5.B

29. 9. Výlet do Tábora – Husitské muzeum

!!! Oběd na tento den je hromadně odhlášen.
Program: Neporazitelní husité
Cena: Vstupné hrazeno z třídního fondu
Doprava: Hrazeno školou
Odjezd v 7: 30, sraz před školou v 7: 20. Návrat okolo 15 : 30.
S sebou: svačina, pití, pláštěnka, sportovní obuv, kapesné; v případě nevolnosti v autobuse prosím přibalit igelitový sáček a kinedryl na zpáteční cestu;


Po návratu z výletu můj syn/ dcera __________________________________________________

Půjde domů sám / sama, přinese lístek s podpisem rodiče
Bude vyzvednut rodiči

Podpis rodičů: ____________________________________________________________________

Sportovní dopoledne

Sportovní hry trvaly dvě hodiny. Moc jsem si to užila. Nejvíc mě bavila házená, kde můj tým dosáhl skore 25 : 0. Nejméně mě bavil tenis, protože jsme prohráli. Dva týmy, které byly nejlepší, postoupily do finále. Utkaly se v házené, fotbalu, tenisu, florbalu a frisbee. Nejlepší sportovec z těchto dvou týmů byl Jakub. H. z naší třídy. Získal nejvíce bodů v jednotlivých sportech. Na druhém místě se umístil žák z 5. A a na třetím místě spolužačka Zuzka V. z naší třídy. Adélka H.

 

Sportovní dopoledne se uskutečnilo v pátek 3. 9. na hřišti naší školy. Vše začalo fotbalem. Ten mě bavil, protože jsem vstřelil rozhodující gól. Vyhráli jsme 2: 1. Ve florbalu jsem dal rozhodující gól deset vteřin před koncem zápasu. Znovu jsme vyhráli 2 : 1. Pak přišla házená. V ní jsme prohráli 25 : 0. Byla to hrůza. V tenise jsme vyhráli 13 : 12. Trefovali jsme se do malého bazénku. Sportovní stavba byla nuda. Pak přišlo finále jednotlivců, kterého se náš tým nezúčastnil. V něm vyhrál Jakub H. a postoupil do celostátního kola v Poděbradech. Přejeme Jakubovi hodně úspěchů a štěstí !!! Marcel B.

V pátek 3. 9. k nám do školy přijel trenér Honza z Tenisové akademie, který jezdí všude možně a hledá vítěze. Soutěžilo se v týmech a my měli možnost vyzkoušet si sporty jako tenis, fotbal, florbal, házená a sportovní stavby. Do finále postoupilo pět dětí, které se utkaly ve frisbee, fotbale, florbalu a tenisu. Vítězem se stal Jakub H. z a na třetím místě se umístila Zuzka V., oba z naší třídy 5. B. Na úplný konec nám trenér Honza rozdal proteinové tyčinky a fotku s autogramem. Já jsem bohužel závodit nemohla, protože jsem měla o prázdninách podvrtnutý kotník a začal mě bolet. Doufám, že příští ročník budu závodit i já. Bětka F.

ZPÁTKY DO ŠKOLY

Ahoj žáci a žačky z 5. B,
letní prázdniny se s námi pomalu loučí a vy se určitě už těšíte do školy. Jak bude probíhat první školní den…
Sejdeme se 1. září v 8 hodin v naší třídě na jednu vyučovací hodinu. Nemusíte se přezouvat. Ve vnitřních společných prostorech školy musíte mít nasazený respirátor nebo zdravotní roušku. Po příchodu do třídy se otestujeme. Poté si řekneme informace k dalším dvěma školním dnům, čtvrtku a pátku. Kdo z vás půjde ve středu 1. září na oběd, jídelna bude otevřena od 10. 30 do 11. 30 hodin.

Těším se na setkání s vámi po dlouhých letních prázdninách !
Soňa Štefanová

Rozvrh 5. B
  1. 2. 3. 4. 5. 6.  
PO TH ČJ M ČJ AJ HV  
ÚT ČJ M AJ ČvS ČJ    
ST TV TV M ČJ   ČvS  
ČT ČJ M ČvS VV VV TV  
ČJ M ČvS AJ ČJ    

Vyučování a prázdniny:
• Školní rok 2021/2022 začíná ve středu 1. září 2021.
• Dne 27. 9., 25. 10. a 26. 10. 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Podzimní prázdniny připadnou na středu 27. října a pátek 29. října 2021.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2022.
• Období I. pololetí školního roku 2021/2022 bude ukončeno v pondělí 31. ledna 2022.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 7. března do 13. března 2022.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. dubna.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2021/2022 bude ukončeno ve čtvrtek 30. června 2022.
• Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve čtvrtek 1. září 2022

Další termíny:
• Třídní schůzky jsou naplánovány na 8. 9. 2021, 1. 12. 2021 a 6. 4. 2022 ve třídách 1. stupně budou od 17:30, ve třídách 2. stupně od 18:00. Třídním schůzkám bude předcházet setkání Rady rodičů od 17:00. (v důsledku protiepidemických opatřeních mohou probíhat online). Po třídních schůzkách proběhne setkání Spolku rodičů a přátel Meteo v 18:30.
• Konzultační hodiny pro rodiče u všech učitelů jsou každou první středu v měsíci od 16:00 do 17:00. (v důsledku protiepidemických opatřeních mohou probíhat online)V termínu třídních schůzek jsou konzultační hodiny prodlouženy do začátku třídní schůzky na příslušném stupni.
• Konzultační hodiny vedení s rodiči jsou (po předchozí domluvě) každou středu od 16:00 do 17:00.
• 8. 12. 2021 Vánoční hvězda
• Den otevřených dveří bude 3. března 2022.
• Termíny pedagogické rady: 10. 11. 2021, 26. 1. 2022, 6. 4. 2022, 22. 6. 2022
• 27. 4. 2022 zápis do prvního ročníku
• Čas pro organizaci výletů tříd preferujeme v termínech 23. - 24. 6. a 27. 6. 2022.

Pomůcky:                                                                                                                                              

Dopíšeme sešity ze 4. ročníku ( ČJ, M – 523 nebo 524 dle typu písma );                                                    Sešit 540 … ČvS /VL a PŘ + podložka do sešitu;                                                                                    Libovolný záznamník na úkoly;                                                                                                              Euroobaly do desek – 100 ks;                                                                                                              Papírový pořadač se jmenovkou;                                                                                                                Kufřík na VV – doplnit vše spotřebované;                                                                                                  Penál – povinně tužky 1, 2, 3; ořezávátko, pero, krátké pravítko, kružítko, trojúhelník s ryskou, tyčinkové lepidlo, nůžky, pastelky – fixy, guma
Stírací tabulka + fix na tabulku

TV/ dívky/ M. Rohanová: Povinné pomůcky: 2x obuv- na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
náhradní ponožky (starší ročníky)
Deodorant (starší ročníky)
Láhev na pití
Oblečení nemůže být shodné tomu, ve kterém jsou děti ve třídě !

TV/ chlapci/ J. Splítek: Povinné pomůcky: 2x obuv- na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
náhradní ponožky (starší ročníky)
Deodorant (starší ročníky)
Oblečení nemůže být shodné tomu, ve kterém jsou děti ve třídě.

3. TV/ NK/ Z. Hájek: Pomůcky na tělesnou výchovu:
sportovní obuv - 1 pár do tělocvičny pokud možno ne s černou podrážkou
+ 1 pár na venkovní sportoviště

sportovní oděv - sportovní triko a trenýrky do tělocvičen
- tepláková souprava s dlouhým rukávem
nebo elastické dlouhé kalhoty, mikina na venkovní sportoviště
(zvlášť na podzim a na jaře při chladnějším počasí)
láhev s pitím

3. TV/K / M. Mauer:

AJ/ L. Hostaša:

- učebnice a pracovní sešit
- 2 sešity (1 školní + 1 slovníčkový)
- euroobaly (pro případné materiály z výuky)
- volitelně kapesní slovník či slovníková aplikace v mobilu
- psací potřeby

AJ/ V. Šilingerová:

 

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana