9.B

 

Děkuji všem rodičům a žákům za úžasné dárky, které mi vždy budou připomínat 4 bezvadné roky s Vámi. Vaše matka třídní.

Odkaz na fotky:

https://zsmeteo.rajce.idnes.cz/9.A_a_9.B_2017_2018/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

Vážení rodiče, milí žáci, jsem velice ráda, že jsem s vámi mohla prožít 4 hezké roky. Byly to dny plné smíchu, pláče, vzteku i pochopení. Měli jsme se rádi, nenáviděli se, tolerovali - tak to v životě bývá. Do dalších let přeju jen to nejlepší.

 

K V Ě T E N

Jarní SBĚR

Hurá, jsme první. Poděkování patří všem rodinám, které se do sběru zapojily a všem dětem, které přinesly třeba jen 8 kg. Největší díky patří rodinám Jakuba Pánka, Honzy Kašíka, Nii Kundrátové, Kuby Harta. Naše třída nasbírala tentokrát 1988 kg. O získané finanční odměně vás budu informovat. Díky za celé 4 roky - byli jste úžasní.

KONKRÉTNÍ INFO NAJDETE NA NÁSTĚNCE EŽK

Probíhá přijímací řízení na SŠ

4.5. FOTOGRAFOVÁNÍ

7.5. ŘEDITELSKÉ VOLNO

15.5. PROJEKTOVÝ DEN  - ZEMĚPIS, DĚJEPIS

22.5. PRIMÁRNÍ PREVENCE  - právní dopady rizikového chování

24.5. PRIMÁRNÍ PREVENCE - přechod na SŠ

26.5. SPORTOVNÍ VÍKEND NA ZŠ METEO

28. - 30.5. VÝLET DO JINOLIC

 

D U B E N

4.4.   16 - 17 KONZULTAČNÍ HODINY

         17:30 TŘÍDNÍ SCHŮZKY

5.4. ZEMĚPISNÝ POŘAD O BARMĚ / MODŘANSKÝ BIOGRAF /

9.4. EXKURZE DO LIDIC - PŘESUNUTO NA ČERVEN

10.4. UKÁZKA DRAVCŮ / U ŠKOLY /

12.4. 1. KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

          THE AUSTRALIAN SHOW / KC 12 / PRO ŽÁKY, KTEŘÍ BUDOU VE ŠKOLE

16.4. 2. KOLO PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK

17.4. -  20.4. SBĚR PAPÍRU A PLASTOVÝCH VÍČEK

26.4. DEN ZEMĚ / U ŠKOLY /

30.4. ŘEDITELSKÉ VOLNO

BLIŽŠÍ INFO NAJDETE PRŮBĚŽNĚ NA NÁSTĚNCE EŽK. VŠEM ŽÁKŮM, KTEŘÍ BUDOU DĚLAT PZ NEBO POHOVOR DRŽÍME PĚSTI A PŘEJEME PEVNÉ NERVY A ČISTOU MYSL.

 

B Ř E Z E N

Většina z nás obdržela informaci ze SŠ ohledně přijímacího řízení a někteří už  "vědí", že jsou přijati do učebního oboru - šťastlivci. Ale většinu z nás čekají přijímačkové testy či pohovory a tak bychom měli přidat v přípravě ke zkouškám. Budeme si navzájem držet pěsti.

 

P O Z O R - P O Z O R


17. 4. - 20. 4. -  NÁŠ POSLEDNÍ SBĚR PAPÍRU

 

Ú N O R

Taneční pro mládež - sezóna 2018/19 www.nardum.cz

Všichni žáci odevzdali přihlášky na SŠ a obdrželi zápisový lístek a teď... jdeme do finále.

 

Instrukce k vypracování a odevzdání čtenářského deníku zde

 

Seznam doporučené četby zde

 

 L E D E N

Mílí žáci, dneska vám skončilo předposlední pololetí na základní škole a čeká vás vyplňování přihlášek a návštěva posledních dnů otevřených dveří na SŠ. Přeju vám, aby se vám s výběrem škol dařilo a užívejte si od pátku prázdniny.

Sedmičky Josefa Lady

Při odpoledním vyučování jsme se vypravili na výstavu Josefa Lady. Ten den bylo mrazivo, takže jsme s radostí uvítali teplo Tančícího domu, kde se výstava konala a kde snad nikdo z nás ještě nebyl. Byly tam zajímavé poznatky z Ladova života a dokonce jeho kreslířské náčiní. Nejvíce se mi líbily rvačky v hospodě.
Výstava byla úžasná, moc se mi líbila. Po prohlédnutí výstavy jsme se pod taktovkou paní učitelky Malíkové vydali nahoru. Jeli jsme výtahem na střechu a kochali se nádherným výhledem na Prahu a malilinkaté lidičky pod námi. Byla jsem moc ráda, protože nahoře jsem ještě nikdy nebyla.

P R O S I N E C

Hlídací den

Učitelé nás požádali o spoluorganizaci Sportovního dne pro 1.stupeň. No a jako elita školy jsme to samozřejmě zvládli :) Myslím si, že počítat výsledky pro děti bylo těžké, protože to dítě se snaží a ty se bojíš, že to spočítáš špatně. Ale mě to bavilo. Jako při Mikuláši jsme si museli přivstat a hned ráno nastal boj o nejlepší hlídačské pozice. Švihadla, opičí dráha, vybíjená a karate. Děti měly výborné nasazení a den jsme si i díky absenci učení užili. Děti byly některé živé a některé pomalejší, ale pohybovaly se, což bylo dobré znamení. Některé děti nemají soudnost a chovaly se tak, jak by se chovat neměly / stejně jako my /,ale většinu převládaly ty vychovanější.

MIKULÁŠ

Hráli jsme si na Mikuláše, čerty a anděly. Udělali jsme radost nejen malým dětem. Byl to den, na který se někteří z nás těšili už od šestky. Líbilo se mi, jak jsme si navzájem pomáhali dostat se do našich propracovaných kostýmů. Některé děti z nás měly patřičný strach a respekt. Pár pláčů jsme sice viděli, ale jinak bych den hodnotila kladně. Čerti lekali děti a andělé se snažili zachránit zlobivé.
Náhodná holčička se mě ptala, odkdy nosí andělé Adidas. Dále nám zpívali kluci místo koledy písničku 10.4.98 od Freescoota (Jakub Smrek), byl jsem zděšen.

Fotky z Mikuláše zde.

 

L I S T O P A D


řešení - shoda přísudku s několikanásobným podmětem
zde a zde

řešení úkolu - větněčlenský rozbor zde

 Ř Í J E N

Děkuji všem rodičům a žákům, kteří přinesli sběr papíru / pouze 4 žáci nepřinesli /. Nejvíce přinesl Honza Kerlický, Jakub Pánek, Kuba Hart, Michael Černý, Nia Kundrátová a Adri Cavarová. Samozřejmě, že jsme rádi za každé kilo.

Z Á Ř Í

Angličtina - slovníček ke stažení zde

řešení úkolu - předmět  zde a zde

rozhlasová hra Pygmalion (prvních 10 minut) - https://www.youtube.com/watch?v=YG7IcoYzIkk

 

Režim odpoledního vyučování:

odpolední vyučování začíná v pondělí 11.9. a je lichý týden
pondělí - 13 - 15:25 všichni      

úterý - 14:10 - 15:40 pouze vaření a v lichý týden

čtvrtek 14 - 14:45 pouze dílny

 

 Tak jsem opět na drátě……a už se těším na poslední rok s vámi. Tak v pondělí…
HARMONOGRAM NA PRVNÍ TÝDEN:
4.9. - 1VH
5.9. - 5VH (do 12:35), třídnické práce
6.9. – 1.,2.VH třídnické práce 3. – 5.VH dle rozvrhu
7. - 8.9. výuka dle rozvrhu bez odpoledního vyučování

Třídní schůzky – 6.9. od 17:30 – informace k novému školnímu roku,nové přihlašovací údaje do EŽK. Budu ráda, když se uvidíme v co největším počtu.

Pomůcky:

D – 1x jakýkoliv linkovaný sešit
Nj – 1x 564, 1x 644
Aj - jakýkoliv linkovaný sešit (např. 544) jako školní sešit
jakýkoliv linkovaný sešit jako slovníček - dle vlastního výběru, možno pokračovat ve slovníčku z minulých let
kapesní slovník A-Č a Č-A nebo odpovídající aplikace v mobilu
obal na učebnic
Fyzika – jakýkoliv sešit
Humanitní výchova – 544
Vaření – 544, zástěra
Tělocvik - obuv- do haly/ na ven
sportovní oblečení dle počasí (triko, kraťasy, mikina, tepláky)
Ruština – 2x jakýkoliv linkovaný sešit nebo pokračovat z loňska
Chemie - periodická tabulka prvků, sešit A5 nebo A4, 40 listů, bez linek (případně pokračovat sešitem z loňského roku)  

 Pří - sešit A4, 40 listů, bez linek
- lepidlo
- nůžky
- případně desky s euroobaly (pro ty, co si nebudou chtít materiály lepit do sešitu)
- obal na učebnici
ČJ - sešit na mluvnici – malý linkovaný s 60 listy (564)
sešit na sloh – malý linkovaný se 40 listy (544)
sešit na literaturu – malý linkovaný s 20 listy (524) – (9.A a 9.B může pokračovat v sešitě z loňska)
sešit na pravopisná cvičení – malý linkovaný s 20 listy (524)
sešit, zápisník na čtenářský deník – (všichni mohou pokračovat v deníku z minulých let)
!všechny sešity musí být obalené a nadepsané!

 Ev - tempery nebo vodovky, štětce ploché – min.2 kusy – různé velikosti, štětce kulaté – min. 2 ks – různé velikosti, tužka č. 1, barevné fixy a tenký černý navíc, voskovky nebo pastelky, lepidlo Herkules ( možno jiné disperzní), nůžky, igelitový ubrus na lavici nebo noviny, savý hadřík, kelímek na vodu, barevné papíry, pracovní oblečení (stará košile, tričko…).
Pomůcky mít v kufříku nebo krabici.
 M - 1 x sešit A4 nelinkovaný (libovolný), 1 krát sešit A5 nelinkovaný na domácí úkoly (možnost pokračovat do sešitu z předchozího školního roku), tužka č. 3, tužka č. 2 (lepší možnost – mikrotužka s příslušnou tuhou, náhradní tuhy), pravítko s ryskou, druhé libovolné pravítko, úhloměr, kružítko, guma.

 Z - libovolný sešit (možnost pokračovat do sešitu z předchozího školního roku)

 

 

 

 

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana