9.C

JEDNORÁZOVÉ ZMĚNY V ROZVRHU

4. 10. (pondělí) - místo třídnické hodiny bude dějepis.
6. 10. (středa) - místo dějepisu bude třídnická hodina s preventivním programem Právní aspekty rizikového chování. Program je na dvě hodiny, takže nebude ani humanitka.
18. 10. (pondělí) - místo třídnické hodiny bude dějepis.
20. 10. (středa) - místo dějepisu bude třídnická hodina - program k rizikovému chování s pracovníky OSPODu (sociálka). Tentokrát jen na jednu hodinu.

27. září (pondělí) bude ředitelské volno. O den později (28. září) je státní svátek a všichni žáci už vědí proč ;-)) . Do školy se vrátíme ve středu 29. září.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Milí deváťáci, vítám vás v posledním roce vaší docházky na naší škole. Sejdeme se 1. září v 8:00 ve třídě, na kterou jste zvyklí.

Všechny důležité informace budete mít nyní zde - budu je přidávat postupně.

Těší se na vás váš třídní

Viktor Keller

(a nová zastupující třídní učitelka Klára Blahůtová)

Změna! V pátek 3. 9. jsou třídnické pouze první dvě hodiny. 3. - 6. hodinu se již učí podle rozvrhu :-)

Děkuji Saše a Matyášovi za pomoc s výzdobou třídy.

1. 9. - 1 vyučovací hodina (zahájení školního roku), oběd je nutno přihlásit

2. 9. - 6 vyučovacích hodin - třídnické práce, rozdávání učebnic

3. 9. - 6 vyučovacích hodin - třídnické práce + pokud vymyslíte nějakou procházku nebo kratší výlet, bylo by to fajn.

EPIDEMIOLOGICKÁ OPATŘENÍ (stručně pro vaši informaci, bude ještě následovat sdělení vedení školy):

1., 6. a 9. září proběhne testování žáků. Testovat se nemusí ti, kteří a) mají minimálně 14 dnů po 2. dávce očkování, b) mají méně než 180 dnů po prodělaném covidu c) měli v posledních 14 dnech negativní PCR test nebo v posledních 2 dnech negativní antigenní test. Vše je nutno doložit na oficiálním dokumentu, případně v mobilní aplikaci (Tečka).

Všichni žáci musí nosit roušky ve společných prostorách (chodby, WC, šatny…).

Žáci, jejichž rodiče testování odmítnou (a nepatří mezi ty, kteří se testovat nemusí), musí mít roušky i ve třídě. Pokud takový postup zvolíte, informujte mne, prosím, co nejdříve.

Ve třídách je doporučeno intenzivní větrání. Prosím rodiče žáků, které jsou citlivější na chlad, aby vybavili své děti teplejším oblečením (mikina, svetr…).

PŘEDMĚTY, VYUČUJÍCÍ A POMŮCKY:

ČESKÝ JAZYK (I. Kopecká)

2x malé linkované sešity č. 564
1x malý linkovaný sešit č. 524
sešit na čtenářský deník - ve všech sešitech na Čj budou žáci pokračovat

MATEMATIKA (E. Hájková)

1x sešit A4 nelinkovaný (libovolný), 1x sešit A5 nelinkovaný na domácí úkoly (je možné pokračovat do sešitu z předchozího školního roku), tužka č. 3, tužka č. 2 (lepší možnost - mikrotužka s příslušnou tuhou, náhradní tuhy), pravítko s ryskou, druhé libovolné pravítko, úhloměr, kružítko, guma.

SEMINÁŘ Z ČJ A M (I. Kopecká, E. Hájková)

Český jazyk: slabý linkovaný sešit

Matematika: 1x sešit A4 nelinkovaný (libovolný) nebo volné papíry, desky na kopírované materiály, tužka č. 3, tužka č. 2 (lepší možnost - mikrotužka s příslušnou tuhou, náhradní tuhy), pravítko s ryskou, druhé libovolné pravítko, úhloměr, kružítko, guma.

PÍSEMNÁ A ELEKTRONICKÁ KOMUNIKACE (Z. Hájek) - sešit A4 linkovaný – 1ks

ANGLICKÝ JAZYK (K. Štěpánová) - 2 sešity č. 544 (linkovaný), 1 obal A4 nebo desky na kopírované materiály

ANGLICKÝ JAZYK (M. Narendra) -  1 linkovaný sešit, 1 linkovaný trhací blok, desky na kopírované materiály

NĚMECKÝ JAZYK (V. Keller) - 1x sešit 544, 1x sešitek 644

RUSKÝ JAZYK (J. Malíková) - jakýkoliv linkovaný sešit formátu A5, např. 544 , mohou z loňska

DĚJEPIS (V. Keller) - 1x sešit 464 nebo 444 (velký, silný, linkovaný)

HUMANITNÍ ZÁKLAD (V. Keller) - jakýkoli linkovaný sešit

ZEMĚPIS (K. Blahůtová) - pokračujeme s deskami z loňského roku (https://www.zbozi.cz/vyrobek/poradac-a4-4-krouzek-pruhledny-2-cm/) + papíry na psaní

PŘÍRODOPIS (K. Blahůtová) - desky na kopírované materiály, papír na psaní.

FYZIKA (J. Turinek) - sešit – čtverečkovaný, možno pokračovat i sešitem z loňského roku

CHEMIE (R. Chlubnová) - nelinkovaný sešit A4, označení 440, je možné pokračovat se sešitem z loňského roku.

ESTETICKÁ VÝCHOVA (V. Ehlenová)

tempery, vodovky, pastelky, kelímek na vodu, paletu na barvy, hadřík, pracovní košili, (ubrus na stůl), sešit - jakýkoliv linkovaný, kufřík na věci, štětce (alespoň 3x plochý a 3x kulatý - různé velikosti), obyčejnou tužku (různá tvrdost - H=tvrdá, F=pevná, B1-B8=měkká, čím vyšší číslo, tím měkčí tuha), nůžky, lepidlo, umělecké křídy, 20 čtvrtek A3, 10 čtvrtek A4 (nedoporučuji skicáky, mají nižší gramáž), barevné papíry, černý papír s vyšší gramáží 4x A3, rýsovací potřeby, tuž, rudka (klasická sada nebo alespoň 5x různá barevnost), uhel (klasická sada nebo alespoň 5x různá tloušťka). NUTNO DOPLNIT ZÁSOBU ČTVRTEK!

TĚLESNÁ VÝCHOVA (Z. Hájek)

sportovní obuv - 1 pár do tělocvičny pokud možno ne s černou podrážkou
+ 1 pár na venkovní sportoviště

sportovní oděv - sportovní triko a trenýrky do tělocvičen
- tepláková souprava s dlouhým rukávem nebo elastické dlouhé kalhoty, mikina na venkovní sportoviště
(zvlášť na podzim a na jaře při chladnějším počasí)
- láhev s pitím

TĚLESNÁ VÝCHOVA (M. Rohanová)

2x obuv- na ven/ do tělocvičny
1x sportovní triko
1x sportovní kraťasy
1x dlouhé sportovní kalhoty
1x sportovní mikina
náhradní ponožky (starší ročníky)
Deodorant (starší ročníky)
Láhev na pití

Oblečení nemůže být shodné s tím, ve kterém jsou děti ve třídě!

PRACOVNÍ VÝCHOVA - DÍLNY (M. Dynybil)

Pracovní plášť či staré oblečení zanedbatelné hodnoty, které může být ev. poškozeno při lepení, barvení apod. činnostech pracovní výchovy. Škola nenese odpovědnost za případné poškození standardního oblečení.

PRACOVNÍ VÝCHOVA - VAŘENÍ (D. Škvarová)

pracovní zástěru, 100,- Kč jako zálohu na suroviny, žáci s delšími vlasy gumičku do vlasů