Září

Plán na 20.9. - 24.9.

ČJ: Psaní i/y po měkkých/tvrdých souhláskách-dokončení. Slova se skupinami dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě.

Na známky: Přepis textu psacím písmem (na přesnost). Dopňovačka i/y po měkkých/tvrdých souhl.

M: Násobení a dělení čísly 1, 2, 3, 4, 10 + násobení číslem 0. Sčítání a odčítání do 100. Všechno toto na           různých typech příkladů. Sčítání a odčítání pod sebou!!

Na známky krátké zkoušení z výše uvedeného, vždy vybráno z loňských PS, neboť zatím opakujeme.

Plán na 13.9. -17.9.

Dnes, 10.9., děti dostaly přístupová hesla do eŽK. Mají je nalepena v Notýsku.

V tomto týdnu začneme známkovat, ale jen zlehka. Také už budou DÚ, a to pouze v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Uvidíme, jak se to osvědčí.

ČJ: Psaní u, ú, ů (opakování) - v PS i v učebnici. Písanka str. 5, 6, 7. Procvičování plynulého hlasitého čtení a práce s textem. První maličký diktát na známky-10 slov.

M: Sčítání a odčítání do 100 - procvičování na různých typech příkladů. Zopakujeme si i +, - pod sebou.

Násobení a dělení - opakování, procvičování. Na známky bude cca 12 příkladů na +, - do 100.

ČvS: Cesta do školy, učebnice str. 8 - 9, pracovní sešit str. 7 - 9, dopravní značky, chodec, cyklista

VV: Postava (stříhání, lepení)

Plán na 6.9. - 10.9.

Hned od pondělí se už budou děti učit podle rozvrhu hodin, který mají nalepený v notýsku a který je i na stránkách školy. Budou si do školy nosit učení, tedy učebnice, pracovní sešity a malé sešity jen na hodiny, které mají v rozvrhu. Také budou mít denně u sebe notýsek. Nic navíc, aby neměly příliš těžké tašky.

V ČJ a v M začneme opakováním, které máme v PS a něco budou děti dostávat na PL. Známky ani DÚ v tomto týdnu ještě nebudou. Budeme také hodně číst a pracovat  s textem. Čítanku má každý v lavici. Pokud bude někdo z rodičů chtít, aby si ji dítě nosilo domů, prosím o info v notýsku.

Ve středu 8.9. se v 17.30 hod. sejdeme v naší třídě na třídní schůzce a řekneme si vše, co budete potřebovst nebo co vás bude zajímat.

Milí rodiče, milé děti!

Slavnostně jsme zahájili již 3. školní rok. Informace se opět budete dozvídat na stránkách školy, na stránkách třídy a také prostřednictvím notýsků, které si zítra zavedeme. Také si rozdáme omluvné listy a budu vybírat zápisní lístky do ŠD a aktualizaci kontaktních údajů. Oba formuláře děti dostaly dnes.

Dnes se všechny děti otestovaly na Covid a jsou všechny negativní. Snad nám to tak vydrží i nadále. Příští testování nás čeká 6. a 9. září.

Ve dnech 2. a 3. září si budeme rozdávat učebnice a dělat různé třídní přípravné práce. Děti budou končit po oba dny v 11.40 hod. Podle rozvrhu začneme pracovat od pondělí 6.9. Rozvrh si děti nalepí do notýsků tak jako v minulém šk. roce.

Budete-li mít jakoukoliv zásadní nejasnost, neváhejte mi zavolat na číslo 606 082 555 od pondělí do pátku v čase 8-18 hodin. Nebudu-li moci telefon vzít, zaručeně zavolám zpět, příp. nechte vzkaz přes SMS.

Požadované pomůcky na AJ ( sk. Lysenko A.) - 1 x sešit čtverečkovaný A4 (č. 445)

TV - Oblečení a obuv

Povinné pomůcky: 2x obuv - na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
Láhev na pití

Oblečení nemůže být shodné s tím, ve kterém jsou děti ve třídě.