3.B

3. B              

 

                    nové uspořádání lavic                                                 nový koberec

Milí rodiče, milé děti, tak už je to konečně tady. Jdeme do školy - hurá. Sejdeme se v úterý 1. září v 8 hodin v naší třídě. Společně strávíme jednu hodinu, pak můžete odcházet s rodiči domů. Kdo půjde domů sám, musí mít lísteček. Pokud budete chtít obědvat, oběd si přihlaste, protože jsou pro všechny odhlášeny. Budou se vydávat od 10.00 - 11. 00 hodin. Děti dostanou formuláře, které je potřeba vyplnit a následující den odevzdat. Během školní docházky musíte mít v tašce roušku. Děti budou potřebovat zámečky ke skříňce a nejméně dva klíčky. Další potřebné informace budou následovat v průběhu příštího týdne. Pokud budete mít jakékoliv dotazy kontaktujte mne telefonicky. Moc se těším, že se po tak dlouhé době uvidíme. Vaše úča Helena

Třídní schůzky a konzultace: V letošním roce (do odvolání) budou probíhat třídní schůzky a konzultace on - line v Teams. Protože někteří nemají přístupy, termín prvních schůzek bude ve čtvrtek 3. 9. v 17. 00 hod. venku ed školou. 

 

7. -11. 9.20

Milí rodiče, milé děti, tento týden se rozdělíme. Skupina dětí, které nejedou na školu v přírodě, se budou učit s paní asistentkou. Každý den do 11.40 hod. Sledujte také týdenní plány na hlavní stránce školy. Přeji krásný týden

Odjezd na ŠvP  

Sejdeme se na parkovišti v 8.00 hod. odjezd v 8.30 hod.

K odevzdání u autobusu v obálce: Bezinfekčnost s datem odjezdu, léky s popisem, návod k dítěti, 200 Kč, předepsané pohledy, popř.kapesné, kdo neodevzdal potvrzení od lékaře a pro zdravotníka.

Batůžek: Svačina, pití, sáček, bačkorky. Kdo potřebuje Kinedril, nezapomeňte na cestu zpátky.

Kufr: Obsah dle doporučení a vlastního uvážení.

 

14. - 18. 9.

Milí rodiče, milé děti, zdravím v novém týdnu. Bez úhony jsme přežili školu v přírodě, všichni jsme se z poklidu Jizerských hor vrátili do Prahy a opět potřebujeme roušky. Je potřeba, aby děti měly v aktovce 2 náhradní. Ve třídě je zatím nepotřebujeme, ale při přecházení do jiné třídy nebo jídelny jsou nutné. Na oběd budou naše děti odcházet ve 13.05 hod., přizpůsobte, prosím, jejich vyzvedávání. Na ŠvP jsme vzhledem k situaci nejeli na žádný výlet a proto neplatili vstupné. Utratila jsem peníze jen za odměny(skřítkové nakupují na dluh) a zmrzliny. Zbylo 100,- Kč na dítě, které jim zítra vrátím. Děkuji vám všem, že děti byly na školu v přírodě vybaveny a nikomu nic nechybělo, a to včetně dokumentace. Všechno jsme snědli a vypili, zbyly nám jen jedny sušenky, tyčinky a jablíčka. Sníme si to zítra ve škole. Všechny fotografie jsou na WhatsAppu a také je nahraju na CD. Přeji hezký týden

Pomůcky:

555,- Kč za pracovní sešity 

180,-Kč na kopírování

Byla bych moc ráda, kdyby měly děti peníze přesně(nemám z čeho vracet).

Povinné pomůcky od tělocvikářů: 2x obuv- na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
​náhradní ponožky (starší ročníky)

Ostatní pomůcky (sešity, výtvarka, Aj - sešity) nakoupím z třídního fondu. Připomínám čtenářský deník (kdo nebyl na třídní schůzce).

 Prázdniny:

• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

Český jazyk

Opakování z druhého ročníku - hláska, slabika, slovo, věta. Velká písmena. Zápis slov a vět psacím písmem. Vyprávění a psaní příběhu. 

Matematika

Násobky čísel 1-5, opakování. +,- v oboru 0-100.

ČvS

Škola, jsme kamarádi.

 

 Malá ukázka.....

 

Ještě zámečky...

 

21. - 25. 9. 

Charitativní akce - Srdíčkové dny 21. -22. 9.
magnetky, náramky, kolíčky za 30 Kč záložky, odznáčky za 35 Kč 3D pravítka za 25 Kč

Milí rodiče, milé děti, tento týden se budeme stále věnovat opakování učiva druhé třídy. Zatím jsem neznámkovala nebo dávala jen jedničky. Postupně se začneme hodnotit všemi známkami. Při vybírání peněz na kopírování a pracovní sešity už mám z čeho vracet, takže děti nemusí mít přesně. Děkuji všem, kteří v začátcích připravili peníze akorát. Přeji hezký týden.

Český jazyk

Tvrdé a měkké slabiky - opakování. Čtení s porozuměním - usuzování z textu, předvídání, záměr autora. Určování hlavních postav, linie příběhu. Zápis slov a vět psacím písmem, práce v písance. 

Matematika

+,- v oboru 0-100, přičítání a odčítání jednociferných i dvouciferných čísel. Slovní úlohy - zápis.

ČvS

Doprava, bezpečně do školy.

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana