4.B

ČERVEN

Ke vzpomínání o prázdninách byly do alba http://skola1122.rajce.idnes.cz/Zbraslavice_2016/ přidány další fotografie.

Všichni jsme se shodli, že škola v přírodě se vydařila. K nahlédnutí pár fotografií, další snad ještě dorazí:http://skola1122.rajce.idnes.cz/Zbraslavice_2016/

V Kutné Hoře jsme navštívili i chrám Sv. Barbory, což určitě stálo zato . Vstupné 960,- Kč za skupinu jsem uhradila z třídního fondu, čímž jsme se dostali 39,- Kč do mínusu, což vyřešíme příští školní rok.

Změny v rozvrhu na nejbližší dny jsou následující: v pátek a v pondělí vyučování do 11.40. V pátek budeme odevzdávat učebnice a děti si odnesou veškeré své věci. V úterý odcházíme do divadla v 7.40 od školy, vyučování končí opět v 11.40. Ve středu bude rozdáno vysvědčení, vyučování do 8.45. Ve čtvrtek 30.6. je ředitelské volno. Ředitelské volno je rovněž 1. a 2. září, příští školní rok začíná tedy 5.9.

Odjezd na školu v přírodě už je za dveřmi. Kdyby náhodou někdo nenašel list s informacemi, uveřejňuji jej ještě zde. Sraz tedy v půl osmé na parkovišti Brunelova ulice, odjezd v 8 hodin. Pokud možno přijďte pěšky nebo zaparkujte vaše auta jinde, aby se autobus na parkoviště vešel.

Aktuální předpověď je, že by v pondělí dopoledne mohlo sprchnout, dejte tedy raději dětem do příručního baťůžku i něco nepromokavého.

 

Květen

 

Vážení rodiče,

 

 

 

Tento týden jsme měli dvě neočekávané akce. V pondělí jsme si povídali s lektorkami z preventivní péče o řešení problémů a zvládání agrese. A dnes jsme se zúčastnili interaktivního anglického pořadu "Amélie v říši komiksu" (vstup 1000,- Kč za třídu jsem uhradila z třídního fondu).

Příští týden nás čeká barevný. Jelikož pondělí je zároveň dnem fotografování, je předepsané oblečení slavnostní. Úterý bude námořnické, středa, která je zároveň dnem cyklojízdy, sportovní. Čtvrtek bude černobílý a pátek pruhovaný.

V úterý 17.5. je poslední možnost v tomto školním roce přinést hliníkový sběr, přineste jej přímo do zadního traktu školy 7.20 - 7.55. V úterý nás zároveň čeká poslední díl tanečních.

Dále připomínám všem, kteří zaplatili na školu v přírodě pouze zálohu, že termín zaslání doplatku 1190,- Kč pod stejným variabilním číslem je 20.5.

Dubnové akce jsme si užili, fotografie se tady co nejdříve objeví. Poděkování všem sběračům papíru, víček i hliníku! A co nás čeká počátkem května?

Jednak testy ze všech hlavních předmětů. Dále 5.5. proběhne 3. hodinu přesunutý preventivní program Bezpečné chování v elektronickém světě. Na slíbenou vycházkou strašidelnou Prahou půjdeme v úterý 10.5., odchod od školy bude v 7.35, vrátíme se na oběd kolem 13.30. S sebou pití, svačinu a přiměřené oblečení.

Duben

Ještě malé změny v programu. Preventivní program byl z technických důvodů přeložen na pozdější termín. Ale v pátek půjdeme navíc do KC12 na hodinové bubnování. Vstupné 50 Kč uhradím z třídního fondu. Odcházet budeme po 2. vyučovací hodině, vrátíme se během 5. hodiny.

 

Co nás v dubnu ještě čeká?

Tradiční SBĚR papíru a víček od úterý 19.4. do pátku 22.4. od  7.20 do 7.55 ráno.

V úterý 19.4. se zúčastníme 3. vyučovací hodinu preventivního programu Bezpečné chování v elektronickém světě.

V pondělí 25.4. půjdeme na akci MČ Praha- Libuš ke Dni Země Zdravé potraviny. Odcházet budeme v 8.30 ze třídy a vrátíme se během vyučování.

A v úterý 26.4. nás čekají předposlední Veselé taneční.

Na tomto odkazu se můžete podívat na pár našich třídních fotek z Noci s Andersenem: http://skola1122.rajce.idnes.cz/noc_s_A  a tady na spoustu fotografií celoškolních: http://meteo1.rajce.idnes.cz/NSA_2016/

 

BŘEZEN

Fotografie z dnešních tanečních bohužel kvůli pokaženému foťáku nejsou, ale je vidět, že dětí tančí čím dál tím lépe.

Další akcí je pro přihlášené v pátek 1.4. Noc s Andersenem.

A ve středu 6.4. od 17 hodin proběhnou třídní schůzky, na kterých Vám předám podrobnější informace o škole v přírodě.

ÚNOR

Připomínám, že dětem byly rozdány lístečky s variabilním symbolem pro platbu ŠVP. Záloha 1 800,- Kč musí být zaplacena do 6.3. (můžete poslat již celou platbu 2 990,- Kč), doplatek potom do 20.5.

Děkuji za vaše vyjádření k ŠVP, zájem projevilo 21 dětí, takže se škola v přírodě konat bude. Tento týden dostanou děti závaznou přihlášku a termíny splatnosti zálohy a doplatku, po jejím vyplnění obdrží variabilní symbol k platbě zálohy. Bližší informace se potom dozvíte na třídních schůzkách 6. dubna.

Zde se můžete podívat na další fotografie z tanečních a pár opožděných snímků z vánoční besídky: http://skola1122.rajce.idnes.cz/vanocni_besidka_a_tanecni/

 

LEDEN 

S lednem přichází konec 1. pololetí, připomínám tedy, že ve čtvrtek 28.1. se bude 5. hodinu rozdávat vysvědčení a v pátek 29.1. jsou jednodenní pololetní prázdniny.

Následující týden nás v úterý 2.2. čekají zase Veselé taneční, učit se tedy budeme až od 4. hodiny.

Děti dostanou nabídku další ŠVP, prosím opět o co nejrychlejší vyjádření Vašeho zájmu či nezájmu písemně na lístečku.

 

 

 

PROSINEC

Milí rodiče,

doufáme, že Vás náš tradiční jarmark vánočně naladil, děkujeme za všechny Vaše nákupy a všem přeji krásné prožití vánočních svátků.

První akcí v příštím roce budou třídní schůzky ve středu 7. 1. v 17 hodin.

Vážení rodiče,

 děkuji těm, kteří projevili zájem o školu v přírodě, ale bohužel bylo přihlášených jenom 19, takže se tato švp nebude konat a pokusím se zajistit něco jiného.

 POZOR OPRAVA: ve středu 16.12. končí vyučování jako vždy až 12.35. Dopoledne si rozdělíme na dvě části, v první budeme dodělávat výrobky na Vánoční hvězdu a potom si uděláme očekávanou besídku. Takže pokud bude někdo chtít obdarovat a pohostit kamarády, je středa ten správný den.

Vážení rodiče,

 

na základě předběžného průzkumu zájmu na prvních třídních schůzkách v září, zajišťuji školu v přírodě.

Možnost je v rekreačním středisku Relaxa v krásném místě ve Žďárském potoku v Jeseníkách. Škola v přírodě je realizována agenturou STAN.

Ubytování je ve zděné, vybavené chatě, příslušenstvím je bazén se slanou vodou, horolezecká stěna, lanový park, trampolíny, vybavení pro lukostřelbu, hřiště a spousta dalšího. Více informací najdete zde: http://relaxa.istan.cz/3-skoly-v-prirode.html .

Na celou dobu pobytu je připraven zážitkový program, naši skupinu během všech aktivit bude doprovázet vyškolený instruktor. Cenově nejvýhodněji vychází nabízený program Standard: http://www.istan.cz/cz/skoly/5-svp-standard.html .

Termín ŠVP máme předběžně rezervovaný od pondělí 30.5. (odjezd 7.00) do pátku 3.6. (návrat 19.00).

Na pobyt a program se podařilo získat slevu, výsledná příznivá cena na žáka je 2 550 Kč.

Méně příznivá cena je za dopravu. Zatím se mi podařilo získat nejlevnější nabídku 25 000 Kč. Což při počtu 23 žáků je 1 087 korun na žáka. Kdybyste měl někdo kontakt nebo možnost zařídit dopravu levněji, určitě to uvítám.

Za těchto podmínek vychází konečná cena 3 637 Kč na žáka. Není to málo a protože závazné potvrzení rezervace musí proběhnout do 15.12., žádám vás o závazné přihlášení Vašeho dítěte, část platby by potom proběhla koncem ledna, zbytek částky na konci dubna. Pokud by počet přihlášených byl nižší než 21 dětí, rezervaci zruším a pokusím se najít něco jiného. Přihlášku prosím odevzdejte co nejdříve, nejpozději do 14.12.

Děkuji za spolupráci.

 

 Nadílka Danone ve škole...

 

 The Beatles Revival V Majakovského sále Národního domu na Vinohradech

V předvánočním čase přijede za námi do školy příští týden v úterý sklář. Předvede nám své sklářské umění a děti si ho budou moci též vyzkoušet. Poplatek 50 Kč za žáka uhradím z třídního fondu.

Dále budeme pokračovat v přípravě výrobků k prodeji na tradičním jarmarku Vánoční hvězda, který se uskuteční ve středu 16. prosince od 16 do 18 hodin, a na který vás srdečně zveme. K výrobě budeme potřebovat zbytky pletacích vln, proto prosím, kdo je doma máte, jestli byste je mohli dětem do školy poskytnout. Případné další instrukce budou mít děti v úkolníčcích.

Třídní Vánoční besídku budeme letos mít netradičně již ve středu 16. 12. dopoledne. Pokud budete moci dát dětem s sebou občerstvení ke společnému vánočnímu stolu, bude to o to veselejší. Vyučování bude tento den končit v 11.40.

 

 LISTOPAD

Tady se můžete podívat, jak krásně se nám tančilo: http://skola1122.rajce.idnes.cz/Vesele_tanecni_listopad_2015/

Příští týden nás čekají dvě kulturní akce. Ve středu 18.11. jedeme do Národního domu na Vinohradech na hudební pořad The Beatles Revival. Sraz před školou, odcházíme v 7.50 od školy. Sebou opencard nebo 2 přestupní jízdenky, vracíme se do vyučování, ale žádné učení nebudou děti potřebovat. Vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu.

Ve čtvrtek 19.11. půjdeme na další lekci Veselých tanečních. Sraz je ve třídě, po návratu budeme mít 4. a 5. vyučovací hodinu.              

13.10. po první hodině jedeme na výstavu Slovanská epopej do Veletržního paláce. Učení není potřeba žádné, jenom opencard nebo 2 přestupní jízdenky. Vrátíme se na konci vyučování.

Ještě připomínám SBĚR papíru.

V úterý 6.10. nás čeká první lekce Veselých tanečních. Sraz bude ve třídě, vrátíme se o 4. vyučovací hodině. Děti nebudou potřebovat žádné učení, po návratu si napíšeme test z ČVS, pouze penál a svačinu do baťůžku, ve škole si tam ještě přidají přezůvky.

Ve čtvrtek budeme mít místo prvních dvou vyučovacích hodin přednášku ke Dni zdraví, poplatek 15 Kč na žáka zaplatím z třídního fondu.

OPRAVA: K tomu ještě proběhne popříští týden od úterý do pátku (13.10. - 16.10.) sběr papíru. Kontejner bude přistaven jako obvykle před vyučováním ve dvoře za jídelnou.

Evropský týden mobility (ETM) 2015

16.(st) - 22.(út) září

 Cílem je upozornit na problémy související se stále narůstající automobilovou dopravou. I v letošním roce kampaň slouží k uvědomění si, že ulice ve městech nepatří jen autům, ale i chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. Současně se snažme upozornit na možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. Snažme se prosím alespoň pro tento týden zamyslet, jaké dopravní prostředky používáte a zda je to šetrné k životnímu prostředí. 

O historii ETM:

V roce 2000 iniciovala Evropská komise Evropský den bez aut (EDBA) a od té doby patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Akce si drží stálý termín, kterým je 22. září. Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení - podpora veřejné dopravy silniční i železniční, budováni cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší atp.

V roce 2002 byl jednodenní Evropský den bez aut poprvé rozšířen na celotýdenní kampaň s názvem Evropský týden mobility (ETM) probíhající od 16. do 22. září. V rámci ETM je místními úřady realizováno široké spektrum aktivit zacílených na téma udržitelné dopravy.

 

 Veselé taneční bude!

Po dnešní ukázce tanců v tělocvičně jsou už skoro všichni natěšení, termíny lekcí máme 6.10., 19.11., 2.2., 30.3., 26.4., 17.5. Potřebuji tedy do začátku října vybrat 300,- Kč za celý kurz.
Druhou naší říjnovou (13.10.) akcí bude návštěva Veletržního paláce a prohlídka Slovanské epopeje Alfonze Muchy. Prohlídka bude komentovaná lektorem a bude zahrnovat i výtvarné hrátky v galerii. Výhodná dotovaná cena je 40,- Kč.
Dohromady budu tedy vybírat 340,- Kč, peníze můžete posílat už nyní.

Základní okruhy a kritéria hodnocení pro 4. roč.

Člověk ve světě

Základní okruhy

Orientace v čase a časový řád ( dějiny, letopočet )

Evropa ( poloha, povrch, členění území, města, demokracie, mapy )

Rostliny, houby, živočichové (znaky života, životní potřeby a projevy, způsob života, výživa, stavba těla, význam v přírodě )

Matematika

Základní okruhy

Obor 0 – 1 000 000 (spočítá, vytvoří, přiřadí, zobrazí, porovná a zapíše, zaokrouhlí)

Písemné a pamětné sčítání, odčítání včetně přechodu přes desítku

Násobení pamětné i písemné, pamětné dělení se zbytkem i beze zbytku, písemné dělení

Slovní úlohy se sčítáním, odčítáním, násobením, dělením a porovnáváním; o n více/méně, n krát vice/ méně

Převody jednotek ( čas, délka, hmotnost )

Bod, přímka, vzájemná poloha přímek

Pravý úhel, rýsování kolmice, rovnoběžek

Pravoúhlý trojúhelník, konstrukce trojúhelníku, čtverce, obdélníku, kružnice

Osově souměrné útvary

Obvod obrazce

Český jazyk

Základní okruhy:

čtení pozorné, plynulé, čtení jako zdroj informací; naslouchání

mluvený projev – vyjadřování závislé na komunikační situaci

písemný projev – technika psaní (úhledný, čitelný a přehledný písemný projev, formální úprava textu);

slova jednoznačná a mnohoznačná, antonyma, synonyma

stavba slova, slovesa

vyjmenovaná slova

slovní druhy

podstatná jména a jejich vzory

stavba věty jednoduché, souvětí

poslech literárních textů

přednes vhodných literárních textů

volná reprodukce přečteného nebo slyšeného textu, dramatizace 

Společná kritéria hodnocení:

písemné testy hodnocené v %

ověřování znalostí písemnou a ústní formou

aktivní účast v hodinách

plnění individuálních i skupinových úkolů

vedení sešitů, portfolia a pracovních sešitů

aktivní přístup k plnění zadané práce

příprava na hodinu (pomůcky)

udržování pořádku na pracovním místě

Čj – prezentace četby 1x za pololetí

 Vážení rodiče,

 

dne 2. 9. se konají třídní schůzky všech tříd. Začátek třídních schůzek je pro třídy prvního stupně v 17:00, pro třídy druhého stupně v 17:30. Od 16:00 mají všichni vyučující konzultační hodiny. Rada rodičů proběhne v 18:00 ve sborovně.
 

Milí žáci 4.B a milí rodiče,

 

v úterý se sejdeme v 8:00 na 1 vyučovací hodinu v naší třídě, abychom se přivítali a řekli si nejdůležitější informace o průběhu prvního školního týdne. Nosit si s sebou nemusíte nic. Jen mějte promyšlené, nejlépe napsané na lístečku, kdo půjdete na oběd už 1. 9., a kdo až později, to samé si promyslete ohledně školní družiny, zápisní lístky budu rozdávat na třídních schůzkách.

Od středy do pátku budeme mít do 11:40, od dalšího týdne už podle rozvrhu, který si zapíšeme ve středu.

Ve středu dostanete učebnice, nezapomeňte si tedy aktovky.

Za pracovní sešity budu vybírat 433,- Kč (nejlépe již na třídních schůzkách, nejpozději do 15.9.). Dále budu ještě do konce října vybírat 300,- Kč na kopírování a do třídního fondu příspěvek 200,- Kč od žáků bývalé 3.B a 265,- Kč od nových žáků (v třídním fondu je 1499,- Kč, tedy 65,- Kč na žáka, které zbyly z peněz vybraných na výlet po zakoupení občerstvení na výletě).

Můžete začít také nosit potvrzené Posudky zdravotní způsobilosti, abychom mohli zase vyrážet i mimo budovu.

 

Nově budou letos děti mít šatní skříňky, bude mít každý svou, takže je potřeba, aby si všichni přinesli visací zámeček (raději kvalitnější, protože ty nejlevnější mají často totožné klíčky, klíčky je dobré mít dva, jeden si děti mohou nechat u mne pro případ, že by si svůj zapomněly).

Pomůcky, které budete letos potřebovat:

-šanon na portfolio

-průhlednou školní folii A4 a k ní měkkou tužku a gumu, na doplňování cvičení v učebnici

-na geometrii kružítko (funkční!, není nutné nosit stále, vždy dětem řeknu, kdy ho budou potřebovat), tvrdá tužka č.3, ořezaná, pravítko a trojúhelník s ryskou.

-pero (nejlépe ještě jedno náhradní), tužka č.2, pastelky, lepidlo, nůžky

-standartní vybavení na TV a VV, bude upřesněno vyučujícími

Sešity: (počítejte s tím, že na ČJ a MA budou potřeba i náhradní, až je děti popíší), velikost linek u linkovaných sešitů zvolte podle velikosti písma dítěte.

6 linkovaných sešitů A5

1 nelinkovaný A4

Dále podle volitelných skupin: Anglická konverzace 1 linkovaný A5

                                                     Přírodní vědy 1 nelinkovaný A4 + papírová linkovaná

                                                                             podložka  

                                                    Český jazyk pro cizince 1 linkovaný A4

 

Další informace dostanete na třídních schůzkách.

 

Těším se vás - Lenka Nováková

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabídka školy v přírodě 

s programem Tradice na vsi.

Termín: 13.6. – 17.6. 2016

Pro školu v přírodě jsme zvolili rekreační středisko U Starého rybníka ve Zbraslavicích (20km jižně od Kutné hory), který je ideálně uzpůsoben pro naše potřeby. Nabízí fotbalová, volejbalová i basketbalová hřiště, dvě tělocvičny i velkou travnatou plochu na hry.

Více na: www.zbraslavice.eu

Ubytovaní budete v budově, která bude pouze pro Vás. Pokud by nějaký z

účastníků potřeboval zvláštní stravovací režim, prosím o nahlášení.

Celý program naší školy v přírodě se bude odehrát v odpoledních a večerních hodinách a bude inspirován životem na vesnici a dobovými tradicemi napříč celým rokem.

Společně prožijeme nejrůznější zvyklosti tak, jak je realizovali naši předci, ale současně tak, aby nás program bavil, a něco jsme se naučili. Začneme novoročním předsevzetím, budeme běhat po okolí jako Tři králové, naučíme se vyrábět hromničky, rozloučíme se se zimou hozením čarodějnice do vody, zorganizujeme masopustní průvod, naučíme se plést pomlázky, vyrobíme si malé májky, zažijeme posvícení a oslavíme Vánoce a mnoho dalšího.

Čekají nás nejen hry naučné, ale také dobrodružné, včetně té noční při svíčkách. Budeme malovat a tvořit, hrát divadlo a pracovat i na lepším poznání svých spolužáků…

Nabídka A : CENA: 2 990 Kč (min. 20 dětí)

CENA ZAHRNUJE:

dopravu autobusem tam i zpět (odjezd od školy v 8 hodin ráno, návrat okolo 16h odpoledne)

ubytování ve 4 až 6lůžkových pokojích, společné WC a sprchy,

stravování formou plné penze (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře + pitný režim po celý den),

služby instruktorů po celou dobu kurzu,

materiální zajištění všech bodů uvedených v programu,

zapůjčení sportovního vybavení,

pojištění klientů u společnosti Generali (úrazové pojištění,

pojištění stornopoplatků a pojištění za způsobenou škodu),

pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE:

osobní útraty

Nabídka B má kalkulovanou cenu 2 700 Kč a počítá s dopravou vlakem s tím, že by zavazadla byla dětem odvezena z/na nádraží, které je vzdáleno asi 2km od areálu. Cestou vlakem se musí nejméně jednou přestupovat, proto by bylo nutné, aby děti měli batoh, který by unesly. Děti by bylo nutné dopravit se zavazadly na Hlavní nádraží a na konci pobytu je tam také vyzvednout.

 

Při vyplnění přihlášky zaškrtněte, o kterou variantu byste měli zájem.

V ceně obou nabídek ještě je jednodenní akce na jaře poznávání staré Prahy formou soutěživé hry (při závazném sepsání smlouvy do 14.2.)

Bude-li o ŠVP mít menší zájem než 20 dětí, škola v přírodě se realizovat nebude.

 

__________________________________________________________________________________

 

 

MÁM  /   NEMÁM  zájem o nabídku školy v přírodě. Preferuji nabídku  A    /   B.

 

 

……………………………………………..                           …………………………………………………

Jméno dítěte                                                            podpis

 

 

 

v poslední době se i mezi žáky naší školy stalo módním trendem natáčení videí a jejich zveřejňování na internetovém serveru YouTube, Děti k tomu vede jednak touha zviditelnit se, získat příznivé ohlasy tzv. „lajky“ a v neposlední řadě touha stát se YouTuberem – tj. placenou „celebritou“. Děti jsou také zpravidla odběrateli videí jiných YouTuberů, kde čerpají inspiraci pro svoje natáčení. Pro děti je nejrizikovější natáčení a zveřejňování videí, kde glosují a parodují videa jiných - Video blogger (zkráceně vlogger) a videí, ve kterých zkouší vtipným způsobem nějak nachytat ostatní osoby anebo provádějí různé sociální experimenty tzv. „pranky“

Rizika spojená se zneužitím osobních údajů: Může se jednat především o zveřejnění jména, případně telefonního čísla spolužáka/spolužačky  v natočeném videu ( pranku ) a tedy o zveřejnění cizích osobních údajů. Tyto údaje pak mohou být zneužity např. deviantní osobou k navázání kontaktu. I zde samozřejmě je vytvářeno prostředí pro kyberšikanu mezi dětmi. 

 

Rizika spojená s kyberšikanou V případě natočení a zveřejnění video vloggů hrozí zesměšňování, urážení a parodování dalšími odběrateli kanálu. Fakticky tato videa vytvářejí prostředí pro rozvoj kyberšikany  samotného autora původního videa. 

 

Riziko inspirování se protiprávním jednáním V loňském roce média upozornila na skupinu dospívajících, kteří natočili a zveřejnili video, kdy na Silvestra hodili do zaparkovaného autobusu petardu. Jednalo se o YouTubery, kteří letos zjara natočili video, ve kterém v rámci svého „chytrého“ crashtestu položili na koleje batoh a nechali ho přejet osobním vlakem. Oboje jednání je protiprávní a bohužel se může stát inspirací k natáčení něčeho podobného dětem, které pak třeba ohrozí zdraví svoje či někoho jiného. Bohužel takových videí naleznete na YouTube víc.

 

Stejně jako my ve škole s našimi žáky, promluvte i vy doma se svými dětmi o internetové etice, o bezpečném užívání internetu. Stejně jako vám i nám leží na srdci, aby se děti nedostaly do konfliktu se zákonem či se dokonce samy nestaly obětí kyberšikany. Důležité je též připomenutí, že podle školního řádu je zakázáno kohokoli nahrávat bez jeho souhlasu.

 

 

Užitečné informace můžete najít na: http://www.bezpecnyinternet.cz/ http://www.bezpecne-online.cz/

 

Škola v přírodě – Tradice na vsi

13. 6. – 17. 6. 2016

Celý program naší školy v přírodě bude inspirován životem na vesnici.

 

SRAZ 13. 6. 2016 v 07:30 hod. na parkovišti (ZŠ Meteorologická 181, Praha 4 - Libuš) - bude se vybírat 60 Kč na výlet, bezinfekčnost + souhlas s výjezdem

 

DOPRAVA autobusem

odjezd v 08:00 hod., během cesty přibližně 2 – 3 hodinová zastávka v Kutné Hoře – malý batůžek s pitím a se svačinou, případné kapesné

návrat 17. 6. 2016 okolo 16:00 hod. na místo odjezdu (ZŠ Meteo.)

 

UBYTOVÁNÍ Rekreační a sportovní středisko „U Starého rybníka“, Zbraslavice

www.zbraslavice.eu

ubytování ve 4-6lůžkových pokojích, společné WC a sprchou

v ceně pobytu jsou zahrnuty lůžkoviny

 

STRAVOVÁNÍ

Oběd na první den s sebou

zajištěno formou plné penze (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře)

v areálu mají žáci celodenní přístup k pitnému režimu

strava začíná první den odpolední svačinou a končí poslední den obědem

 

S SEBOU

sportovní oblečení

sportovní boty + druhé boty

jednu kombinaci raději teplého oblečení, které je možné ušpinit, poškodit, natrhnou při pohybu v lese

plavky a (boty do vody), kšiltovku, sluneční brýle

lahev na pití, malý baťůžek, kapesné stačí do 100 Kč

nepromokavou bundu či pláštěnku

šátek, baterku

staré košile, sukně, šátky, čepice a jiné oblečení, které můžeme zničit na výrobu čarodějnic, maškar, aj.

rekvizity dle vlastní volby pro výrobu masopustních masek

hygienické potřeby

penál s pastelkami, nůžkami a lepidlem, knížka!, společenské hry (karty apod.), případně na ven míč na kopání, švihadlo, guma na skákání…

nebrat s sebou drahé předměty (tablet, MP3, šperky, mobily atd.)

 

POJIŠTĚNÍ

účastníci akce jsou pojištěni u společnosti Generali - je povinností účastníků (příp. jejich zákonných zástupců) se seznámit s pojistnými podmínkami a výší jejich plnění

varianta: Exklusive „ČR“

Agentura Wenku s.r.o. má sjednané pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

více o pojištění viz: http://www.wenku.cz/pojisteni/ 

Pěkná červnová zpráva - v bodování barevného týdne jsme získali krásné 4. místo!

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana