4. oddělení

4. oddělení školní družiny ZŠ Meteorologická
Vychovatelka: Bc. Helena J. Burešová Skuhrovcová
Z důvodu mé pracovní neschopnosti využívejte, prosím, pro kontakt
se zastupujícími pedagogy družinové notýsky.

Vážení rodiče!

Od pátku 4. 2. jsem (Erika Zoubková) zastupující vychovatelkou ve 4. oddělení.

S dětmi budu každý den od skončení jejich vyučování do 16.00 hod. Poté se o děti postará ta z vychovatelek, která je daný den v družině do 17.30 hod.

Na všechny děti se těším po jarních prázdninách!

Duben

5. dubna jsme navštívili Modřanský biograf a zhlédli jsme film Jak vycvičit draka 3...

...a kreslili obrázky na motivy filmu

Dubnový kalendář

V dubnu nás čekají Velikonoce

Březen

Březnový kalendář

Jarní výzdoba chodby

Kdo si hraje, nezlobí

V týdnu po jarních prázdninách nás ve středu 20. 2. čeká karneval ŠD a hned další den (čtvrtek 21. 2.) se mohou děti těšit na krmení ptáčku v prostorách školní zahrady.

Únor

Únor bílý pole sílí

Naše karnevalové masky

Krmíme ptáčky

S Ferdou vyráží děti o víkendech i v tomto školním roce na výlety, oslavy či prázdniny.

S Miou v herně Žirafa                  S Maruškou na Panské skále     S Denisem trávil vánoční prázdniny

S Lukym na koních

S Halinou pekl sušenky a na nákupu          S Veronikou vyrazil do zasněženého lesa

Předvánoční rozlučka ve 4. oddělení ŠD

Naši originální podzimní broučci a nová výzdoba na dveřích.

Akce 8.11. Ezopovy bajky se z organizačních důvodů koná od 14:30 do 15:30.

Děkuji za pochopení.

DDM Modřany a program Pravěk
Promítání filmu Cesta do pravěku, společná kresba velkoformátového obrazu s tématikou pravěku.
Druhý den programu děti čekala přednáška s ukázkami fosílií.

Návštěva potmě

Velmi netradiční besedu zažily děti ze 4. oddělení. Besedu vedla nevidomá lektorka Katka ze společnosti Návštěvy potmě. Vyprávěla dětem o životě nevidomých a došlo i na ukázku práce s kompenzačními pomůckami. Proběhla také ukázka práce s vodící fenkou Eliškou. Děti měly možnost vyzkoušet si kompenzační pomůcky osobně a zkoušely také číst Braillovo písmo. Asi nejzajímavější byla pro děti orientace v prostoru poslepu, a to pouze za pomoci slepecké hole. Velmi poutavé bylo čtení pohádky v Braillově písmu, vidění pomůcek pro zvětšení klasického textu, přístroj na určení barev a pomůcka pro určení hladiny v nádobě.
Moc děkuji lektorce Katce, lektorovi Mirkovi, jejich průvodkyni Vendulce a vodící fence Elišce za jejich ochotu a čas na besedu.

S Boomwhackers to všude ožije! Boomwhackers jsou unikátní perkusní nástroje, které jsou laděny na určité tóny – díky odlišné délce a tloušťce každý kus.
Trubice jsou zatím v družině novinka, ale už po pár dnech si troufneme klidně i na hit od Adele či Piráty z Karibiku. Už teď ale víme, oč budeme psát Ježíškovi, protože máme zatím jen jednu sadu.

Kufříky na prázdninové zážitky se do družiny vrátily opravdu neuvěřitelně plné.

Děti s radostí plnily úkoly, vybarvovaly na mapě ČR místa, kam se podívaly, psaly o knize, kterou o prázdninách přečetly a luštily tajný vzkaz v morseovce.
Dokonce přinesly na ukázku vstupenky z různých hradů a zámků, dětských zábavních center, akvaparků a také letenky z cest.

Jsem moc ráda, že se tento nápad zalíbil dětem i rodičům, a že si můžeme zavzpomínat nad jejich krásnými zážitky všichni společně.

Všechny děti již mají v notýsku nalepené lístky s podklady pro platbu za 1. pololetí ŠD.
Prosím o brzkou úhradu.

Radost z úlovků od moře

Všechny děti již mají svůj družinový notýsek se základními informace. Podklady k platbě za ŠD v něm najdete v brzké době.

Přeji všem dětem a rodičům úspěšně zahájený školní rok a moc těším se na příjemně strávený čas v družině.

Milé děti, moc se těším, až si v družině popovídáme o všech prázdninových zážitcích a prolistujeme prázdniné kufříky. Doufám, že budou opravdu plné. Ferda i s mouchami vyrazil na prázdniny se mnou. Kam se Ferda podíval a co všechno zažil? To se dozvíte v družině.