5.A

Logická olympiáda zde

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou a křest knihy ZTRACENI VE VLNÁCH

   

Dobrý den, paní Březinová,
moc se mi líbil křest knihy. Velmi doufám, že se lidem bude kniha líbit. Chtěl bych Vám předem popřát ke sté knížce a taky nemůžu uvěřit, že jste jich napsala už sto! Taky by mě zajímalo, zda napíšete nějakou dobrodružnou knihu, která se odehrává ve vesmíru.
Krásný zbytek dne přeje
Mario

   

Dobrý den, paní Ivono,
mně se beseda moc líbila. Knížku si ráda přečtu. Zajímá mě, co děti všechno prožijí a jak se zachrání. Jsem ráda, že jsme od Vás do třídy dostali tři knihy.
Zdraví Vás Klárka

   

Dobrý den,
beseda mě moc nebavila, protože to bylo pro mě nezajímavé. Nejlepší na besedě bylo pít šampaňské. Jinak se mi kniha líbila. Chtěl bych se zeptat, jak dlouho trvalo napsat knihu ZTRACENI VE VLNÁCH ?
Kristík

   

Pro paní Ivonu Březinovou
Chtěla bych Vám poděkovat za krásný a zajímavý křest a prezentaci knihy ZTRACENI VE VLNÁCH. Samozřejmě chci poděkovat i ilustrátorovi Matyáši Namaiovi za krásný výklad o malování.
Zuzka
 

Den s financemi

   

   
Byl jsem s Kubou H., Bárou a Kájou. Pracovalo se mi dobře, ale někdy jsme se pohádali. Cílem bylo naučit se, jak hospodařit s penězi. Měli jsme vymyšlenou postavu Tomáše, který byl architekt. Dostali jsme 22 000, což je měsíční průměrný plat v ČR. Z těchto peněz jsme hradili různé věci. Nejdříve jsme zajistili bydlení, pak oblečení, dopravu, jídelníček.
Martin
    

 

 

    

Zpátky ve škole
Sešli jsme se ve třídě. Nejprve jsme po sobě pokukovali, protože jsme se dva měsíce neviděli. Ale po chvíli jsme se vítali, hned jsme vytvářeli skupinky a sdělovali si novinky.

    

Na úvod hodiny jsme se seznámili s pokyny, které se týkaly prvního týdne školy. Oslavili jsme narozeniny s Matějem F. Pak následoval již tradiční dotazník s malou obměnou. Zjistili jsme, že většina dětí se do školy už těšila, většina dětí během prázdnin navštívila nějaké místo v Evropě. Tři z nás, Anetka, Adam a Matěj P. dokonce navštívili jiný kontinent. Během prázdnin jsme procestovali hodně zajímavých míst, poznali spousty kamarádů a kamarádek, vyzkoušeli jsme si delší pobyt mimo rodinu, např. na táboře bez rodičů.

   

Odpočati a obohaceni mnoha zážitky jsme odstartovali nový školní rok ( naším rituálem ) zvoněním na zvoneček. Tentokrát byla vybrána Kristýnka, která nám popřála hodně zdaru a školní rok začal.

Hola, hola, škola začíná, páťáci !
Určitě všichni jásáte, že se zase po dlouhých dvou měsících uvidíme. Já se na vás, páťáci, už těším.V  pondělí 4. 9. nám začíná nový školní rok a my jej zahájíme v naší třídě. Po první hodině se rozejdeme. Někdo z vás půjde domů sám ( bude mít lísteček od rodičů ), někdo půjde do družiny. V první školní den se také již můžete naobědvat ve školní jídelně. Oběd je nutné předem přihlásit a bude vydáván od 10 do 11 hodin.
Jak bude probíhat výuka první školní týden:
4. 9. – 8.00 – 8. 45
5. 9. – 8.00 – 11. 40
6. 9. – 8.00 – 11. 40
7. 9. a 8. 9.– výuka dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

Stejně jako v loňském školním roce budete mít i letos k dispozici skříňky na ukládání věcí. Skříňka bude přidělena v prvním školním dnu. Je nutné si přinést zámeček s dvěma klíčky. Jeden z klíčků ( vložený do podepsaného sáčku nebo obálky ) bude uschován u p. asistentky Mirky.
Ve středu 6. 9. se budou konat třídní schůzky od 17 hodin, na kterých rodiče převezmou váš nový ,,přístup,, do EŽK.
Za kopírování se bude vybírat 300,-Kč, do třídního fondu 100,-Kč - splatnost do 30. 9.
Částka za pracovní sešity bude sdělena během září a prosíme uhradit do konce října.

Pomůcky do předmětů
V 5. ročníku je možné použít nedopsané sešity z loňského roku.
Sešity 523 nebo 524 ( vyber dle velikosti svého písma )... ( linkované ) ČJ 2x, M 2x
Sešity 540... (nelinkované ) M – G 1x, ČvS – VL 1x, PŘ 1x, podložky do sešitů
Libovolný záznamník na úkoly.... 1ks
Fólie ( euroobaly) do desek – 100 ks
Papírový pořadač s jmenovkou
Kufřík na VV – doplnit vše spotřebované
Pravítko 30cm, kružítko, trojúhelník s ryskou, tyčinkové lepidlo, nůžky, stíratelná tabulka + fix

 

AJko ( Anglická konverzace – vyučující E. Šveňková ) - 10 euroobalů v průhledných deskách.
AJ ( vyučující L. Nováková ) - 2 silnější linkované sešity (slovníček a sešit na práci v hodině)
ČJ cvičení ( vyučující A. Jiřičková ) – sešit 544 1x
Přírodní vědy ( vyučující S. Štefanová ) – 20 euroobalů v průhledných deskách
TV ( vyučující J. Splítek ) - obuv- do haly/ na ven, převlečení- sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky)

AJ  (vyučující L. Hostaša ) - 2 sešity č. 523 (1 školní + 1 slovníčkový),1 další sešit dle výběru žáků, do kterého si budou vlepovat kratší testy (může to být např. sešit, který žákům zbu )de)                         Přírodní vědy  ( vyučující D. Polanková ) - velký nelinkovaný sešit, 20 nebo 40 listů, nůžky, lepidlo

Užijte si poslední prázdninový víkend a v pondělí se na vás těším.

                                                                                               Soňa Štefanová

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana