6.C

Březen - domácí příprava (samostudium)

INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM
aneb SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME

Chceš se podílet na společném projektu? Stýská se ti po kamarádech a kamarádkách? Dokonce se ti stýská už i po učitelích? Rád bys opět komunikoval v kolektivu a to i napříč ročníky? Tak se s námi vrhni do nového "online projektu", který je zaměřen na poděkování všem lidem, kteří dělají maximum, aby naši zemi zbavili těžkých chvil!
Bližší informace nalezneš v tomto dokumentu!

 

Prosím všechny žáky, aby se přihlásili do EŽK. Na svém účtu najdete zprávu s mailovou adresou a heslem. Přihlašte se neprodleně na https://www.office.com/ V případě potíží mě informujte - lucie.kostolna@zsmeteo.cz . 

Vážení rodiče, milé žákyně, milý žáci
na tyto stránky Vám budou vyučující dávat úkoly ke zpracování do doby, než se opět sejdeme ve škole. Sledujte proto, prosím, pozorně tyto stránky a stránky školy, kde se dozvíte všechny potřebné údaje. Budu se na Vás těšit. :)
 Váše třídní učitelka

 

HUMANITNÍ VÝCHOVA 

Humanitní výchova

Ahoj, začneme novou kapitolu v humanitní výchově. Místo, kde žijeme. Každému z vás jsem přidělil udělat referát na městskou část Prahy. Jednotlivé referáty přinesete po návratu do školy. Budeme s nimi dále pracovat. Soubor stáhněte zde

 

ANGLICKÝ JAZYK (Splítek)

 zítra v 11:00 proběhne online výuka v aplikaci TEAMS
Nové téma, nové úkoly stáhněte zde

Máte poslat pouze jednou cvičení a to do 30.3.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Na tomto odkazu si zopakuj užívání slovesa Can

- zde si sloveso CAN procvič (stáhnout zde). Vypracovaný list mi pošli na mejl do konce týdne (22.3.)

- Napište mi email (jan.splitek@zsmeteo.cz), v emailu napiš cokoliv tě napadne a také odpověz na pár mých otázek (Celý email bude v angličině) V emailu odpověz na otázky: Who I am? How I am? What I am doing during this time?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

na AJ si prosím děti vypíší a naučí všechna slovíčka 5.lekce. (pracovní sešit strana 84-85) Dále si děti udělají v učebnici na straně 61 cv.- 8, strana 62 cv-5,6
v pracovním sešitě:43,44- celé strany

 

NĚMECKÝ JAZYK (Říhová)

Týden od 30.3. - 3.4.
Znovu - https://janic1.rajce.idnes.cz/Nemcina_6.rocnik/ - vyberte si 1 list - Zum Testen 2 - znovu ho vyplňte, dejte si lépe záležet než minule - na známky!
Učebnice 21/3 ústně, 21/4 tahák- přepiš do sešitu a nauč se
PS25/3 -
na známky

Německý jazyk -23.3. - 27.3.  http://www.zsmeteo.cz/cz/download/1404081952/?at=1

Německý jazyk - Říhová
týden od 16.3. - 20.3.
Posílám práci na obě hodiny NJ.
Dopište si slovíčka 3.lekce a naučte se je. Dále budu počítat s tím, že je umíte.
Posílám také pracovní listy, ve kterých si zopakujete 2.lekci :
https://janic1.rajce.idnes.cz/Nemcina_6.rocnik/
Vyplněné pracovní listy prosím zaslat na můj e-mail do 20.3.

Německý jazyk 12.3. - Říhová
Zbývající slovíčka 3.lekce si rozdělte na polovinu. 1.polovinu si zapište do slovníčku a slovíčka se naučte.Výslovnost si můžete pustit na https://www.hueber.de/cz/beste-freunde/lernen/lernwortschatz
Písemně do sešitu vypracujte cvičení, které jsme už dělali několikrát ústně : PS82/A. Napište o všech dětech kromě sebe a partnera. Vypracované cvičení vyfoťte a pošlete na můj pracovní e-mail : eva.rihova@zsmeteo.cz
Další týden obdržíte v pondělí.

 

RUSKÝ JAZYK - jedeme dál :-)

NOVÁ INFORMACE PRO RUŠTINÁŘE
Jelikož jste se mi již mnozí dokázali přihlásit do týmu (ti, co to neudělali, tak se prosím pokuste!), tak nám vznikla nová možnost výuky a komunikace! Výuka dál bude probíhat stále prostřednictvím zadávání úkolů sem na stránky, zároveň však budou je pro vás nově otevřena konzultace na Teamu k problémům, na které narazíte. Stačí mě vyvolat v horním okně, zadat videohovor - a jedeme. V jednu chvíli se nás tam může sejít víc, nevadí. Zkušebně zatím jsou k dispozici tyto dny a hodiny: Úterý 9:00 - 10:00 a 13:00 - 14:00, čtvrtek 9:00 - 10:00 a 14:00 - 15:00. Pak uvidíme, jak dál. Otázky pokládat na chat můžete samozřejmě průběžně! Zatím zdravím! ACH

DO 25.3.2020

Tak jsem zase zde a se mnou přijde ... další pokračování výuky :-). Máme tady novinku, do textu úkolů (viz odkazy .doc či .pdf) jsem "vpašoval" i odkaz na audioukázky v mp3, které vám pomohou při řešení úkolů (pokud se vám nepodaří stáhnout mp3, který je v textu úkolů, dejte vědět na můj e-mail). Text úkolů máte ke stažení buď zde v .doc nebo zde v .pdf. Pro ty, kteří nemohou stahovat v těchto formátech, doporučuji volně stažitelné kancelářské balíky (open Office, Libre Office). To už snad znáte (nebo vaši rodiče). Zdravím vás!!!

RUSKÝ JAZYK (DO 20.3.2020)

Milí ruštináři, zde máte další instrukce k samostudiu.

 

DĚJEPIS

DĚJEPIS - úkoly sem budu vkládat postupně. Po znovuotevření školy budou úkoly zkontrolovány a oznámkovány. Kdyby vám něco nebylo jasné, kdykoli se na mne obraťte přes e-mail (viktor.keller@zsmeteo.cz) , žákovskou nebo messenger. Úkol č. 1 - do pátku 20. 3.

Úkol č. 2 - do pátku 27. 3. Pozor! Tentokrát se už bude odevzdávat.

Online hodina: 3. 4. v 10:00

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA 

Výtvarná výchova (do 29.3.2020)
 
Téma: Kouzlo úsměvu :) 

Cíl: Nakreslí obrázek pro radost rodičům (dejte např. na ledničku,vyfoťe a pošlete:))

Výtvarná výchova (do 20.3.2020)

Téma: Měkkýši - obrázek vnitřní a vnější stavby těla zvoleného měkkýše

Cíl: Vybere si jednoho měkkýše, nakreslí a popíše jeho vnitřní a vnější stavu těla

Kritéria: Zvolí si jednoho měkkýše, kreslí pastelkami + popis částí těla (vnitřní a vnější stavbu těla), formát A3 nebo A4

!!! POSLAT FOTOGRAFII obrázku DO EMAILU - lucie.kostolna@zsmeteo.cz - soubor pojmenován: příjmení + třída!!!

 

ZEMĚPIS

Ahoj všem, tady vždy najdete zadání na učení ze zeměpisu. Budete dostávat pracovní listy se zadáním, jak jste zvyklí z hodiny (pracovní list si stáhněte, budou na něm všechny pokyny k práci). První pracovní list čekejte do konce týdne. Dotazy na klara.blahutova@zsmeteo.cz , případně přes EŽK.

Pokud máte možnost, stáhněte si online učebnici, která vám může pomoci s výukou.

http://www.novaskolabrno.cz/Certifikaty/IUc-2020/66-45-2-IUc-Zemepis-6-Planeta-Zeme.pdf

Dále nabízím možnost ke stažení atlas. Info zde: https://www.kartografie.cz/blog/169_Interaktivni-atlasy-pro-dom%C3%A1ci-studium-zdarma.html

 

ANGLICKÝ JAZYK (Hostaša)

drive.google.com/open

drive.google.com/open

drive.google.com/open

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Hudební výchova (12.3. 2020)

Tak vás opět zdravím, tentokráte z předmětu hudební výchova. Co můžeme dělat, když nemůžeme společně zpívat a hrát? No jasně, poslouchat hudbu, vyprávět si o ní a něco si i najít na internetu. Tak jdeme na to! -
1. Nejprve si přečtěte kapitolu 16, budeme si povídat o baletu! (otevřete si zde – str. 115 - 120)
2. Pak si do sešitu opište na str. 120 část K zapamatování.
3. A teď jdeme na ukázky – první je z baletu Bolero – podívejte se na něj – je na něm něco zvláštního? Zapište si své postřehy a nechte je uležet, budeme se o tom bavit později!
4. Teď si přečtěte něco o slavném baletu Labutí jezero
5. A jako poslední se podívejte na slavný taneční „kus“ a odpovězte, v které části baletu se toto asi odehrává (opět si to poznamenejte do sešitu)!

A zatím se mějte a pěkně hudbu poslouchejte!

 

ČESKÝ JAZYK

Český jazyk - 27. 3.

www.skolasnadhledem.cz - online cvičení - český jazyk - procvičit slovní druhy, druhy číslovek, hledáme chyby atd.
www.kaminet.cz/ces/pravopis/testy.php
- shoda, koncovky podst., příd. jmen, předpony a předložky s-, z- - souhrnná procvičení
skupiny bě,pě, skupiny hlásek mě/mně, zájmeno já. V souhrnných testech se prověřuje zvládnutí celého bloku pravopisných pravidel. Testy se náhodně generují, každý žák získá otevřením testu svou vlastní variantu. Pod každým testem je vyhodnocovací okno s výpočtem úspěšnosti v procentech a formulář k zasílání výsledků na mou e-mailovou adresu do 3. dubna.
Pročíst v učebnici - str. 112 - skladba - větné členy a zapsat do školních sešitů tabulku s dnešním datem.

Referáty : Čtete knihu podle vlastního výběru, po přečtení zapíšete podle osnovy povinné četby ( píšete na papír). Odevzdáte po návratu do školy. O autorovi knihy si zároveň připravíte referát na A4 - základní údaje o autorovi /stručný životopis, tvorba, popřípadě doplněný fotografiemi, kresbou apod. - zpracované zaslat na email do 12. dubna /na známky/. Zpracované, ofocené, naskenované. Hodnocena bude obsahová i výtvarná stránka referátu, bude barevný a poutavý.

Online výuka českého jazyka - úterý, 31. 3., v 11 hodin

Český jazyk - 24. 3.

Chválím ty, kteří si sedli a udělali zadané testy a poslali výsledky. Pokud to někdo dosud neudělal a chce, může. Zadání je uveřejněno pod tímto textem.

Český jazyk - 14. března

Pracovní sešity - str. 30 - 33 doplnit cvičení

Učebnice - úkoly budou vypracovány ve školním sešitě

str. 89/9 - vypsat zájmena, určit druh, str. 93/4a, 104/8  b,c,d - prostudovat, vybrat 1 osobu a připravit referát nebo projekt na čtvrtce - i s obázky, str. 106/10 - vypsat číslovky, určit druh, 106/10 b, 106/11 - vypsat číslovky určit druh.

Další úkoly budou zaslány 21. března. Úkoly v sešitě i PS budou podepsané. Prosím rodiče - neopravujte úkoly.

Prosím, úkoly jen podepsat, nekontrolovat. Prosím rodiče, aby zajistili, že se žáky postupně vypracovávané úlohy /i průběžně, nemusí být všechny najednou/ dostanou ke mně na email buď ofocené nebo naskenované do 22. 3.

Další procvičování :
Nabízím odkazy k online vzdělávání ( procvičování ).
Včelka pro všechny na 6 týdnů zdarma!
Všem rodičům nyní plošně nabízíme použití aplikace Včelka a to na 6 týdnů zcela zdarma.
1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů!
* V případě, že již registraci ve Včelce máte, první čtyři kroky přeskočte a začněte krokem 5.

Zpřístupněné testy od Scio - zdarma.

https://www.scio.cz/procvicovaci-testy
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma
www.skolakov.czhttps //www.seznam.cz

www.pravopisne.cz                                                            Mgr. Bíbová

 

RUSKÝ JAZYK

Ruský jazyk (11.3.2020) – jedeme dál :-)

Kontrola dnešních úkolů proběhne, jakmile bude škola opět v provozu, tak se do toho pusťme:

1. Stále platí, že si opakujeme azbuku – její znalost je prostě základ, abychom mohli číst různé texty. Proto využíváme při čtení přehled azbuky (např. písanka – str. 2), a také můžeme využít následující video: https://www.youtube.com/watch?v=URBzVOAokg8
2. Z učebnice na str. 37 bychom měli znát slovní zásobu – opakujte!!! (budu zkoušet...)
3. Umíme počítat rusky do 12? Ne? Tak se to naučíme.
    a/ nejprve do školních sešitů opište (tiskace, kdo umí, tak psace) číslovky z učebnice na str. 34/ cv.11 A
    b/ nyní si pusťte video (do času 3:55) a naučte se vyslovovat podle lektorky www.youtube.com/watch
4. To by snad prozatím stačilo (?!?), platí: „opakování je matkou moudrosti“, takže opakujte, co už znáte, já se zase ozvu :-) !!!

 

PŘÍRODOPIS

!!!Třídnická hodina na TEAMS: Út, 31.3.2020 9:00 hod!!!
!!!Přírodopis na TEAMS: St, 1. 4. 2020, 10:00 hod!!!

Přírodopis (do 3.4.2020)

Téma: Opakování kroužkovci
Cíl: Vypracuje PS - kroužkovci

1) Vypracovat v pracovním sešitě str. 28 kroužkovce
(kontrola při příchodu do školy)

Téma: Členovci
Cíl: Vyhledá společné znaky členovců

1) Učebnice – str. 66 – 67 (do pavoukovců)
2) Udělat zápis (společné znaky členovců) a nakreslit a popsat obrázek- vnitřní stavba těla sarančete str. 66)

!!!POSLAT FOTOGRAFII AZÁPISU a OBRÁZKU NA: lucie.kostolna@zsmeteo.cz!!!

Přírodopis (do 27.3.2020)

Téma: Kroužkovci – článkovaní „červy“
Cíl: Čte s porozuměním a procvičí si své znalosti v prezentaci (ANO/NE)

1) Učebnice přečíst str. 63 -65
2) Procvičit si znalosti v prezentaci otázky (ANO/NE) ZDE

Téma: Kroužkovci - zápis
Cíl: Udělají zápis dle prezentace

1) Udělat zápis z prezentace ZDE
!!! POSLAT FOTOGRAFII ZÁPISU DO EMAILU - lucie.kostolna@zsmeteo.cz!!!

Přírodopis (do 20.3.2020)

Téma: Měkkýši - živočichové s měkkým tělem

Cíl: Rozdělím měkkýše do skupin, popíši vnější a vnitřní stavbu těla měkkýšů

Učebnice: přečíst str. 58 -59 (opsat a odpovědět na otázky do sešitu viz. níže)
Otázky: !!! POSLAT FOTOGRAFII OTÁZEK DO EMAILU - lucie.kostolna@zsmeteo.cz!!!
1) Specifikuj, co jsou to měkkýši?
2) Do jakých skupin je rozdělujeme?
3) Popiš vnější stavbu těla – pokryv a opora těla?
4) Popiš vnitřní stavbu těla – nakresli nebo vytiskni orázek hlemýždě zahradního (učebnice str. 59)?
5) K čemu se používají schránky měkkýšů?
6) K čemu člověk využívá měkkýše?

Téma: Měkkýši - plži, mlži a hlavonožci

Cíl: Uvedu znaky plžů, mlžů, hlavonožců a vyjmenuji zástupce jednotlivých skupin měkkýšů

Učebnice: přečíst str. 58 - 62 (udělat stručný zápis - znaky plžů, mlžů a hlavonožců)

Vypracovat do sešitu otázky a úkoly str. 62

Pracovní sešit: str. 27 (+ podpis rodičů)

 

FYZIKA

Předmět Fyzika - materiály ke zpracování v době uzavření školy 1,2,3,4,5,6,7

 

IKT

 • IKT- pokud nemáš založený email, založ si ho. Každý pošle email s pozdravem mně (tomas.pilar@zsmeteo.cz) a v kopii bude třídní učitel.

 • Úkol 1: Od třídní jste obdrželi přístupové údaje do Office 365, přihlašte se a v aplikaci Microsoft Teams se připojte na tým Informatika 6.C. Čekám tam na vás :-)

 • MATEMATIKA

 • Matematika - PROSÍM, PROJDĚTE SI ZADANÉ ÚKOLY - aktualizoval jsem požadavky vzhledem ke stávající situaci.
 • PRÁCE DO 25.3. - PRACOVNÍ SEŠIT Z MATEMATIKY (dále jen PS) - PODROBNOSTI ZDE + DOMÁCÍ PÍSEMNÁ PRÁCE - prosím, zašlete na e-mail martin.sramek@zsmeteo.cz čitelný scan či fotku této písemné práce. Tato práce bude ohodnocena známkou váhy 1.
 • PRÁCE DO 31.3. Na e-mail mi, prosím, zašlete vyplněný pracovní list (zatím pouze první čtyři stránky. Pracovní list je  zde. V pracovním listu je i vysvětlení dané látky, aby Vám příklady šly lépe.
 • 1.4. ONLINE VÝUKA (dobrovolná) - více informací je přímo v aplikaci Microsoft 365.
 • PRÁCE DO 3.4. - PS - str. 118 vše + str. 119/1-3, str. 120/4 - 9, str. 128 - vše. Na e-mail mi, prosím, pošlete pouze tuto domácí písemnou práci, školní sešit zkonrotluji ve škole.Za tyto domácí testíky budu dávat malou známku jako za povinný DÚ. 
 • PRÁCE DO 8.4. -  PS - 129 - vše, str. 130/6, 7, 8, 11, str. 131 - vše, str. 132-vše krom cvičení 13. Na e-mail mi, prosím, pošlete 5. a 6. stranu pracovního listu.
 • VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY - 9.4. až 13.4. - volno :)
 • PRÁCE DO 17.4.domácí práci mi pošlete, prosím, na e-mail. Za tyto domácí testíky budu dávat malou známku jako za povinný DÚ.
 • PRÁCE DO 20.4. - ZDE   Vyplněný PL, prosím, pošlete na můj e-mail. PL bude hodnocen známkou váhy 1. Nadpisu v dokumentu si nevšímejte - došlo k posunutí termínu odevzdání
 • PRÁCE DO 24.4. - ZDE    Nadpisu v dokumentu si nevšímejte - došlo k posunutí termínu odevzdání. 
 • PRÁCE DO 27.4. - ZDE     Nadpisu v dokumentu si nevšímejte - došlo k posunutí termínu odevzdání.
 • PRÁCE DO 30.4. - ZDE    Nadpisu v dokumentu si nevšímejte - došlo k posunutí termínu odevzdání.
 • PRÁCE DO 5.5. - ZDE   Nadpisu v dokumentu si nevšímejte - došlo k posunutí termínu odevzdání.

Všechna zadaná cvičení z PS pište, prosím, do sešitu - včetně pomocných výpočtů, u slovních úloh i včetně zápisu a slovní odpovědi celou větou. Případné neznámé pojmy najdete v pracovním listu, popř. v učebnici č. 2. :)

Děkuji za spolupráci a velice se těším na osobní setkání. :)

Martin Šrámek

31.3.2020 Magický Senegal - od 9:30, Modřanský bio, cena 70,- Kč

Únor

25.2.2020 DropIn (8:00 - 10:45, zdarma)

17. 2. - 21. 2. 2020 Jarní prázdniny

5. 2. 2020 16:00-17:00 Konzultační hodiny pro rodiče

Leden 2020

22. 1. 2020 Pyhagoriada

27. 1. 2020 Pedagogická rada

27. 1. 2020 Den pro záchranu života, 11:50 - 13:30 hod, cena: 60 Kč

30. 1. 2020 Vysvědčení

31. 1. 2020 Pololetní prázdniny

8.1. Konzultační hodiny pro rodiče

Prosinec 2019

Vánoční laťka

Vánoční dílna

 

Návštěva - Drop In 10.12.2019

11.12. Vánoční dílny a Vánoční hvězda
Dárky pro děti od 6.C (charitativní akce Krabice od bot)

4. prosince - návštěva Městské knihovny Mariánské náměstí

 

Osobnosti historie Fyziky. Probrané učivo z fyziky: 1,  2,  3,  4,  5,  6,  7,  89101112

 

Prosinec 2019

2. 12. 2019 8:00-14:00 Vánoční nota

16:00-17:45 Schůzka Žákovského zastupitelstva v 8.B

3. 12. 2019 8:00- 9:40 Vánoční Srdíčkové dny (magnetky, náramky,propisky, kolíčky za 30 Kč)

16:30-17:30 Konzultační hodiny

17:30-18:00 Třídní schůzky
10.12. Prevence internetové komunikace I.
CPP DropIn Těšíkova, MHD, blok 8:30 - 10:00, zdarma

Listopad 2019 

25.11. Projektový den k 17. listopadu - 2.-6. VH.

22.11. Vývoj české rockové hudby ve 20.století 2.-4. VH, 60 Kč - VYBÍRÁME

15.11. Lukáš Ždánský, Eliáš Cina- reprezentace školy ve florbale
 
14.11.Pekařová Anna - vyhlášení Libušského veršování (2VH)

6.11. Reprezentace třídy ve finále Libušského veršování
 
 
Projekt k 17. listopadu - finální úpravy 
 

17. října 2019

Termín odevzdání čtenářského deníku posouvám z důvodu své nemoci na 25. 10.

Mgr. Bíbová

 

Exkurze - planetárium 

Exkurze - Škola archeologů

Dobrý den,

v termínu od 8.- 10.10.2019 se bude konat sběr papíru a to vždy od 7:15 do 7:45 hod (ve středu sbíráme o dodpoledne od 14:30 - 15:30 hod).

Děkuji, Kostolná.

 

seznam doporučené literatury zde 

Leták k Logické olympiádě ZDE, více informací ZDE. Registrace je do 30.9..

 • 27.9. Den jazýků - ve škole, 1.-5. hodina, 6. hodina výuka podle rozvrhu
 • 10.10 Škola mladých archeologů - Muzeum hl.m. Prahy - od 9:15 do 4. V.H. ,od 5. dle rozvrhu, 50 Kč vstup

 

 

Září 2019

 


Den jazyků

Drazí šesťáci,

užívejte poslední chvíle prázdnin. 2. září se všichni sejdete v druhém patře naproti 6.B v 8:00 hod. První den budete mít náhradní vyučující, jelikož povedu svého syna do první třídy, Budu se na vás těšit 3. září. První den proběhne slavnostní přivítání. Končit budete moct po 2. vyučovací hodině.

Postupně budu přidávat další důležité informace.

S pozdravem Lucie Kostolná

Organizace začátku školního roku:
2.9. (pondělí) – 8:00 zahájení školního roku, výuka bude ukončena během druhé vyučovací hodiny.
3.9. (úterý) – třídnické hodiny, výuka končí ve 12:35
4.9. (středa) – 1.-3.VH třídnické hodiny, 4.-5. VH dle rozvrhu
5.9. (čtvrtek) – sportovní den pro 2.stupeň
6.9. (pátek) – výuka dle rozvrhu

Ve čtvrtek 5.9. od 17:00 proběhne Pasování prvňáčků a táborák pro přátele školy.

!!! První den školního vyučování, tedy 2. 9. 2019, mají všichni strávnici oběd odhlášený. Pokud budete mít o oběd zájem, je třeba si jej přihlásit. Vydávání obědů je tento den od 10 do 11 hodin.

• Český jazyk (Stanislava Bíbová) – 2x 544, 1x 524, 1x euroobal,
+ libovolný sešit na čtenářský deník

• Matematika (Martin Šrámek) - učebnici, sbírku úloh, psací potřeby a rýsovací potřeby (tužku č.3, ořezávátko, pravítko, úhloměr, trojúhelník s ryskou, kružítko a náhradní tuhy). Dále budete potřebovat školní sešit - ideálně 460 a dva euroobaly, do kterých budete ukládat své domácí úkoly a pracovní listy

• Anglický jazyk (Jan Splítek - 544, 644 , Libor Hostaša - 2 sešity (1 školní + 1 slovníčkový), euroobaly (pro případné materiály z výuky), volitelně malý knižní slovník)

• Německý jazyk (Renáta Klčová) - 1x sešit 564, 1x sešit 664

• Ruský jazyk (Alexandros Charalambidis) - jakýkoliv linkovaný

• Přírodopis (Lucie Kostolná) – 1x 440

• Zeměpis (Klára Blahůtová) - linkované papíry do desek (4 diry)
+ tento typ desek https://www.inpap.eu/poradac-ctyrkrouzkovy-a4-opaline-ciry?gclid=CjwKCAjwkqPrBRA3EiwAKdtwk1-_elmYqd5LbA9RcPnIbzY6ij7ygB4QqHxv-9BG3Do4Yu_vasTv-xoCPXEQAvD_BwE

• Fyzika (Václav Řepa) – 1x 560, 2 pravítka, kalkulačka, kružítko, tužka

• Dějepis (Viktor Keller) - 1x sešit 464

• Humanitní výchova (Jan Splítek) – 1x sešit 544

• IKT (Tomáš Pilař) - bez nutnosti pořizovat pomůcky.

• Tělesná výchova – holky – Martin Jasanský, kluci – Jan Splítek
Povinné pomůcky:
2x obuv- na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
náhradní ponožky

(Vyučující upozorňují, že budou důsledně trvat na nošení cvičebního úboru a sportovní obuvi.)

• Hudební výchova (Alexandros Charalambidis) - jakýkoliv sešit nelinkovaný
• Výtvarná výchova (Lucie Kostolná) –
- větší sada temperových barev (většinou 10-12 ks barev)

vodové barvy
kelímek na vodu
paleta na míchání barev (nebo jakákoliv vhodná destička/podložka)
igelit na zakrytí lavice
zástěra nebo staré triko/košile s dlouhým rukávem
kulatý štětec tenký a silnější

plochý štětec tenký a silnější
černá tuš a redispero s násadkou

tužky č. 2 a 1
pastelky
voskovky
černý fix (nejlépe Centropen)

sada barevných papírů
nůžky
lepidlo (nejlépe Herkules nebo kvalitní tyčinkové)
bílé čtvrtky A4 - 20 ks na pololetí

bílé čtvrtky A3 - 10 ks na pololetí


ÚKOLNÍČEK

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana