9.A

V pondělí 21. 9. bude sraz před odjezdem na ŠVP v 8:00 na parkovišti u školy (ul. Brunelova).
Všichni dnes dostali potvrzení o bezinfekčnosti a písemný souhlas, to musí všichni žáci bezpodmínečně donést v pondělí k autobusu. Zároveň dostali seznam věcí, které si mají vzít s sebou. Budeme podnikat delší turistické výlety v přírodě, proto prosím opravdu dbejte na to, aby bylo oblečení přiměřené. 
Prosím, abyste žákům nedávali žádné léky, o kterých nebudeme vědět. Všechny léky prosím předejte zdravotníkovi (D. Podrazilové) s papírkem, kde bude vypsané jméno žáka a dávkování léku. 

Prosím všechny, kteří v pondělí odjíždějí na ŠVP, aby do pátku donesli posudek zdravotní způsobilosti, pokud tak již neučinili. Ty, kteří nejedou, rovněž prosím o dodání, ale stačí v průběhu října.  

PROFI TESTY:

jako každoročně nabízí naše PPP žákům Vašich 9. tříd vyšetření k volbě povolání. Je nutné, aby rodiče/zákonní zástupci, kteří mají o vyšetření zájem, aby dítě do 30.9.2020 přihlásili telefonicky do PPP: tel. číslo 241 772 412, mobil 777 143 006. Případně přes formulář na našich webových stránkách: https://www.ppp11a12.cz/poptavka.
Následně si tito žáci vyzvednou ve škole Dotazník pro rodiče a GDPR (v příloze), které vyplněné a podepsané odevzdají před vyšetřením pracovníkovi PPP. Bez tohoto dotazníku, včetně podpisu zákonného zástupce, nelze žáka do vyšetření zařadit - je vyjádřením souhlasu zákonného zástupce s vyšetřením.
Vyšetření je bezplatné a proběhne v říjnu – listopadu - podle počtu přihlášených - buď na jednotlivých školách nebo v poradně, trvá cca 4 hodiny, obsahuje vyšetření rozumových schopností, zájmů a osobnosti, žákovi a rodičům může pomoci při hledání profesní orientace dítěte.

Vybíráme 374 Kč na pracovní sešity a 180 Kč na kopírování. Celkem tedy 554 Kč. Prosím, abyste peníze přinesli v pondělí 14. 9. 2020 na třídnickou hodinu a přesnou částku, nemám z čeho vracet. Děkuji.

Třídní schůzka bude probíhat 9. 9. 2020 od 17:30 na MS Teams v týmu 9. A a český jazyk. Pokud byste chtěli individuální konzultaci se mnou nebo s jiným vyučujícím, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat mailem či telefonicky.  

Naše nová třída

Informace ke čtenářskému deníku

seznam doporučené literatury zde

termíny odevzdání zde

otázky ke ČD zde

zápis do ČD zde

Ahoj holky a klucííí, 

tak jsme měli nepatrně delší přestávku, ale doufám, že už nás nic nezastaví a budeme fungovat. Sejdeme se v úterý 1. září v 8:00 v naší nové třídě, najdete ji snadno, je na stejném místě jako ta původní jen o patro výš, zdá se mi celkem útulná, tak snad se vám tam bude líbit. Budu se na vás moc těšit a pokud chcete nadějnou vyhlídku...než se nadějete, tak pojedeme na školu v přírodě, letos netradičně v barvách podzimu. Užijte si poslední dozvuky letních prázdnin a v úterý na viděnou. 

Denisa Podrazilová :D 

1. týden
1. 9. 2020 
začátek v 8:00
končíme v průběhu 2. VH (8:55 - 9:40)
2. 9. - 4. 9. 2020 
výuka od 8:00 do 12:35 (5 VH)
školní jídelna vydává obědy od 11:30 - 14:00 (bude zajištěn mimořádný harmonogram stravování)

Nezapomeňte si přibalit do tašky hned na první den roušku!

Třídní schůzky proběhnou 9. 9. 2020 v 17:30 (s největší pravděpodobností proběhnou pouze online na MS Teams, ještě upřesním).

1. září bude vydáván oběd od 10:30 do 11:00, oběd mají všichni odhlášený, takže pokud budete mít o oběd zájem, musíte si ho přihlásit

Vyučování a prázdniny
školní rok 2020/2021 začíná v úterý 1. září 2020 
podzimní prázdniny: čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020  
ředitelské volno: pondělí 16. listopadu 2020 
vánoční prázdniny: středa 23. prosince 2020 až neděle 3. ledna 2021

období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021 
pololetní prázdniny: pátek 29. ledna 2021
jarní prázdniny (Praha 1-5): 22. února až 28. února 2021 
velikonoční prázdniny: čtvrtek 1. dubna 2021 a pátek 2. dubna 2021  

období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021

ředitelské volno: 28. června až 30. června 2021 
Hlavní prázdniny: čtvrtek 1. července 2021 až úterý 31. srpna 2021 

období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021

Pomůcky

Český jazyk (Denisa Podrazilová)

sešit na mluvnici (1x malý linkovaný silnější) – lze pokračovat v sešitě z loňska

sešit na literaturu a sloh (2x malý linkovaný) – lze pokračovat v sešitě z loňska

 čtenářský deník (ideálně pokračujete v zápisníku z loňských let)

sešity na pravopisná cvičení (1x malý linkovaný) - máte u mě!

několik folií na pracovní listy, případně i desky, do který si můžete folie zakládat

Matematika (Monika Exnerová) - velký nelinkovaný sešit - můžete pokračovat, 2x malý nelinkovaný

Přírodopis (Klára Blahůtová)

pořadač kroužkový (viz odkaz) – nosit se sebou učebnici, psací potřeby, volný papír

https://www.mptoner.cz/poradac-auro-a4-4-krouzek-pruhledny-2-cm-kourova-p11425/?utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=Po%C5%99ada%C4%8D+Auro+A4+4+krou%C5%BEek+pr%C5%AFhledn%C3%BD+2+cm+kou%C5%99ov%C3%A1&gclid=Cj0KCQjwv7L6BRDxARIsAGj-34rAWUw9x4-V_G2Z2aoN3AulMorjsaO-QNugmiA6O-Rg1VtPGgWx6UUaAoRwEALw_wcB

Zeměpis (Zdeno Hájek) – sešit (můžete mít z minulého roku, případně koupit stejný)

Chemie (Lucie Kostolná) – sešit A4 nelinkovaný

Dějepis (Viktor Keller) - 1x 464 nebo 444 (velký, silný, linkovaný). Možno pokračovat v sešitu z loňského školního roku.

Německý jazyk (Viktor Keller) - 1x 564 nebo 544 (malý, silný, linkovaný), 1x 644 (malinký, linkovaný - "slovníček"). Možno pokračovat v sešitech z minulého roku (platí pro žáky, které jsem učil i loni).

Německý jazyk (Kateřina Štěpánová)

Německý jazyk (Anna Glogarová) -

Fyzika (Jaroslav Turinek) – čtverečkovaný sešit (mohou pokračovat v sešitě z loňska)

Anglický jazyk (Libor Hostaša) - učebnice a pracovní sešit, 2 sešity (1 školní + 1 slovníček), euroobaly (pro případné materiály z výuky), volitelně malý knižní slovník či slovníková aplikace v mobilu

Anglický jazyk (Le Nhat) - linkovaný sešit A4 (424/444/464), malý linkovaný sešit na slovíčka A5 (524/544), rychlovazač nebo papírové desky na pracovní listy

Ruský jazyk (Jitřenka Malíková) - sešit a slovníček (můžete pokračovat v loňských sešitech)

Humanitní základ (Jan Splítek) – libovolný sešit

Seminář z českého jazyka a matematiky (Eva Hájková / Iveta Kopecká) - desky na zakládání materiálů

Tělesná výchova (Jan Splítek) - 2x obuv- na ven / do tělocvičný, 1x sportovní triko, 1x sportovní kraťasy, 1x dlouhé sportovní kalhoty, 1x sportovní mikina, náhradní ponožky (učitelé tělocviku zdůrazňují, že všechny tyto pomůcky jsou opravdu povinné, hodiny tělesné výchovy se budou za příznivého počasí konat přednostně venku)

Estetická výchova (Denisa Podrazilová)

tempery, vodové barvy, min. 2 štětce kulaté a 2 štětce ploché různé velikosti, tužka č. 1, barevné fixy, jeden tenký černý fix a jeden silný černý fix, pastelky, voskovky, lepidlo tyčinkové, lepidlo Herkules, nůžky, umělecké křídy prašné, tuš, barevné papíry, 3 černé papíry s vyšší gramáží (karton, čtvrtka), kelímek na vodu, paletu na barvy, ubrus na lavici, pracovní oblečení (staré triko, košili), hadřík či houbičku, kufřík či krabici na pomůcky, 10 čtvrtek A4 a deset čtvrtek A3

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana