9. oddělení

9. oddělení

Vychovatelka Lenka Škodová

4.A + 4.B + 1.M4 + 1.M5V rámci dodržení bezpečnostních opatření a organizačních možností školy bude  9. oddělení navštěvovat nově třída 2.B.


Odpolední družina jen do 16:00 hod. (týká se 4. ročníku)


Pokud nám počasí dovolí, budeme co nejvíce času trávit venku na čerstvém vzduchu.

Prosím, aby děti přinesly do družiny bonbony a kapesníky.


Akce:

Ve středu 27.1. Šamanské bubny od 14:30 do 15:00

Ve čtvrtek 17.12. Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila od 14:00

V úterý 13.10. Jak se stát indiánem od 14:00 do 15:30 (v areálu školy)


Leden

21. týden

V tomto týdnu jsme si vyrobili lední brusli a medvěda z novinového papíru. Zbyl nám také čas na hraní. Chodili jsme na procházky a jeden den jsme se stavili i na "pyramidě". Závěrem týdne jsme si vyzkoušeli meditaci za doprovodu relaxační hudby.

 

20. týden

Tento týden jsme si stihli vyrobit čepici s rukavicí a také sněhuláka s naším jménem. Věnovali jsme se také projektu Japonské umění a vybarvili si omalovánky. Chodili jsme hodně na procházky a ke konci týdne jsme i bobovali a moc nás to bavilo.

 

19. týden

Máme za sebou první týden v novém roce a jsem moc ráda, že jsme se společně sešli ve škole. Povídali jsme si, jak jsme prožili vánoční prázdniny a co nám přinesl Ježíšek. Vybarvili jsme tučňáky na náš družinový kalendář a vyrobili jsme si Tři krále. S novým měsícem je tu i nový projekt Japonské umění, proto jsme si hned vyzkoušeli skládání origami. Dočkali jsme se i prvního letošního sněhu, takže nechyběla "koulovačka" a stavění sněhuláků.


Prosinec

17. a 18. týden

Vánoční prázdniny

16. týden

Máme tu poslední týden před Vánoci. Zvládli jsme si vyrobit přáníčka a stromeček s překvapením pro rodiče. Zašli jsme na "pyramidu" a také na procházku k přehradě. Zapojili jsme se do projektu "Kolik lásky se vejde do krabice?" a vyrobili jsme pro babičky a dědečky přáníčka. Zbyl nám i čas na hraní. Koncem týdne jsme si po dlouhé době užili další akci Vánoční divadlo. Děti si společně zazpívali koledy a stali se na chvíli součástí divadelního představení. Moc se nám to všem líbilo.

 

15. týden

Tento týden jsme pokračovali v projektu Večerníček. Zvládli jsme další otázkový kvíz a vybarvili si omalovánky večerníčkových postav. Společně s 2.A jsme se vydali ozdobit vánoční strom stojící na sídlišti v Písnici. Stihli jsme se také zastavit na "pyramidě", kde jsme vyzkoušeli své lezecké schopnosti. A nakonec jsme si vymalovali dárečky.

14. týden

Malujeme obrázky se zimní tématikou do družinového kalendáře. Začali jsme nový projekt Večerníček, o kterém jsme se dozvěděli spoustu nových informací a hned jsme si vyzkoušeli kvíz na známé večerníčkové postavy, který se nám podařil zvládnout. Hraní a modelování s ultra plastelínou nás také moc baví. Snažíme se trávit co nejvíce času venku a to hlavně v lese, kde si stavíme domečky (ne pro skřítky, ale pro sebe). Ke konci týdne jsme si udělali mikuláše, anděla a čerta.


TEAMS - Pondělí až čtvrtek od 14:00 hod.

Listopad

13. týden (z domova)

Máme tu další týden, který strávíte doma. Doufám, že se připojujete v Teams do ŠD ONLINE. Je tu pro Vás připraveno sudoku, spojovačka, omalovánka, nápad na tvoření a básnička.

12. týden (z domova)

Jsou před námi jen 3 dny. Nově se budete potkávat online v jiném týmu s jinými vychovatelkami. Tady máte k dispozici zajímavé čtení, hádanky a omalovánky. Užijte si prodloužený víkend a snad se brzy uvidíme osobně ve škole.

11. týden (i nadále z domova)

Zde je ukázka našich výrobků za celý týden.

I tento týden se budeme potkávat online na Teams, kde si budeme povídat a něco si vyrobíme. Připomeneme si svátek Martina, který se slaví 11. listopadu proto, že v tento den svatý Martin zemřel.

Tradice a symboly:

SVATOMARTINSKÁ HUSA – Za celý svůj život Martin udělal pro lidi spoustu dobrého. Lidé ho měli rádi a chtěli ho zvolit biskupem. Do toho se Martinovi moc nechtělo, a tak se schovával před zvolením ve chlévě s husami. Husy ho však svým kejháním prozradily, a tak se nakonec Martin biskupem přece jen stal. Proto se na svátek sv. Martina vždy podle tradice pekla pěkná vykrmená husička za to, že ho tenkrát husy prozradily.

SVATOMARTINSKÉ VÍNO – Svatomartinská vína jsou prvními víny daného ročníku. Pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník. Obecně uznávaná zvyklost říká, že Svatomartinským vínem si můžete přiťuknout právě na sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Od této chvíle se smí podávat a nastává doba ochutnávek, svatomartinských hodů i velkých slavností.

SVATOMARTINSKÉ PEČIVO – Z kynutého těsta se peklo pečivo – rohlíky, koláče s povidly a mákem ohnuté do tvaru podkovy. Legendy vysvětlují, proč byly martinské rohlíky zahnuté. Buď proto, že to jsou podkovy koně svatého Martina. Nebo podle druhé legendy, měl Martin macechu, která ho chtěla rohlíkem otrávit. Aby poznala na pekáči, který je ten otrávený, zahnula rohy. Po vytažení plechu z trouby však byly rohlíky zahnuté všechny.

K dispozici pracovní list, omalovánka, nápad na tvoření a básnička.

10. týden (stále z domova)

Tento týden jsme stihli vyrobit lišku, brouka či postavičku z našeho jména, malovali jsme svíčkou a na závěr k nám přiletěla včela.

Máme před námi další týden, kdy se budeme potkávat online na Teams. Budeme vyrábět, povídat si a můžeme si zahrát i nějaké hry. Doufám, že se Vás zapojí o něco více než předtím. Budete mít k dispozici pracovní listy, omalovánky i básničku. Když cokoliv z toho slpníte, můžete mi poslat fotku na Teams a nebo do e-mailu.

 


Říjen

9. týden

Čeká nás týden podzimních prázdnin. Užijte si volno, odpočiňte si a snad se brzy potkáme osobně ve škole. Těším se na Vás.

8. týden (stále zůstáváme doma)

Potkávali jsme se na Teams, kde jsme si povídali, vyráběli lapač snů a sovičku z papírového tácku.

Máme před námi další týden z domova. Budete tu mít k dizpozici pracovní listy, omalovánky i básničku.

 

7. týden (od středy z domova)

I když byl tento týden krátky, stihli jsme si hrát a měli jsme i první družinovou akci Jak se stát indiánem. Naučili jsme se indiánský pozdrav hau kola. Dozvěděli jsme se jaké zbraně používali, jaké měli děti hračky a jak žili. Zazpívali jsme si indiánské písně, u kterých jsme i tančili. Na závěr jsme si vyzkoušeli i pár aktivit - střelbu z luku, lovení rybiček, namotávaní želviček na dřívko. Na památku jsme si vyrobili přívěšek.

 

6. týden

Malujeme obrázky do družinového kalendáře a ve volné chvíli si hrajeme.

5. týden

Většina dětí ze 4.B je v karenténě, s ostatními dětmi jsme si užívaly posledních slunných dnů venku.

 


Září

4. týden

Přeložená ŠVP - děti byly s jinou paní vychovatelkou.

3. týden

Malujeme obrázky do družinového kalendáře. Chodíme ven na hřiště a na procházku do lesa.

2. týden

Přeložená ŠVP se 4.A, ostatní děti v jiném oddělení.

1. týden

Vyprávěli jsme si zážitky z prázdnin. Seznámili jsme se s pravidly školní družiny.

To jsme my..:)

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana