4.B

16.10. Dny pro záchranu života
 
(První pomoc - teorie + praxe)
 
Dnes jsme absolvovali kurz první pomoci. Humornou formou jsme si osvěžili naše znalosti nebo si je naopak doplnili. Víte, kterou písničku si máte zpívat, když poskytujete masáž srdce? My to už víme! A víte, kolik dětí se vejde do sanitky? Nás se tam ,,nacpalo" 24! Uf, byla to pěkná dřina! Prohlédli jsme si vnitřek sanitky a dozvěděli jsme se, co k jakým účelům slouží.
Všichni jsme si zahráli na záchranáře - našeho spolužáka jsme uložili na nosítka a ošetřili ho. V závěru jsme se naučili, jak postupovat při tepenném krvácení.
Páni záchranáři byli moc fajn a my jim za jejich těžkou a záslužnou práci moc děkujeme!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29.9. Den jazyků (projektový den)
 
Dnes jsme se sešli v ,,hojném" počtu = 5 žáčků.
A jak se nám projektový den líbil?
 
Štěpán:
Měli jsme jazykový den. Byla tam ruština, angličtina, vietnamština. Na konci jsme měli test. Bavilo mě to. Bylo nás pět a Anička ze 4. A, která měla jít se svojí třídou na plavání, ale přišla pozdě a už je nestihla.
 
Áňa H.:
Nejvíc se mi líbila ruština, protože jsme se učili zpívat písničku, kterou si už nepamatuji. Také mě bavily sporty, hudebka, kde jsme si zopakovali hymny. Na závěr jsme dostali vyplnit listy se zpětnou vazbou. V nich jsme odpovídali na otázky.
 
Bára:
Nejvíc se mi líbila ruština. Ještě si pamatuji ruskou básničku O zajíčkovi, která byla super! Vietnamština byla také fajn, ale prostě ruština byla nejúžasnější. Sporty se mi také líbily.Prostě celé to bylo BEZVA!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13.9. Plavu, plaveš, plaveme!
 
Minulý týden nám začal kurz plavání. Budeme se chodit učit plavat celé první pololetí na Chodov do ,,11". První hodinu nás plavčíci rozřadili do družstev podle výkonnosti. Dnes jsme po rozcvičce a celkovém protažení těla naskákali do bazénu a pilovali jsme techniku a dýchání při plavání. Na konci hodiny jsme se vydováděli na tobogánu a v malém bazénku. No prostě - PLAVÁNÍ NÁS BAVÍ!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

11.9. Finanční gramotnost

    

  

  

Dnes jsme se naučili, jak je důležité s vydělanými penězi hospodařit. Zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché a musí se o jednotlivých výdajích hodně přemýšlet. I my jsme si museli dobře rozmyslet, kolik  si můžeme dovolit utratit, abychom s penězi vyšli.

 

Jak se nám školení líbilo?

Áňa V.:

Hodně se mi to líbilo, protože jsme pracovali s penězi. Podle toho, jak jsme s nimi hospodařili, jsme mohli utrácet a něco si za ně koupit.

Lukáš:

Bavilo mě to. Bylo to pro mě ponaučení, protože jsem vždycky peníze hned utratil.

Mates:

Bylo to dobré. Plnili jsme jednotlivé úkoly a za splněný úkol jsme dostali smíšky. Na závěr všichni dostali diplom.

Nathálka:

Moc mě to nebavilo. Ale naučila jsem se, že musím šetřit s penězi. Když jsme si ve skupině peníze našetřili, tak mě bavilo nakupovat.

Boran:

Mně se to líbilo celé, protože jsem musel přemýšlet a hlídat si peníze, abych nebyl na mizině!

Lucka:

Dnes jsme měli pět hodin školení o finanční gramotnosti. Na začátku jsme dostali žluté desky, ve kterých byly jednotlivé úkoly.Líbily se mi chechtáky(peníze, které jsme dostávali za splněný úkol). Na konci jsme si za ně něco mohli koupit.

Anička Př.:

Líbilo se mi to. Hráli jsme si na dospěláky a to mě moc bavilo.Na druhou stranu to rodiče nemají vůbec lehké, aby s penězi vyšli. Za našetřené peníze jsme si mohli třeba koupit hračky. Bylo to BOŽÍ.

David H.:

Bylo to celkem dobré, ale bylo to spíš luštění, protože tam bylo moc papírů, tak nic moc. My jsme našetřili málo chechtáků a když jsme si šli nakoupit, většina věcí už byla vybraná.

Adéla:

Dnešek byl docela dobrý, protože jsme se neučili. Přišli k nám lidé, kteří nás učili, jak hospodařit s penězi. Bylo to fajn, ale vadilo mi, že tam byl veliký hluk. Jinak mě to dost bavilo, kdyby se dávala procenta, tak bych školení ohodnotila na 97%.

Eliška:

Mně se moc líbilo provedení akce. Nejvíce se mi líbilo sestavování jídelníčku. Také bylo fajn, že jsme si za našetřené peníze mohli něco koupit.
 

Kritéria hodnocení ZDE

 Ahoj čtvrťáci!!!

Prázdniny už se bohužel chýlí ke konci a my se opět setkáme. Doufám, že jste nabrali hodně síly do dalšího ročníku a přijdete odpočinutí. A kdy nám začíná škola? Sejdeme se 4.9. v 8.00 h v naší třídě. Už se na všechny těším!!!

 

!!!POZOR ZMĚNA!!!

Plavání naší třídě bude začínat 6.9.  od 9.40 - 10.30 h v Plaveckém areálu Jedenáctka VS. Budeme se scházet ve třídě a na plavání jezdit MHD.

!Všichni žáci musí mít platnou zdravotní způsobilost!

S sebou: plavky, ručník, mýdlo (sprchový gel), čepici, doporučuji žabky nebo jiné vhodné boty, v kterých budou chodit ve sprchách a do bazénu, pití a svačinu.

 

Organizace 1. školního týdne:

4.9. 8.00 - 8.45 h (přinést zámeček ke skříňce + potvrzenou zdravotní způsobilost), oběd 10.00 - 11.00 h

!!!Kdo půjde sám domů, musí přinést lísteček!!!

5.9. 8.0 - 11.4 h (rozdávání učebnic)

6.9. 8.00 -11.40 plavání

       !17.00 třídní schůzky - rozdávání kódů  k EŽK!

7.9. 8.00 - 12. 35 h  podle rozvrhu

8.8. 8.00 - 11.40 h  podle rozvrhu

Do 30.9. zaplatit 300 Kč za kopírování.  Finanční částku za PS + malé sešity(které jsem pro všechny objednala), dám vědět během 1. školního týdne.  

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana