Pár momentek z výtvarné výchovy ,výroba papírového draka

Blahopřeji Žanetce za 1.místo v recitační soutěži a skvělou reprezentaci naší třídy :-)

17. října 2019

Termín odevzdání čtenářského deníku posouvám z důvodu své nemoci na 25. 10.

Mgr. Bíbová

20. září 2019 - Návštěva Městské knihovny na Mariánském náměstí

Informace o dalším průběhu týdnu :

V úterý 3.9. a ve středu 4.9. budou 4 vyučovací hodiny, budou se rozdávat učebnice, děti si tedy přinesou školní aktovky a mohou začít nosit všechny pomůcky do třídy, na Vv a Tv.

Ve čtvrtek 5.9. se učí dle rozvrhu.

Pro šatní skříňky si děti přinesou vlastní zámeček se 2 klíči.

Pomůcky do třídy 5.A
Penál s vybavením doplnit těmito pomůckami:
2 obyčejné tužky č.2 a 3, ořezávátko+guma
gumovací pero Pilot nebo jiné dle vlastní úvahy
krátké pravítko
nůžky
sada pastelek
tyčinkové lepidlo
funkční kružítko, pravoúhlý trojúhelník s ryskou a dlouhé pravítko
Do třídy balení papírových utěrek + krabice papírových kapesníků + šťáva do třídy na míchání nápojů
kroužkový pořadač na Portfolio s prázdnými euroobaly("košilkami") přinést do třídy, desky na výkresy A3
Krabici - kufřík na Vv doplnit (další pomůcky dle pokynů vyučujícího):
vodové barvy
temperové barvy
tři štětce – 1plochý a 2 kulaté
kelímek na vodu
hadřík na štětce
modelína
voskovky
pracovní tričko/košile
igelit na stůl
Věci na Tv uložené v podepsaném látkovém pytli:
Obuv - do haly/ na ven
Převlečení- sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky)
Do šatní skříňky zámeček + 2 klíčky (jeden bude uschován u TU) a vhodné přezůvky
Prosím, aby všechny pomůcky měli žáci k dispozici do konce prvního týdne a podepsány. Důležité je obalovat sešity a učebnice (učebnice se budou opět na konci šk. roku vracet).

Konzultační hodiny pro rodiče u všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16:00 do 17:00 nejlépe po předchozí domluvě s vyučujícím (abyste zbytečně nečekali).
Třídní schůzky jsou naplánovány na 11. 9. 2019, ve třídách 1. stupně budou od 17:00. V 18:00 bude následovat setkání Rady rodičů.

Evropský týden mobility

V rámci Evropského týdne mobility jsme absolvovali procházku, jelikož se letošní ročník zaměřuje na chůzi. Zvolili jsme krátkou okružní procházku, při které jsme společně změřili a zaznamenali trasu dlouhou 1,40km. Za dobu 40:07min.jsme spálili 89kal a ušli jsme 2538 kroků :-¨)

Vyjímečně jsme mohli použít své chytré telefony, kreré nám pomohly ke zdokumentování a focení naší trasy. Využili jsme mobilní aplikace Goals-Fitness k měření a zaznamenání okruhu a také dětmi oblíbená aplikace Pokemon Go nám zpříjemnila cestu svými "Pokéstopy" (označena zajímavá místa,památky apod.). Rovněž nám měřila ušlé kilometry, počítala kroky, mapovala cestu a když na nás občas z trávy vyskočil Pokémon, bylo veselo :-) .Následující den jsme ve výtvarné výchově nakreslili zážitky z procházky. Myslím,že jsme si procházku užili a přidávám pár fotografií :)

Táborák pro přátele školy a pasování prvňáčků bude ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 17h

V pátek se koná sportovní den v rámci vyučování. Sportovní oblečení dle počasí.