4.C

VÁŽENÍ RODIČE A ŽÁCI, VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 4.C

 
Skupinové foto ze školního focenÍ ZDE.
 
CO NÁS ČEKÁ POSLEDNÍ SPOLEČNÝ TÝDEN VE ŠKOLE...
 
PONDĚLÍ 24. 6. Výuka dle stávajícího rozvrhu.
ÚTERÝ 25. 6. Odevzdávání učebnic, úklid třídy.
STŘEDA 26. 6. Krokodýlí ZOO v Holešovicích. S sebou batůžek s PITÍM a s malou svačinou a kšiltovku.
                       Oběd si dáme cestou (hrazeno z TF). Zkrácená výuka - návrat do 13:00.           
ČTVRTEK 27. 6. Rozlučkový piknik v Dolních Břežanech. Návrat do 12:00.
PÁTEK 28. 6. Vysvědčení (do 8:45) 
 
PROSÍM O ODHLÁŠENÍ OBĚDŮ NA STŘEDU A ČTVRTEK! OBĚD SI DÁME MIMO ŠKOLU :)
- páteční oběd je odhlášen všem žákům automaticky školní jídelnou (možno přihlásit)
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠPINDLERŮV MLÝN 2019
 
14. 6. - 10:25 vyjíždíme, předpokládaný příjezd 12:45.
 
13. 6. - Předposlední den jsme si moc užili. Ikdyž jsme se probudili do sychravého počasí, vzali jsme si pláštěnky a vyrazili na bobovou dráhu. Cestou se počasí umoudřilo a tak jsme si mohli užít jízdy na bobové dráze. Někteří z nás to viděli a zažili poprvé, ale všichni jsme zvládli jízdy bez problémů. Cestou zpět jsme opět spěchali na oběd, tak jsme museli přidat do kroku. Po obědě jsme se pustili do finálových úprav našich triček, abychom je měli hotové. Také jsme nakreslili paní učitelce na památku ze školy v přírodě obrázky, ve kterých jsme jí i popsali naše zážitky. K večeři jsme si ugrilovali buřty a za odměnu jsme dostali domácí bylinnou limonádu. Ke konci dne proběhlo vyhlášení, při kterém jsme dostali spoustu diplomů a nějaké dobrůtky. Někteří z nás se také vydali na krátký výběh, s naší paní zdravotnicí, do blízkého okolí hotelu. Tak teď ještě dobalit nějaké věci a zítra hurá za vámi domů :)
 
12. 6. - Dnešní dopoledne jsme pojali opravdu odpočinkově. Všichni jsme unavení, takže jsme byli jen v lese nad hotelem, kde jsme ve skupinách hráli různé hry (hráli jsme si na popelky, potrápili jsme mozek v logických otázkách a nakonec jsme postavili krásné domečky z lesních surovin). Teď máme polední klid a hrajeme na pokojích různé karetní hry. Odpoledne jdeme do bazénu a také do výřivky, abychom načerpali sílu na zítřejší den. Po večeři bude slíbená bojovka, na kterou se moc těšíme (nebo bojíme? :)).
 
11. 6. - Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet na farmu Hucul, kousek od Vítkovic. Cestou jsme měli spoustu různých závodů a soutěží. Na zvířátka na farmě bylo velké vedro, takže jsme si s nimi moc neužili. Nám to ale nevadilo, a zařádili jsme si na místním hřišti. Zpátky jsme šli do Vítkovic, odtud autobusem na Horní Mísečky a zpět k hotelu. Ikdyž v autobuse jsme téměř usnuli, bazén nás probral a měli jsme tak spoustu sil na večerní hry. Soutěžili jsme v učení se básniček nazpaměť a moc nám to všem šlo. Ušli jsme 12 km, takže zítra necháme nohy odpočívat.
 
10. 6. - Druhý den jsme se hned po snídani vydali na horu Medvědín. Šli jsme po turistických stezkách a užívali si místní přírodu. V cíli jsme si dali zmrzlinu a děti si pohrály na hřišti. Nezapomněli jsme udělat spoustu fotek a prozkoumat "MEDVĚDÍN". Cestou zpět nás trochu popoháněl čas, takže jsme museli rychle spěchat na oběd. Po poledním klidu jsme se opět osvěžili v bazénu a před večeří jsme pracovali na tričkách. Po večeři, kterou jsme všichni snědli, nás čekala večerní hra na téma spotřeba vody. Všechny děti se krásně zapojily a spolupracovaly v týmech. Celý den nás všechny velmi unavil, takže už všichni spí a nabírají síly na zítřejší celodenní výlet.
 
9. 6. - První den jsme si moc užili. Děti si vyzkoušeli místní bazén, sportovní aktivity a prohlídli si okolí hotelu.
A co jsme celý den dělali? Po příjezdu jsme se ubytovali, dali si výborný oběd a po poledním klidu se děti vyřádily v bazénu. Odpoledne si děti zahrály stolní fotbal, fotbal, skákaly na trampolíně, lezly po prolejzačkách a houpačce. V podvečer jsme se pustili do zkrášlování našich triček. Po večeři jsme se vydali na krátkou procházku, během které jsme hrály různé hry.
 
Všechny foto ze školy v přírodě najdete na stránkách. 
 
ŠVP - jsme na místě :)
 
         
STŘEDA 5. 6. - DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - muzeum policie
                     - děti musí mít svou cyklistickou helmu, sportovní oblečení dle počasí a batůžek se svačinou
 
STŘEDA 29. 5. - CYKLOJÍZDA pro přihlášené žáky (8:00-14:25)
 
ČTVRTEK 23. 5. - Pokud bude pěkné počasí, tak pojedeme na Střelecký ostrov, kde pro nás bude    
                           připravený program s názvem Stará Praha a MY (cena 80,- kč / hrazeno z TF).
 
STŘEDA 24. 4., 8:00-12:35 - proběhne BRANNÝ DEN v okolí školy a v Modřanské rokli
                                           (sportovní oblečení na ven) 
                                           ► více foto z akce 
 
ÚTERÝ 23. 4. - ČTVRTEK 25. 4. - Jarní úklid naší školy a okolí
 
Veškeré fotky z našich akcí, výuky a jiné jsou uloženy ZDE :)
 
 
PONDĚLÍ 8. 4. - vyrazíme s dětmi do BoulderBaru na pražském Výstavišti (boulder.cz), kde si děti vyzkouší                             bezpečné lezení po stěně.
 
STŘEDA 3. 4.  - se konají TŘÍDNÍ SCHŮZKY od 17:00
 
PÁTEK 29. 3.  - proběhne NOC S ANDERSENEM, 19. ročník začne v pátek v 19 hodin a končit bude v sobotu
                      v 8 hodin
                    - děti budou potřebovat: polštářek, podložku na spaní (karimatku), spací pytel (deku),                                       oblečení na spaní, ručník, hygienické potřeby, baterku (čelovku), KNIHU!
                    - děti nebudou potřebovat: mobilní telefon a zbytečně moc jídla ;) 
 
ÚTERÝ 26. 3. - jdeme s dětmi na program Primární prevence - Tabák a alkohol II. do CPP Drop In Těšíkova.
                     - sraz bude v 7:55 před školou! 
 
 

                Ve středu 27. 2. zažili žáci netradiční tělocvik. Zapojili jsme se do projektu Nebojme se pádů. V rámci tělesné výchovy si žáci vyzkoušeli různé techniky pádů. Cílem tohoto projektu je naučit děti zábavnou formou čelit denním nástrahám běžného i aktivního života, zdokonalit motorické vlastnosti dětí, ukázat základy sebeobrany a vysvětlit, jak lze jednoduše čelit různým formám šikany.

           Hodiny vedl vedoucí katedry technických a úpolových sportů   PhDr. Radim Pavelka, Ph.D. a Mgr. Zdeněk Ledvina, učitel na FTVS a první trenér MMA 1. třídy na světě. V prvních hodinách se žáci naučili základy pádů (například jak skrčit hlavu, kam schovat horní končetiny, jak se správně převalit). Ještě nás čekají další dvě hodiny, které se uskuteční v březnu, na které se žáci moc těší. 

- Tahle akce se mi líbila. Bylo to dobrý, protože jsme se něco naučili formou zábavy. Padat jsem ještě moc neuměl, ale teď už mi to jde dobře. A taky byly ti pánové hodní. (Maty)

- Mě nejvíce bavilo, když jsme poslední hodinu létali jako letadla. Také už se nebojím pádů. Zrovna včera jsem spadla a zkusila jsem si, co jsem se naučila. (Fany)

- Naučili jsme se pořádně padat. Byli tam trenéři MMA, karate a juda. Nejdřív jsem si myslel, že s námi budou házet o zem a my budeme muset dobře dopadnout, ale nakonec jsme dělali kolébku a parakotoul. Také jsme hráli nějaké hry, a nakonec se mi to líbilo. (Ondra)

- Bylo to nejlepší. Připadal jsem si jako kdybych se připravoval na zápas. Nejvíce se mi líbilo, když jsme hráli na letadla. Také mě bavily ty pády a jak jsme měli dopadnout. (Honza)

- Učili jsme se tam dobře padat, abychom se nezranili. Byli jsme tam s nimi hodinu a půl a bylo to dobrý. (Dominik)

- Ve středu k nám přišli trenéři MMA, aby nás naučili pády. Učili jsme se, abychom si lehli a vstali a nedotkli se hlavou o zem. Pak jsme dělali parakotoul a hráli jsme si na letadla. (Kuba)

- Bylo to úžasný. Naučili jsme se padat, aby se hlava nedotkla země. Naučili jsme se odplácnout, abychom zmírnili pády. Zahráli jsme si hry, třeba na letadla. Moc se mi ty pády líbily. (Steve)

 

 
Dobrý den, vážení rodiče žáků 4. C,
prosím, dohlédněte na psaní domácích úkolů z českého jazyka. Zadávám každé pondělí hned na druhý den.
Konkrétní úkol bude vždy připojen v EŽK na stránkách třídy.
Koncem každého měsíce mi mají dodávat portfolio s četbou, nebo alespoň s úryvkem toho, co daný měsíc přečetli. Děkuji. Mgr. Bíbová

 

Dne 19.2. k nám do třídy přijede archeolog z History Parku, který si pro nás připravil program - S kufrem do PRAVĚKU (cena 120,-/žák - hrazeno z TF). Fotografie z akce jsou nahrané v galerii níže.

Dne 18.2. jsme měli ve třídě hosty, kteří pro nás měli připravený program = Vztahy ve třídě a šikana.

Dnešní výlet na Staroměstské náměstí a do Náprstkova muzea jsme si společně moc užili. Žáci se chovali moc pěkně. Dobře se orientovali podle mapy a téměř všechny cesty si našli sami.

Všechny fotky z dnešního dne jsou nahrané v galerii.

V pondělí 21.1. nás čeká návštěva Náprstkova muzea, kde pro nás bude přichystaný program Putování Severní Amerikou. Nejdříve se podíváme na výstavu a poté si něco vyrobíme. Cena 90,-/žák (hrazeno z TF). Sraz bude v 7:55 před školou (s batůžkem a svačinou).

Fotografie z prosince jsou nahrané v galerii (níže v odkazu).
- Heslo by měli žáci znát, pokud ne, ráda jim ho znova zopakuji :)

V pondělí 3.12. budeme mít ve třídě program Zvládání agrese a řešení konfliktů. Program je zdarma (hrazen z grantu MHMP).

V pondělí 26.11. jdeme na pořad Vesmír kolem nás do Planetária na Výstavišti v Holešovicích. Učíme se pouze první vyučovací hodinu. (Cena 75,- Kč hrazeno z třídního fondu).

Dne 15.10. se naše třída zúčastní Dne na záchranu života (proběhne 2. a 3. vyučovací hodinu ve škole, cena 60,-/žák - hrazeno z třídního fondu)

Více fotek z vyučování, akcí, plavání a jiné najdete ZDE

Naše třída úspěsně absolvuje povinnou výuku plavání:

Něco málo z výuky a třídních voleb:

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2018/19
• Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. září 2018.

• Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října a úterý 30. října
2018.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019, 3. a 4. ledna ředitelské volno. Vyučování začne 7. ledna 2019
• Období I. pololetí školního roku 2018/2019 bude ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 11. února do 17. února 2019.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. dubna 2019, pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2018/2019 bude ukončeno v pátek 28. června 2019.
• Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.
• Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019.
 • Třídní schůzky 28.11. od 17:00.

PLAVÁNÍ
Od druhého týdne školy bude naše třída jezdit celé první pololetí na plavecký výcvik ve středu. Vyučování bude probíhat dle rozvrhu 1., 5. a 6. hodinu. 

 Níže je uvedený seznam věcí, které děti potřebují.
JE NUTNÉ MÍT AKTUALIZOVANOU ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST DÍTĚTE POTVRZENOU PEDIATREM, PROSÍM DODAT DO ŠKOLY CO NEJDŘÍVE!
Nový formulář Zdravotní způsobilosti je ke stažení na webu školy
zde

SEZNAM VĚCÍ S SEBOU:
1) Plavky v igelitovém sáčku
2) Plavecká čepice
3) Ručník
4) Gumové přezůvky k bazénu (žabky, pantofle)
5) Sprchový šampón
6) Hřeben
7) nepovinné - plavecké brýle (ne potápěčské)
Děvčata s delšími vlasy: vlasy stažené do culíku gumičkou!
Veškeré potřeby dejte, prosím, dětem do igelitové tašky, která bude v batůžku společně s pitím, svačinou a kapesníky.

 

Vybavení do čtvrté třídy:

Penál (2 obyčejné tužky č.2 a 3, ořezávátko, guma, 2 pera - ne gumovací, krátké pravítko, nůžky, pastelky, tyčinkové lepidlo, kružítko, pravoúhlý trojúhelník a dlouhé pravítko)

Do třídy každý žák přinese: balení papírových utěrek, krabici papírových kapesníků, šťávu na dodržování pitného režimu dětí

Dále: kroužkový pořadač na Portfolio s prázdnými euroobaly, kde budou mít žáci uskladněné své práce

Na výtvarnou výchovu je třeba donést kufřík (krabici), ve kterém si žáci přinesou:

 • vodové a temperové barvy
 • paletu na temperové barvy
 • tři štětce – 1plochý a 2 kulaté
 • kelímek na vodu
 • hadřík na štětce
 • modelína
 • voskovky
 • tekuté lepidlo
 • pracovní tričko/košile
 • igelit na stůl

Na tělesnou výchovu:

 • vhodná sportovní obuv do haly/na ven
 • dle počasí - triko, mikinu, kraťasy, tepláky

 

Anglický jazyk - vyučující Martin Šrámek
V letošním roce budete potřebovat učebnici, pracovní sešit, psací potřeby a dva sešity - školní sešit a slovníček a euroobal na materiály z výuky.

Anglický jazyk - vyučující E. Trněná - 3x malý linkovaný sešit (školní, slovníček, prověrky).
Cvičení z ČJ (volitelný předmět)- Piková Věra - linkovaný sešit A5
Čeština pro cizince (volitelný předmět)- Exnerová Martina - linkovaný sešit A5
Přírodní vědy (volitelný předmět) - Šedinová Šárka - nelinkovaný sešit A4
Anglický jazyk - Malíková Jitřenka - 2x linkovaný sešit A5
 
Matematika - sešit A4 nelinkovaný (440)
ČVS - 2x sešit A5 větší linky (523), 1x sešit A5 nelinkovaný (540)
 
 
Přírodní vědy - volitelný předmět
(sešit bez linek formátu A4 s linkovanou podložkou, psací potřeby a pastelky)
Základní okruhy:
Pozorování a poznávání přírody
Ekosystémy podle ročního období
Základní podmínky života – voda, ovzduší, půda
Lidské aktivity a problémy životní prostředí
Vztah člověka k prostředí – příroda a kultura
Práce s informačními zdroji
Kritéria hodnocení:
Aktivita v hodinách
Prezentace
Plnění skupinových úkolů
Vedení pracovních sešitů a portfolia 


Anglická konverzace 4. ročník - Mgr. Alena Stehlíková
Probíraná témata:
základní komunikační dovednosti, domov, rodina, bydlení, škola, volný čas a zájmová činnost, sport, stravování, město, oblékání, nákupy, příroda, počasí, člověk a společnost, cestování
Kritéria hodnocení (za 1 klasifikační období – pololetí): všechny známky mají váhu 1
hlavní kritéria:
min. 2x ústní zkoušení – vyprávění, rozhovory, aktivní slovní zásoba
individuální a skupinová práce v hodině
vlastní prezentace na zadané téma
plnění domácích úkolů

Anglický jazyk 4. ročník - Mgr. Alena Stehlíková
Probíraná témata:
zájmy, koníčky – sloveso can /can´t
oblíbené jídlo a pití – sloveso like / don´t like + otázka
roční období, dny v týdnu, určování času
moje škola, třída – vazba there is, there are
rodina a přátelé
počasí, oblečení, zaměstnání
Vánoce, Velikonoce
Kritéria hodnocení (za 1 klasifikační období – pololetí):
hlavní kritéria hodnocení - váha známky 2
- 3 kontrolní testy na procenta - všichni žáci stejný obsah, rozsah a kritéria hodnocení
žáci s SVP mohou mít prodlouženou dobu na test 
pomocná kritéria hodnocení - váha známky 1
min. 3 menší písemné testy
min. 1 ústní zkoušení – vyprávění, rozhovory, říkanky
aktivita v hodinách
práce ve skupinkách a ve dvojicích
plnění domácích úkolů
Rozsah a hloubka probíraného učiva budou přizpůsobeny schopnostem žáků.

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana