7.B

KRÁSNÉ PRÁZDNINY PROŽITÉ V KLIDU, POHODĚ A ZDRAVÍ.

 

 

ČERVEN - ČERVEN - ČERVEN

JINOLICE 2016
- náš třídenní výlet se opravdu vydařil
- poprvé v životě jsem spala na palandě
- výlet do Rumcajsovy jeskyně – no, na obrázku byla hezčí a nebyla tak vysoko!!
- výšlap do Prachovských skal – ten výhled, ty skály, ty palačinky,…
- byla to bomba – Kaše zapaloval táborák – měl narozeniny
- chatky byly hustý
- nejhorší byl déšť po cestě od vlaku
- bylo blbé, že nebyl všude signál
- úžasná pláž a jezero nebo rybník, že by to byl RYBNÍK
- bezva areál na sport
- jediná negativní věc bylo počasí, ale to nevychytáš
- líbilo se mi, že Slovensko vyhrálo nad Ruskem ???

 

 KVĚTEN

Muzeum Karlova mostu + Pražské Benátky
Nejdříve jsme se divili, proč jedeme na Malostranské náměstí – asi „ mekáč“ hned po ránu. Ale ne, šli jsme v klidu, skoro sami přes Karlův most a kochali se sochami, výhledem a atmosférou. To se jen tak nepodaří. Následovala plavba na lodičce, dostali jsme nanuk a limču. Pohodový kapitán nás upozorňoval na různé zajímavosti a proplouvali jsme kouzelnými zákoutími Vltavy. A konec výletu byl v muzeu – stavba Karlova mostu, zajímavosti, Karel IV. a jeho život. I ten očekávaný mekáč nakonec byl.Tenhle výlet byl super, hodně jsme se dozvěděli a hodně viděli.
                                                                                                                   Šimon Černý

 DUBEN

Den Země
Den Země jsme letos slavili s organizací Koniklec v Kunratickém lese. Vlastně jsme byli vědecká expedice, která měla za úkol posoudit, jestli les vykácet nebo ne. Pracovali jsme v jehličnatém i listnatém lese. Nejdříve jsme zkoumali bylinné patro, pak poznávali druhy stromů. Nejzábavnější část celého programu byla, když jsme lovili zástupce živočišné říše. Také jsme se dozvěděli mnoho informací o lýkožroutech. Poznávali jsme přírodniny - kdo by poznal nějakou divnou bobuli na klacku? Úžasná byla přestávka na prolézačkách a houpačkách. Výlet jsme si užili, ale tolik pohybu a čerstvého vzduchu – ještě druhý den jsme byli unavení.

ÚNOR

Náprstkovo muzeum.
V tomto muzeu jsme byli na expozici o Austrálii a Oceánii. Bylo to zvláštní, tak exotické a úžasné. Tam bylo masek, štítů, šperků a jiných uměleckých děl – no mraky. Trochu to zavánělo magií, sněním a záhadnem. Podle mě, byli velice vyspělí původní obyvatelé této oblasti. Po prohlídce jsme dostali pracovní listy a pracovali ve dvojicích. Hledali jsme různé předměty, tipovali jejich funkci a dokreslovali jejich tvar. Nakonec jsme se rozprskli po muzeu a prohlíželi si jiné výstavy. Nejpůsobivější byla Čína. To vám byla nádhera – ty vázy, nádobí, svitky a obrazy v krásných barvách. LUCKA


LEDEN

A jak jsme sebehodnotili 1. pololetí? Asi takto:

* všichni se chtějí moc zlepšit a opravdu se většina bude snažit - opravdu

* dávám větší pozor a více věcí mi v hlavě zůstane

* myslím, že se chovám lépe a hodlám v tom pokračovat

* budu muset chodit na doučko z M a Čj

* musím dělat více dobrovolných kritérií a dobrovolných úkolů

* čeština není můj hrnek kávy

* chceš přeci na hudební gympl, tak se sakrafix trochu snaž

* jsem velmi inteligentní člověk, ale moc mě to učení nebaví, tak co mám dělat

* matika nejde, ale hlavně, že umím počítat do 10

* jsem antitalent na sport, obdivuju se, že umím chodit

* asi bych se neměl už chovat jako úplnej blázen

* zlomky - chápal, pak se objevily vyjímky a nechápal

* zeměpis tak fifty - fifty , ale hlavně, že vím, kde bydlím

 

 HODNĚ ZDRAVÍ, POHODY, KLIDU A NERVŮ PEVNÝCH NÁM VŠEM PŘEJI.

 

PROSINEC

Ráda bych se s vámi podělila o další úžasnou zprávu - třída 7.B se rozhodla darovat na charitativní akci Škola pro Afriku částku 500 Kč z výtěžku za sběr. Krásná zpráva. Děkuji, vaše úča třídní.

a co napsala k akcím  naše čínská spolužačka Vendy

* včera jsem opravdu rád že pan udělal velmi krasný kůň    * pomáhal já udělat kouli   * dneska koncert také se mi libi   * šli sme na trh   * jsou všichni prodávat vánočni darek    * jedi a hrat koleda

Vendulko, výborně, jsme rádi, že se ti akce líbily.

Návštěva skláře

 V úterý nás navštívil pan sklář Michal. Přinesl si s sebou hořák, sklo a povídal a povídal. O historii skla, výrobě, materiálech. Že se sklo dá stříhat, řezat, tahat a jinak tvarovat. A přitom furt vyráběl dárek pro paní učitelku - krásný zápich do květináče a pro nás maskota třídy - jednorožce. Jednorožec je úžasný, vypadá opravdu opravdově.Nakonec si každý mohl vyfouknout svou kuličku. A hádejte, komu to moc nešlo. No samozřejmě, že naší úče - prý měla silný fuk.Drželi jsme jí palce a nakonec se to podařilo. Skvělá akce.

                                      

Prosinec máme moc rádi - Vánoce, mnoho akcí, dlouhé prázdniny, písemky,...

a tady máme fotečky z první předvánoční akce - Vánoční zpívánky ve škole - super kapela, super atmosféra a super naši spolužáci - odvážní chlapíci

 

 LISTOPAD


Chválím všechny účastníky exkurze na Hrad. Na Hradě jste skvěle pracovali ve skupinkách a vypracovávali pracovní listy.
Zvládli jste i cestu dopravními prostředky - umíte jezdit na schodech, už znáte funkci tyčí v metru i houpacích gumových držátek v autobuse. Rozeznáte mladšího a staršího spolucestujícího a...pustíte ho sednout. Už víte, že není povinností cestujícího pomáhat řidiči zatáčet doleva a doprava. Věřím, že do deváté třídy se nám podaří vybrousit detaily a budou se o nás zaměstnanci dopravního podniku přetahovat
.

ŘÍJEN

29.10. Slovníček Your Space 2 ke stažení zde.

V říjnu jsme také měli několik zábavných a poučných besed. Jedna byla v tělocvičně a týkala se zdravé výživy. Co bychom měli a neměli moc jíst a pít. Bylo to zábavné, něco jsme se dozvěděli, zasoutěžili jsme si a pobavili se.

Druhá byla o alkoholu. Teda o tom, abychom ho nepili brzy, když ještě jsme ve vývojce a neničili si naše orgány a zdraví. Bylo to poučné a použijeme to v přírodopise i na humanitce.

No a třetí byl pořad o Indii. Dva mladí cestovatelé, kteří Indii navštívili, nám povídali o svých zážitcích, promítali film a bylo to bezva. Něco jsme už věděli z loňského dějáku a něco bylo pro nás nové. Bylo dobré i to, že jsme si mohli něco koupit / nezdravého, samozřejmě! /.

POPRASK V PŘESPOLNÍM BĚHU

Mám ráda dobré zprávy a tady máme hned jednu - chci poděkovat našim běžcům za výbornou reprezentaci třídy a školy v obvodním kole - Michal Černý, Jan Kerlický a Šimon Černý. 

 

ZÁŘÍ

Sportovní den

Děkuji všem žákům třídy, kteří se zúčastnili Sportovního dne. Všechny disciplíny jste zvládli bezvadně a vaše chování bylo sportovní. Ovšem konečné sportovní klání v přehazované a ve fotbale bylo vrcholem celého dne. Děvčata, i když prohrála, hrála s nadšením a chutí. Holky, nevadí, příště to bude zase lepší. Hlavně, že jste si to užily. A naši fotbalisté - úžasný výkon, který vyrazil dech i rozhodčím. Byli jste všichni skvělí. Díky, JM

 Veškeré důležité informace jsou v elektronické žákovské knížce, nezapomeňte se s rodiči čumnout / aspoň občas /.
 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana