6. oddělení

Vítejte na stránkách 6. oddělení školní družiny

vychovatelka: Alice Součková

kontakt: alice.souckova@zsmeteo.cz

kontrolujte prosím průběžně družinové notýsky

Akce 8.11. Ezopovy bajky se z organizačních důvodů koná - 14,30 - 15,30.

Děkuji za pochopení.

přizpůsobte prosím oblečení dětí dle počasí, stále budeme chodit ven, děti mohou mít převlečení na ven i v šatně

V průběhu září byly všem dětem nalepeny variabilní symboly potřebné k platbám za školní družinu

EZOPOVY BAJKY:

Halloween se blíží. Malba.

Návštěva potmě

11.října  naučná beseda s nevidomým lektorem od společnosti Návštěvy potmě. Povídání o životě nevidomých, ukázka práce s kompenzačními pomůckami a ukázka práce s vodícím psem Eliškou. Víte jak vidí člověk se šedým zákalem? My už ano. A doslova jsme si osahali knihu s brejlovým písmem.

Podzimní tvoření, kaluže s listím.

Podzimní dekorace do družiny. Houby v lese. Které znáte vy? Bedlu, hříbky, muchomůrky?

Kolem nás je živá příroda, taky poznáte saranče, tesaříka a ploštici? My už ano.

Společenské hry a nápady.

Tvořivé odpoledne, loutky dle vlastní fantazie.

Sranda musí být

Kdo jsem já?

Jsme ve druhé třídě a rádi čteme. Proto si do družiny nosíme naše oblíbené knížky a čteme ostatním spolužákům. Každý týden někdo jiný.

Po prázdninách jsme si ukazovali poklady z moře (ježovky, srdcovky,hřebenatky, lastury plžů, krabí klepítko a vzácnou kyjovku),povídali jsme si o zážitcích z prázdnin.