4.C

 

ČERVEN

18.6. Poslední dávku emocí ze školy v přírodě si můžete prohédnout ZDE. Některé fotky nejsou úplně ostré, ale dokazují, že jsme byli celý týden opravdu v pohybu! :) Děkuji všem zúčastněným za bezva týden...

ŠVP DOBRONICE

17. 6. SLÁVA NAZDAR VÝLETU, OBČAS ZMOKLÍ UŽ JSME TU! Letošní ŠVP je minulostí, fotky ze včerejška si můžete prohlédnout ZDE, včera nám vypli wifinku ;-)

15.6. 15.6. Všechny druhy počasí nám nezabránilo v žádné z připravených aktivit. Zatímco ukládám foto, děti hrají "hry na zklidněnou" :-))) FOTKY

14.6. je krásné úterý!!! "Dovečeřová" reportáž ZDE

13.6. Příjezd, ubytování i počasí podle plánu :-), program spuštěn ještě před obědem, od té doby jedna aktivita za druhou. Zdaleka ne ze všech jsme ulovili fotky, TADY je jich pár z odpoledne.

ŠVP DOBRONICE: písemné info o srazu, odjezdu i návratu si dnes děti vložily do ŽK.

Místo srazu a návratu: Parkoviště na ulici Novodvorská u kruhového objezdu před protihlukovou zdí naší školy, mapka ZDE
SRAZ 13.6. 7:25   NÁVRAT 17.6. okolo 12:00, dle dopravní situace
 

KVĚTEN

CYKLOJÍZDA

Kdy: středa 1.6.2016

S sebou: HELMA, kolo, vhodné oblečení, dobrá nálada

Kategorie: C

Uložení kol: Odděleně po třídách v atriu nebo u stojanů před/za školou (s vlastním zámečkem). Helmy a jiné do šatny nebo do šatních skříněk.

 

Vážení rodiče,

v poslední době se i mezi žáky naší školy stalo módním trendem natáčení videí a jejich zveřejňování na internetovém serveru YouTube, Děti k tomu vede jednak touha zviditelnit se, získat příznivé ohlasy tzv. „lajky“ a v neposlední řadě touha stát se YouTuberem – tj. placenou „celebritou“. Děti jsou také zpravidla odběrateli videí jiných YouTuberů, kde čerpají inspiraci pro svoje natáčení. Pro děti je nejrizikovější natáčení a zveřejňování videí, kde glosují a parodují videa jiných - Video blogger (zkráceně vlogger) a videí, ve kterých zkouší vtipným způsobem nějak nachytat ostatní osoby anebo provádějí různé sociální experimenty tzv. „pranky“

Rizika spojená se zneužitím osobních údajů:

Může se jednat především o zveřejnění jména, případně telefonního čísla spolužáka/spolužačky v natočeném videu ( pranku ) a tedy o zveřejnění cizích osobních údajů. Tyto údaje pak mohou být zneužity např. deviantní osobou k navázání kontaktu. I zde samozřejmě je vytvářeno prostředí pro kyberšikanu mezi dětmi.

Rizika spojená s kyberšikanou

V případě natočení a zveřejnění video vloggů hrozí zesměšňování, urážení a parodování dalšími odběrateli kanálu. Fakticky tato videa vytvářejí prostředí pro rozvoj kyberšikany samotného autora původního videa.

Riziko inspirování se protiprávním jednáním

V loňském roce média upozornila na skupinu dospívajících, kteří natočili a zveřejnili video, kdy na Silvestra hodili do zaparkovaného autobusu petardu. Jednalo se o YouTubery, kteří letos zjara natočili video, ve kterém v rámci svého „chytrého“ crashtestu položili na koleje batoh a nechali ho přejet osobním vlakem. Oboje jednání je protiprávní a bohužel se může stát inspirací k natáčení něčeho podobného dětem, které pak třeba ohrozí zdraví svoje či někoho jiného. Bohužel takových videí naleznete na YouTube víc.

Stejně jako my ve škole s našimi žáky, promluvte i vy doma se svými dětmi o internetové etice, o bezpečném užívání internetu. Stejně jako vám i nám leží na srdci, aby se děti nedostaly do konfliktu se zákonem či se dokonce samy nestaly obětí kyberšikany. Důležité je též připomenutí, že podle školního řádu je zakázáno kohokoli nahrávat bez jeho souhlasu.

Užitečné informace můžete najít na:

http://www.bezpecnyinternet.cz/

http://www.bezpecne-online.cz/

 

BAREVNÝ TÝDEN 30.5. - 3.6. 2016

PONDĚLÍ - SLAVNOSTNÍ OBLEČENÍ

ÚTERÝ - NÁMOŘNICKÉ, popřípadě MODRÉ OBLEČENÍ

STŘEDA - SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

ČTVRTEK - BÍLOČERNÉ OBLEČENÍ (musí být zastoupeny obě barvy)

PÁTEK - PROUŽKATÉ OBLEČENÍ

BODOVÁNÍ:

CO SE BODUJE: tričko, košile, mikina/svetr, kalhoty/sukně, boty, ponožky, šála/šátek, batoh, (čepice a potítko jen ve středu)
sportovní oblečení celkově za 1 bod
společenský oděv celkově za 1 bod

CO SE NEBODUJE: více kusů stejného oděvu (např. 2x tričko), náramky, brýle, řetízky, gumičky, sponky, nalakované nehty, igelitka, kšiltovka (je povolena jen ve středu)

24.5. - FOTO z představení Amélie ve světě komiksu

V pondělí 30.5. proběhne třídní FOCENÍ (40 Kč za foto).

V úterý 24.5. za námi do školy přijede anglické divadlo s představením "Amélie ve světě komiksu". Angličtinu si s ním procvičíme během 2. a 3. vyučovací hodiny. (Akce bude stát 50 Kč za žáka.)

DUBEN

V pondělí 25.4. se v průběhu 3. a 4. vyučovací hodiny vydáme na akci ke Dni Země s názvem "Zdravé potraviny... a co třeba luštěniny". Akce se bude konat na sídlišti v Písnici, kam půjdeme pěšky.

22.4. V odkazech najdete fotky z Velikonočních dílniček, Koncertu filmové hudby a Noci s Andersenem. Všechny zmíněné akce jsme si jaksepatří užili a společně se tešíme na další! :)

22.4. Vážení rodiče, dovoluji si připomenout splatnost doplatku ŠVP (1290,- Kč do 25.4. na účtu školy) a prosím, abyste termín dodrželi. Děkuji za pochopení, Mašková

BŘEZEN

16.3. Březen nám začal příjemnými jarními prázdninami a já přináším vzpomínku na únor v podobě fotek. Největším zážitkem pro nás byla návštěva pana skláře. Všichni jsme si mohli zkusit vyfouknout kouličku ze skla a jako bonus nám pan sklář vyrobil úžasného třídního maskota - žabičku! Na všechny fotky se můžete podívat ZDE!

 

ÚNOR

21.2. UPOZORŇUJI NA TERMÍN SPLATNOSTI 22.2. ZÁLOHY 1500,- Kč NA ŠKOLU V PŘÍRODĚ DOBRONICE 

8.2.
Vážení rodiče,
vašemu dítěti – účastníkovi Školy v přírodě Dobronice  bude v nejbližší době přidělen variabilní symbol, pod kterým prosíme částku 2790,- Kč uhradit takto:
1.     Celou částku 2790,- Kč najednou, nejpozději do 22.2.2016
nebo
2.     ve dvou splátkách pod STEJNÝM VARIABILNÍM SYMBOLEM takto
1.            První záloha 1.500,- Kč za žáka nejpozději do 22.2. 2016
2.            Doplatek 1290,- Kč nejpozději do 25.4. 2016
Pozn.    Závěrečné vyúčtování proběhne po ukončení akce, nejpozději do 30.6. 2016, na základě vyúčtovací faktury vystavené organizátorem (neúčast z důvodu náhlé nemoci, onemocnění a odjezd během akce)

 

V pondělí 1.2. začalo druhé pololetí, celé třídě přeju, aby bylo stejně veselé a pohodové, jako to předchozí! :)

 

LEDEN

Leden byl pro celou třídu trochu hektický, po krásných vánočních prázdninách jsme museli opět zapnout hlavy a na poslední chvíli vylepšit, co se dalo :)


22.1. jsme navštívili koncertní sál Pražské konzervatoře a užili si koncert "Masopustní a zimní radovánky". Na pár fotek se můžete podívat zde.

 

Ve čtvrtek 28. ledna jsme si rozdali pololetní vysvědčení a rychle jsme spěchali na prázdniny - tak rychle, že ani nemáme společné oslavné foto! Napravíme to na konci června... :)

 

PROSINEC

24.12. - Na webu jsou nové fotky! Podívejte se, jak jsme si užili Vánoční hvězdu a závěrečnou besídku.

Všem přeji veselé Vánoce, plná bříška, spoustu pohádek, štědrého Ježíška a pravou vánoční pohodu. Těším se na Vás v novém roce 2016. :)