3.C

DĚKUJI ZA UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK A PŘEJI KRÁSNÉ LÉTO !!!

 

 

18.6.

V pondělí 19.6. se nebudeme učit, budeme dělat táborák a poté sčítat zameškané hodiny. Proto je třeba, aby děti přišly s žákovskou knížkou.

V pátek budeme vybírat učebnice! Naopak ze školy domů si děti odnesou ze třídy kufříky na VV a převlečení na TV.

Pátek, pondělí, úterý - jen 4 vyučovací hodiny v kmenové třídě se mnou.

 

 

10.6. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

9.6 V bodování Barevného týdne jsme skončili na krásném druhém místě !!!! 

 

 

8.6.

Dnešní dopoledne v barrandovském aquaparku stálo za to. Děti se vyřádily i bez tobogánů a některé by šly zítra nejraději zase. Ale budou si muset rok počkat. Bohužel nemám žádné fotky, nejsem majitelem voděodolného telefonu :)

 

 

7.6.

Včera se děti ve dvojicích skoro celý den věnovaly projektu LOUKA. Ekosystém louky je totiž jedním z témat v ČvS. Děti nejprve na internetu a v učebnici zjišťovaly informace o loukách, zejména typické rostlinné a živočišné druhy. Ve třídě jsme potom výsledky bádání porovnali a vypsali na tabuli ucelené nejdůležitější info. Poté jsme se vypravili ven, aby děti porovnaly s praxí to, co teoreticky zjistily. Plnily různé další úkoly, sledovaly rozdíl mezi loukou a trávníkem apod. Poslední hodinu potom o VV na základě zjištěného zpracovaly téma na A3.

 

 

 

 

3.6. Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

 

27.5. Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

27.5. Příští týden bude ve znamení jednotného oblečení. Dokáže se naše třída stmelit a získat co nejvíce bodů?

PONDĚLÍ - SLAVNOSTNÍ OBLEČENÍ
ÚTERÝ - NÁMOŘNICKÉ, popřípadě MODRÉ OBLEČENÍ
STŘEDA - SPORTOVNÍ OBLEČENÍ
ČTVRTEK - BÍLOČERNÉ OBLEČENÍ (musí být zastoupeny obě barvy)
PÁTEK - PROUŽKATÉ OBLEČENÍ
BODOVÁNÍ:
CO SE BODUJE: tričko, košile, mikina/svetr, kalhoty/sukně, boty, ponožky, šála/šátek, batoh, (čepice a potítko jen ve středu)
sportovní oblečení celkově za 1 bod
společenský oděv celkově za 1 bod
CO SE NEBODUJE: více kusů stejného oděvu (např. 2x tričko), náramky, brýle, řetízky, gumičky, sponky, nalakované nehty, igelitka, kšiltovka (je povolena jen ve středu)

 

 

25.5. Dnešní grosse Schnitzel Party se vydařila. 6 kg masa se spotřebovalo, děti už ani nemohly. Moc dobře uvařily. A opravdu samy. Bramborový salát i řízky-zcela samostatně, jen dle našich instrukcí a dohledu. Mají obdiv vedení školy, kterému samozřejmě poslaly ochutnávku. A jak po sobě dokázaly uklidit...! Jsou šikovné!

 

 

 

24.5.-Příští týden 30.5. se budeme fotit. Vybírám 40,- Kč.

 

 

22.5. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

 

18.5. V matematice se vracíme k převodům jednotek, v češtině se začínají děti učit časovat slovesa. Zítra a v pátek se připravíme na testy na příští týden.

Příští středu 25.5. budeme celé dopoledne ve školní kuchyňce - budeme dělat řízky a bramborový salát. Kdo nejí salát, dejte mu pečivo. Jinak vše nakoupím a připravím. Bude hrazeno z třídního fondu. Zvažte odhlášení oběda...

Na středu 8.6. objednám návštěvu aquaparku na Barrandově. 100 minut za cca 75,- Kč. Bude hrazeno z třídního fondu. Bude hrazeno z třídního fondu. Termín potvrdím.

V pondělí 20.6. budeme v Modřanské rokli dělat během dopolední výuky táborák s opékáním buřtů. Bude hrazeno z třídního fondu.

 

 

 

13.5. Týdenní plán na příští týden nebude. - Budu kontrolovat, jakou práci děti udělaly v době mé nepřítomnosti. Dále budeme dělat, co bude třeba a připravovat se na testy ze všech hlavních předmětů.

Angličtina 16. - 20.5.
23. a 24. lekce - slovíčka do 20.5.

opakovat slovesa - být, mít - PS str. 74,76

čtvrtek 19.5. kontrola cvičení v PS str. 56 - 57

 

 

 

 

8.5. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

29.4. Týdenní plán ZDE.

 

 

26.4.

Ráno se nám naskytl šokující pohled na zasněženou krajinu. O přestávce při vyučování děti stavěly sněhuláka. Nemohla chybět pořádná koulovačka. Kdo s sebou na ŠVP nedostal rukavice, tomu jsem doporučil navléci si na ruce ponožky. :D Někteří budovali pravěké chatrče. Pořád u nás doba kamenná frčí :D. Předal jsem dětem poslední poštu (Moc mě potěšil pro mě určený pohled od dvou z vás.-Takovou motorku jsem vždycky chtěl. :D) a pak jsme hodinku před obědem strávili v tělocvičně, kde je k dispozici pinčes, stolní fotbálek a další hry.  Po obědě už jsem přiměl děti k předběžnému balení věcí. 

Zítra se vrátíme mezi 12.00 a 12.30. V případě jakýchkoli změn dám zprávu na web školy.

 

 

 

 

 

25.4.

Dobrý večer. Byl hektický den, a tak se k počítači dostávám až nyní. Bojovka se vydařila. Dnes měly děti aktivity v lese a večer, jelikož je chladno, byla připravena diskotéka v jídelně. Všchni se pěkně vyřádili. Zítra se bude vyhodnocovat celopobytová soutěž. Děti dostanou za odměnu fiktivní měnu a budou si moci nakoupit různé zboží. 

Ochladilo se, a tak se v chatičkách topení posílilo. Je tam dobře. Ve dvou chatkách však předevčírem topení zlobilo (v noci se dotáhlo náhradní, aby nebyla dětem zima), a tak se pro jistotu včera přestěhovali jejich obyvatelé do bungalovu vedle mě. Zde budou až do konce pobytu.

Daří se nám dobře, ale už se těšíme domů. Tam je holt nejlépe.

 

 

 

 

 

 

23.4.

Opět se připomínám se svými postřehy. Včera se celodenní výlet mimořádně vydařil. Tolštejn a Jedlová nám nabídly nádherný výhled do krajiny. Viditelnost byla skvělá, celý den pálilo sluníčko. Z rozhledny jsme měli možnost v dálce vidět Milešovku, Říp, Bezděz, Ještěd, Trosky a dokonce zasněžené vrcholky Krkonoš. (Cestou se rozmohla výroba pravěkých nástrojů, což přetrvává do dnešního dne.) Následně, po sestupu do Jiřetína pod Jedlovou, jsme přejeli na kozí farmu. Divili byste se, kolik dětí si po degustaci zakoupilo kousek sýra. Moc jim chutnal. Večer měly kino. 

Dnes celé odpoledne tráví děti na sportovní olympiádě. Až nyní v půl šesté začalo poprchávat. Jinak bylo celý den tepleji než předešlé dny, ačkoli už nesvítilo sluníčko. Přestal totiž foukat vítr "severák". Na dnešní večer jsem vyjednal doplňení programu o bojovku. Bude od devíti do deseti hodin. Nikdo nebude nucen se zúčastnit. Okruh je krásně připraven, společně s kantorkami z další školy jsme ho odpoledne připravili. Budou tam tančit víly, děti potkají rytířem hejkala i kata.

Dětem se daří dobře, pořád jim chutná. Kromě drobné odřeninky a pár pálení v krku nebyl důvod navštívit zdravotníka. Vše vypadá již zaléčeně. Dnes jsme vám odeslali poštu.

 

 

 

 

 

 

21.4.

Jak jsem slíbil, tak činím :). Jsem rád, že Vás mohu informovat o tom, že všechny děti jsou naprosto v pořádku a že se jim tady líbí a jídlo jim chutná. Asi 5 by si jich přálo větší teplo - dostali dnes ode mě další teplou deku. Jinak každý kromě klasické deky s polštářem vyfasoval při příjezdu i čistou larisu. Vše jsem jim společně s jejich paní vychovatelkou povlékl a každý den to budeme překontrolovávat. V chatičkách se v noci topí a skutečně je pro spánek teplo dostačující. Každý den jsou radiátory kontrolovány, zda fungují. Nikdo netrpí nezvladatelným steskem. Kluci jsou velmi "aktivní", ale na to už jsem alespoň já zvyklý :D. 

Přes den bylo perfektní počasí a děti odpoledne vyrazily na hru do terénu do lesa. Večer bude diskotéka. Dopoledne jsme se decentně učili. Zítra jedeme na celodenní výlet, a tak v sobotu dodám další postřehy a nějaké fotky. Děti budou psát v sobotu dopoledne dopisy rodičům. Dětem dnes dorazila první pošta od vás. Bylo by dobré, aby každému alespoň jedno psaní přišlo. Všechny děti na to čekají a už záviděly dnešním šťastlivcům :D.

Děti píšou deník. Přikládám 4 dnešní záznamy:

Juli Klímová: Cesta byla hodně zábavná. Až jsme přijeli do Svoru, tak jsme šli na večeři a ani nemluvím, jak byla dobrá. Po večeři jsme se šli podívat po okolí a pak jsme vzali kufry a rozdělili jsme si chatky. V chatce číslo 29 jsme se ubytovali a povlékli peřiny a šli na prohlídku, jestli nemáme vši. Naštěstí jsem neměla vši! Potom jsme si zahráli hru double (čte se dabl) a chvilku povídali a trochu uklízeli, abychom nic nehledali a nezabíjeli zbytečně čas. Chtěla jsem si číst, ale už byla večerka. PTak jsme šli s Julinkou a Alex spát. Pokračování příště.

Vojta Polák: Když jsme přijeli do Svoru, tak tam čekali dva kluci, kteří nám vyndali kufry. Zatím, co vyndavali kufry, tak jsme šli do jídelny  a tam nám řekli, co budeme dělat. A když nám to dořekli, tak jsme šli pro povlečení a povlíkli jsme a potom jsme byli na zdravotní prohlídce. Pak na večeři - Bylo kuře na paprice s rýží. Po večeři jsme šli vybalit a potom jsme hráli fotbal. Je to tu hezké.

Maty Kobolka: Když jsme odjeli, tak jsme se usadili na cestu. Trvala 2 hodiny a v autobuse byla dobrá nálada. Když jsme dojeli na místo, první náš pohled padl na kopec před táborem. Je tady krásně!!! Šli jsme se poučit, jak se tady máme chovat a vůbec, co vlastně tady máme dělat. Pak jsme šli k lékaři. Hurá, jsem zdravej! volal jsem. Hned poté jsme šli na prohlídku areálem. Pak jsme si ještě chvíli hráli a pak jsme šli na chatu. Je to krása!

Anička Smrčková: První den jsem byla nervózní, ale už si zvykám. Jídlo je tu dobré a vaří líp než ZŠ. Je to tu hezké, mám to tu ráda. Těším se do přírody a i na výlety. Chatičky se mi líbí, ale je tam zima.

 

PÁR FOTEK 

 

 

 

 

Všichni účastníci ŠVP ve Svoru jsou v pořádku na místě.

 

 

19.4. Zítra budu ráno od 7,40 u recepce. - Kdo přijde se zavazadlem, uložím mu ho na uzamykatelné místo. Lovce mamutů, které dnes děti přinesou ze školy, zabalte s sebou. Jinak vůbec žádné učení, jen penál a blok.

 

 

 

Školní aktovky mohu v případě nutnosti nechat během trvání ŠvP v naší třídě.

 

Prosím o jmenovku na zavazadle - př. Lukáš Hrubý, 3.C, ZŠ Meteo

 

 

15.4. Připomínám, abyste dětem odhlásili obědy. 20.4. samozřejmě na oběd půjdou, pokud budou ve škole. Dnes jsem dal dětem bezinfekčnosti - Nutno odevzdat v den odjezdu s datem odjezdu !!!

 

Odjezd - 20.4.2016 

- přistavení - 14:30

- odjezd - 15:00

- příjezd Svor - 17:00 - 17:30

 


Příjezd - 27.4.2016

- přistavení- 9:30

- odjezd - 10:00

- příjezd ke škole Meteorologická - 12:00 - 12:30

 

 

 13.4. Výlet proběhne na ŠVP v pátek 22.4. - Jedlová + Tolštejn + kozí farma. Cena 270,- Kč. Nutno donést do školy nejpozději v úterý.

Zdravotní problémy, případné diety budu nahlašovat organizátorovi v pátek. - Kdo mi k tomu máte co sdělit, prosím do mailu. A připomínám info o užívání léků. - Léky je nutné popsat jmenovkou a způsobem užívání.

Seznam věcí s sebou - učení:

Penál – 2 pera (pero, propiska), 2 tužky, pastelky, případně fixy, nůžky, ořezávátko, lepidlo
Blok formátu A5 – linkovaný
Pracovní sešit - ČJ, M, ČvS
Knížka Lovci mamutů – děti donesou ze školy
Korespondenční lístek, případně obálka + známka na dopis
 

Já vezmu: čtvrtky, papíry, nakopírované materiály, repelenty, provázek

+ poznámka k oblečení: Dejte dětem dostatek teplého oblečení, přeci jen je duben a jedeme do hor, i když Lužické hory bývají (kvůli svému pojmenování hory) terčem posměchu, bude tam drsnější klima než tady. Doporučuji přibalit nějakou tenkou dečku, na kterou si děti můžou případně venku sednout.

 

 

 

12.4. S předstihem jsme udělali aktivitu k blížícímu se Dni Země. Uklízeli jsme Stezku studánek v blízkosti školy. Děti přistoupily k akci velmi dobře. Jsme rádi, že jsme přispěli k tomu, aby to  lese vypadalo lépe. A zároveň jsme se pozastavili nad tím, jaká jsou lidi čuňata. Nikdo ze 3.C prý nepořádek v přírodě nikdy dělat nebude. :)

  

 

 

11.4. INFO KE ŠKOLE V PŘÍRODĚ

 

 Odjezd - 20.4.2016

- přistavení - 14:30

- odjezd - 15:00

- příjezd Svor - 17:00 - 17:30

 


Příjezd - 27.4.2016

- přistavení- 9:30

- odjezd - 10:00

- příjezd ke škole Meteorologická - 12:00 - 12:30

Výlet zatím stále není prověřen, co nejrychleji by se tak mělo stát. Dám se ihned informaci. Stejně jako seznam věcí na učení. Prosím případně o soupisy zdravotních problémů a léků (Jak je popsáno v týdenním plánu).

 

 

9.4. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

1.4. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

Angličtina 4.- 8.4.

 

 

19.- 20. lekce - popis postavy, sloveso mám/nemám

Dobrovolný dom. úkol - prac. sešit str. 50/4 - na 5.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.3. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

DĚTI DOSTALY 3 PRACOVNÍ LISTY Z ČJ - KDO CHCETE, MŮŽETE JIM TO DÁT O DNECH VOLNA VYPRACOVAT.

 

 

19.3. Týdenní plán na pondělí až středu nebude. V úterý se zájemci zúčastní soutěže Matematický klokan. Děti si v pondělí zapíšou do ŽK informace týkající se konce školního roku a začátku toho dalšího. - Prosím, přečtěte si.

 

Angličtina 21.3. - 1.4.

Opakovat 16.,17. lekce - neurčitý člen ( a/an ), předložky místa - str.42 - 45

slovíčka 19. lekce - čtvrtek 31.3.

 

Minulý týden jsme strávili hodinu v PC učebně (začneme zařazovat častěji) a děti si vyrobily ze dřeva jarní kuřátko.

 


 

 

 

11.3. Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

9.3.

Na pondělní hodinu VV, prosím, dejte dětem spodní část PET lahve (1,5 l nebo 2 l) - uříznutou 10 - 15 cm vysoko. Budou ji potřebovat jako květináček. Hlínu a osivo zajistím.

 

 

7.3.

Do 14.3. prosím uhraďte zbylou částku za školu v přírodě.

 

 

29.2. Minulý týden jsme se společně se 3.A vypravili na exkurzi na ÚMČ Praha - Libuš. Navštívili jsme 3 budovy úřadu, věnoval se nám přímo pan starosta. Děti se dozvěděly zajímavé informace z historie i současnosti. Srozumitelně byly seznámeny s prací jednotlivých odborů a starosty.

   

    

            

 Také jsme absolvovali velmi zajímavý a zábavný program - Sklář ve škole.

     

     

 

 

26.2. Týdenní plán na týden po prázdnínách je ke stažení ZDE.

 

 ANGLIČTINA - PO PRÁZDNINÁCH

STEJNÉ UČIVO Z MINULÉHO PLÁNU - slovíčka 16., 17. lekce - poznat, vyslovit, napsat
používat předložky / str. 45 / ve větách -....Kniha je na stole, pod stolem, vedle stolu,....

 

 

19.2. Týdenní plán na 22.-26.2. je ke stažení ZDE.

 

 

16.2.

Do 14.3. prosím uhraďte zbylou částku za školu v přírodě.

 

 

 

12.2. Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

 

7.2. Týdenní plán ke stažení zde.

 

 

Angličtina 8. - 12.2.
Opakovat, procvičovat - slovíčka - 13. - 15. lekce, zájmena str. 36, číslovky do 100,

test na toto učivo pátek 12.2.

 

 

3.2. Náhradní termín konzultačních hodin bude pondělí 8.2. 15.30 - 16.30

2.2. Zítra konzultační hodiny nebudou.

 

 Každý si vyrobil své vlastní ručičkové hodiny. Budeme teď hodně trénovat, ať už je všichni zvládnou bez zaváhání.

 

1.2. Informace

Týdenní plán pro tento týden není. Ve středu odcházíme po 2. vyučovací hodině do KC12 na Pověsti české. (Bude hrazeno z třídního fondu)

Ve třídě se objevily vši. - Prosím o důkladnou prohlídku hlav Vašich dětí a v případě objevení vší o postup dle Postup při onemocnění pedikulózou (zavšivení). Ten je k dispozici na webu školy v sekci Ke stažení.

Angličtina 1. - 5.2.

slovíčka 14.,15. lekce - ústně i písemně

opakovat zájmena str. 36

vyprávění o sobě - viz. str.38/2 - pátek 5.2.

 

 

22.1.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

 

16.1.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

 

Angličtina 18. - 22.1.

 

13. lekce - slovíčka ústně - 19.1., písemně 21.1.

22.1. - umět popsat svůj dům, byt - viz. učebnice str. 34

DÚ / dobrovolný / - prac.sešit 34/2


12.1.

Děti mají v ŽK přidělané dva lístečky se vzkazy rodičům !!!!!!!!!! (Testování hudebnosti proběhne od 8,00 ve škole za přítomnosti učitele.)

Příští pondělí - test z ČJ - vyjmenovaná slova po B, slovní druhy

Příští středu - test z ČVS - zákony, obchod, hospodaření - jednoduchý prakticky zaměřený test

 

 

 

9.1.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

ANGLIČTINA

Opakování číslovek do 999 – poznat, vyslovit, napsat
Opakování slovesa být – to be – já jsem, my jsme,…
Test – pátek 15.11. – číslovky, být
 

 

 

Posílám pozvánku na divadelní představení O Kuliferdovi, které se uskuteční v neděli 10. 1. 2016 od 15 hodin v libušské sokolovně.

 

 

 

Učivo angličtiny 4.1. - 8.1.

Opakovat číslovky 0 - 999 - poznat /poslech /,vyslovit, napsat.

Opakovat sloveso být - já jsem, my jsme,...

 

29.12.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

Ve středu 6.1. budou od 16,00 do 17,00 konzultační hodiny. Následně proběhne třídní schůzka.

 

 

19.12. 

Přeji všem žákům a jejich rodičům pohodové následující dny, v novém roce hlavně zdraví a vyplněná osobní přání. Zároveň děkuji za společně prožitý rok 2015 a těším se, že podobně pozitivně budu moci hodnotit i rok 2016.

Níže přikládám několik fotek z našich "třídních" příprav na Vánoce.

                 

                  

                  

 

 

 

14.12.

Dnes jsme se prošli vánoční Prahou. Bylo to moc fajn. Děti byly hodné a moc je s paní asistentkou chválíme. Dokonce se všechny zvládly včas vrátit na určené místo poté, co měly 30 minut rozchod po skupinkách.

         

        

        

 

 

Níže jsem aktualizoval informace k Vánoční hvězdě.

Vánoční hvězda proběhne 16.12.2015 od 16.00 – 17.15 hod. v chodbách školy. Děti budou prodávat svoje výrobky. - Stánek 3.C bude v 1. patře v chodbě vedoucí do staré budovy školy (GAP). Následovat bude program v tělocvičně. 
Organizace : ve třídě budeme mít všichni sraz v 15.30 – příprava. Od 16.00 bude probíhat prodej. STÁNEK BUDE V PROVOZU DO 17.15, PAK ZAČNE VYSTOUPENÍ V TĚLOCVIČNĚ. 
Prostor před jídelnou je rezervován na charitativní akci – Ozdob strom a tím podpoř nadaci ,,Člověk v tísni“ - projekt Postavme školu v Africe. Před jídelnou bude postavený stromeček. Rodiče, kteří přispějí jakýmkoliv finančním obnosem, si budou moci zavěsit a podepsat vánoční ozdobu. Zde budou stát 2 až 4 vybraní žáci. 
Pohoštění 
Pohoštění nám letos připraví školní kuchyň, v nabídce bude: káva, čaj, vánočka, grog a teplý punč. Rodiče dětí, které chtějí přijít na sraz v 15.30 do třídy a chodí do družiny, musejí vyřídit s paní vychovatelkou uvolnění svého dítěte. Děti, které v tuto dobu již nebývají v družině, nebo ji nikdy nenavštěvují, nemusejí kvůli Vánoční hvězdě nosit žádná sdělení o účasti a vyzvednutí z akce od svých rodičů.

 

Děkuji, L. Hrubý

 

 

10.12.

Zítra a ve středu budeme s dětmi vyrábět vánoční výrobky. Nemusejí nosit učení - kromě angličtiny.

V pondělí půjdeme na Staroměstské náměstí, Karlův most a na nábřeží. Sraz 8,00 před školou, odchod v 8,15. Vrátíme se v 12,35. Cestou možnost koupit si něco dobrého či nějaký suvenýr. - Kapesné dle zvážení. Dětem prosím dejte rohlík nebo housku na krmení racků a labutí.

Příští čtvrtek bude test z matematiky.

V pátek budeme mít ve třídě vánoční besídku. Kdo chce, může někomu udělat radost dárečkem. Všechny nás potěší, když pošlete na besídku něco dobrého.

 

 

 

Děti mají v ŽK dotazník k využití školní družiny ve dnech ředitelského volna, tj. 21. a 22.12.  Prosím o vyplnění do pátku 11.12.

LÍSTEČKY K PLATBĚ ŠVP JSOU VYPSANÉ NA CELKOVOU ČÁSTKU, ALE MŮŽETE UHRADIT JEN ZÁLOHU 1.090,- KČ, JAK BYLO UVEDENO NA PAPÍRKU S INFORMACEMI O ŠVP. (Když jsem nebyl ve škole, lepily se dětem do ŽK.)

 

 

 

5.12.

Angličtina 7.-11.12.

8. - 12. lekce - opakování, procvičování, příprava na test - slovíčka, číslovky do 100, sloveso být, on - jeho, ona - její
2. % test - pátek 11.12. / chybějící žák si test napíše první hodinu angličtiny po návratu do školy /

Týdenní plán bude až na příští týden.

Tento týden budu kontrolovat, opakovat, co se děti naučily a co dělaly minulý týden, když jsem nebyl ve škole. Také budeme tvořit vánoční výzdobu třídy a výrobky na Vánoční hvězdu.

Na známky se bude psát testík na vyjmenovaná slova po B a písemné sčítání pod sebou. Rychlá násobilka stále prověřována.
 

 

 

 

 29.11.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

angličtina 30.11. - 4.12.

opakovat 9.,10. lekci, sloveso být - mají vlepenou tabulku v sešitě / ústně i písemně /

20.11.

 Angličtina - 23. - 27.11.

Opakovat číslovky 0 - 29 - ústně i písemně

Slovíčka 10. lekce - čtvrtek 26.11. - ústně i písemně

Povídání o rodině - pátek 28.11. - ústně

Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

 

13.11.

Týdenní plán je ke stažení ZDE.

 

 

 

7.11.

Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

 

Anglický jazyk  9. - 13.11.

opakovat učivo 7.,8. lekce, slovíčka 9. lekce - ústně 13.11., písemně 19.11.

5.11.

16. listopadu se bude konat školní soutěž ve zpěvu Vánoční nota. Zájemci se mohou přihlásit u paní učitelky Štefanové, kterou mají na HV.

 

22.10.

Učivo anglický jazyk - 2. - 6.11.

 

Opakování 1.- 7.lekce

Slovíčka 8. lekce - čtvrtek 5.11.

Pracovní sešit - str. 18 - 21

 

 

 

ANGLIČTINA 19. - 23.10.

Procvičovat  abecedu / spelování / - 6. lekce

7. lekce - slovíčka do 23.10.

16.10. Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

ANGLIČTINA 12. 16.10.

6. lekce - abeceda, spelování - naučit - do 16.10.

10.10.

Od úterý do pátku bude probíhat podzimní sběr papíru a víček. Vždy 7.20 - 7.55. Před zadním vchodem do školní jídelny.

Týdenní plán ke stažení ZDE 

 

Minulý týden se děti zúčastnily programu týkajícího se zdravého životního stylu. Konal se v tělocvičně školy. Cena 15 Kč uhrazena z třídního fondu.

                  

A v naší třídě proběhly volby předsedy a místopředsedy třídy. Ti nás budou zastupovat v Žákovské radě. Předsedou se stal Lukáš Závodský a místopředsedou Matyáš Kobolka. Další volby budou za rok :).

                 

 

 

 

 

4.10. Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

 

Anglický jazyk 5. - 9. 10.

Opakování a příprava na test - 1. test na % - 1. - 5. lekce - pátek 9.10.

6. lekce - abeceda, spelování - naučit - do 16.10.

 

28.9.  Týdenní plán ke stažení ZDE.

 

Angličtina -  29.9. - 2.10. 

Pořád opakujeme - lekce 1. - 5. - slovíčka, vazby  

3. lekce - barvy - ústně i písemně, ostatní slovíčka lekce jen porozumět, poznat, přečíst, vyslovit

4. lekce - jen porozumět, poznat, přečíst, vyslovit  

5. lekce - číslovky 0 - 12 - ústně i písemně

1. test na % - 1. - 5. lekce - pátek 9.10.

 

 

20.9. Týdenní plán ke stažení zde.

 

 

 

  AJ - domácí příprava - 21. - 25.9.

* procvičovat slovní zásobu 1. lekce

* čtvrtek 24.9. - slovíčka 2. lekce - všechna umět vyslovit, přečíst, přeložit, nejméně 8 slovíček umět i napsat / dle vlastního výběru ze sešitu / - zadáno dětem 18.9.

 

 

 

18.9.

Sportovní den se dětem moc líbil, což dokládají i jejich hodnotící listy. Celkem bylo pro děti připraveno sedm disciplín. Dnes vyhlásíme a obdarujeme tři nejlepší sportovce v každé třídě.

Michal píše: Nejlepší výkon jsem měl skok do písku. Chtěl bych víc disciplín a chtěl bych sportovní den častěji.

Tom píše: Nejlepší jsem byl v hodu tenisákem do díry v kartonu. Nebavil mě hod balonem. Bylo to výborný.

Anton si myslí: Milý pane Tauchmane a milý pane Hrubý, jste moc dobří pořadatelé sportovních dnů. Příště bych chtěl zase skákání do dálky, protože mi to šlo.

Juli uvedla: Nejlepší jsem byla v nosení míčku na lžíci. Moc mě to bavilo a všechno se mi líbilo, bylo to úžasné.

             

             

 

 

12.9.

V pondělí bude pro děti přichystán sportovní den. Není třeba nosit učení, zato vhodné oblečení pro venkovní sportovní aktivity. 

Učit se budeme tedy až od úterý, plán zde bude v pondělí.

 

 

 

 

10.9. ZÁKLADNÍ OKRUHY A KRITÉRIA HODNOCENÍ 

 

ČESKÝ JAZYK

Základní okruhy
• Věty podle postoje mluvčího – druhy vět
• Význam slov, slova stejného a opačného významu, podřazená – nadřazená - souřadná
• Tvrdé, měkké a obojetné souhlásky
• Párové souhlásky na konci i uvnitř slov
• Abeceda
• u – ú – ů
• slovní druhy
• jména obecná a vlastní
• věta jednoduchá, souvětí
• Sloh – popis, vypravování
• Hlasité i tiché čtení s porozuměním
Kritéria hodnocení
• 5 testů za pololetí s hodnocením v %, převedených na známky – rozsah do 2 stran A4
• Pamětná prezentace naučené poezie (1 x za čtvrtletí)
• Splnění kritérií pro vedení čtenářského deníku (2 zápisy v čtenářském deníku za pololetí)
a 1 prezentaci přečtené knihy za pololetí
• Vedení pracovních sešitů, písanky, portfolia
• Plnění individuálních a skupinových úkolů
• Domácí příprava hodnocena pozitivně
• Aktivní přístup k plnění zadané práce písemné i ústní

MATEMATIKA
Základní okruhy
• Obor 0 – 1000 (spočítá, vytvoří, přiřadí, zobrazí, porovná a zapíše, zaokrouhlí)
• Sčítání a odčítání zpaměti včetně přechodu přes desítku
• Násobení a dělení zpaměti v oboru násobilek, násobení a dělení mimo obor násobilky
• Slovní úlohy se sčítáním, odčítáním, násobením, dělením a porovnáváním; o n více/méně, n krát vice/ méně
• Orientace v čase (den, hodina, minuta, sekunda), čtení časových údajů z hodin
• Rýsování a měření úsečky (cm, dm), jednotky délky a jejich převody
• Rozpoznání, pojmenování, modelování základních geometrických útvarů (přímka, polopřímka, úsečka, kružnice, čtyřúhelník, mnohoúhelník, kvádr, jehlan, kužel, válec
Kritéria hodnocení
• 5 x za pololetí test s hodnocením v %, převedených na známky – rozsah do 2 stran A4
• Vedení pracovních sešitů a portfolia
• Plnění individuálních i skupinových úkolů
• Domácí příprava hodnocena pozitivně
• Aktivní přístup k plnění zadané práce písemné i ústní

ČLOVĚK VE SVĚTĚ
Základní okruhy
• Praha, Městská část Praha – Libuš, místní krajina
• Rodina, soužití a chování lidí – vztahy, role, práce
• Látky a jejich vlastnosti
• Živá příroda – známí živočichové a rostliny
• Neživá příroda
• Orientace v čase – hodiny, měsíce
• Lidské tělo
• Pěstování rostlin
• Příprava jednoduchého pokrmu, stolování
Kritéria hodnocení
• Minimálně 6 procentních testů za školní rok
• Vedení pracovního sešitu a portfolia
• Plnění individuálních i skupinových úkolů
• Aktivní přístup k plnění zadané práce ústní i písemné
• Účast na kulturních a mimoškolních akcí třídy a školy

ANGLIČTINA

Probíraná témata:
- základní slovní zásoba a její postupné rozšiřování (domov, škola, rodina, zvířata)
- užití předložek (at, in, under, on, next to)
- zájmena, číslovky do 100
- stavba jednoduché anglické věty, sloveso „to be“, „to have got“ + otázka, zápor
- tvorba jednoduchých rozhovorů, vyprávění
- používání slovníku v učebnici

Kritéria hodnocení (za 1 klasifikační období – pololetí):

hlavní kritéria hodnocení - váha známky 2
- 3 kontrolní testy na procenta - všichni žáci stejný obsah, rozsah a kritéria hodnocení
žáci s SVP mohou mít prodlouženou dobu na test

pomocná kritéria hodnocení - váha známky 1

- min. 3 menší písemné testy
- min. 1 ústní zkoušení – vyprávění, rozhovory, říkanky
- aktivita v hodinách
- práce ve skupinkách a ve dvojicích
- dobrovolné domácí úkoly

Rozsah a hloubka probíraného učiva budou přizpůsobeny schopnostem žáků.
 

 

Společná kritéria hodnocení
Pro hodnocení žáků se v průběhu klasifikačního období používá pětistupňová klasifikační stupnice s pomocnými znaménky ( + ,- ) dle uvážení vyučujícího doplněná různými symboly (odměny razítky, obrázky – kladná motivace). Známky za práci v hodině, referáty, kontrolní cvičení, apod. mají poloviční váhu oproti testům na %. Na vysvědčení jsou žáci hodnoceni známkami bez pomocných znamének. Výsledná známka na vysvědčení není průměrnou hodnotou známek získaných v průběhu pololetí, ale vyjadřuje dosaženou úroveň znalostí, dovedností a postojů žáka s přihlédnutím k jeho píli.
Procenta / známka:
- 100-95 % 1
- 94-90 % 1-
- 89-80 % 2
- 79-75 % 2-
- 74-60 % 3
- 59-51 % 3-
- 50-34 % 4
- 33-25 % 4-
- 24 - 0 % 5

 

 

5.9. Shrnutí třídní schůzky + další informace:

Děkuji za 100 % účast na třídní schůzce. Vybraly se skoro všechny peníze, které je třeba ze začátku školního roku uhradit. 23 rodičů projevilo zájem o jarní školu v přírodě. (Začnu během cca 14 dní řešit.) Rodiče byli informováni o způsobu nakládání s pěnězi vybranými do třídního fondu. Probrali jsme změny ve školním řádu, pozdní příchody a též nutnost odchodu dětí ze školy ihned po obědě, pokud nenavštěvují družinu nebo jim nezačíná za chvíli kroužek. Rodičům byly rozdány všechny formuláře k vyplnění. (Ještě je třeba kopie kartičky pojištěnce.) Představili jsme si asistentku pegagoga, která nově bude ve třídě působit.

Ve čtvrtek děti dostaly žákovské knížky. Vyplňte jim údaje a obalte je, prosím. Děti jsem již upozorňoval, že jako třeťáci už si začnou zvykat na to, že žákovské knížky nejsou omalovánky :).

V pondělí děti dostanou a nadepíší si sešity. Červeně si označí sešity, do kterých budou psát na známky. Modře nebo zeleně ty, které budou na procvičování a práci bez hodnocení známkou.

Kritéria hodnocení jednotlivých předmětů si děti vlepí do pracovních sešitů. Zhruba v polovině září.

Týdenní plány začnu připravovat od pondělí 14.9.

 

 

 

 

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016
ředitelské volno - 26. – 27. října + podzimní prázdniny – 29. – 30. října
ředitelské volno – 21. – 22. prosince + vánoční prázdniny – 23. prosince – 3. ledna
pololetní prázdniny – 29. ledna
jarní prázdniny – 29. února – 6. března
velikonoční prázdniny – 24. – 25. března
ukončení školního roku – 30. června
hlavní prázdniny – 1. července – 31. srpna

 

Vážení rodiče, zdravím Vás, těším se na opětovné setkání s Vašimi dětmi.

Zde jsou aktuální důležité informace: 

První školní den budou mít děti pouze 1 vyučovací hodinu. (Já budu přítomen až od středy, tak ať se neleknou.) Následně od úterý do pátku to budou 4 hodiny. (do 11,40)

Hned v úterý  prosím pošlete po dětech sdělení (na lístečcích), jak budou první týden chodit či nechodit na oběd a do školní družiny. Děti domů donesou zápisní lístek do družiny. Jinak si ho můžete samozřejmě stáhnout a už 1.den poslat po dětech vyplněný.

Učebna zůstala stejná jako minulý rok.

Pomůcky :

Sešity objednám hromadně. Sirupy a kapesníčky a rola nenoste, též budu kupovat já. - Oboje zaplatím z třídního fondu.

Další : • obaly na sešity a knihy • pravítko, pravoúhlý trojúhelník s ryskou • tužka č. 1, 2 a 3 • guma • 2 pera (nebo náhradní náplň)

TV : • pytlík na cvič. úbor • tričko s krátkým rukávem • krátké kalhoty • obuv se světlou podrážkou

VV : • vhodné nůžky • tyčinkové lepidlo • vodové barvy, paleta na tempery, kelímek na vodu • temperové barvy • plochý, kulatý (tenký a silný) štětec • hadřík • modelína • barevné křídy • tuš černá + seříznutá špejle • barevné papíry  • pastelky • voskovky • 5 ks špejlí •  pracovní oblek (stará košile s dlouhým rukávem) • nenosit po částech, přinést najednou a mít podepsané!  - vše umístěné v kufříku s funkčním zavíráním

Dne 2. 9. se konají třídní schůzky všech tříd. Začátek třídních schůzek je pro třídy prvního stupně v 17:00. Od 16:00 mají všichni vyučující konzultační hodiny. Rada rodičů proběhne v 18:00 ve sborovně.

Na třídní schůzce všichni dostanou formuláře k vyplnění, proběhne seznámení se školním řádem, vybírání peněz za kopírování - 300 Kč, příspěvek do třídního fondu - 500 Kč a placení objednaných pracovních sešitů - 462 Kč. Na schůzce sdělím termín, do kterého je potřeba výše uvedené zaplatit, pokud tak neučiníte hned.

Další informace :

1.den si děti vezmou do školy jen penál a nějaké desky.

2.den už normální aktovku do školy. Zároveň igelitovou tašku, budou dostávat učebnice.

3.den už bude probíhat vyučování podle rozvrhu, který děti dostanou.

Doporučuji, abyste se všichni seznámili na stránkách školy s článkem Bezpečnostní situace ze dne 20.7.2015 v sekci Aktuality. Jistě pak pochopíte některá opatření k přístupu do školy.

 

Lukáš Hrubý

 

6.1.

 

 

 

 

Učivo AJ 11. – 15.11.

 

 

 

27.4. návrat ke škole 12-12.30h
 

Pořadatel ověřuje výletní možnosti na místě a bude mě co nejdříve kontaktovat. Sledujte prosím tento třídní web. Jakmile budu vědět, ihned Vás budu informovat, kolik Kč za výlet (a jaký) bude třeba před odjezdem donést. Též sem brzy umístím seznam věcí s sebou (těch doporučených mnou k učení).
 

 

 

11.4. info k ŠVP

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana