6. oddělení

 6.oddělení

vychovatelka Dominika Pavlíková

třída 3.B

PT1 a PT2

dominika.pavlikova@zsmeteo.cz


V rámci dodržení bezpečnostních opatření a organizačních možností školy, dojde k míchání kolektivů pouze v rámci ročníků, tak jak to umožňuje opatření v rámci omezení provozu škol a školských zařízení.

Oddělení budou navštěvovat třídy 3.A a 3.B

NAŠE DRUŽINA A JEJÍ OBYVATELÉ :-)


  Važení rodiče,

 veškeré informace a aktuality ŠD najdete na webu družiny ZDE.

Dle rozpisu obědů chodíme na oběd každý den ve 13:05, prosím o trpělivost při vyzvedávání dětí. Oběd nám zabere přibližně 20 minut.

 Taky budeme rádi za kapesníčky, kuchyňské utěrky, bonbónky nebo jiné drobnosti, které by se nám mohly hodit třeba na vyrábění (kartony, krabice od bot,..). Děkujeme všem, co již přinesli.

Čipovací systém do konce školního roku 2020/2021. Podrobnosti naleznete v aktualitách ŠD. Vyplněný protokol o čipu prosím pošlete emailem na adresu: marketa.zackova@zsmeteo.cz nejpozději do 28.1.2021

Od 8.2. do odvolání bude ŠD v provozu jen do 15:00!

Prosím využívat čipy. Děkuji!


Zajímavé dny v březnu

20.3. Světový den divadla pro děti a mládež
21.3. Světový den básní
21.3. Mezinárodní den loutkového divadla
22.3. Světovy den vody
27.3. Ukliďme svět (Ukliďme Česko)
28.3. Den učitelů

 

 

Následující týdny po dobu zavřených škol se budeme potkávat online na MS Teams v týmu

6.oddělení ŠD - PT každý den od 13:00 do 14:00 

Milí rodiče a milé děti, po dobu on-line družinky si každý den povíme jaký je den, zopakujeme si jaký je měsíc nebo roční období. Každý den si přečteme pohádku od Elfýka, rodiče vám mohou vytisknout pracovní listy k procvičování a budeme si hodně povídat v češtině.

ZDE si děti můžou procvičovat psaní písmen

ZDE si děti můžou procvičovat další oblasti

1.3. - 5.3. Tento týden si budeme povídat co jsme dělali o prázdninách a naučíme se básničku o barvách:

Žlutá to je sluníčko,

zelená je tráva, červená je jablíčko,

už to umím sláva!

Modrá to je obloha,

hnědá to je hlína,

když si ruce umažu, tak je na nich špína,

když si ruce umyju, tak jsou zase čisté,

teď už všechny barvy znám, to je zcela jisté.


  Zajímavé dny v únoru

14. 2. Svátek zamilovaných
14. 2. Světový den léčby zvukem
21. 2. Mezinárodní den mateřského jazyka

 

 

 

V měsíci ÚNOR máme opět v 6.oddělení děti z přípravné třídy PT1 a PT2

22.2. - 26.2. JARNÍ PRÁZDNINY

15.2. - 19.2. Tento týden jsme se učili o některých zvířátech, učili jsme se je vyslovit a poznat, kde žijí a vybarvili si je.

 

Kluci celý týden soutěžili v turnaji tetrisů.

Pracovali jsme na pracovních listech, kde jsme se učili počítat, kreslit a poznávat tvary a písmenka.

Vyrobili jsme si ledového medvěda a lišku polární a zopakovali jsme si hudební nástroje a taky si je vybarvili. Holky si spolu zahrály pexeso s hudebními nástroji. Venku jsme si užili konečně svítící sluníčko.

8.2. - 12.2. Čekal nás zkrácený týden a tak jsme si každý den postavili domeček, ve kterém jsme se rádi schovávali a hráli. Zahráli jsme si šachy, naučili jsme se hrát karetní hru UNO, u které jsme si nejen opakovali čísla a barvy ale učili jsme se to i vyslovit. Nejvíc nás bavilo učit se česky, tak jsme si na pracovních listech četli písmenko po písmenku, z toho skládali slova a přiřazovali jsme obrázek ke slovu. Všem dětem to šlo velmi dobře. Naučili jsme se spoustu nových českých slovíček. Skládali jsme tetris, vybarvovali omalovánky. Když nás zůstalo ve třídě málo, skládali jsme si puzzle nebo vyplňovali pracovní listy. Venku jsme se byli projít na louce a vyřádili jsme se na sněhu. 

1.2. - 5.2. Tento týden jsme hodně stavěli z lega a ze sevy. Pustili jsme se do únorového projektu Masopust a vybarvovali a vyráběli jsme si masky. Procvičovali jsme si psaní čísel, počítání nebo vypracovávání pracovních listů nás hoodně baví. Hráli jsme pexeso, ve kterém vždy paní vychovatelka prohraje. A taky jsme si z písmenek skládali svoje jména. Některé písmenka nám chyběli ale i tak jsme si všichni jména poskládali. :-) 


Zajímavé dny v lednu

1.1. Nový rok
1.1. Den obnovy samostatného českého státu
6.1. Tří králové

 

 

 

 V měsíci LEDEN máme v 6.oddělení děti z přípravné třídy PT1 a PT2

25.1 - 29.1. V pondělí jsme si vytvořili panenky a hrníčky dobrého čaje a v úterý nám nově napadl sníh, tak jsme to šli využít ven na boby.

Ve středu a čtvrtek jsme si stavěli domečky z hrášku a párátek. Něktěré děti postavily i panáčka, židličku nebo kšiltovku.

V pátek jsme si malovaly modrým inkoustem zamrzlé okno s kočičkou. Dětem se práce se solí moc líbila. Venku jsme se s dětmi hrály na lávu. 

18.1. - 22.1. Tento týden sme tvořili tučňáky, ledové medvědy, ptačí budky a skládací sněhuláky. Všechny výrobky jsme si vzali domů ukázat rodičům. Dočetli jsme si všechny pohádky z knížky malovaného čtení, u které jsme se učili správně pojmenovat obrázek. Zahráli jsme si pexeso na procvičování písmenek abecedy. Někteří si procvičovali písmenka a učili se česky. Taky jsme si užili sníh venku. 

11.1. - 15.1. Tento týden začínáme s projektem Japonské umění. Můžete si doma vyzkoušet skládat origami. Nechám vám tady nejjednodušší skládačky, které doma určitě zvládnete. My jsme si s dětmi taky něco zkusily vytvořit a dotvořily do krásných obrázků. 

Víc videonávodů najdete ZDE nebo ZDE

4.1. - 8.1. Tento měsíc budeme mít v 6.oddělení děti z přípravných tříd PT1 a PT2. První týden jsme se navzájem seznámili, budeme taky tvořit i chodit každý den ven. Tento týden jsme si s dětmi četly první pohádku o Červené Karkulce z knížky malovaného čtení a děti malovaly vlkovi zuby a vybarvovaly. 


  Zajímavé dny v prosinci

6.12. Mikuláš
10.12. Mezinárodní den lidských práv
11.12. Světový den dětství
24.12. Štědrý den, Vánoce :-)
25.12. 1. svátek vánoční
26.12. 2. svátek vánoční, Svátek sv. Štěpána


21.12. - 22.12. Vánoční prázdniny

14.12. - 18.12 Poslední týden jsme končili s projektem o pohádkach. Vyrobili jsme si Večerníčkovou čepici z novin, někdo i pro sebe čepičku a jiní si radši listovali v knížce. Od Ježíška jsme taky dostali novou karetní hru, kterou jsme si taky zahráli. 

 

7.12. - 11.12. Tento týden jsme začali s prosincovým celodružinovým projektem na téma Večerníček. Hádali jsme podle obrázků, o jakou pohádku jde. Zjistili jsme, že něco známe a něco vůbec z Večerníčku neznáme. Samozřemně všichni znali pohádku Pat a Mat. A omalovánky s Patem a Matem vybarvovali úplně všichni. Taky jsme si vyzdobili vánočními ozdobami vánoční stromeček ve třídě na nástěnce i stromečky na chodbě školy. Někteří z nás vyráběli sněhovou vločku a jiní si zase psali, pro lepší zapamatování, několikrát na papír, co se ve družině nedělá. 

Venku jsme se vyřádili fotbalem, kopanou i tenisem. Skákali jsme přes švihadlo a někteří si zahráli turnaj v dobble.

Do vánočních prázdnin se budeme muset ještě naučit, jak se chodí slušně na oběd.

30.11. - 4.12. Tento týden nás překvapil ráno napadaný sníh a tak jsme se vybrali na procházku do lesa, kde se děti snažily postavit co největšího sněhuláka. Bohužel bylo sněhu málo a tak nám musel stačit jenom malý sněhuláček. Na školním hřišti jsme se vybláznili koulovačkou všichni proti všem i v týmech 3.A proti 3.B.

Děti dostaly do družiny nový terč s kuličkami a tak jsme soutěžili v házení kuliček na terč.


 

Zajímavé dny v listopadu

1.11. Slavnost Všech svatých
2.11. Památka zesnulých
11.11. Den válečných veteránů
14.11. Den bez aut
16.11. Mezinárodní den tolerance
17.11. Den za svobodu a demokracii
20.11. Světový den dětí
21.11. Světový den pozdravů

23.11. - 27.11. Celý týden měly děti možnost se připojit do on-line družiny na MS Teams v týmu ŠD ONLINE, kde mohly s paní vychovatelkou v teple domova tvořit, bavit se, povídat si nebo se zahřát u cvičení. 

Končíme s listopadovým celodružinovým projektem Detektivové online. Nechávám vám tady pracovní listy na téma Proměny přírody. Budu se těšit v příštím týdnu na vaše detektivní deníčky a rozluštěné šifry, které jste po dobu on-line družiny mohly luštit a tvořit. Teším se na vaše výrobky, které jste doma tvořili a můžete je přinést do družiny a ukázat je všem. 

16.11. - 20.11. Máme před sebou jenom 3 dni. Tady vám nechám podzimní básničky, omalovánky a hádanky. Budete se potkávat s dalšími třeťáky a čtvrťáky v týmu ŠD ONLINE na Teamsu. Doufám, že se jěšte tento rok před Vánoci potkáme i když jen on-line. Těším se na vás.

Pokračujeme ve vysvětlení pojmů detektiv, kynolog, co dělá a čím se zabývá a co je to novinářská kachna. Do detektivního deníčku si vystřihneme úryvky, nadpisy, reklamy z novin nebo letáků a nalepíme do jednoho souvislého článku. Můžeme použít reklamní letáky, katalogy z hračkářství, kde nepravdivě popíšeme některé nabízené zboží. S rodiči si můžete udělat procházku a vzít si sebou detektivní deníček a budete si zapisovat rasy pejsků, které jste na procházce potkaly.

Detektiv: detektiv čili vyšetřovatel je člověk, který za odměnu a často tajně provádí pátrání tak, aby získal informace nebo odhalil pachatele zločinu. Jedná se o profesionála se speciálním školením.
Detektivem může být policista nebo zaměstnanec soukromé kanceláře, zpravidla detektivní. Pracuje v utajení, přestrojení, prošetřuje inkognito. Nosí civilní oblečení.

Kynolog: psovod je kynologický pojem, který v širším smyslu označuje člověka, který vede psa. V užším smyslu je to člověk, který vede služebního psa,

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana