9. oddělení

9. oddělení

Vychovatelka Lenka Škodová

4.A + 4.B + 1.M4 + 1.M5Online ŠD - pondělí až pátek od 14 h.


V rámci dodržení bezpečnostních opatření a organizačních možností školy bude 9. oddělení navštěvovat nově třída 2.B.


Odpolední družina jen do 16:00 hod. (týká se 4. ročníku)


Pokud nám počasí dovolí, budeme co nejvíce času trávit venku na čerstvém vzduchu.

Prosím, aby děti přinesly do družiny bonbony a kapesníky.


Akce:

Ve středu 5.5. Husky psí spřežení od 13:30 - možnost zakoupení sádrového pejska k dotvoření - 30 Kč

V pondělí 15.2. Papoušci od 13:00 - možnost zakoupení sádrového papouška k dotvoření - 30 Kč


Duben

35. týden (z domova)

I tentokrát jsou tu pro vás připraveny omalovánky, pracovní list a básničky.

Básničky:

Tulipán

Tuli, tuli, tulipán,

tulí se a není sám.

Na rozkvetlém záhonku

kývá hlavou na stonku.

Listy mu v tom pomáhají,

dětem pěkně zamavají.

 

Čarodějnice

Já mám koště, pometlo,

co snad nikdy nemetlo.

Létám na něm tryskem,

s kamarádem Bleskem.

Je to kocour černý, hbitý,

u lovení dosti chytrý.

Když už spolu letíme,

tak se skvěle bavíme.

A teď zase pěkně spát,

ráno musím čarovat!

34. týden (ve škole)

Tento týden jsme si vybarvili kytičky na náš družinový kalendář. Povídali jsme si o projektu Pohádkové vzdělávání a také jsme si vyplnili křížovku. Hodně času jsme trávili venku na čerstvém vzduchu.

33. týden (z domova)

Tento týden jsou tu pro vás připraveny jarní omalovánky a hádanky. Přístí týden se uvidíme společně ve škole. Moc se na vás těším.

 

Jarní hádanky:

Tahle holka modrooká

pořád sedá u potoka,

když si nohy trochu smočí,

sluníčko jí svítí z očí.

(Pomněnka)

Padám z nebe, svítím,

objímám se s kvítím,

nejsem hvězda, létavice,

nejsem sama, je nás více.

(Rosa)

32. týden (z domova)

V tomto týdnu jsme si vyrobili berušku a hodně si povídali.

Tento týden jsou tu pro vás připraveny jarní mandaly, nápad na vyrábění, hádanka a básnička.

Jarní hádanka:

Sedí víla zelená

a koupá si kolena,

má na tisíc jazýčků,

ale šeptá, jenom šeptá

pořád jednu písničku.

(Vrba)

 

Jarní básnička:

Táta včera na venku

našel první sněženku,

vedle petrklíč,

zima už je pryč.


Březen

31. týden (z domova)

Tento týden jsme pokračovali ve velikonočním vyrábění. Hráli jsme hry a povídali si.

Tento týden jsou před námi jen tři dny. Čekají nás totiž Velikonoce a s nimi spojené velikonoční volno. Budeme si povídat o velikonočních tradicích a symbolech. K dispozici pracovní list, omalovánky a písnička.

30. týden (z domova)

Tento týden jsme se pustili do velikonočního vyrábění. Nikolce děkuji za omalovánky.

Minulý týden měl být poslední, který strávíme doma. Bohužel to tak nebude a nikdo ani neví, kdy se ve škole potkáme. My však máme možnost potkávat se online a to jsem moc ráda. I tentokrát budete mít k dispozici omalovánky, návod na vyrobení příšerky a hádanku.

Básnička:

Jaro ťuká na vrátka,

máme malá koťátka.

Hrají si tu tiše právě,

sněženka se choulí v trávě.

Na koťátka směje se,

klubíčko to třese se.

Že ho chytí koťátka,

odkoulí ho za vrátka.

29. týden (z domova)

Tento týden jsme si více povídali, hráli hry, procvičovali učení a malovali si na sdílenou tabuli. Vyrobili jsme si barevnou hvězdu a tulipán. Máme i výtvory z modelíny.

Máme před námi další týden, který zůstaneme doma. Tentokrát se budeme potkávat v Teams pondělí až pátek od 14 h. K dispozici budete mít pracovní listy, sudoku, rébus, básničky a nápad na tvoření. Když cokoliv z toho splníte, můžete mi poslat fotku na Teams nebo do e-mailu.

 

28. týden (z domova)

Tento týden jsme si vyrobili sněženku a hyacint.

Čeká nás další týden, ve kterém se budeme potkávat online. V pondělí 8.3. Mezinárodní den žen. Potěšte maminku, babičku či tetu vlastnoručně vyrobeným dárečkem.

Například srdíčko s tulipánem:

Budete mít k dispozici omalovánky a písničku.

 

27. týden

Tento týden bohužel strávíme doma. Budeme se scházet online v úterý a ve čtvrtek od 14:00 h v Teams v 9. oddělení.


Únor

26. týden

Jarní prázdniny

25. týden

Na začátku týdne nás čekala akce Papoušci. Viděli jsme co všechno umí a děti měli také možnost mít papouška na ruce. Vybarvili jsme si karnevalovou mandalu a omalovánku s básničkou k masopustu. Chodili jsme na procházky a po dlouhé době jsme byli i v lese.

24. týden

V tomto týdnu jsme vybarvili vločky se sněhulákem na náš družinový kalendář. S únorem nás čeká nový projekt Masopust, o kterém jsme se dozvěděli hodně zajímavostí. Také jsme si na toto téma vybarvili omalovánku. Sněhu je pořád všude dost a tak si ho děti užívají. Rodičům jsme k Valentýnu vyrobili přáníčko.

23. týden

Suplování v ŠD - nemoc paní vychovatelky


Leden

22. týden

Máme za sebou další týden, ve kterém jsme si vyrobili konvičku s hrnečkem a vybarvili jsme sněhuláky (podle dětí holku a kluka). Zúčastnili jsme se akce Šamanské bubny, kde se děti dozvěděli z čeho je buben, na který si pak vyzkoušeli různé rytmy. Bylo to příjemné zpestření. I nadále chodíme na procházky. Stále si hrajeme a pořád nás to baví.

21. týden

V tomto týdnu jsme si vyrobili lední brusli a medvěda z novinového papíru. Zbyl nám také čas na hraní. Chodili jsme na procházky a jeden den jsme se stavili i na "pyramidě". Závěrem týdne jsme si vyzkoušeli meditaci za doprovodu relaxační hudby.

 

20. týden

Tento týden jsme si stihli vyrobit čepici s rukavicí a také sněhuláka s naším jménem. Věnovali jsme se také projektu Japonské umění a vybarvili si omalovánky. Chodili jsme hodně na procházky a ke konci týdne jsme i bobovali a moc nás to bavilo.

 

19. týden

Máme za sebou první týden v novém roce a jsem moc ráda, že jsme se společně sešli ve škole. Povídali jsme si, jak jsme prožili vánoční prázdniny a co nám přinesl Ježíšek. Vybarvili jsme tučňáky na náš družinový kalendář a vyrobili jsme si Tři krále. S novým měsícem je tu i nový projekt Japonské umění, proto jsme si hned vyzkoušeli skládání origami. Dočkali jsme se i prvního letošního sněhu, takže nechyběla "koulovačka" a stavění sněhuláků.


Prosinec

17. a 18. týden

Vánoční prázdniny

16. týden

Máme tu poslední týden před Vánoci. Zvládli jsme si vyrobit přáníčka a stromeček s překvapením pro rodiče. Zašli jsme na "pyramidu" a také na procházku k přehradě. Zapojili jsme se do projektu "Kolik lásky se vejde do krabice?" a vyrobili jsme pro babičky a dědečky přáníčka. Zbyl nám i čas na hraní. Koncem týdne jsme si po dlouhé době užili další akci Vánoční divadlo. Děti si společně zazpívali koledy a stali se na chvíli součástí divadelního představení. Moc se nám to všem líbilo.

 

15. týden

Tento týden jsme pokračovali v projektu Večerníček. Zvládli jsme další otázkový kvíz a vybarvili si omalovánky večerníčkových postav. Společně s 2.A jsme se vydali ozdobit vánoční strom stojící na sídlišti v Písnici. Stihli jsme se také zastavit na "pyramidě", kde jsme vyzkoušeli své lezecké schopnosti. A nakonec jsme si vymalovali dárečky.

14. týden

Malujeme obrázky se zimní tématikou do družinového kalendáře. Začali jsme nový projekt Večerníček, o kterém jsme se dozvěděli spoustu nových informací a hned jsme si vyzkoušeli kvíz na známé večerníčkové postavy, který se nám podařil zvládnout. Hraní a modelování s ultra plastelínou nás také moc baví. Snažíme se trávit co nejvíce času venku a to hlavně v lese, kde si stavíme domečky (ne pro skřítky, ale pro sebe). Ke konci týdne jsme si udělali mikuláše, anděla a čerta.


TEAMS - Pondělí až čtvrtek od 14:00 hod.

Listopad

13. týden (z domova)

Máme tu další týden, který strávíte doma. Doufám, že se připojujete v Teams do ŠD ONLINE. Je tu pro Vás připraveno sudoku, spojovačka, omalovánka, nápad na tvoření a básnička.

12. týden (z domova)

Jsou před námi jen 3 dny. Nově se budete potkávat online v jiném týmu s jinými vychovatelkami. Tady máte k dispozici zajímavé čtení, hádanky a omalovánky. Užijte si prodloužený víkend a snad se brzy uvidíme osobně ve škole.

11. týden (i nadále z domova)

Zde je ukázka našich výrobků za celý týden.

I tento týden se budeme potkávat online na Teams, kde si budeme povídat a něco si vyrobíme. Připomeneme si svátek Martina, který se slaví 11. listopadu proto, že v tento den svatý Martin zemřel.

Tradice a symboly:

SVATOMARTINSKÁ HUSA – Za celý svůj život Martin udělal pro lidi spoustu dobrého. Lidé ho měli rádi a chtěli ho zvolit biskupem. Do toho se Martinovi moc nechtělo, a tak se schovával před zvolením ve chlévě s husami. Husy ho však svým kejháním prozradily, a tak se nakonec Martin biskupem přece jen stal. Proto se na svátek sv. Martina vždy podle tradice pekla pěkná vykrmená husička za to, že ho tenkrát husy prozradily.

SVATOMARTINSKÉ VÍNO – Svatomartinská vína jsou prvními víny daného ročníku. Pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník. Obecně uznávaná zvyklost říká, že Svatomartinským vínem si můžete přiťuknout právě na sv. Martina 11. listopadu v 11 hodin. Od této chvíle se smí podávat a nastává doba ochutnávek, svatomartinských hodů i velkých slavností.

SVATOMARTINSKÉ PEČIVO – Z kynutého těsta se peklo pečivo – rohlíky, koláče s povidly a mákem ohnuté do tvaru podkovy. Legendy vysvětlují, proč byly martinské rohlíky zahnuté. Buď proto, že to jsou podkovy koně svatého Martina. Nebo podle druhé legendy, měl Martin macechu, která ho chtěla rohlíkem otrávit. Aby poznala na pekáči, který je ten otrávený, zahnula rohy. Po vytažení plechu z trouby však byly rohlíky zahnuté všechny.

K dispozici pracovní list, omalovánka, nápad na tvoření a básnička.

10. týden (stále z domova)

Tento týden jsme stihli vyrobit lišku, brouka či postavičku z našeho jména, malovali jsme svíčkou a na závěr k nám přiletěla včela.

Máme před námi další týden, kdy se budeme potkávat online na Teams. Budeme vyrábět, povídat si a můžeme si zahrát i nějaké hry. Doufám, že se Vás zapojí o něco více než předtím. Budete mít k dispozici pracovní listy, omalovánky i básničku. Když cokoliv z toho slpníte, můžete mi poslat fotku na Teams a nebo do e-mailu.

 


Říjen

9. týden

Čeká nás týden podzimních prázdnin. Užijte si volno, odpočiňte si a snad se brzy potkáme osobně ve škole. Těším se na Vás.

8. týden (stále zůstáváme doma)

Potkávali jsme se na Teams, kde jsme si povídali, vyráběli lapač snů a sovičku z papírového tácku.

Máme před námi další týden z domova. Budete tu mít k dizpozici pracovní listy, omalovánky i básničku.

 

7. týden (od středy z domova)

I když byl tento týden krátky, stihli jsme si hrát a měli jsme i první družinovou akci Jak se stát indiánem. Naučili jsme se indiánský pozdrav hau kola. Dozvěděli jsme se jaké zbraně používali, jaké měli děti hračky a jak žili. Zazpívali jsme si indiánské písně, u kterých jsme i tančili. Na závěr jsme si vyzkoušeli i pár aktivit - střelbu z luku, lovení rybiček, namotávaní želviček na dřívko. Na památku jsme si vyrobili přívěšek.

 

6. týden

Malujeme obrázky do družinového kalendáře a ve volné chvíli si hrajeme.

5. týden

Většina dětí ze 4.B je v karenténě, s ostatními dětmi jsme si užívaly posledních slunných dnů venku.

 


Září

4. týden

Přeložená ŠVP - děti byly s jinou paní vychovatelkou.

3. týden

Malujeme obrázky do družinového kalendáře. Chodíme ven na hřiště a na procházku do lesa.

2. týden

Přeložená ŠVP se 4.A, ostatní děti v jiném oddělení.

1. týden

Vyprávěli jsme si zážitky z prázdnin. Seznámili jsme se s pravidly školní družiny.

To jsme my..:)

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana