8.C

Seznam knih do čtenářského deníku zde

Vážení rodiče,

z důvodu epidemiologických opatření se třídní schůzka uskuteční dne 9. září od 17:30 hodin ONLINE v aplikaci Microsoft Teams prostřednictvím účtů Vašich dětí. Doufám v hojnou účast, důležité je to zejména pro ty, jejichž děti pojedou na školu v přírodě.

Viktor Keller

Milí osmáci,

k zahájení školního roku se sejdeme v úterý 1. září v 8 hodin ve třídě (pořád v té stejné). Nevím, jak vy, ale já už se velice těším ;-)))

Váš třídní

Viktor Keller

Vyučování a prázdniny:

• Školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1. září 2020.
• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ PROBĚHNE (doufejme v příznivou epidemiologickou situaci) od 21. do 25. září.

V úterý 1. září proběhne zahájení školního roku od 8:00 ve třídě. Žáci budou moci odejít domů cca v 9 hodin. Kdo má zájem o oběd, musí si jej v jídelně přihlásit.

KAŽDÝ ŽÁK MUSÍ MÍT DO DO ŠKOLY "PRO JISTOTU" PŘIBALENOU ROUŠKU NEBO RESPIRÁTOR. TENTO POKYN PLATÍ PROZATÍM DENNĚ.

VYUČUJÍCÍ A POMŮCKY:

DĚJEPIS (V. Keller): 1x sešit 464 nebo 444 (velký, silný, linkovaný). Možno pokračovat v sešitu z loňského roku.

NĚMECKÝ JAZYK (V. Keller): 1x sešit 564 nebo 544 (malý, silný, linkovaný), 1x 644 (malý, silný, linkovaný - "slovníček") - možno pokračovat v sešitech z loňského roku.

HUMANITNÍ ZÁKLAD - bývalá humanitní výchova (V. Keller): 1x sešit 544 (malý, silný, linkovaný) - možno pkračovat v sešitu z loňského roku.

PŘÍRODOPIS (L. Kostolná): sešit A4 nelinkovaný.

TĚLESNÁ VÝCHOVA (D. Čermák, Z. Hájek, M. Rohanová, J. Kulik): 2x obuv- na ven / do tělocvičny, 1x sportovní triko, 1x sportovní kraťasy, 1x dlouhé sportovní kalhoty, 1x sportovní mikina, náhradní ponožky.

RUSKÝ JAZYK (J. Malíková): sešit + slovníček - mohou být z loňska nebo jakýkoliv linkovaný sešit

ZEMĚPIS (K. Blahůtová): Pořadač kroužkový (viz odkaz) – určitě lze pokračovat s tím z loňska, i se zápisky z loňska. Nosit se sebou učebnici, atlas. Psací potřeby, volný papír.

MATEMATIKA (E. Hájková): 1x sešit A4 nelinkovaný (libovolný), 1x sešit A5 nelinkovaný na domácí úkoly (možnost pokračovat do sešitů z předchozího školního roku), tužka č. 3, tužka č. 2 (lepší možnost – mikrotužka s příslušnou tuhou, náhradní tuhy), pravítko s ryskou, druhé libovolné pravítko, úhloměr, kružítko, guma.

FYZIKA (J. Turinek): čtverečkovaný sešit, možno použít i sešit z minulého školního roku.

ANGLICKÝ JAZYK (L. Hostaša): - učebnice a pracovní sešit
- 2 sešity (1 školní + 1 slovníčkový)
- euroobaly (pro případné materiály z výuky)
- volitelně malý knižní slovník či slovníková aplikace v mobilu
- psací potřeby

ANGLICKÝ JAZYK (M. Slancová): 2x sešit A5 linkovaný (školní sešit + slovníček)
Plastový rychlovazač + euroobaly na doplňování

ANGLICKÝ JAZYK (M. Narendra - Pflegerová): školní sešit a sada šmíráků (průklepáků) v nějakých deskách nošených stále s sebou, aby byly k dispozici pro doplňování cvičení v učebnici.

ČESKÝ JAZYK (I. Kopecká): 2x malé linkované sešity č. 564
1x malý linkovaný sešit č. 524
sešit na čtenářský deník - ve všech sešitech na Čj budou žáci pokračovat

PRACOVNÍ VYUČOVÁNÍ - DÍLNY (V. Řepa): pracovní oděv (např. tričko) u kterého nevadí, když se zašpiní.

CHEMIE (J. Kulik): nelinkovaný sešit formátu A4 (640)

ESTETICKÁ VÝCHOVA (V. Ehlenová): tempery, vodovky, pastelky, kelímek na vodu, paletu na barvy, hadřík, pracovní košili, (ubrus na stůl), sešit - jakýkoliv linkovaný, kufřík na věci, štětce (alespoň 3x plochý a 3x kulatý - různé velikosti), obyčejnou tužku (různá tvrdost - H=tvrdá, F=pevná, B1-B8=měkká, čím vyšší číslo, tím měkčí tuha), nůžky, lepidlo, umělecké křídy, 20 čtvrtek A3, 10 čtvrtek A4 (nedoporučuji skicáky, mají nižší gramáž), barevné papíry, černý papír s vyšší gramáží 4x A3, rýsovací potřeby, tuž, rudka (klasická sada nebo alespoň 5x různá barevnost), uhel (klasická sada nebo alespoň 5x různá tloušťka)