ZÁŘÍ

NAŠE NOVÁ TŘÍDA

Už jsme se v nové třídě hezky zabydleli a vytvořili jsme si vlastní pravidla chování ve třídě i ve škole.

UKÁZKA SPOLEČENSKÝCH TANCŮ A NAŠE DVĚ ÚŽASNÉ TANEČNICE

NAŠE PRVNÍ PLAVÁNÍ

Po roztřídění do družstev podle naší výkonnosti při plavání jsme si stihli ještě trochu zařádit:-)

Vážení rodiče a žáci, vítám Vás po prázdninách na stránkách naší nové třídy 4.A

Sejdeme se 2.9. v nové třídě nad vestibulem jídelny ve 2. patře v 8h. Pokud by děti nemohly třídu najít, na recepci školy jim pomohou asistenti pedagogů. První den si nemusí nosit nic, jen dobrou náladu a hezké vzpomínky z prázdnin. Vše ostatní si povíme, dám na web třídy a do eŽK – přístupové údaje zůstávají stejné jako vloni.

Těší se na vás vaše nová třídní učitelka Mgr. Alena Dušková

Organizace prvního školního týdne
V pondělí 2.9. je zahájení školního roku, účast na celoškolní slavnostní ceremonii a seznámení – konec tedy v průběhu 2.VH v 9h. Dejte dětem lísteček, že poté mohou samy odejít domů. Kdo nebude mít lístek, zůstane ve třídě a bude předán rodičům na recepci nebo do ŠD. Obědy v pondělí jsou automaticky odhlášené, pokud chcete tento den oběd, musíte jej přihlásit. Obědy budou vydávány od 10 do 11h.
V úterý 3.9. a ve středu 4.9. budou 4 vyučovací hodiny, budou se rozdávat učebnice, děti si tedy přinesou školní aktovky a mohou začít nosit všechny pomůcky do třídy, na Vv a Tv.
Ve čtvrtek 5.9. se učí dle rozvrhu.
V pátek 6.9. jedeme MHD na plavání do bazénu Jedenáctka, info o plavání viz níže a na TS.

Konzultační hodiny pro rodiče u všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16:00 do 17:00 nejlépe po předchozí domluvě s vyučujícím (abyste zbytečně nečekali).
Třídní schůzky jsou naplánovány na 11. 9. 2019, ve třídách 1. stupně budou od 17:00. V 18:00 bude následovat setkání Rady rodičů.
Táborák pro přátele školy a pasování prvňáčků bude ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 17h

Místo šatny máme letos šatní skříňky, děti si přinesou vlastní zámeček se 2 klíči!

PLAVÁNÍ
Od pátku 6.9.2019 bude naše třída jezdit celé první pololetí na plavecký výcvik. Zasílám seznam věcí, které děti potřebují, a informace o organizaci.
Zdravotní způsobilosti dětí jsou od roku 2018 platné 2 roky, pokud bude třeba aktualizace, budu vás informovat individuálně.
SEZNAM VĚCÍ S SEBOU:
1) Plavky v igelitovém sáčku
2) Plavecká čepice
3) Ručník
4) Gumové přezůvky k bazénu (žabky, pantofle)
5) Sprchový šampón
6) Hřeben
Děvčata s delšími vlasy: vlasy stažené do culíku gumičkou!
Veškeré potřeby dejte dětem do igelitové tašky, která bude v batůžku společně s pitím, svačinou a kapesníky.
Každý pátek od 6.9.2019 budeme mít sraz v 7:45h před školou, na plavání budeme jezdit MHD (průkaz MHD s sebou) do bazénu Jedenáctka na Chodově, bus 197, vracet se budeme v rámci vyučování.

Pomůcky do třídy 4.A
Penál s vybavením doplnit těmito pomůckami:
2 obyčejné tužky č.2 a 3, ořezávátko+guma
pero+náhradní bombičky nebo 2 pera na jedno použití
krátké pravítko
nůžky
sada pastelek
tyčinkové lepidlo
funkční kružítko, pravoúhlý trojúhelník s ryskou a dlouhé pravítko
Do třídy balení papírových utěrek + krabice papírových kapesníků + šťáva do třídy na míchání nápojů
kroužkový pořadač na Portfolio s prázdnými euroobaly("košilkami") přinést do třídy, desky na výkresy A3
Krabici - kufřík na Vv doplnit (další pomůcky dle pokynů vyučujícího):
vodové barvy
temperové barvy
tři štětce – 1plochý a 2 kulaté
kelímek na vodu
hadřík na štětce
modelína
voskovky
pracovní tričko/košile
igelit na stůl
Věci na Tv uložené v podepsaném látkovém pytli:
Obuv - do haly/ na ven
Převlečení- sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky)
Do šatní skříňky zámeček + 2 klíčky (jeden bude uschován u TU) a vhodné přezůvky
Prosím, aby všechny pomůcky měli žáci k dispozici do konce prvního týdne a podepsány. Důležité je obalovat sešity a učebnice (učebnice se budou opět na konci šk. roku vracet). Sešity letos děti dostanou ve škole, hradíme z TF, přineste pouze loňské nedokončené, budeme v nich pokračovat.

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020
Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.
Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.
Ředitelské volno je vyhlášeno na čtvrtek 31. října a pátek 1.listopadu.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny na 17. - 23. února 2020.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020. Pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním svátkem.

Ředitelské volno je vyhlášeno na pondělí 29. června a úterý 30. června 2020.
Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020. Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. září 2020.