3.B

27.6. Cesta do pravěku

(Radotín)

   

 

 

 

 Naše ohlasy:

Áňa H.:

Do pravěku jsme jeli autobusem, vlakem a opět autobusem. Jeli jsme do Radotína, kde jsme hledali zkameněliny - hlavonožce, trilibity a otisky mušlí. Byla to zábava. Měli jsme dobré průvodce - Štěpána, Dominika a Ríšu.

Barča:

Byli jsme v Radotíně. S Eliškou jsme vymyslely píseň. Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to. Domů jsem přišla s plnou svačinovou krabičkou zkamenělin. Také mě píchla vosa. Doprovod nám dělali Dominik, Štěpán a Ríša. Mám hlavonožce, trilobita a mušle.

Lucka:

Dnes máme výlet do pravěku. Když jsme přijeli do Radotína, tak jsme dostali od průvodců informace. Štěpán nás zavedl k hromadě kamení, kde jsme hledali trilobity. Já jsem našla jednoho. Nejlepší na tom bylo, že jsme si ho mohli odnést domů!

Mates:

Byli jsme na výletě do pravěku. V Radotíně jsme sbírali hlavonožce, mušle a trilobity.Bylo to tam skvělé, měli jsme výborné průvodce.

Adam:

Bylo to v Radotíně. Prvně jsme sbírali hlavonožce, ale já našel trilobita. Potom jsme šli hledat trilobity, kde jsem našel druhého. Pak už jsem neměl štěstí, protože mně všechno vysbírali spolužáci. 

Zdenda:

Hledali jsme trilobity v Radotíně. Já jsem našel celkem čtyři. Bylo to fakt dobrý!

Nathálka:

Mně se výlet moc líbil, hlavně hledání trilobitů. V hromadě kamení jsem našla hodně mušlí, které jsem si  přivezla domů.

 

 

19.6. Zážitkový park ZEMĚRÁJ (celodenní výlet, Kovářov)

Zážitkový park Zeměráj je místo, ve kterém jsme se vrátili do dob našich předků. Historii a přírodu jsme vnímali nejen zrakem a sluchem, ale také prostřednictvím svých bosých nohou, rukou, nosem i ústy. Bosé nohy jsme si za hlasitého hlaholu namasírovali chůzí po 1 km dlouhé stezce. Chodili jsme přes balvany, šišky, klacíčky, jehličí, bahnem, potokem, přes kůly, žebříky a lávky.  Zábavnou formou jsme se seznámili s venkovským životem v raném středověku. Děti si musely umlít mouku a z ní upéct placku. Prošli jsme se bludištěm a zařádili jsme si v chaloupkách, od kterých jsme se nemohli odtrhnout. Poslední penízky padly za občerstvení a suvenýry. 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 Naše názory na výlet:

Nathálka:

Mně se líbila ta bosá cesta. Taky se mi líbily suvenýry, které jsme si koupili a sušenky, které jsme si  upekli. Bezva byla i vesnice, kde jsme si hráli.

Eliška:

Byli jsme nejdřív v ,,Hruškově"(vesničce) a provázela nás Lada. Mleli jsme mouku a z ní jsme dělali a pekli placky. Nejvíc se mi líbily chaloupky, ale nelíbilo se mi, že jsme kvůli čtvrťákům přijeli domů pozdě!

Dáda:

Líbila se mi stezka na boso, chaloupky, mletí mouky, labyrint. Prostě to bylo SUPER!!!

Ada:

Moc se mi to nelíbilo, protože všichni na mě řvali dělej nebo šup. Proto se mi to trošku nelíbilo, že mě pořád honili. Pak jsme si tam koupili suvenýry, to bylo super. Moje hodnocení - 20%.

Šimon:

Líbila se mi stezka, na které jsme chodili bosky. Výborné bylo pečení placek, bludiště a chaloupky, v kterých byla bezva zábava! Výlet byl super.

Simča:

Naší první atrakcí byla cesta dlouhá jeden kilometr. Kousek jsme šli v bahně, potom po velkých šiškách(ty byly příjemné), ale ty malé pěkně bolely. Potom jsme šli po dřevu a naposledy po kamenech.Po stezce následovala další atrakce, návštěva středověké vesnice.Museli jsme si umlít mouku a z ní jsme udělali placky, které jsme si upekli a hned snědli. Po plackách jsme šli do bludiště, potom do takových domečků, kde jsme si hráli. Výlet byl super!

Adam:

Nelíbila se mi stezka na boso. Byla dlouhá, nepříjemná a zdržovali jsme se. Bludiště bylo prima, ale moc lehké. Chaloupky byly nej, protože jsme si kradli navzájem nábytek. Hodně jsme nestihli a měli jsme zpoždění kvůli čtvrťákům.

Zdenda:

Mně se to líbilo, ale mělo to jeden háček - byl jsem tam už po páté! Je škoda, že jsme si neprošli všechno.

Adélka:

Výlet se mi hodně líbil.Byli jsme v bludišti, pak jsme byli ve středověké vesnici, kde jsme mleli mouku a z ní jsme pekli placku. Tu jsem dala rodičům.První stezka na boso byla hrozná, protože jsme chodili v bahně. Taky jsme šli do hospody. Vedle ní měli obchod se suvenýry. Tam jsem koupila tři perleťové náhrdelníky - pro mámu, tátu a bráchu. Výlet se mi moc líbil.

 

!!! Opět velká pochvala!!!

GRATULUJEME Zdendovi k získání poháru za nejužitečnějšího hráče ve florbalu!

 

 

1.6. Zahradní slavnost

(Den dětí)

 

Akce se konala  na zadním hřišti a na trávě u běžecké dráhy. 

Celkem bylo 6 stanovišť:

1. stanoviště origami.
2. stanoviště - běh na dlouhé lyži - pro 5 dětí 
3. stanoviště - přechod přes ledové kry
4. vědomostní kvíz o Praze 
5. přírodovědný kvíz 
6. malování vlajky přání  

 

Všechna stanoviště byla koncipována jako Pevnost Boyard, za každý splněný úkol  dostal tým indicii. Poté, co žáci obešli všechna stanoviště, sestavili z indicií odpověď.
Akce byla ukončena koncertem skupiny Sněžní mloci a hromadným zavěšením vlajek přání.
 

 

 

 

 

31.5. Cyklojízda

Opět je tady další ročník cyklojízdy. Bohužel se z našich závodníků letos nikdo nedostal na ,,bednu", ale přesto všem děkujeme za reprezentaci třídy!!!

Ti, kteří se nezúčastnili, alespoň naše závodníky povzbuzovali!

 

 

 

 

Opět se musíme pochlubit!!!

Velká gratulace patří Elišce, která získala zlatou medaili v HIP-HOPU.

 

 

 

18.4. Velikonoce a já

Áńa V.:

Letošní Velikonoce jsme moc neslavili. V neděli jsme byli na párty, kde se grilovalo. Rodiče se tam setkali se starými kamarády. V pondělí jsme něco vykoledovali od rodičů.

Markéta:

O Velikonocích jsem s bráchou odjela k dědovi a babičce. Chodili jsme hodně ven. Děda vařil a vždy nám koupil nějaký dáreček nebo něco na mlsání. Jednou nám koupil Studentskou pečeť a dvoje tepláky. Barvili jsme vejce, to co jsem dostala, jsem si přivezla domů. Našleháno jsem dostala od bráchy Matese.

Kája:

O prázdninách jsme chodili do bazénu, jezdili na kole a hráli různé hry - třeba na babu. Největším zážitkem bylo, že se ve stájích, kde mám svého koně, narodilo nové hříbě. Celý porod jsem viděla, byl to pro mě obrovský zážitek! V neděli jsem barvila vajíčka v cibuli a našla jsem čtyřlístek pro štěstí. V pondělí mě vyšupal tatínek a bratranec Kuba.

Zdeněk:

O Velikonocích jsem byl s rodiči na chalupě.S taťkou jsme hráli různé hry a dokonce jsme vytvořili světový rekord.V neděli jsme malovali vejce. V pondělí, hned po pomlázce, jsem jel s tátou na superfiníále ve floorbale. Vyhráli jsme 3:1. Huráááá!

Adélka:

Na Velikonoce jsem barvila vajíčka, která byla třpytivá. Pomáhala jsem mamce péct beránka a zajíčka. Některá vajíčka jsme s mamkou zabalily do obalu. Když byl beránek hotový, tak jsme okolo něj daly vajíčka. Hrozně se mi to líbilo. Když mě táta v pondělí nařezal, dostala jsem za to tašku sladkostí. Hodně jsem se přejedla čokolády, tak už ji nechci vidět!

Lucka:

Hnad ve čtvrtek jsem s mámou jela k babičce(táta šel do práce). U babičky jsme barvily vajíčka v cibuli a červené řepě. Jsem ráda, že jsem se nepokecala.Od babičky jsem dostala Brumíky. Doma mi tatínek předal hromadu dárků k Velikonocům. V pondělí na nás taťka málem zapomněl s pomlázkou, pak si vzpomněl, nejprve vyšlehal mamku a pak hned mě.Vajíčka se nám povedla, byla moc hezká!

 

6.4. Šplhám, šplháš, šplháme

(školní soutěž ve šplhu)

Velká gratulace našim sportovcům nejen za účast, ale i za

nádherná umístění!!!

  

 

 

 

 31.3. Noc s Andersenem    

= oslava Mezinárodního dne dětské knihy

(2. dubna je den narození známého autora dětských příběhů a pohádek Hanse Christiana Andersena)

 Na naší škole se již koná pošesté. Téma letošního ročníku je Čtyřlístek.

 

Zabydlujeme se  

Divadlo

Zpívání

 

 Soutěže

 

 

 

 

 Příprava na spaní a čtení

 

 

 

Dobrou noc!

 

29.3. Velbloud, ryba, slepice aneb Námořní historie

(Naivní divadlo Liberec)

 

Festival Dítě v Dlouhé 2017
 Divadelní představení bylo součástí soutěžní přehlídky z nové tvorby mimopražských profesionálních divadel hrajících pro děti. A to pro děti menší i větší, ale také pro jejich dospělé, tedy rodiče, prarodiče, učitele či vychovatele, tak aby společně mohli prožít neopakovatelné chvíle porozumění mezi jevištěm a hledištěm, odehrávající se pouze tady a teď.

 

Co se na jevišti odehrávalo:

Dnes jsme šli se třídou do Divadla v Dlouhé. Bohužel nám změnili představení, protože někdo ze souboru onemocněl. Příběh se odehrával na lodi, na které byl cirkus.Prvně si kapitán chtěl dát k jídlu velblouda Šereda, ale ten, aby se zachránil, mu pověděl svůj životní příběh. Potom si chtěl dát k jídlu zlatou rybku, nakonec slepičku a kohouta. Naštěstí žádné zvířátko nesnědl a k narozeninám dostal dort. Na konci představení jsme dostali kartičky, kde jsme si vybrali a ohodnotili představení. Po pohádce jsme měli dílnu, kde jsme ve skupinách skládali a vymýšleli podle kartiček příběh. Bylo to dost těžké, ale snad se naší skupině vymyslet příběh podařilo. Při odchodu z divadla jsme dostali dárky - časopisy, jogurty, tyčinku a pastelky, to bylo fajn!

                                                                                                                                                           Lucie

 Naše názory:

Co se mi na představení líbilo:

Štěpán: Že tam mluvila zvířata.

Anička H.: Zpívání.

Adam: Dílna.

Ada: Nejvíc se mi líbily písničky.

Zdeněk: Jak měl kapitán na hlavě dort.

Šimon: Jak velbloud trsal.

Boran: Nic se mi nelíbilo.

Jak divadlo hodnotím:

David H.: Představení ušlo, dílničky hrůza!

Adélka: Hodně se mi to líbilo, protože to bylo srandovní.

Kája: Představení dávám 50%.

Eliška: Nelíbilo se mi to, protože tam byly smíchané příběhy.

Anička Př.: Nelíbilo se mi to, protože to bylo k nepochopení.

Anička P.: Líbila se mi dílna - vybarvování obrázků.

Adam: Představení dávám 0%, protože se tam vyprávěly nudné pohádky.

   

 

 

 

24.3. Cesta do pravěku

(akce DDM Monet)

 

  

Co je to pravěk?

Pravěk je tradiční označení období dějin lidstva, ze kterého nejsou známy a nezachovaly se žádné písemné prameny, jde tedy o období do vzniku písma. 

Pravěk zahrnuje období vzniku a vývoje člověka, lidské společnosti a kultury od nejstarších nálezů (asi 3 miliony let př. n. l., rozhraní třetihor a čtvrtohor) do vzniku "vysokých kultur" a zavedení písma.  

 PRAVĚK
(3 miliony - 4500 př. n. l.)
Doba kamenná
Doba bronzová
Doba železná

  Co jsem se o pravěku dozvěděl?

Jirka:

Dozvěděli jsme se, jaká zvířata v pravěku žila, ale to už hodně dětí vědělo. Já jsem jako teprve druhý žák z celé školy poznal Dunkleosteuse! Super! Pořad se mi líbil!

Áňa V.:

Cesta do pravěku se mi líbila na 90% a na 10% se mi nelíbila. Zaujalo mě, že vážka byla v pravěku větší než hlava a nevěděla jsem, že pták je v podstatě dinosaurus. Štěpán, který přednášel, nám vysvětlil, jak vyhynuli dinosauři a přežili pouze někteří - ptáci. Jinak mě to celkem bavilo.

Lucka:

Dnes jsme měli akci: Caésta do pravěku. Dozvěděli jsme se, co jsou trilobiti - prvohorní členovci. Štěpán nám promítal na tabuli různé obrázky z pravěku. Například jsme se dozvěděli, že pravěk se dělil na jednotlivá období. Taky jsme se dozvěděli, co je to  FOSÍLIE. Toto slovo pochází z latiny a česky znamená VYKOPANÝ. Na konci pořadu mě naštvalo, že jsem si nemohla sáhnout na zkameněliny (spolužačka se sama mačkala a říkala, ať se nemačkám)!

Adam:

Bylo to hezký. O pravěk se sám zajímám, proto jsem už hodně věcí věděl. Pán nám zajímavě vyprávěl a promítal obrázky. Na konci pořadu jsme si prohlédli pravěké zkameněliny a dokonce jsme si je mohli vzít do ruky.

Simča:

Přednáška byla o dinosaurech. Pán nám ukazoval fotky z pravěku. Viděli jsme mamuty a malého dinosaura z Číny. Vůbec se mi to nelíbilo a hrozně jsem se nudila! A dinosaury nemám vůbec ráda!

Štěpán:

V pátek jsme měli pořad ve škole. Pán, který se jmenoval jako já - Štěpán, nám povídal, jaké to bylo v pravěku. Povídal nám o filmu Cesta do pravěku. Ukázal nám mnohonožku, jak byl velký hmyz. Vyprávěl nám, proč vyhynuli dinosauři - spadl asteroid (měl 500 km do délky a 250 km do výšky), dopadl do moře a vyvolal vlnu, při které vybuchovaly sopky. Vlna měla 15 metrů do výšky. V závěru pořadu nám ukázal kostru dinosaura.

 

   

 

22. 2. N@ výletě v iSvětě 

(divadlo Metro)

  

Humorné a zároveň poetické nastínění lidského života pomocí výtvarných prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby.


Mottem nového představení je citát Alberta Einsteina:
“Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí Vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů.”


Představení se zabývá vážně i nevážně současným životním stylem. Ukazuje, jak moderní komunikační technologie řídí i lidské osudy. Představení  je částečně interaktivní, žáci měli možnost se zapojit.
Je to jediné černé divadlo, které částečně prozradí svou unikátní techniku!
Na konci představení čeká krátka ukázka techniky černého divadla. Můžete se tak na chvilku i stát hercem přímo na jevišti!

 

 Naše názory:

Šimon:

Bylo to o tom, že moderní technologie může překazit přátelské vztahy. Černé divadlo jsme si mohli vyzkoušet i my. Během představení na nás padal divný prach - Adamovi svítily brýle a mně svítily boty a ponožky.

Ada:

V černém divadle se hrálo, zpívalo, kouzlilo a tancovalo. Na jevišti hrálo asi sedm herců. Na závěr jsme šli i my na pódium. Moc a moc se mi to líbilo!

Bára:

Myslím, že to bylo pro starší děti. Přesto to bylo fajn. Vyzkoušeli jsme si, jak černé divadlo funguje.

Simča:

Mně se představení skoro vůbec nelíbilo. Zklamalo mě, že se jen tančilo a zpívalo, ale bohužel nikdo nemluvil.

Anička Př.:

Moc se mi to nelíbilo. Nic jsem z toho neměla, protože když byli zticha, tak jsem to přestala chápat. 30% dávám za to, že jsme si mohli vyzkoušet, jak divadlo funguje, 50% za to, že se tam objevili nahatí lidé. To mě pobavilo.

Zdeněk:

Byla to nuda. Myslel jsem si, že herci v černém divadle nebudou vidět, ale bohužel byli. Nejlepší na představení bylo, že jsme si něco mohli koupit v bufetu!

Štěpán:

Do divadla jsme jeli autobusem, metrem a tramvají. Bylo to o tom, že tam svítila světla, z kterých byly vytvořeny různé efekty. Líbilo se mi to na 76%.

Lucka:

Představení bylo o tom, že se žena seznámila s mužem. Ten ji požádal o ruku. Jejich vztah ukončil tablet, od kterého se muž nemohl odtrhnout. Moc se mi to nelíbilo.

Eliška:

V černém divadle moc hezky tancovali, což já umím ocenit, protože na tanec chodím a mám ho ráda. Jinak představení bylo spíš pro větší děti.Na závěr jsme si vyzkoušeli, jak se hraje černé divadlo. Pozor, taky si to vyzkoušely i paní učitelky, to bylo super!

 

 

A je to tady:

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

 

 Áňa V.:

Za vysvědčení jsem byla ráda - tři dvojky - byla jsem prostě nadšená!

Ada:

Moc se mi líbí. Jsem spokojená s matematikou a prvoukou. Čekala jsem, že dostanu z prvouky trojku, ale paní učitelka byla hodná, tak mi dala dvojku.JSEM SPOKOJENÁ!

Sára:

Myslela jsem si, že dostanu z matematiky a prvouky dvojku, ale dostala jsem jí i z češtiny. Vysvědčení se mi líbilo, ale myslím, že se můžu zlepšit. No, na třetí třídu jsou známky dobré.

Boran:

Měl bych vylepšit Čj, Aj ČvS a matiku! Jinak jsem to čekal a jinak dobrý.

Adam:

Byl jsem spokojený, ale měl bych vylepšit anglinu, z ní jsem dostal dvojku, jinak samé jedničky! Navíc mám dnes desáté narozeniny, už je mi deset, protože jsem se narodil ve tři hodiny ráno!

Zdeněk:

Tipoval jsem samé jedničky a povedlo se! Jsem za to hrozně rád, ale češtinu budu muset ještě trochu vylepšit. Za vysvědčení dostanu rybičky.

Anička Př.:

Jsem velmi spokojená. Mám tři dvojky a pět jedniček. Musím se zlepšit v prvouce, matematice a anglině. Za výzo dostanu masožravou rybičku, huráááá!

 

 

Vážení rodiče,
Bohužel se opět v naší třídě objevily vši. Vyskytují se ve větší míře. Vím, jaká je s jejich odstraněním práce, ale určitě všichni chceme, aby se jich naše děti zbavily. Jedná se o velice infekční nemoc, proto je důležité postupovat jednotně a každý den dětem hlavu zkontrolovat. Jak na to, naleznete na webových stránkách školy – Ke stažení -
POSTUP PŘI ONEMOCNĚNÍ PEDIKULÓZOU (VÝSKYT VŠÍ) U ŽÁKA ŠKOLY .
Prosím všechny rodiče, aby situaci nepodceňovali a řídili se danými pokyny, jak nejlépe v této situaci postupovat. Děkuji všem a doufám, že se nám to podaří! Němečková


 

Štastný nový rok 2017, hodně zdraví, pohody a štěstí. 

 

Přeje úča Jindra + žáci

 

 

 

22. 12. Vánoční besídka

 

  

 

 

 

21. 12. Vánoční hvězda

 

 Co jsem si užil/a?

Šimon: Užil jsem si vystoupení a prodávání. Prodávání bylo vtipné, při vystoupení jsme lezli na žebřiny.

Jirka: Hledat asi dvacet minut Borana.

Boran: Že bratr zavzpomínal na starou dobu a bavilo mě si kupovat jídlo.

Markéta: Létání po škole. 

Lucka: Užila jsme si obrovský chumel a pár tanečních vystoupení.

Bára: V podstatě taneční vystoupení a počítání peněz. 

 

 Jak jsem se zapojil/a? 

Bára: Prodávala jsem věci u nás ve stánku.

Anička H.: Jedla jsem s chutí štrúdl. 

Matyáš: Běhal jsem po škole. 

 David H.: Byl jsem u pokladny, prodával jsem výrobky. 

Štěpán: Byl jsem aktivní tím, že jsem byl u pokladny.

Anička Ph.: Prodávala jsem u stánku a kupovala výrobky. 

 

 Co se nám povedlo? 

Zdenda: Prodali jsme všechno. 

David H.: Prodat vše. 

Markéta: Vydělat si peníze.

Štěpán: Prodali jsme všechny svícínky. 

Anička V.: Prodat všechny výrobky. 

Šimon: Prodat všechny kokosové koule.

 

 

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vyhlašuje ve spolupráci se společností
Asekol soutěž v rámci kampaně
Věnuj mobil a pojeď do ZOO
Kdy: 1.12. 2016 – 31.1. 2017
Co: Sběr použitých mobilů
Kde: Na recepci školy nebo ve třídách
 Za každý odevzdaný mobilní telefon získá škola 3 body na účet v programu Recyklohraní, za které pořizuje pomůcky a vybavení do tělocvičny nebo družiny.
 Třída s největším počtem odevzdaných mobilních telefonů ze všech zúčastněných škol získá výlet do zoologické zahrady v Jihlavě spojený s exkurzí na recyklační linku.
Podpořte naši školu ve sběru a zapojte se společně s námi!
Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vyhlašuje ve spolupráci se společností
Asekol soutěž v rámci kampaně
 

 

15. 12. A pořád se něco hraje

hudební pořad, ag. Forrest Gump

 Anička H.

Koncert se mi nelíbil. Bylo to pro malé děti. Pán se sice snažil, ale moc to nepomohlo. Myslím si, že by si zasloužil alespoň potlesk.

Kája

Dnes jsme byli se třídou na koncertě. Zpívali jsme a naučili jsme se, že občas máme být potichu.Moc se mi to líbilo, hrála hezká hudba.

Šimon

Koncert se mi líbil jen trochu. Čekal jsem lepší písně. Bohužel jsme přišli o tělák.

Štěpán

Líbilo se mi to hodně. Byl tam velký bordel. Přišli jsme o tělák.

Áňa V.

Tento koncert se mi nelíbil.Zdálo se mi, že to bylo pro malé děti, ale zase mě bavilo zpívat vánoční koledy. Pán se snažil a bylo to levné! 

Nathálka

Mně se to nelíbilo. Bylo to nudný a nebavilo mě zpívat.

Barča

 Vůbec se mi to nelíbilo. Pán měnil slova a rytmus. Také zpíval to, co zná každý.

Lucka

 Ten koncert byl nudný. Proč? Protože byl pro menší. Kdyby jsme tam šli ve 2. třídě, tak by to možná bylo lepší.Navíc jsme pořád jenom opakovali.!!! Těch 35 Kč bylo zbytečných!!!

 

 

7. 12. Dopravní výchova

preventivně vzdělávací program MP Praha, ve třídě

 

 

 

 

 

5. 12. Mikuláš

 

 

 

V pondělí 14.11. si napíšeme test z AJ (prostřední skupina - Eliška Šveňková) - barvy, čísla do 20, školní potřeby a pomůcky, představování.

 

8. 11. Mobilní planetárium

( DDM Monet, v malé tělocvičně) 

 

Štěpán

Byli jsme v mobilním planetáriu. Líbilo se mi to, bylo to jako kino. Pořadem nás provázel skřítek Zvídálek a učitel Vševěd.Dozvěděli jsme se zajímavosti o planetách.

Sára

Dnes jsme měli pořad v tělocvičně. Přivezli mobilní planetárium. Pouštěli nám vesmír a planety. Moc se mi to nelíbilo.

Adam

Mobilní planetárium bylo o vesmíru. Dívali jsme se podobně jako v kině. Zaujala mě planeta Mars.

Eliška

Přijeli k nám do školy páni s mobilním planetáriem. Vypadalo to jako kosmická loď z plastu a z látky. Lehli jsme si na žíněnky a dívali jsme se do stropu. Tam nám promítali pohádku o Zvídálkovi a Vševědovi. Příběh byl o tom, že Zvídálek chtěl vědět něco o Slunci a jeho planetách. Moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.

Lucka

Dnes jsem se naučila, že Mléčnou dráhu tvoří hvězdy a že se každou vteřinu vesmír nafukuje. Taky teď vím, že existují planety i mimo naší soustavu a že Slunce je žhavá hvězda, na které se nedá dýchat. Pořad byl poučný a moc hezký.

  

             

  

 

7. 11. Bezpečně v každém ročním období

(preventivně vzdělávací program MP Praha)  

 

 

 

 

4.11. Lichožrouti (kino Galaxie)

 

  Víte, kdo jsou to Lichožrouti? Ne?  Určitě se vám občas ze šuplíku ztrácejí ponožky! A víte proč? Protože  Lichožrouti se vašimi ponožkami živí. Ale vždycky vám sní jen jednu! Tu lichou. Nikdy nevezmou celý pár. Vy jednu, my jednu. To je fér, ne?

 

 Jak se nám film líbil?

Jirka

Lichožrouti byli hodní a zlí. Ti hodní brali jenom jednu ponožku, zlí vzali celý pár. Film byl dobrý, doporučoval bych ho. Hlavní postava byl Hihlík.

Bára

Bylo to super. Základní pravidlo znělo - vzít vždy jen jednu ponožku! Já jsem na sobě měla každou ponožku jinou! Hodnocení - 100%.

Anička V.

Moc mě to bavilo. Lichožrouti se živí ponožkami. Docela mě to překvapilo!

Boran

Bylo to o tom, že Lichožrouti se báli vody a jedli ponožky. Dávám 10%.

David H.

Lichožrouti byli vlastně ,,fuskáči", protože žrali ponožky. Bylo to hezké, dávám filmu 87%.

Zdenda

Nejvíc se mi líbil Hihlík. Lichožrouti se jmenují proto, že žerou jen liché ponožky. Líbila se mi scénka, kde Hihlíka honila krysa.

 

 

25.10. Beseda s paraolympionikem Davidem Drahonínským

 David se narodil jako úplně normální zdravý kluk. Bohužel trpěl náměsíčností a v 16 letech vypadl ze třetího patra. Pád mu naprosto změnil život. Poraněním krčního obratle se ocitl na vozíčku. Byl statečný a život nevzdal. Začal střílet z luku a říká, že je to nejlepší sport na světě! Na paraolympiádu si vždy barví hlavu jako českou vlajku, aby bylo jasné, že je Čech. Beseda s Davidem se nám velice líbila. Dozvěděli jsme se i o dalších paraolympijských sportech. Jeho vyprávění bylo zábavné, ale taky někdy hodně smutné. David nám přinesl ukázat i dvě medaile z Ria, kde vybojoval nádherné druhé a třetí místo! Na závěr besedy každý doatal knihu s osobním věnováním od Davida. Všichni jsme se shodli, že beseda byla super! Přejeme Davidovi, aby ho neopouštěl optimismus a další úspěchy nejen ve sportovním, ale i v osobním životě!    

       

         

      

      

      

 

 

20. 10. Škola chuti (jídelna)

Jídlo jako hodnota a prožitek

Markéta

Ochutnávala jsem zeleninu, pila džus, kyselé a hořké nápoje.

Nathálka

Bylo to bezva. Líbilo se mi, že jsme ochutnávali byliny, sladké a kyselé vody. Říkali jsme si, z čeho můžeme uvařit polévku.

Adam

Rozhodně to bylo lepší než učení! Mohlo to být delší. Bylo to o lidských smyslech.

Adéla

Byli jsme ve škole chutí. Byla tam tři stanoviště. 1. stanoviště bylo o zraku a čichu, druhé o sluchu a stolování, třetí o hmatu a chuti. Bylo to dobrý, líbilo se mi to.

Jirka

Bylo to o tom, že jsme zapojovali všech 5 smyslů. Byla tam tři stanoviště. Bylo to dobrý.

 

Musíme se opět pochlubit!

V říjnu proběhl již 12. ročník Písnické drakiády. A kdo měl nejhezčího draka? 

Naše Simonka - GRATULUJEME!!! 

 

29.9. BASEBALL - TEMPO TITANS

Dnes jsme žili sportem. Naše třída, 3. B, společně se 4. A, 4. C a s 2. B jsme si zasoutěžili na baseballovém hřišti Tempo Titans. Akce se zdařila, moc se nám tam líbilo. Některé žáčky baseball nadchl a chtěli by do oddílu chodit.

Anička V.

Byli jsme se školou na baseballu. Měli jsme čtyři disciplíny. Například: hod na rychlost, pálit ze stativu.

Zdeněk

Mně se líbilo všechno. Nejvíce se mi líbil hod do dálky. Bylo to o baseballu.

Simča

Byli jsme na baseballu Tempo Titans. Trefovalli jsme se do dírek a já jsem se trefila. Bylo to super. 

David H.

Byli jsme na baseballu, bylo to hezké, ale bylo vedro. Možná bych na to chtěl chodit.

Boran

Šli jsme na baseball a byly tam atrakce - hod do dálky. Jirka vyhrál.

 

27.9. VĚDOMOSTNÍ BĚH MODŘANSKOU ROKLÍ

 

Anička H.

Soutěžili jsme v družstvech. V družstvu nás bylo šest. Pořád jsme běhali a plnili úkoly. Skončili jsme třetí, bylo to hezké.

Lucka

Soutěžili jsme v týmech. Náš tým se jmenoval Pejsci. Po startu jsme plnili úkoly, které byly celkem těžké. Na konci jsme přiběhli jako první, ale bohužel nezáleželo na čase, ale na počtu správných odpovědí, tak jsme skončili třetí.

Šimon

Bylo to super. Tým, ve kterém jsem byl, zvítězil. Dostali jsme medaili a pohár. Byly tam otázky z prvouky. Běhali jme v terénu. Nakonec jsme si opekli špekáčky. 

Adam

Byli jsme v rokli na orientačním běhu. Byl jsem ve skupině s holkama. Byli jsme druhý. 

Anička Př. 

Při běhu jsme plnili úkoly na patnácti stanovištích. Když jsme doběhli, upekli jsme si špekáčky. Plnili jsme úkoly ve skupinách.

David Z.

Líbil se mi běh a plnění úkolů. Nejlepší bylo opékání špekáčku. Snědl jsem čtyři. 

 

 

22.9.  SPORTOVNÍ DEN VE ŠKOLE

Lucka

Nelíbilo se mi házení medicinbalem, protože druhý den mě bolelo břicho. Taky se mi nelíbilo chození poslepu na provazu. No prostě, sportovní den nic moc!

Ada

Moc se mi to líbilo. Plazili jsme se po lavičkách a házeli jsme s takovým těžkým míčem.

Zdeněk

Mně se líbilo všechno. Bylo to prostě super!

Anička Př. 

Líbilo se mi, že jsem se učila šplhat a daleko skákat. Docela jsem hodila daleko medicinbalem.

Boran

Líbilo se mi to, protože jsme se nemuseli učit. Nejvíce se mi líbil běh.

Mates

Nejvíce se mi líbila překážková dráha, protože se tam běhalo.

Kája

Byla to zábava. Všechny soutěže se mi moc líbily. Bylo to super.

Adam

Líbil se mi šplh na tyči na čas. Všechno ostatní se mi nelíbilo, protože hlavní je vyhrát a to se mi nepovedlo!

 

  

20.9. MOBILNÍ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

NAŠE OHLASY:

 

Šimon

Bylo to o pravidlech silničníbo provozu. Líbilo se mi, že jsme jezdili. Nelíbilo se mi, že to bylo malé a nedalo se tam pořádně jezdit.

Adéla

Akce byla o autech a pokutách. Ten, kdo porušil pravidlo, dostal pokutu! Líbilo se mi to, protože to byla švanda. 

Sára

Dnes jsme byli na mobilním hřišti, moc mě to tam bavilo. Nejvíce se mi líbilo být policajtkou a jezdit na čtyřkolce. Hodně jsem se naučila o dopravních značkách a jízdě. Chtěla bych mít zase takovou hodinu.

Eliška

Nejdříve nám řekli, jaká jsou pravdila na mobilním hřišti. Pak jsme se střídali - chodci, policisté, řidiči. Nejvíce se mi líbilo jezdit na čtyřkolkách. Nelíbily se mi pokuty, protože se dávaly na ruce. 

Jirka

Byli jsme rozděleni na policisty, řidiče a chodce. Za špatnou jízdku jsme dostávali pokutu. Já dostal jednu pokutu, někdo deset. To bych nechtěl. Všichni jsme se vystřídali, bylo to super!

Štěpán

Učili jsme se o dopravních značkách. Líbilo se mi být policistou, protože jsem dával pokuty. 

Adam

Bylo to o značkách a jízdě na čtyřkolkách, které jezdily, jakoby nejezdily. Nelíbilo se mi to ze všech stran!

David H.

Líbilo se mi, že tam byla autíčka, ale jezdila ukrutně pomalu a sekala se. Dávám tomu 92%, 

Markéta

Bavilo mě jezdit v čtyřkolce. Nelíbilo se mi, že mi neřekli důvod, proč jsem dostala pokutu.

 

21.9. a 26.9. proběhnou srdíčkové dny - v nabídce jsou reflexní srdíčka 35 Kč, magnetky 30 Kč, náramky 30 Kč a dárková káva za 40 Kč.

 Vážení rodiče / zákonní zástupci,i

naše škola se zúčastní dopravní hry “Oblékáme hada Edu”. Jedná se o zábavnou a efektivní kampaň pro základní školy k podpoře udržitelného cestování jako je chůze, jízda na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy.

Hry se můžete zúčastnit také vy! Pomozte prosím Vašemu dítěti cestovat do školy udržitelným způsobem (pod dohledem nebo samostatně). Umožněte mu jít pěšky, jet na kole, použít veřejnou dopravu nebo spolujízdu autem s kamarádem místo individuálního dojíždění autem. Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy, možná to pomůže také Vašemu zdraví nebo dokonce ušetří nějaké peníze za cestování!Naše škola se zúčastní hry od ________19.9.______ do __________30.9.________Proč se zapojit?
· Vaše dítě hraje tuto hru společně s jeho kamarády ve škole.
· Vaše dítě bude cestovat do školy zdraví prospěšným způsobem.
· Vaše dítě se naučí cestovat do školy bezpečně a udržitelně.
· Vaše dítě se naučí cestovat samostatněji.
· Hra může pomoci snížit dopravní zácpy v blízkosti školy.
· Pomůžete tím udělat prostředí kolem školy bezpečnější.
· Hra je zábavná pro Vás i Vaše dítě! Na konci hry čekají na děti zajímavé odměny.

O co se jedná?
Každý žák, který bude v průběhu kampaně cestovat do školy udržitelným způsobem, získá za daný den samolepku – “puntík”. Za udržitelné způsoby cestování je považována chůze, jízda na kole, autobusem, tramvají/metrem/vlakem nebo s využitím spolujízdy. Všechny samolepky se postupně lepí na velký plakát s dopravním hadem Edou, který je vyvěšen v naší škole. Cíl školy je splněn ve chvíli, kdy je celý had pokryt samolepkami. Jakmile se podaří hada polepit celého, žáci získají odměnu za splnění školního cíle kampaně.

Pomozte nám dosáhnout našeho cíle!
Naše škola si dala za cíl zvýšit podíl udržitelných cest do školy o 15 %. Pomozte nám, prosím, tohoto cíle dosáhnout.

Více informací o hře naleznete na stránce: www.trafficsnakegame.eu/czechrepublik


 

 Kriteria hodnocení ke stažení zde

 

 

 

 

Ahoj třeťáčci,

Prázdniny už bohužel rychle uběhly a opět nám nastanou školní povinnosti. Určitě se už těšíte na své kamarády.

A kdy se uvidíme?

  5. 9.  8.00 - 8.45 h (zůstáváme ve své třídě, tam na vás budu čekat).

Kdo bude mít lísteček, že může jít sám domů, odejde, ostatní zůstanou se mnou ve třídě. Školní družina bude fungovat až od 11.40 h.

6.9. 8.00 - 11.40 h : rozdávání učebnic (vzít si aktovky), zapsání rozvrhu na tento školní rok

 7.9. 8.00 - 11.40 h  se bude učit podle rozvrhu

od 8.9.  se bude vyučovat již v celé délce rozvrhu

Už se na vás těším, úča Jindra 

 

 

!POZOR! 

7.9. se od 17 hodin konají třídní schůzky.

Program: 

- inrormace o učebnicích

-předání hesla k elektronické ŽK

- seznam pomůcek

 

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana