a štětec. Postup: Štětcem nanesete barvu na list a ten pak obarvenou částí otisknete na papír. Přikládám obrázek jak by to mohlo vypadat. 

 

Husa. Budete potřebovat: bílý a oranžový papír, obyčejná tužka, černá fixa, lepidlo a nůžky. Postup: Obkresli si svoji ruku, vystřihni a dolep/dokresli husu dle předlohy, kterou přikládám pod textem. Prsty (peří) můžete nechat tak, jak jste je obkreslili, nebo je ohnout směrem dolů.

Houpací kůň. Stačí pouze vytisknout a vytvořit dle předlohy. 

Barevné přírodní paletky. Toto je aktivita na pobyt venku v přírodě. Doma si vyrobíte ze čtvrtky paletku, nalepíte na ni alespoň 3 čtverečky oboustranné lepenky. Paletku si vezmete s sebou ven. Až budete někde na místě, kde to bude hrát rozmanitými barvami podzimu, odstraňte horní vrstvu lepenky a můžete začít připevňovat přírodniny na paletku. A snažte se ji udělat co nejvíce barevnou! :)

NEZAPOMEŇTE MI VAŠE TVOŘENÍ VYFOTIT A POSLAT. BUDU SE TĚŠIT. :)

10. týden

Nevím, jak vy, ale já byla veliký optimista a věřila jsem, že se 2.listopadu všichni vydáme zpět do školy a budeme se zase setkávat v naší družince. Bohužel se tak nestane, a proto musíme nadále zůstávat doma a dodržovat veškerá opatření. Ale to nám nebrání se setkávat alespoň prostřednictvím on-line schůzek v Teams. Před prázdninami jsem se již s pár dětmi setkala a bylo to moc příjemné vidět pár známých tvářiček a popovídat si. Po podzimních prázdninách se tedy zase budeme scházet každý den od 14h v našem týmu 2.oddělení. V případě nějaké změny vás budu informovat tady i na Teamsu. Zde na stránky přiložím pár tipů, co můžete doma tvořit či si zahrát samy nebo s rodiči/sourozenci. A samozřejmě tvořit nebo hrát hry můžeme/budeme i on-line spolu. :) Budu se na vás moc těšit!

Š.

PÁR TIPŮ NA TENTO TÝDEN

Pro děvčata (ale samozřejmě i pro chlapce) tu mám připravenou šablonu princezny, které chybí dodělat sukýnka. Ale není nutné si ji tisknout, princeznu si můžete namalovat i sami. A jelikož máme stále podzim, sukýnka bude tvořena z listů, které si nasbíráte venku. Své výtvory mi nezapomeňte poslat. Případně se v týdnu domluvíme  a uděláme si ji on-line společně. :)

A pro všechny z vás tu ještě mám omalovánku deštníku. Na podzim nám hodně prší a deštník je potřeba, jestli nechceme zmoknout. A co by to bylo za deštník, kdyby nebyl pořádně barevný! Může být pruhovaný, puntíkatý a tak dále, fantazii se meze nekladou. Vymalujte si ho dle své libosti. :) Vaše krásné deštníky mi určitě pošlete!! Ráda se podívám na tu barevnou smršť deštníků. 

Mám tu i pro vás tento krásný pracovní list plný úžasných podzimních aktivit na doma i pobyt venku. Zkuste jich co nejvíce vyzkoušet a pak mi o tom napsat nebo on-line povídat. Podzimních aktivit se zúčastním s vámi a uvidíme, kolik jich stihneme zvládnout. :)

 

ŘÍJEN

Pro zajímavost: V měsíci říjen se slaví Halloween. Svátek, který se slaví hlavně v USA, Kanadě, Velké Británii či v Austrálii. Datum Halloweenu je každý rok stejný, slaví se 31.října. Mezi symboly Halloweenu patří dýně, kostýmy, masky a strašidelná výzdoba. Mezi nejznámější tradici patří "trick or treating", v překladu "dejte mi koledu, nebo vám něco provedu". Děti v kostýmech obchází sousedy, zpívají koledy a získávají za ně drobné sladkosti. Pokud je majitel domu suchar a neotevře jim dveře, provedou mu drobnou lumpárnu. Koledovat se chodí vždy po setmění. Starší děti si mezi sebou vypráví hororové a strašidelné příběhy. Ve větších městech se pořádá halloweenský průvod, děti v něm soupeří o nejoriginálnější a nejstrašidelnější masku. Vydlabané dýně jsou nejznámější symbol Halloweenu, svíčky se do nich vkládaly, aby usnadnili koledníkům orientaci v potemnělých ulicích. Co nejstrašidelnější obličej na dýni má odhánět zlé duchy. 

9. týden

V týdnu od 26.10. do 30.10. nás čekají podzimní prázdniny. :) Náramně si je užijte a moc nezlobte maminku s tatínkem. Přikládám letáček od MŠMT.

Brzy se snad uvidíme osobně. Těším se moc na vás! :)

Š.

8. týden

Začíná nám další týden, kdy bohužel musíme zůstávat doma. Sem na stránky vám vložím pár omalovánek, které vám rodiče mohou vytisknout a vy si je doma vybarvit. Pokud budete chtít, můžete maminku nebo tatínka poprosit, aby vám omalovánku vyfotili a pak mi zaslali do mailu. Ráda vaše výtvory zveřejním tady u nás na stránkách. :) A jelikož se má příští týden příjemně oteplit, určitě choďte každý den ven, je to moc důležité pro vaše zdraví. A při té příležitosti můžete sbírat kaštany a doma si z nich vyrobit hromadu krásných zvířátek. Zvířátka mi pak můžete zase zaslat na mail. K výrobě vám budou stačit pouze kaštany a špejle či párátka. A na závěr - pomáhejte doma rodičům, jezte hodně ovoce kvůli vitamínům, dávejte na sebe velký pozor. Připomínám, že jsem denně připojená na Teams od 14hod. Budu se těšit.

Š.

7. týden

Bohužel tento týden nám skončil dřív než vůbec začal. Ale i přesto jsme stihli zábavné indiánské odpoledne s dílničkou a něco málo si vyrobit. Hned zkraje týdne k nám do školy dorazil pravý indián, který si pro nás připravil spoustu informací o indiánském životě. Dozvěděli jsme se jak žili, s čím si hráli indiánské děti, jaké oblečení nosili, jaké zbraně použivali. Zazpívali jsme si pravé indiánské písně, při kterých nás pan indián doprovázel bubnováním. Zatancovali jsme si, zahráli si pár her (lovení rybiček, namotávání želviček na dřívko a střelbu z luku) a také jsme si vyrobili přívěšek na krk. Naštěstí nám počasí přálo a děti si odpoledne moc užily. A jelikož jsme si už spoustu informací řekli v družince, pan indián byl příjemně potěšený o znalostech dětí. :) A ačkoliv byl tento týden velmi krátký, stihli jsme si vyrobit pár vlaštovek a draky. A samozřejmě si i pohrát se svými kamarády. Moc mě mrzí, že se teď neuvidíme, ale věřím, že se po podzimních prázdninách shledáme zase ve škole a budeme pokračovat v běžném provozu, jak jsme zvyklí.

Š.

 

6. týden

Tento týden jsme byli již v kompletní sestavě. Hned v prvním říjnovém týdnu jsme se zapojili do celodružinového projektu "Malí indiáni", který nás bude provázet celým měsícem říjen. Povídali jsme si o životě indiánů - jak se tu objevili, čím se živili, jak a v čem žili, jaké byly jejich zvyky a tradice, jaké oblečení nosili a z čeho si je vyráběli a jaké používali zbraně při lovení zvěře. Naučili jsme se nové pojmy jako "týpí", "totem" a "mustang". Děti měly za úkol vybarvit své vlastní totemy, někdo pracoval na svém totemu sám, někteří zase ve dvojici, záleželo na jejich rozhodnutí. K dispozici měly i omalovánky s indiánskou tématikou. A aby toho nebylo málo, ještě jsme se naučili krátkou básničku "Indiáni, ti se mají", kterou jsem dětem zkrátila na 4 verše, aby to pro ně nebylo moc těžké. A za mě můžu říct, že děti byly moc šikovné a krásně jim to šlo. Moc chválím! :) Ale samozřejmě jsme se nevěnovali jen indiánům. Během týdne jsme zvládli malovat i ježky, kterými jsme si vyzdobili nástěnku ve třídě a vytvořili jsme si kalendář na měsíc říjen. A také jsme si hráli a chodili hodně ven, abychom jen "nepracovali". :)

Příští týden, hned v pondělí 12.10., se naše oddělení zúčastní workshopu - Jak se stát indiánem, které se uskuteční v čase od 14 do 15,30 hodin. 

Š.

 

 

ZÁŘÍ

5.týden

Většina z nás se již vrátila z nařízené karantény, přesto jsme ještě nebyli v plném počtu. V úterý nás čekalo velké shledání po tak dlouhé době, a za sebe mohu říct, že jsem jen tak tak udržela slzu na krajíčku, jak to bylo dojemné. Děti byly nadšené, když mě uviděly a samozřejmě nesmělo chybět veliké objetí. :)) Odloučení bylo opravdu dlouhé a děti mi moc chyběly. Každopádně jsme nelenili během týdne a vybarvili jsme si naší velkou úrodu hub (dokonce i z jiné galaxie, jelikož se nám zbarvily do barevných tónů) a samozřejmě jsme každý den chodili ven na čerstvý vzduch. Poprvé jsem vzala děti mimo areál školy, abychom se podívali i do okolí naší školy. A myslím si, že každodenní procházky do Modřanské rokle byly úspěšné a dětem se moc líbily. Pokud nám počasí bude přát, rozhodně v tom budeme pokračovat i nadále. Hlavně abychom místo ukázali i ostatním dětem, co jsou zatím doma. :) 

Š.

4.týden

Celá třída včetně paní vychovatelky v nařízené karanténě. Děti, které se postupně vracely zpět do školy, byly rozděleny do 1. a 3. oddělení. 

3.týden

Z důvodu nemoci paní vychovatelky byly děti rozděleny do 1. a 3. oddělení. 

2.týden 

Začal nám druhý školní týden a hned zkraje jsme si vytvořili obrysy našich rukou, které si nalepíme na dveře družinky, abychom si ji označkovali a dali najevo, že je jen naše. :) Ale jelikož nám spousta dětí chodila brzy domů, nemáme to zdaleka hotové a ještě se k tomu během týdne vrátíme. Celý týden nám přálo počasí, a proto jsme každý den trávili na školním hřišti, kde děti hrály míčové hry, malovaly křídami na zem, hrály na babu, klouzaly se na klouzačce či se houpaly na houpačce. Během týdne jsme dostali do družinky nový krásný zelený gauč na odpočinek, tak doufám, že nám v takovém stavu zůstane co nejdéle. :) 

Š.

1.týden

První školní týden jsme se s dětmi seznámili s pravidly naší družinky, o tom jak se máme a nemáme chovat ve školní jídelně, školním hřišti a ve společných prostorách naší školy (tj. záchody, chodby, šatny). A samozřejmě nechybělo seznámení se mezi sebou. Mohu za sebe úspěšně říct, že už si pamatuji všechna jména a dokážu si k nim přiřadit i obličeje. :) Dětičky mě oslovují Šárko nebo paní vychovatelko/učitelko, záleží na nich. Ale na co se děti nejvíce těšily, byly samo sebou HRAČKY. :) Nechala jsem je si tento týden pohrát, objevovat, co tu vše máme a za mě myslím, že byly spokojené. 

Š.

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana