4.B

A zase plavání ... plaveme jako ryby ve vodě ... plaveme každý pátek s radostí a chutí

   

   

   

Zahájení školního roku ve 4. B
Sešli jsme se v plném počtu a zahájili jsme školní rok v nové třídě. Kdo z nás nevěděl, kde se třída nachází, mohl si přečíst a zorientovat se dle popisu trasy na stránkách třídy. Nakonec se všichni do nové třídy dostavili. Ve třídě jsme se seznámili s programem prvního týdne a taky jsme se pozdravili s novými spolužáky Kevinem a Matyášem. Letos vzhledem k hygienickým opatřením se nekonalo slavnostní zahájení před budovou školy, ale nám to nevadilo. Měli jsme více času na povídání o tom, jak bude letošní školní rok probíhat, jaké novinky nás čekají a také se dostalo na dotazy. Na konci našeho setkání jsme odstartovali nový školní rok 2020/21 zazvoněním na zvoneček a s přáním, abychom se učili a setkávali co nejvíce naživo.

   
 

Výuka do konce týdne ( do 4. 9. )

2. 9. 4VH – rozdávání učebnic, seznámení s hygienickými opatřeními
3. 9. 4VH – seznámení se školním řádem a pravidly třídy
4. 9. 4VH – lekce plavání; učení dle rozvrhu – hodina M

!!! Žákům a žačkám, kteří nebudou v tomto školním roce navštěvovat družinu, rodiče napíší, že souhlasí se samostatným odchodem svého dítěte ze školy ( platné po celý školní rok ).

!!! Žáci a žačky, kteří v tomto školním roce budou mít o družinu zájem, přinesou vyplněný a podepsaný od rodičů zápisní lístek ( co nejdříve ... ).

Na nástěnce 4.B v eŽK najdete soupis pomůcek a sešitů pro tento školní rok 2020/ 2021.

!!! Třídní schůzky proběhnou online 9. 9. od 17 hodin ( bližší informace budou včas upřesněny ).                                                             

 

HOLA, HOLA, ŠKOLA NÁS VOLÁ !!!
Ahoj školačky a školáci ze 4. B,

v úterý 1. září začíná všem školákům školní rok. Sejdeme se na jednu hodinu ( bez přezutí ). První školní den je možné poobědvat ve školní jídelně. Oběd je nutné předem objednat. Vydávat se bude od 10 do 10. 30 hodin. Kdo z vás bude po první hodině odcházet sám domů, bude mít od rodičů lísteček s podpisem.
Nová třída 4. B se nachází ve staré budově v prvním patře. Kdo z vás by nevěděl, jak do nové třídy …tady je popis trasy

Varianta 1
Po vstupu do budovy hlavním vchodem jdi do prostoru šaten ( tam, kde byla naše šatna 3. B ). Budeš pokračovat rovně okolo družiny, vystoupáš dvoje schody a dostaneš se do prvního patra ( má zde například třídu 4. A ). Už ti zbývá zdolat pouze několik schodů a před tebou se objeví skleněné dveře. Projdeš a jsi na místě. Hledej třídu s označením 4. B.
Varianta 2
Po vstupu do budovy hlavním vchodem jdi do patra, kde se nachází například třída 4. A a jídelna. Po vystoupání schodů zahneš doleva a projdeš dlouhou chodbou. Po cestě můžeš nakouknout do třídy 4. A a pozdravit kamarády. Na konci chodby tě čeká poslední výstup do schodů. Vystoupáš a před tebou se objeví skleněné dveře. Projdeš a jsi na místě. Hledej třídu s označením 4. B.

Novinky pro čtvrťáky

Oprava ( Omlouvám se za chybu. )

Pro každého z vás bude k dispozici šatní skříňka, do které si budeš odkládat své věci. Pořídíš si zámeček s klíčkem ( dvakrát ). Náhradní klíček  bude uložen ve třídě pro případ ztráty. Náhradní  klíček si vložíš do uzavíratelného igelitového sáčku nebo papírové obálky, čitelně podepíšeš svým jménem a odevzdáš nejpozději do 4. 9. tř. uč. Soně nebo p. as. Katce.

V prvním pololetí se zúčastníme plaveckého kurzu. Každý pátek nás čeká lekce plavání v plaveckém bazénu Jedenáctka. Začínáme 4. 9. K tomuto datu je nutné přinést do školy platné potvrzení o zdravotní způsobilosti ( zdravotní způsobilost je platná dva roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotního stavu dítěte ).

SEZNAM VĚCÍ S SEBOU:
1) Plavky v igelitovém sáčku
2) Plavecká čepice
3) Ručník
4) Gumové přezůvky k bazénu (žabky, pantofle)
5) Sprchový šampón
6) Hřeben
Děvčata s delšími vlasy: vlasy stažené do culíku gumičkou!
Veškeré potřeby si dej  do igelitové tašky, kterou budeš mít v batůžku společně s pitím, svačinou a kapesníky.
Každý pátek od 4.9.2020 budeme mít sraz v 7:45h před školou, na plavání budeme jezdit MHD (průkaz MHD s sebou) do bazénu Jedenáctka na Chodově, bus 197, vracet se budeme v rámci vyučování. Do MHD je nutné mít roušku.

V úterý 1. 9. dostaneš formulář na aktualizaci osobních údajů. Prosím o vyplnění rodiči a přinesení do školy druhý den. 

Do aktovky by sis měl/a  kromě učení, penálu a svačinky přibalit také ROUŠKU.

 

Těšíme se na setkání se 4. B ve škole !!!
Soňa Štefanová a Katka Brejchová

PRÁZDNINKY

• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana