4. oddělení

Vychovatelka: Bc. Helena J. Burešová Skuhrovcová
e-mail: helena.skuhrovcova(@)zsmeteo.cz

Návštěva potmě

Velmi netradiční besedu zažily děti ze 4. oddělení. Besedu vedla nevidomá lektorka Katka ze společnosti Návštěvy potmě. Vyprávěla dětem o životě nevidomých a došlo i na ukázku práce s kompenzačními pomůckami. Proběhla také ukázka práce s vodící fenkou Eliškou. Děti měly možnost vyzkoušet si kompenzační pomůcky osobně a zkoušely také číst Braillovo písmo. Asi nejzajímavější byla pro děti orientace v prostoru poslepu, a to pouze za pomoci slepecké hole. Velmi poutavé bylo čtení pohádky v Braillově písmu, vidění pomůcek pro zvětšení klasického textu, přístroj na určení barev a pomůcka pro určení hladiny v nádobě.
Moc děkuji lektorce Katce, lektorovi Mirkovi, jejich průvodkyni Vendulce a vodící fence Elišce za jejich ochotu a čas na besedu.

S Boomwhackers to všude ožije! Boomwhackers jsou unikátní perkusní nástroje, které jsou laděny na určité tóny – díky odlišné délce a tloušťce každý kus.
Trubice jsou zatím v družině novinka, ale už po pár dnech si troufneme klidně i na hit od Adele či Piráty z Karibiku. Už teď ale víme, oč budeme psát Ježíškovi, protože máme zatím jen jednu sadu.

Kufříky na prázdninové zážitky se do družiny vrátily opravdu neuvěřitelně plné.

Děti s radostí plnily úkoly, vybarvovaly na mapě ČR místa, kam se podívaly, psaly o knize, kterou o prázdninách přečetly a luštily tajný vzkaz v morseovce.
Dokonce přinesly na ukázku vstupenky z různých hradů a zámků, dětských zábavních center, akvaparků a také letenky z cest.

Jsem moc ráda, že se tento nápad zalíbil dětem i rodičům, a že si můžeme zavzpomínat nad jejich krásnými zážitky všichni společně.

Všechny děti již mají v notýsku nalepené lístky s podklady pro platbu za 1. pololetí ŠD.
Prosím o brzkou úhradu.

Radost z úlovků od moře

Všechny děti již mají svůj družinový notýsek se základními informace. Podklady k platbě za ŠD v něm najdete v brzké době.

Přeji všem dětem a rodičům úspěšně zahájený školní rok a moc těším se na příjemně strávený čas v družině.

Milé děti, moc se těším, až si v družině popovídáme o všech prázdninových zážitcích a prolistujeme prázdniné kufříky. Doufám, že budou opravdu plné. Ferda i s mouchami vyrazil na prázdniny se mnou. Kam se Ferda podíval a co všechno zažil? To se dozvíte v družině.