3. oddělení

vychovatelka: Renata Hampelová

Důležité upozornění:

odchodový lístek do družiny ke stažení zde

____________________________________________________________________________________________

Naše oddělení se aktivně zapojuje do mezinárodního projektu Les ve škole

Naše oddělení získalo certifikát

Darovací certifikát pralesa

ČERVEN

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MĚSÍC KVĚTEN, TEN JE PRIMA, TO UŽ NENÍ VŮBEC ZIMA! VŠECHNY STROMY ROZKVETOU, VČELY NA NĚ PŘILÉTNOU.

ÚLOVKY Z PROCHÁZKY:

KALENDÁŘ NA KVĚTEN:

PŘÍRODA KOUZLÍ:

MOJE DOMÁCÍ TVOŘENÍ - TEA BAG:

DALŠÍ NÁPAD - LAPAČ KOUZEL

NEŽ PŮJDETE DO LESA, VEZMĚTE SI SEBOU PROVÁZEK A MŮŽETE SI ZKUSIT VYROBIT LAPAČ KOUZEL. STAČÍ STOČIT OHEBNÝ PROUTEK, HODÍ SE VĚTVIČKA MODŘÍNU, MÁ VÝČNĚLKY,  A TAK PO NÍ NEKLOUŽE PROVÁZEK.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

MILÉ DĚTI, ZDRAVÍM VÁS V DOMÁCÍ ŠKOLE. NEŽ SE UČIT DOMA, JE LEPŠÍ JÍT VEN, PROTOŽE SI NA TY VĚCI MŮŽETE SÁHNOUT, JAK TO CHODÍ V PŘÍRODĚ.

JARO VENKU NABÍZÍ ŘADU PŘÍLEŽITOSTÍ. CO TŘEBA ROZKVETLÝ CHLÉB, NELÍBIL BY SE VÁM? TAM, KDE TO JDE, ZAPOJTE VŠECHNY SMYSLY PŘI POZNÁVÁNÍ NEJBĚŽNĚJŠÍCH JEDLÝCH ROSTLIN.

VELIKONOČNÍ ZAJÍČEK.

VELIKONOČNÍ ZAJÍČEK SI POSKAKUJE PO LESE,

DOBROT NESE KOŠÍČEK, DĚTI, TĚŠTE SE.

VŠICHNI NĚCO DOSTANETE, CO VÁS POTĚŠÍ,

TAK AŤ SE Z TOHO RADUJETE A JE TO NEJLEPŠÍ.

KRÁSNÉ VELIKONOCE VÁM PŘEJU!!!

KAŽDÝ ROK SEJEME S DĚTMI VE DRUŽINCE OSENÍ. LETOS NÁM TO NEVYŠLO, TAK JSEM SI HO ZASELA MINULÝ PÁTEK SAMA A TAKHLE SE VYDAŘILO.

KAŽDÝ DEN CHODÍM VENČIT PSÍKY DO LESA A ROZHLÍŽIM SE KOLEM SEBE. TAKÉ VIDÍTE NA PROCHÁZKÁCH NĚCO ZAJÍMAVÉHO A PĚKNÉHO? JESTLI ANO, POŠLETE MNĚ KLIDNĚ FOTEČKY NA MAIL, BUDU RÁDA.

MÁME TU VELIKONOČNÍ MĚSÍC DUBEN,

zdravím vás, děti moje. Už to bude měsíc, co jsme se neviděli, ani jsme nestihli udělat kalendář na DUBEN a to by se zrovna kreslilo - jarní a velikonoční, krásně barevné obrázky. Buďte doma hodní, opatrujte se, poslouchejte rodiče i prarodiče a choďte také na vycházky, třeba do lesa. A v tom lese, abyste se jen neprocházeli, to by byla asi nuda, tak byste mohli k našemu projektu ,,LES VE ŠKOLE" zábavnou formou plnit úkoly, které jsem si pro vás připravila. Užijte si to!!!

CESTA PLNÁ ÚKOLŮ:

1. Postavte domeček pro lesního skřítka u kořene stromu z kamínků, kůry, kytiček pro dekoraci.

2. Uspořádejte zvířecí závody. Vytyčte si trasu a pohybujte se skákáním , jako žába, po čtyřech jako pejsek, chůzí po straně jako krab.

3. Hod šiškou - nasbírejte si šišky a trefujte se do vyznačeného místa, kruhu.

4. Vyjmenujte zvířátka, která žijí v lese (5), která doma (5), ve vodě(5).

5. Sestavte své jméno pomocí všeho, co najdeš.

6. Nasbírejte listy, nebo kytičky na obrázek a doma si pak vytvořte zvířátko, obrazce, louku, nebo les.

7. Hod šiškou - nechte děti nasbírat větší množství šišek, sami se pak trefují do vámi určeného stromu.

8. Postavte věž - shromážděte větve, z nich pak vytvořte věž ve tvaru vatry. Můžete ji ozdobit listy, mechem, kytičkami...

KALENDÁŘ NA DUBEN:

Naše čtení:

Umíme další básničku, loučíme se ze zimou

V LESE PO ZIMĚ ( LES VE ŠKOLE)

JARNÍ MĚSÍC BŘEZEN:

PO PRÁZDNINÁCH - PUZZLE:

PO OBĚDĚ ČTEME:

HRAJEME SI:

VALENTÝNKY:

KARNEVAL:

NOVÁ BÁSNIČKA: