Náměstí – místo setkávání

Ani v novém roce děti z naší školy nezahálely. V úterý 16.1.2018 jsme měli projektový den s tématem „Náměstí – místo setkávání“, ve kterém se z nás stali architekti.
Nejprve jsme si povídali, jak si představujeme náměstí, jaký by mohlo mít tvar, jaké budovy by na něm mohly být postaveny.
Pak nám paní učitelky promítly PowerPointovou prezentaci, ze které jsme se dozvěděly, jak náměstí vznikala, jaký mají nejčastěji tvar a viděli jsme fotografie známých i mémě známých, ale zajímavých, náměstí. Také jsme řešily test se zajímavými otázkami a vtipnými odpověďmi.
Po teoretické přípravě se z nás stali skuteční architekti a z malých krabiček jsme vytvořili modely náměstí, které jsme polepili barevným papírem nebo pomalovali temperovými barvami. Při práci malým dětem z prvních a druhých tříd pomáhali páťáci a čtvrťáci.
Projektový den se nám moc líbil a už se těšíme na další.