Akce

Pořádané akce budou v letošním školním roce rozdělovány podle skupin, případně podle ročníků ve skupině.

Bližší informace, budou předávány kmenovou vychovatelkou na stránkách každého oddělení ŠD.

PŘIPRAVUJEME:

11.5.2021 Zvířata kolem nás

18.5.2021 Povídání o včelách

25.5.2021 Povídání o včelách

PROBĚHLO:

5.5.2021

Husky psí spřežení:

Akce pro naše druháčky a děti z přípravky. Přijeli za náma pejsi husky. Děti se dozvěděly jak pejsi žijí, kdo je musher, viděly různé pomůcky - psí bačkůrky, postroje, sáňky...  Největší radost dětem udělalo, když se s pejsky mohly pomazlit a vyfotit.

30.4.2021

V dubnu jsme se už rotačně potkávali ve škole. Pracovali jsme na pohádkovém projektu, prošli jsme lesní stezku, hráli jsme si, užívali si sluníčko venku a hlavně jsme byli rádi, že se konečně vidíme.

31.3.2021

V březnu se zase celá družinka přesunula za obrazovky. I tak se nám, ale povedlo "procestovat kus světa", vyrobit plno jarních a velikonočních dekorací, zahrát si různé hry, vyplnit kvízy nebo si vyzkoušet různé pokusy.

28.2.2021

Masopust - téma projektu na únor. Děti se dozvěděly jak probíhá, co je pro něj typické, jak se nazývají masopustní dny a také jaké jsou nejznámější masopustní masky. Naučili jsme se básničky a některá oddělení si udělala karneval.

15.2.2021

Papoušci: Akce pro naše druháčky. Po dlouhé době byly děti v tělocvičně, avšak ne cvičit, ale podívat se na šikovné papoušky.  Viděli jsme hned několik druhů - malé, velké, pestrobarevné i jednobarevné. Papoušci se točili na obručích, lezli po provaze, létali po tělocvičně, tančili, váleli sudy, jedli ze lžičky a sedali dětem na hlavu. Každý si také vyzkoušel mít papouška na ruce.

Někteří si koupili sádrového papouška a za krásné vystoupení holčičky namalovaly pro organizátory obrázky.

9.2.2021

Povídání se zvířátky: Naši prvňáčci dnes měli zábavnou ekologickou přednášku o  zvířátkách.  Nejen, že se dozvěděli plno nových informací, ale viděli i různé kožíšky a paroží.

27.1.2021

Šamanské bubny:  Děti z 1. a 2. tříd se dnes zúčastnily bubnování. Děti si zkusily zabubnovat různé rytmy, viděly několik druhů nástrojů a také chvilku relaxovaly. Akce se moc povedla a myslím, že v této době byla pro všechna zúčastněná oddělení příjemným zpestřením.

Celodružinový projekt v lednu: Japonské umění

17.12.2020

LEGENDA O HVĚZDĚ - Dnes k nám přijelo divadlo, Eva Hrušková se Zdeňkem dětem zahráli o narození Ježíška. Divadlem zněly také koledy a děti se dokonce staly malými herci.

CELODRUŽINOVÝ PROJEKT: VEČERNÍČEK

Prosincem nás provázely večerníčkové pohádky. Dozvěděli jsme se kdo to byl Večerníček, kdy vznikl a jak se vysílal. Děti vypracovaly různé kvízy, křížovky, hádanky, poslouchaly večerníčkové melodie, četly pohádky, naučily se básničku a zaposlouchaly se do písniček "Papírová čepice" a "Večerníček", také si vyrobily papírové čepice a vybarvily různé omalovánky.

8.12.2020

Dnes jsme se vydali ozdobit stromeček.

27.11.2020

Naše družina se zapojila do výroby vánočních ozdob na stromeček na Sídlišti Písnice.

12.11.2020

V době uzavření školy školní družina nabízela dětem odpolední program. Mimo básniček, četby, tance, zpěvu, divadla, her přes whiteboard (šibenice, piškvorky) se také hodně vyrábělo. Někteří se zapojili i do detektivního projektu

12.10.2020 a 13.10.2020: Jak se stát indiánem

Poslední dny před uzavřením školy si ještě děti ze skupin A+B+C stihly užít prima odpoledne. Děti si nejen zazpívaly a zatančily, ale také se dozvěděly nové informace o životě indiánů. Prohlédly si různé předměty, hračky, zbraně, hudebné nástroje a oblečení. Nakonec si každý odnesl malý dáreček. :-)

30.9.2020: Tajemné sovy

Dnes si děti z Montessori a děti z 2. a 3. ročníků užily 1. společnou akci TAJEMNÉ SOVY ze záchrané stanice Penthea. Děti se seznámily s několika druhy sov, získaly základní informace, poslechly si zvuky soviček a viděly také letové ukázky. Závěrem každý dostal sovičkovou pohlednici.