4.B

Hodně zdraví, štěstí, pohody a lásky v roce 2 018

úča Jindra + 4. B

 

 

 

22.12. Vánoční besídka 

Všichni se těšili na dárečky. Všem se moc líbily, nikdo nebyl zklamaný.

 

  

     

 

 

21.12. Paddington 2

(Biásek Modřany)

Naše názory:

Sára:

Se třídou jsme jeli do kina na film Paddington 2. Kdo to byl? Byl to méďa, kterému umřeli rodiče. Ujala se ho teta Lucy a  strýček. Jednoho dne při zemětřesení, když padaly stromy, zemřel i on. Teta Lucy medvídka poslala do Londýna malou lodičkou. Paddingtona se ujala rodina Brownových. Teta Lucy měla mít za pár dnů narozeniny a Paddington jí šel vyhlédnout dárek. Ve starožitnictví se mu líbila kniha, která představovala nejhezčí místa Londýna. Medvídek ji chtěl koupit, ale byla moc drahá. Musel si na ni vydělat. Pracoval v kadeřnictví, umýval okna. V Londýně byla zrovna pouť, v které byl slavný herec z reklamy na psí žrádlo. Zahajoval otevření poutě a pozval Paddingtona na podium. Byl to ale zloduch, který po knize toužil a aby ji získal, byl schopný udělat cokoliv. Chtěl knihu ukradnout a medvídek ho honil. Nakonec chytili Paddingtona a obvinili ho z krádeže.Ocitl se ve vězení, kde se skamarádil se čtyřmi vězni, se kterými se mu podařilo uprchnout. Mezitím rodina medvídka dělala co mohla, aby ho dostala z vězení. Snažili se vyšetřit, kdo knihu odcizil. Zločincem byl nakonec herec z reklamy. Příběh dopadl dobře, moc se mi kino líbilo.

Šimon:

Paddington byl medvěd, který žil v nejtemnější části Peru se strýčkem a tetičkou. Strýček bohužel brzy zemřel při zemětřesení, tak ho tetička poslala do Londýna. Tam přebýval u rodiny Brownových. V jednom starožitnictví uviděl jedno leporelo a rozhodl se, že ho tetičce koupí ke stým narozeninám. Zloděj byl rychlejší a ukradl knihu dřív, než na ni medvídek vydělal.Paddington zloděje pronásledoval, ale on se vypařil a medvídek byl podezřelý z krádeže. Bohužel neměl žádné svědky, tak šel na deset let do vězení. Nejdříve mu pomohli kamarádi utéct z vězení a pak mu pomohla rodina, které se podařilo dopadnout zloděje. Nakonec se setkal s tetičkou. Film se mi moc líbil.

Lucie:

Paddington je velmi roztomilý medvídek, který umí mluvit a nejraději jí marmeládu. Kvůli zemětřesení ho tetička poslala do Londýna, kde si hned prvmí den našel rodinu Brownových, která se ho ujala. Bohužel se dostal do vězení za věc, kterou neudělal. Ve vězení si získal kamarády, kteří mu pomohli utéct, ale ukázalo se, že ho chtěli využít ve svůj prospěch. Paddington se sám vydal na vlak, kde se zloduch, kvůli kterému se medvídek ocitl ve vězení, snažil ukrást hromadu zlata. Rodina a kamarádi z vězení ho nenechali ve štychu a pomohli mu. Sousedé medvídka se složili na to, aby za ním mohla přijet jeho teta Lucy. Film se mi moc líbil. Byl krásný a místy také dojemný.

Lukáš:

Paddington bylo medvídě. Žilo u rodiny Brownových, kteří na něj byli hodní.Medvídek byl podezřelý z krádeže, ale on to nespáchal. Ocitl se neprávem ve vězení.Pomohla mu rodina, kuchař a další tři vězni. Vše dobře dopadlo. Film hodnotím na sto procent.

 

 

 20.12. Vánoční hvězda

2. ročník charitativní pomoci DĚTI ze ZŠ Meteorologická DĚTEM z Dětského centra 

 

 

 

 

19.12. Sportovní den

(škola)

 

Na sportovní den jsme se těšili. Někdo si chtěl zasportovat, jiný zase byl rád, že se nebude učit. Naše krásné heslo – Hej, hej, hej, 4. B je nej…, brzy vzalo za své! Při vybíjené jsme utrpěli porážku od všech družstev. Sebevědomí nám kleslo na bod mrazu a nastala fáze hledání viníka. Kdo za ten náš neúspěch vlastně může? Samozřejmě, viník se hned našel! Kdo jiný než rozhodčí – nepískal soupeřům přešlapy, neviděl u soupeřů kroky, prostě pískal hrozně!!! (Kolego, promiň, vůbec si to nemyslím, máš u mě tatranku!) Když nám trošičku vychladla hlava, tak jsme dospěli k tomu, že si za to můžeme my sami. Vybíjená se nedá hrát bez toho, aby člověk nepřehodil hřiště, neuměl chytit míč a pořádně přihrát! Musíme při tělocviku na technice chytání míče a přihrávkách zapracovat. Tatínkové, pomůžete nám o víkendech? Potřebujeme si přihrávat s někým, kdo to opravdu umí. Při další disciplíně karate a skoku přes švihadlo se nám taky nezadařilo. Naši favorité se umístili na druhých místech. Celkově jsme, bohužel, obsadili čtvrté místo. Soupeři, těšte se, my se nevzdáváme. Vše natrénujeme a těšíme se na další sportovní utkání!
Děkujeme všem organizátorům, kteří nám sportovní den připravili. Bylo to FAJN. Také nesmíme zapomenout na pomocníky z 9. B, kteří nás podporovali, měřili nám výkony a fandili nám.
Děkujeme!!!

 

  

 

 

 

 

12.12. Setkání před Betlémem

(KC 12 - Divadlo Víti Marčíka)

Víťa Marčík nás opět nezklamal. Jeho lidové divadlo  

přineslo netradiční zpracování vánočního příběhu v krásné staročeské dekoraci.
 
Nálada příběhu je umocněna zajímavě zpracovanými koledami, které jsme si mohli zazpívat i my.

Děkujeme za poutavou podívanou a navození příjemné vánoční pohody.

 A jak se nám vánoční příběh líbil?

Lucka:

Setkali jsme se před školou a šli jsme na představení. Bylo to o tom, jak Ježíšek přišel na svět. Zpívalo se tam hodně koled. V závěru představení každý dostal papírovou hvězdu. Bylo to hezké, ale zdálo se mi, že je to příběh pro menší děti.

Áňa V.:

Byli jsme v KC 12 na představení. Na jevišti byla rodinka, která pekla cukroví, hrála o narození Ježíška a zpívala koledy. V divadle byla super vánoční atmosféra. Představení hodnotím na 100%.

Kája:

Divadlo hráli živí lidé. Bylo to o tom, jak se narodil Ježíšek. Na jevišti měli krásný betlém. Bylo to fajn.

Barča:

Byli jsme v Kulturním centru 12. Bylo to o tom, že panna Maria měla porodit božího syna, ale s Josefem nemohli najít místo. Nakonec ho našli v městě Betlémě. 

David Z.:

Představení bylo dobrý, mně se hodně líbilo. Divadlo bylo o Ježíškovi. Bylo dobré, že tam zpívali dost koled.

Ada:

Představení bylo o městě Betlémě a o narození Ježíška. Hrála tam Marie, archanděl Gabriel a Josef. Byla jsem nadšená, moc se mi představení líbilo!

Sára:

Divadlo bylo o narození Ježíška. Moc se mi to líbilo. Rodiče Ježíše se jmenovají Marie a Josef.

 

 

5.12. Mikuláš ztratil plášť...

(ten náš naštěstí ne!)

Rok rychle utekl a my netrpělivě čekali, až nám čerti zaklepou na dveře. Někteří se báli a dokonce měli slzičky na krajíčku. Jiní svému spolužákovi mačkali ruku tak, že ji měl celou červenou. Když jsme slyšeli za dveřmi chrastit řetězy, vypukla panika a řev. Čerti vtrhli mezi lavice a pouštěli hrůzu. Naštěstí se všichni uklidnili, když si svatý Mikuláš vzal slovo a otevřel knihu hříchů. Zlobivce čerti odtáhli na chodbu, kde si své hříchy museli odčinit. Andělé rozdali všem dárečky. Protože celá Mikulášova družina byla usměvavá, už jsme se nebáli a dokonce se přiznali i další zlobiví hříšníci, na které sv. Mikuláš ve své knize zapomněl.

Děkujeme třídě 9. A za krásný zážitek!

  

 

 

20.11.  Bezpečný pohyb na internetu

(preventivní program Prev-Centrum)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 Dozvěděli jsme se něco nového?
 
Anička Ph.:
 
Měli jsme projekt o nějakých počítačích. Hráli jsme jednu hru v týmech a mě to moc nebavilo. Moc ani nevím, proč jsme ten program měli.
 
Lucka:
 
Hráli jsme týmové hry. Dozvěděla jsem se, že na profilech různých lidí nemusí být pravdivé informace! Máme si dát pozor, s kým si přes počítač píšeme. Moc mě pořad nebavil.
 
Adam:
 
Bylo to hrozný, nenaučil jsem se nic!
 
Ada:
 
Pro mě to moc zajímavé nebylo. Spíš jsme si povídali, že si nemáme mezi kamarády dávat cizí čísla z internetu. Rodiče by nás měli občas zkontrolovat.
 
Jirka:
 
Paní lektorky nás učili, jak se máme pohybovat na internetu. Já jsem se nic nového nenaučil, protože vše už vím od svého tatínka, který mě poučil už v sedmi letech. Nebavilo mě to.
 
Lukáš:
 
Všechno jsem věděl, nic nového mi pořad nedal. Jsem na počítači každý den. 
 
Šimon:
 
Pro mě byla nová pouze informace, že si máme dávat do přátel jen ty osoby, které známe.
 
 
 
 
 
16.11. Jeden den na zázračné planetě
 
(Biásek Modřany)
 
 
Jak se nám film líbil a co nás nejvíce zaujalo?
 
Jirka:
 
Se školou jsme byli na krásném filmu o naší planetě Zemi.
 Ve filmu jsme viděli oceány, rozlehlé pralesy, pouště, města a savany s živočichy, kteří tam žijí. Líbili se mi narvalové, kteří plavali mezi krami. také jsme viděli v oceánu žraloky, velryby, želvy, ryby a tučňáky. Viděli jsme putování zeber a pakoňů. Opice v pralese, bojující žirafy, lva, hady a ještěry, mývaly ve městě, netopýry, lenochody, noční sovy a spoustu dalších zvířat.
 Z filmu jsem byl nadšený.
 
Šimon:
 
Film byl udělaný podle jednotlivých částí dne a posouval se do různých končin světa. 
 Například v Africe jsme mohli vidět, jak lovícímu gepardovi unikla kořist. Taky jsme viděli, jak starý a mladý samec žirafy spolu svedli boj nejen o teritorium, ale také o samičku.
 Nejvíc mě zaujalo, když v africké savaně stádo zeber přecházelo přes rozvodněnou řeku. Řeka byla plná krokodýlů s hrozivě dlouhými čelistmi a velmi ostrými zuby. V té řece plavali i hroši s velikými a dlouhými špičáky. Největší nebezpečí však představovala řeka sama, protože byla rozvodněná. V tom stádu šlo konkrétně o malé hříbě zebry, které se už několikrát potopilo, protože bylo na pokraji svých sil. Mládě to přece jenom zvládlo!
 Kde kdo by mohl uvěřit, že je to zázrak. To také několikrát ve filmu říkali - DEN NA NAŠÍ PLANETĚ JE TEN NEJVĚTŠÍ ZÁZRAK VESMÍRU!!!
 
Lukáš:
 
Nejzajímavější část filmu byla pro mě o ještěrkách. Ještěrky žijí na souši. Mláďata se snažila vylézt na skálu, kde byly dospělé ještěrky. Neměla to jednoduché, protože se stala kořistí pro hady. Přežilo pouze jedno ze tří mláďat.
 
David H.:
 
Kino bylo o životě rostlin a živočichů. Viděli jsme hodně ze života zvířat. Přišlo mi to docela poučné. Nejvíce mě zaujalo, že by se mělo na noc světlo zhasínat, protože škodí nejen nám, ale také zvířatům. Tak co s tím dospěláci uděláte????
 
Sára:
 
Co mě z filmu nejvíce zaujalo?
1. Že se medvědi v létě často otírají o kůru stromů, jednak aby schodili srst a aby si označli svoje území.
2. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina. Roste až o 1 mm za vteřinu. Bambusem se živí převážně panda.
3. Žirafí samci spolu bojují jen kvůli území a samicím.
 
Eliška:
 
Bylo to kino o zvířatech a ukázky z jejich života.
 Mě nejvíce fascinovala dvě zvířata - vorvaň a panda. Bylo to nejen proto, že se mi líbí svým vzhledem, ale i stylem svého života. Vorvaně jsem viděla poprvé a myslím si, že bych tímto zvířetem být nechtěla. Pandu jsem už sice viděla, ale nevěděla jsem, kde se vyskytuje.
 Film se mi moc líbil, miluji zvířata a všem ho doporučuji.
 
 
 
 
 
16.10. Dny pro záchranu života
 
(První pomoc - teorie + praxe)
 
Dnes jsme absolvovali kurz první pomoci. Humornou formou jsme si osvěžili naše znalosti nebo si je naopak doplnili. Víte, kterou písničku si máte zpívat, když poskytujete masáž srdce? My to už víme! A víte, kolik dětí se vejde do sanitky? Nás se tam ,,nacpalo" 24! Uf, byla to pěkná dřina! Prohlédli jsme si vnitřek sanitky a dozvěděli jsme se, co k jakým účelům slouží.
Všichni jsme si zahráli na záchranáře - našeho spolužáka jsme uložili na nosítka a ošetřili ho. V závěru jsme se naučili, jak postupovat při tepenném krvácení.
Páni záchranáři byli moc fajn a my jim za jejich těžkou a záslužnou práci moc děkujeme!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29.9. Den jazyků (projektový den)
 
Dnes jsme se sešli v ,,hojném" počtu = 5 žáčků.
A jak se nám projektový den líbil?
 
Štěpán:
Měli jsme jazykový den. Byla tam ruština, angličtina, vietnamština. Na konci jsme měli test. Bavilo mě to. Bylo nás pět a Anička ze 4. A, která měla jít se svojí třídou na plavání, ale přišla pozdě a už je nestihla.
 
Áňa H.:
Nejvíc se mi líbila ruština, protože jsme se učili zpívat písničku, kterou si už nepamatuji. Také mě bavily sporty, hudebka, kde jsme si zopakovali hymny. Na závěr jsme dostali vyplnit listy se zpětnou vazbou. V nich jsme odpovídali na otázky.
 
Bára:
Nejvíc se mi líbila ruština. Ještě si pamatuji ruskou básničku O zajíčkovi, která byla super! Vietnamština byla také fajn, ale prostě ruština byla nejúžasnější. Sporty se mi také líbily.Prostě celé to bylo BEZVA!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13.9. Plavu, plaveš, plaveme!
 
Minulý týden nám začal kurz plavání. Budeme se chodit učit plavat celé první pololetí na Chodov do ,,11". První hodinu nás plavčíci rozřadili do družstev podle výkonnosti. Dnes jsme po rozcvičce a celkovém protažení těla naskákali do bazénu a pilovali jsme techniku a dýchání při plavání. Na konci hodiny jsme se vydováděli na tobogánu a v malém bazénku. No prostě - PLAVÁNÍ NÁS BAVÍ!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

11.9. Finanční gramotnost

    

  

  

Dnes jsme se naučili, jak je důležité s vydělanými penězi hospodařit. Zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché a musí se o jednotlivých výdajích hodně přemýšlet. I my jsme si museli dobře rozmyslet, kolik  si můžeme dovolit utratit, abychom s penězi vyšli.

 

Jak se nám školení líbilo?

Áňa V.:

Hodně se mi to líbilo, protože jsme pracovali s penězi. Podle toho, jak jsme s nimi hospodařili, jsme mohli utrácet a něco si za ně koupit.

Lukáš:

Bavilo mě to. Bylo to pro mě ponaučení, protože jsem vždycky peníze hned utratil.

Mates:

Bylo to dobré. Plnili jsme jednotlivé úkoly a za splněný úkol jsme dostali smíšky. Na závěr všichni dostali diplom.

Nathálka:

Moc mě to nebavilo. Ale naučila jsem se, že musím šetřit s penězi. Když jsme si ve skupině peníze našetřili, tak mě bavilo nakupovat.

Boran:

Mně se to líbilo celé, protože jsem musel přemýšlet a hlídat si peníze, abych nebyl na mizině!

Lucka:

Dnes jsme měli pět hodin školení o finanční gramotnosti. Na začátku jsme dostali žluté desky, ve kterých byly jednotlivé úkoly.Líbily se mi chechtáky(peníze, které jsme dostávali za splněný úkol). Na konci jsme si za ně něco mohli koupit.

Anička Př.:

Líbilo se mi to. Hráli jsme si na dospěláky a to mě moc bavilo.Na druhou stranu to rodiče nemají vůbec lehké, aby s penězi vyšli. Za našetřené peníze jsme si mohli třeba koupit hračky. Bylo to BOŽÍ.

David H.:

Bylo to celkem dobré, ale bylo to spíš luštění, protože tam bylo moc papírů, tak nic moc. My jsme našetřili málo chechtáků a když jsme si šli nakoupit, většina věcí už byla vybraná.

Adéla:

Dnešek byl docela dobrý, protože jsme se neučili. Přišli k nám lidé, kteří nás učili, jak hospodařit s penězi. Bylo to fajn, ale vadilo mi, že tam byl veliký hluk. Jinak mě to dost bavilo, kdyby se dávala procenta, tak bych školení ohodnotila na 97%.

Eliška:

Mně se moc líbilo provedení akce. Nejvíce se mi líbilo sestavování jídelníčku. Také bylo fajn, že jsme si za našetřené peníze mohli něco koupit.
 

Kritéria hodnocení ZDE

 Ahoj čtvrťáci!!!

Prázdniny už se bohužel chýlí ke konci a my se opět setkáme. Doufám, že jste nabrali hodně síly do dalšího ročníku a přijdete odpočinutí. A kdy nám začíná škola? Sejdeme se 4.9. v 8.00 h v naší třídě. Už se na všechny těším!!!

 

!!!POZOR ZMĚNA!!!

Plavání naší třídě bude začínat 6.9.  od 9.40 - 10.30 h v Plaveckém areálu Jedenáctka VS. Budeme se scházet ve třídě a na plavání jezdit MHD.

!Všichni žáci musí mít platnou zdravotní způsobilost!

S sebou: plavky, ručník, mýdlo (sprchový gel), čepici, doporučuji žabky nebo jiné vhodné boty, v kterých budou chodit ve sprchách a do bazénu, pití a svačinu.

 

Organizace 1. školního týdne:

4.9. 8.00 - 8.45 h (přinést zámeček ke skříňce + potvrzenou zdravotní způsobilost), oběd 10.00 - 11.00 h

!!!Kdo půjde sám domů, musí přinést lísteček!!!

5.9. 8.0 - 11.4 h (rozdávání učebnic)

6.9. 8.00 -11.40 plavání

       !17.00 třídní schůzky - rozdávání kódů  k EŽK!

7.9. 8.00 - 12. 35 h  podle rozvrhu

8.8. 8.00 - 11.40 h  podle rozvrhu

Do 30.9. zaplatit 300 Kč za kopírování.  Finanční částku za PS + malé sešity(které jsem pro všechny objednala), dám vědět během 1. školního týdne.  

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana