Cyklojízda

2016

Ve středu 1. června 2016 zveme všechmy děti 1. stupně naší školy na cyklojízdu, kterou u nás ve škole pořádají ŽZ Praha Libuš a ZŠ Meteorologická.

Více informací zde.

20. 5. Cyklojízda

Naší třídu reprezentovalo 12 žáčků. Byl to náš první závod.

Všem děkuji za účast!

Naše ohlasy:

Eliška: Ráno nám dva páni zkontrolovali kola a helmy. Po kontrole nám páni policajti dali test o bezpečnosti chování na silnici. Před závodem jsme si projeli dráhu šikovnosti u tělocvičny. Nakonec jsme jeli závod, který začínal na hřišti ve Skalské ulici. Potom jsme pokračovali do rokle a zpátky do kopce ke škole. Všichni žáci dostali medaile a odměny. Moc se mi to líbilo!

Áňa P.: Bylo to hrozně dobrý, až na ten kopec, který byl hustej. Musela jsem kolo tlačit.

Adámek: Mně se to strašně líbilo, ale čekal jsem lepší odměny.

Davídek H.: Mně se to docela líbilo, ale čekal jsem, že budou kratší přednášky a delší závod. Jsem velice nespokojený se svačinou. Co si máma myslí, že mně stačí jenom rohlík s medem?

Matyáš: Štvaly mně kopce - hrůza!!!

J. Němečková

CYKLOJÍZDA 20.5.  –    ORGANIZACE DOPOLEDNE pro přihlášené.

Dozor a doprovod dětí ( Vuová, Exnerová, Sixtová, Nová, Panýrek, Polák )
zajistí organizátoři akce.

Při nepříznivém počasí se část bude konat v tělocvičně.

1. V 8.00  beseda a kontrola kol (1.a 2. ročník ) pro děti, které přijedou s kolem a vybavením.

Děti z 1. třídy se shromáždí ráno po příchodu do školy s koly před školou (u podloubí).
Děti z 2. a 1M třídy se shromáždí ráno po příchodu do školy s koly na trávě za školou
(mezi novou a starou budovou).Projdou školou.
Kontrola kol a beseda s policií proběhne celou 1. vyučovací hodinu.

2. V 9 hodin se přesouvají a v 9.15 začíná soutěž pro 1. třídu.
 Soutěžící se (po třídách) s doprovodem přesunou na hřiště ve Skalské .
 Po splnění úkolů na hřišti, projetí tratě  a rozdání drobných odměn se vrátí s doprovodem do třídy.

3. V 9.30 se přesunou od školy a v 9.45 hodin začíná soutěž pro 2. třídu.
 Soutěžící se (po třídách) s doprovodem  přesunou na hřiště ve Skalské.

4. V 10.15 registrace a závod pro žáky anglické školy (EISP).

5. V 10.45 začíná registrace a závod kat. C (5.třída).
 Soutěžící se (po třídách) s doprovodem přemístí ke hřišti ve Skalské.
 Po ukončení závodu a rozdání cen se vrátí do třídy.

6. Ve 12.00 začíná registrace a závod kat. B (3.třída a poté 4.třída).
 Soutěžící se (po třídách) s doprovodem přemístí ke hřišti ve Skalské.
 Po ukončení závodu a rozdání cen se vrátí do třídy.

AKCE BUDE UKONČENA PO VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ KAT.B .
                                                                             VŠEM CYKLISTŮM PŘEJEME CO NEJLEPŠÍ VÝSLEDEK.
                                          Za organizátory -  Hynek Tomáško a Linda Sixtová -  starostka ŽZ
                                                                                                                       Monika Exnerová
INFORMACE K ULOŽENÍ KOL:
odděleně po třídách v atriu nebo u stojanů před/za školou (s vlastním zámečkem).

Ráno před osmou hodinou žáci  1.třídy nebudou  vstupovat do školy s koly.
Žáci  2.třídy projdou s koly školou na travnatou plochu za školou.
Do šatny si uloží pouze tašku s učením.
Děti z 1.a 2.třídy navštěvující ranní družinu vyjdou ven v 7.45 před školu nebo na trávu za školou s kolem a doplňky na kolo.
Kola žáků 1.a 2. třídy se po soutěži, v době výuky budou shromažďovat v atriu nebo u stojanů.

Žáci 3. - 5. třídy si ráno uloží kola v atriu nebo u stojanů - projdou školou. Následuje výuka.
Ve třídách si je budou postupně organizátoři vyzvedávat – dle časového rozpisu. Helmy a jiné si dají do šatny nebo do šatních skříněk.
Pokud budete chtít FANDIT, tak prosím využijte prostory v areálu školy nebo u parkoviště.
Nechoďte prosím do prostoru startu a cíle (ul. Skalská) – děti se motají a překážejí při dojezdu závodníků.

více fotografií zde

2011/2012 30.5.2012

Dne 30.5.2012 proběhl jako každým rokem cyklistický závod jménem „cyklojízda“ které se zúčastnili i děti ze základní školy Ladislava Coňka.Tento závod organizuje Žákovské zastupitelstvo ve spolupráci se ZŠ a dalšími subjekty. V tomto cyklistickém závodě jezdí děti po minutových intervalech po trati která má asi 2km, časy soutěžících se v cíli pohybují okolo 6 až 8 minut, což je velmi dobré. Start soutěže je v ulici Na Šejdru, dále po ulici Nad Šejdrem a zase zpátky na ulici Na Šejdru kolem čističky odpadních vod, pak nahoru na ulici Brunelova kolem základní školy Meteorologická a cíl je v ulici Skalská.Závod pokračuje na hřišti, kde jsou připravená stanoviště,letos nám překážkovou dráhu – jízdu zručnosti připravila i policie Hl. města Prahy. Soutěží na UMT tento rok bylo celkem 5 včetně městských strážníků. Cyklojízda je rozdělena na 3 věkové kategorie A,B a C ve kterých soutěži žáci 1. stupně ZŠ. Nakonec celé této akce se dětem rozdají ceny pro vítěze, ale i ti co prohráli nemusejí smutnět, protože dostanou cenu útěchy.

Jakub Koura

Gratulujeme medailistům ve všech kategoriích!

více fotografií zde

2010/2011

Cyklojízda 2011 očima žáka 7.

Léta Páně dvoutisícího jedenáctého, 31. dne měsíce května proběhl pro naši obec již tradiční závod bicyklů pro žáčky obecné školy Meteorologická a L.Coňka.

Celý závod proběhl za požehnání Jeho veličenstva starosty Jiřího Koubka, jehož zastupovaly sličné zaměstnankyně úřadu libušsko-písnického Iva Hájková a Jana Martínková.

Hlavní část organizace neslo Žákovské Zastupitelstvo pod vedením paní magistry měšťanské školy v ulici Meteorologická – Moniky Exnerové.

Všem závodníkům místní chalupník pan Povolný laskavě věnoval pití.

Celý závod proběhl v příjemné atmosféře a všem bicyklistům se líbil.

Ondřej Kříž