4.B

Plán učiva od 23. 11. do 27. 11.

Plán učiva od 16. 11. do 20. 11. 

Plán učiva od 9. 11. do 13. 11.

Plán učiva od 2. 11. do 6. 11. 

Podzimní prázdniny - Dopis pro čtvrťáky a čtvrťačky

Plán učiva od 19. 10. do 23. 10.

!!! Hodina s as. Kateřinou Brejchovou začíná už zítra 21. 10. od 12 hodin do 12. 45 hodin ( Péťa, Anička S., Anička Vu, Honzík Práš., Honík Le )!!! - viz ROZVRH ONLINE

V pondělí 19. 10. začínáme třídnickou hodinou v 8 hodin (celá třída dohromady). Připojení bude možné ve 4. B - žáci a žačky - obecné. Od 9 hodin bude následovat český jazyk pro SKUPINU I a od 10 hodin pro SKUPINU II. Od 11 hodin probíhá anglický jazyk pro SKUPINU p. učitelky Štěpánové.

Plán učiva od 14. 10. do 16. 10.

Zítra 14. 10. začínáme ... 

Online výuka - Online výuka - Online výuka - Online výuka - Online výuka - Online výuka

ROZVRH HODIN od 23. 11. - 27. 11.

 

hodina

od – do

 

 

 

1.

8:00-8:45

 

 

2.

9:00-9:45

 

 

3

10:00-10:45

 

 

4.

11:00-11:45

 

 

5.

12:00-12:45

 

 

PONDĚLÍ

 

 

Třídnická hodina 

 

ČJ

     1. skupina 

 

ČJ

2. skupina  

AJ (Štěpánová) 

 

 

 

 

 

ÚTERÝ

 

 

 

M

      1. skupina

 

 

M

2. skupina 

 

 

 

 

 

STŘEDA

 

 

 AJ ( Le )

 

ČvS

(VL + PŘ)

1. skupina

 

ČvS

(VL + PŘ)

  2. skupina

 

Hodina s as. K. Brejchovou 

 

 

ČTVRTEK

 

 AJ(Štěpánová)

 AJ ( Le )

 

ČJ

1. skupina

 

ČJ

2. skupina

 

Hodina s as. K. Brejchovou

 

 

PÁTEK

 

 

M

1. skupina

 

 

M

2. skupina

 

 

 

TV/KARATE

Zímová

 

Co si připravíš na online výuku ?

Stíratelnou tabulku a fix, učebnici a PS dle předmětu v rozvrhu, malý školní sešit, na vlastivědu mapu ČR, bystrou hlavu a hlavně chuť pracovat  !!!!

AJ ( Le ) - instruktážní video 
drive.google.com/drive/u/0/folders/1DL_TIhtJ8beRqjnuNh0NhwRKYcvdBpw5

AJ (Štěpánová) ONLINE hodina - pondělí 11:00-11:45, čtvrtek 9:00-9:45 

Úkol na 26.11.: PS 21/4. Neposílat.

Úkol na 23.11.: PS 20/1,2. Neposílat.

Úkol na 16.11.: PS 18/3 + PS 19/6 (Napiš o 2 sportech.) Napsat do slovníčku slovíčka 7.lekce (uč.19/4). Úkoly poslat do Teams.

Úkol na 12.11.: napsat a naučit slovíčka 6.lekce (uč. 17/7) + PS 16/1  Neposílat.

Úkol na 9.11.: PS 15/4,5 Neposílej.

úkoly 19.-23.10. ZDE

úkol 26.-28.10. ZDE

úkol na čtvrtek 5.11.: vypsat do slovníčku slovíčka - uč.15/6 (šedý rámeček). Neposílat.

Skupina I:

Aďa H.,Bětka, Anička S., Deniska, Emma, Johanka, Radek, Ruda, Marcel, Petr, Kuba, Lukáš

 Skupina II:                                                                                                                     Sara, Tobiáš, Honza Le, Lucka, Linda, Kristýnka, Kačka, Honza Průša, Honza Prášil, Ája,   Aďa K., Anna Vu, Hela To, Zuzka, Matyáš, Kevin

Tělesná výchova (Zímová, Mauer)
6.11. Proběhne hodina TV/KARATE online v aplikaci TEAMS pátou vyučovací hodinu tj. 11:50 - 12:35

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Co se mi honí hlavou …


Těším se až půjdu s mámou na zmrzlinu. Honí se mi hlavou prázdninový deník. Jsem nervózní, protože si myslím, že toho mám málo. Ještě se mi honí hlavou koronavirus. Alice K.
Bojím se toho, že budeme zase čtrnáct dní zavření doma. Marcel B.
Mně se honí hlavou včerejší závody aerobiku, protože to bylo celkem super. Linda H.
Mně se honí hlavou, že Ježíšek bude v karanténě. Deniska Ž.

Z našich cestovatelských deníků
O prázdninách jsme byli v Českém Švýcarsku. Je to národní park v Čechách. Viděl jsem tam hory, skály, lesy, kameny a různé skalní útvary. Nejzajímavější byla Pravčická brána. Cestovatel Péťa D.

Honzík P. nám ve svém cestovatelském deníku doporučil výlet do Volyně, do malého města v jižních Čechách. Koupal se s rodinou v přírodním koupališti, kde byla velmi studená voda. Asi 30 km od Volyně byla zřícenina hradu Helfenburk, kam se dopravili na kole.

Ve městě Cres jsme bydleli čtrnáct dní. Město se mi líbilo. Nedaleko se nacházelo sladkovodní Vranské jezero. Lidé z něj čerpají vodu k pití a proto je přísně chráněné a nesmí se v něm koupat. Tobík P.

Ve Znojmě jsme byli tři dny. Byla jsem tam s mámou, tátou a bráchou. Ubytovali jsme se v hotelu na náměstí. Jeden den jsme jeli na cyklistický výlet. Ujeli jsme skoro 50 km. Zastavovali jsme na vyhlídkách a viděli jsme v přírodní rezervaci divoké koně. Další den jsme se podívali do podzemí, kde byly voskové figuríny. Adélka H.

Bukovec je malá podhorská vesnice chráněná hřebeny Beskyd. Je to nejvýchodnější obec ČR. Nejvyšší pohoří je Gírová, výška je 840 metrů. Na území se nachází nejvýchodnější bod naší republiky. Navštívili jsme hraniční Trojmezí, to je místo, kde se setkávají hranice tří států - Česko, Polsko a Slovensko. Adélka K.

A zase plavání ... plaveme jako ryby ve vodě ... plaveme každý pátek s radostí a chutí

   

   

   

Zahájení školního roku ve 4. B
Sešli jsme se v plném počtu a zahájili jsme školní rok v nové třídě. Kdo z nás nevěděl, kde se třída nachází, mohl si přečíst a zorientovat se dle popisu trasy na stránkách třídy. Nakonec se všichni do nové třídy dostavili. Ve třídě jsme se seznámili s programem prvního týdne a taky jsme se pozdravili s novými spolužáky Kevinem a Matyášem. Letos vzhledem k hygienickým opatřením se nekonalo slavnostní zahájení před budovou školy, ale nám to nevadilo. Měli jsme více času na povídání o tom, jak bude letošní školní rok probíhat, jaké novinky nás čekají a také se dostalo na dotazy. Na konci našeho setkání jsme odstartovali nový školní rok 2020/21 zazvoněním na zvoneček a s přáním, abychom se učili a setkávali co nejvíce naživo.

   
 

Výuka do konce týdne ( do 4. 9. )

2. 9. 4VH – rozdávání učebnic, seznámení s hygienickými opatřeními
3. 9. 4VH – seznámení se školním řádem a pravidly třídy
4. 9. 4VH – lekce plavání; učení dle rozvrhu – hodina M

!!! Žákům a žačkám, kteří nebudou v tomto školním roce navštěvovat družinu, rodiče napíší, že souhlasí se samostatným odchodem svého dítěte ze školy ( platné po celý školní rok ).

!!! Žáci a žačky, kteří v tomto školním roce budou mít o družinu zájem, přinesou vyplněný a podepsaný od rodičů zápisní lístek ( co nejdříve ... ).

Na nástěnce 4.B v eŽK najdete soupis pomůcek a sešitů pro tento školní rok 2020/ 2021.

!!! Třídní schůzky proběhnou online 9. 9. od 17 hodin ( bližší informace budou včas upřesněny ).                                                             

 

HOLA, HOLA, ŠKOLA NÁS VOLÁ !!!
Ahoj školačky a školáci ze 4. B,

v úterý 1. září začíná všem školákům školní rok. Sejdeme se na jednu hodinu ( bez přezutí ). První školní den je možné poobědvat ve školní jídelně. Oběd je nutné předem objednat. Vydávat se bude od 10 do 10. 30 hodin. Kdo z vás bude po první hodině odcházet sám domů, bude mít od rodičů lísteček s podpisem.
Nová třída 4. B se nachází ve staré budově v prvním patře. Kdo z vás by nevěděl, jak do nové třídy …tady je popis trasy

Varianta 1
Po vstupu do budovy hlavním vchodem jdi do prostoru šaten ( tam, kde byla naše šatna 3. B ). Budeš pokračovat rovně okolo družiny, vystoupáš dvoje schody a dostaneš se do prvního patra ( má zde například třídu 4. A ). Už ti zbývá zdolat pouze několik schodů a před tebou se objeví skleněné dveře. Projdeš a jsi na místě. Hledej třídu s označením 4. B.
Varianta 2
Po vstupu do budovy hlavním vchodem jdi do patra, kde se nachází například třída 4. A a jídelna. Po vystoupání schodů zahneš doleva a projdeš dlouhou chodbou. Po cestě můžeš nakouknout do třídy 4. A a pozdravit kamarády. Na konci chodby tě čeká poslední výstup do schodů. Vystoupáš a před tebou se objeví skleněné dveře. Projdeš a jsi na místě. Hledej třídu s označením 4. B.

Novinky pro čtvrťáky

Oprava ( Omlouvám se za chybu. )

Pro každého z vás bude k dispozici šatní skříňka, do které si budeš odkládat své věci. Pořídíš si zámeček s klíčkem ( dvakrát ). Náhradní klíček  bude uložen ve třídě pro případ ztráty. Náhradní  klíček si vložíš do uzavíratelného igelitového sáčku nebo papírové obálky, čitelně podepíšeš svým jménem a odevzdáš nejpozději do 4. 9. tř. uč. Soně nebo p. as. Katce.

V prvním pololetí se zúčastníme plaveckého kurzu. Každý pátek nás čeká lekce plavání v plaveckém bazénu Jedenáctka. Začínáme 4. 9. K tomuto datu je nutné přinést do školy platné potvrzení o zdravotní způsobilosti ( zdravotní způsobilost je platná dva roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotního stavu dítěte ).

SEZNAM VĚCÍ S SEBOU:
1) Plavky v igelitovém sáčku
2) Plavecká čepice
3) Ručník
4) Gumové přezůvky k bazénu (žabky, pantofle)
5) Sprchový šampón
6) Hřeben
Děvčata s delšími vlasy: vlasy stažené do culíku gumičkou!
Veškeré potřeby si dej  do igelitové tašky, kterou budeš mít v batůžku společně s pitím, svačinou a kapesníky.
Každý pátek od 4.9.2020 budeme mít sraz v 7:45h před školou, na plavání budeme jezdit MHD (průkaz MHD s sebou) do bazénu Jedenáctka na Chodově, bus 197, vracet se budeme v rámci vyučování. Do MHD je nutné mít roušku.

V úterý 1. 9. dostaneš formulář na aktualizaci osobních údajů. Prosím o vyplnění rodiči a přinesení do školy druhý den. 

Do aktovky by sis měl/a  kromě učení, penálu a svačinky přibalit také ROUŠKU.

 

Těšíme se na setkání se 4. B ve škole !!!
Soňa Štefanová a Katka Brejchová

PRÁZDNINKY

• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana