DOPORUČENÁ ČETBAhttp://www.zsmeteo.cz/cz/download/1404079685/?at=1

Tak to jsme MY = 3.A

30.1. Vítáme všechny v novém roce a je tu leden 2020.

V čvs jsme se mimo jiné učili i o vzduchu, a tak jsme si se vzduchem hráli a soutěžili.

Dny pro záchranu života patří už každoročně do programu školy a nám se moc líbí.

+ další fotky: meteo3a.rajce.idnes.cz/Dny_pro_zachranu_zivota/

A přišel konec ledna s vysvědčením a nová pohádka Zakleté pírko v Modřanském biografu.

Výtvarka

Krásné Vánoce plné pohody a do nového roku 2020 všem hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

21.12.  A máme tu prosinec, poslední měsíc v roce 2019

Začal pěkně soutěžně: tradiční pěvecká soutěž Vánoční nota a naši čtyři reprezentanti, z nichž dva postoupili do obvodního kola.

Vánoční nota

Největší událost v čase předvánočním - Vánoční hvězda a s ní naše tvoření a prodávání a prostě užívání si toho, že jsme spolu a s rodiči a kamarády.

Hned den po Hvězdě jsme vyrazili na výlet spolu s 5.B do Třebechovického muzea Betlémů a Obřího  akvária v Hradci Králové. Myslím, že jsme si to krásně užili, byl to náš první společný výlet.

více fotek: meteo3a.rajce.idnes.cz/vylet_Trebechovice/

A aby toho ten týden nebylo málo, v pátek den následující nás čekala "Malá Rybovka" v podání Kűhnova dětského sboru. Návštěvy kulturních akcí budeme muset ještě vylepšovat :-)

Také jsme pracovali ve skupinkách  a výtvarně tvořili i v rámci ČVS

A přišel poslední předprázdninový den a s ním besídka a pohádka a dárky a koledy.

30.11. Listopadové akce

V soutěži Libušské veršování jsme měli 2 horké kandidáty, ale i když se umístil jen jeden z nich, důležité je, nevzdat to a zúčastnit se. Díky Báro a Tome!

Úžasná akce nazvaná Medová snídaně, kdy jsme nejen ochutnali dobrotu od včeliček, ale hodně jsme se o nich dozvěděli.

Také jsme navšívili DropIn v Modřanech a prostřednictvím her jsme se dozvěděli spoustu důležitých věcí v programu Běžné závislosti.

Nesmím zapomenout na přednášku Městské policie o Besipu - Dopravní výchova. Mohli jsme si zopakovat, co jsme se naučili již v září a doplnit si další znalosti.

Naše třída při pilotním testování KALIBRO z ekonomických a přírodovědných znalostí a dovedností.

A na konci měsíce přijelo do školy Mobilní planetárium s programem o vesmíru, o postavení hvězd v době narození Ježíška a na konec jsme se podívali na astronauty. A vše hezky pěkně vleže a v pohodlí :-).

Poslední listopadový pátek jsme dvě vyučovací hodiny věnovali skupinové práci, kterou máme rádi.

A nesmíme zapomenout zmínit Tomovu ukázku buzoly a kompasu při hodině ČVS.

Prostě jsme si pěkně listopad užili.

31.10. Celý říjen jsme pilně pracovali a také vytvářeli.

Na konci října, poslední den před prázdninami, jsme měli 2 hodiny preventivní program

"Bezpečný internet“ a moc nás to bavilo.

Leták k Logické olympiádě ZDE, více informací ZDE. Registrace je do 30.9..

18.9. Máme za sebou necelé 3 týdny v novém školním roce a už můžeme představit spoustu společných zážitků. Hned v prvním školním týdnu jsme se zúčastnili sportovního dne, kde jsme podali maximální úsilí.

V dalším týdnu jsme si hned několikrát vyzkoušeli skupinovou práci.

Také jsme se v rámci ČVS vydali prozkoumat okolí školy, kde jsme pozorovali vše od rostlinek přes stromy až po dopravní značky.