eTwinning

Základní škola Meteorologická je od roku 2012 součástí evropské komunity škol, které v rámci programu eTwinning realizují mezinárodní školní projekty. Díky těmto projektům žáci používají zábavným způsobem anglický jazyk, dozvídají se o životě v jiných zemích a učí se pracovat s informačními technologiemi.

Peace and Conflict Resolution - Mír a řešení konfliktů

S radostí oznamujeme, že jsme v červnu 2014 ukončili v pořadí již třetí eTwinningový projekt s názvem Peace and Conflict Resolution. Skupina žáků ze šesté třídy spolu s žáky z gymnazia Balder v Madridu spolupracovali na projektu s tématem mír a řešení konfliktů.

Výstupy našeho projektu můžete shlédnout na stránce ourpeaceproject.weebly.com.

Z projektu si žáci mohli odnést zamyšlení nad tématem mír v celosvětových souvislostech, zážitky z první spolupráce na projektu v anglickém jazyce, nové dovednosti z elektronické komunikace, ručně vyráběná novoroční přání od žáků ve Španělsku, dárečky z logem eTwinning a hlavně nové kamarády na dopisování a chuť pokračovat v podobných projektech.

Easter Project - Velikonoční projekt

Skupina žáků z deváté a osmé třídy úspěšně dokončila již druhý česko-španělský projekt v rámci programu eTwinning, který se tentokrát věnoval tématu Velikonoc.
Naši žáci spolupracovali v anglickém jazyce s žáky z madridského gymnázia Colegio Balder pomocí různých nástrojů informační technologie. Vyzkoušeli si tvorbu vlastních mluvících postaviček, videokonferenci, chat, elektronický dotazník a přispívání do blogu. K Velikonocům si žáci vytvořili a poslali elektronická interaktivní přání.
Výsledky této spolupráce se zajímavostmi o velikonočních tradicích v obou zemích si můžete prohlédnout na stránkách našeho blogu:
http://easterproject.weebly.com/. Těšíme se na další společný projekt.

Christmas Project - Vánoční projekt

Náš první úspěšně dokončený projekt nese název Christmas Project. Skupina dvanácti žáků 6.A a skupina stejně starých žáků ze španělského gymnázia Colegio Balder v něm po dobu tří měsíců komunikovala v anglickém jazyce na téma Vánoc. Žáci se dozvěděli zajímavosti při porovnávání českých a španělských vánočních tradic a vyzkoušeli si různé nástroje informační a komunikační technologie. V závěru projektu si žáci vyměnili vlastnoručně vyrobená vánoční přání a vánoční sladkosti.

I když tento projekt skončil, žáci mají možnost dále si dopisovat se svými španělskými přáteli.

Výsledek projektu si můžete prohlednout na našem česko-španělském blogu christmas-project.weebly.com. Projekt získal ve Španělsku ocenění a certifikát kvality eTwinning Quality Label.

Partnerství se španělskou školou Colegio Balder v Madridu se natolik osvědčilo, že jsme rozhodli pokračovat ve spolupráci. V dalším letošním projektu se budeme věnovat tématu Velikonoc. Už teď jsme zvědaví, jak moc se české a španělské velikonoční tradice liší a co mají společného.