PT

 

 

 

Vážení rodiče, 

zasílem přehled týdne

Týden od 1.4. do 5.4.

Tento týden jsme si povídali o "aprílu". Říkali jsme si, kdo to byl Karel IV a jeho malíř Mistr Theodorik. Ukazovali jsme si symboly VELIKONOC a jeho zvyky. Zakreslovali jsme linie. Sčítali jsme a odčítali malá čísla. Osvojovali si pojmy menší - větší. Zpívali píseň - Hajo husy ze pšenice. Dramatizovali pohádku - Kuřátko a obilí.  V rámi projektu Les ve škole jsme sbírali venku jarní poklady a smysly poznávali JARO. Vyprávěli si pohádku  - Kůzlátka a vlk. Procvičovali abecedu, písmenka, tvary. Opakovali jsme rytmické vytleskávání a zkoušeli jazykolam.

Prosím, ve třídě se objevila opět  - pedikulóza, prosím, zkontrolujte dětem každý den vlásky.

 

V úterý 9.4.  od 16.30h jsou třídní schůzky.

Týden od 25.3. do 29.3.

V tomto týdnu jsme si povídali o H.CH.  Andersenovi a jeho pohádkách. Vystřihovali jsme a lepili geometrické tvary, navlékali korálky. Procvičovali jsme sčítání a odčítání. Povídali si o Mauriciu, kde byl Lukáš. Procvičovali jsme abecedu. Říkali jsme si o jaru a programu Noci s Andersenem. Hezky jsme si vše užili.

 Opičí dráha - Noc s Andersenem

 

 Navlékání korálků

 

  Týden od 18.3. do 22.3.

V tomto týdnu jsme procvičovali lesní a domácí zvířata. Představili si žesťové nástroje. Modelovali jsme houslový klíč, noty. Povídali si o pohádce Zvířátka a Loupežníci. Vytvářeli jsme lesní ponožkový deník. Malovali ponožky. Měli jsme výlet do Rudolfina, kde byl skvělý hudební program. Oslavili jsme Xixi narozeniny.

Xixi má 7.narozeniny

 Rudolfinum

 Rudolfinum

 V parku - Vojtovy sady

 Procházka přes Karlův most.

 

 

 

Vážení rodiče,

ve středu 3. 4. se ruší třídní schůzky z důvodu nemoci.

Byl zaslán email dne 2.4. na "elektronické žákovské".

Náhradní termín je v úterý 9.4. od 16.30h.

Děkuji za pochopení.

JK

 

 

Vážení rodiče                    v týdnu od 11.3. do 15. 3. 2019

Jsme si povídali o zvířátkách na farmě a v lese. Zkusili napodobit jejich pohyb. Říkali a vysvětlovali si slova jako samec, samice, mládě. Určovali jsme je - jejich rodinu.

Z rostlinné říše jsme si ukazovali jarní květiny. Skládali jsme sněženku z papíru a pomocí bavlnky jsme dotvářeli listy - velmi dobré pro soustředění, jemnou motoriku. Nebylo to nejjednodušší.:-)

Opakovali jsme čísla, geometrické tvary, sčítání do 10.

Znázorňovali jsme linie na A3 papír, i do sešitu. 

Zkoušeli jsme i číst jednoduchá slova - jen, ten kdo chtěl.

Povídali si pohádku o Zvířátkách a loupežnících.

Prosím, ve čtvrtek 21. 3. jdeme opět do Rudolfina, prosím  přineste do třídy 100Kč.

Nyní je program od 11h, návrat k 15h. Prosím, odhlásím hromadně obědy, připravte dětem větší svačinu a k jídlu řízek s chlebem- budeme jíst venku.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Jana

 

Vážení rodiče,                          v týdnu od 4.3. do 8.3.

Tetno týden jsme hodně připravovali masky pro masopustní průvod. Šli jsme k Vanessce domů, k jejímu dědečkovi do práce.  Zpívali jsme, říkali říkanku a dostali velmi chutné muffiny, moc děkujeme. Byl to hezký zážitek, skvělě jsme si to užili. Při zpáteční cestě už nás zlobil trošku vítr :-), ale vše jsme skvělě zvládli.

V jazykových dovednostech jsme procvičovali slova se zvířecí tématikou, určovali jsme 1. písmeno i poslední, slabikovali jsme. Zapisovali si slova. V AJ jsme opakovali báseň o datlu. V předmatematických dovednostech jsme opakovali čísla, sčítali do 10, geometrické tvary.

Povídali si pohádku o Koblížku,  Zlatovslásce.

 

Tvoření masek

Náš masopustní průvod.

Po zpívání zasloužené, chutné muffiny. 

 Medvědi a muzikantka.

 Povídání si s kočkou.

Vítr a naše masky, při zpáteční cestě.

Ochutnávka sušenky z Vietnamu. Přivítání Kevina

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,                                             týden od 25. 2. do 1. 3. 2019

tento týden jsme tvořili masopustní masky, budeme dokončovat v pondělí.  Opakovali slova, abecedu, čísla, sčítání. Povídali si tématické pohádky - O koblížku. Sněhurka a 7 trpaslíků. Pracovali v pracovních listech - procvičovali levou a pravou stranu, zrakovou pozornost. Ve sluchovém rozlišení jsme rozpoznávali a pohybově si ukázali polaritu tónů, rytmus. Zpívali písničky v AJ a ČJ, oslavili jsme Terezky narozeniny - hezké a děkujeme za velmi chutný dort a ovoce. Přivítali jsme nového kamaráda v naší třídě, posila pro kluky :-).  V lese jsme hledali různé tvary, dotvářeli z přírodních materiálů jednotlivá písmena pro slovo  - masospust.  

Hledání přírodnin do tvaru srdce. 

 

           Přiřazování slova - obrázku a písmene

 Oslavujeme Terezky 7.narozeniny.                          Gratulace a vyrobená přáníčka.         Tajné přání při sfoukávání svíčky.

 

Příští týden nás čeká ukončení masopustu - závěrečná oslava. Uvidíme, zda půjdeme v úterý či ve středu na masopustní průvod.

Další akce 21. 3. jdeme do Rudolfina. Program začíná v 11h, vrátíme se mezi 14 a 15h. Jestě se domluvím zda oběd z domova s sebou, či půjdeme do blízkého okolí do restaurace na polévku/oběd.

29. 3. na 30.3 - Noc s Andersenem

Přeji hezký víkend

Jana

 

 

 

Vážení rodiče, 

posílám důležíté info.

Prosím, podívejte se na stránky školy - Škola v přírodě - kdo má zájem, vyplňte přihlášku.

Na elektronickou žákovskou jsem posílala přihlášku na akci Noc s Andersenem, některé děti oba papíry nesou dnes domů. Prosím o případné vyplňění.

Příští týden ve čtvrtek naše kamarádka Terezka oslaví své 7 narozeniny, prosím ať děti neváhají a přinesou malý dáreček, přáníčko, budeme slavit ve velkém stylu v přípravné třídě.

Prosím, kdo bydlí v bezprostřídní blízkosti školy (chůzí) - ptám se ohledně budoucí akce - Masopust - dne 5. 3. Dejte mi, prosím, vědět, vysvětlím bližší info.

Děkuji za pochopení.

Níže zasílám zápis z týdne a foto ...

i foto slíbené :-)

Přeji Vám krásný, radostný víkend

Jana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,                              týden 18.2. - 22. 2. 2019

tento týden jsme si říkali, co jsme dělali o prázdninách, povídali si o družinovém karnevalu. Vyráběli zvířečí - ptačí masky. Ale i si povídali o lidském tělě, jeho částech. Z modelíny tvořili plíce a srdce, obratle - páteř, hrudní koš, lopatku. Povídali si zajímavosti o srnce. V Modřanské rokli jsme pozorovali zvířecí stopy - spatřili jsme srnku i její stopu, stopu psa a koňské podkovy. Zaposlouchali se do zvuku zimní přírody - slyšeli jsme, jak zurčí potůček, štěbětají ptáčci a jak znějí lidské hlasy. V pracovních listech jsme spojovali jednotlivá zvířata a jejich stopy, luštili zvířecí hádanku, skládali z písmen zvířecí slova. Do sešitu jsme psali své jméno, čísla, zakreslovali geometrické tvary. Vytvářeli jsme na náš Masopust - 5. 3. 2019 krepové růžičky, což bylo velké procvičování na jemnou motoriku. Opakovali jsme anglickou pohybovou báseň o ptáčku, zpívali si masopustní písničky a říkadla, tancovali na píseň Kalamajka. V rytmickém cvičení za doprovodu hry na flétnu jsme hráli tanečně pohybovou hru - na vysoké/nízké tóny. Někteří hráli stolní krtečkovu hru se skládáním slov z písmen. Osvojovali si první a poslední písmenko ve slově, číselnou řadu, počítání - sčítání do 10,  abecedu.

 

 MaskyLidské tělo, plíce a srdce          Obratle (páteř), hrudní koš, lopatka         

 

 

 

Listopad 2018 - Malování planet

Listopad - svátek sv. Martina - kůň

 

 

 

Prosinec  2018- adventní spirála

Oslava - adventní spirála, každé dítě si přineslo své jablíčko. Svíčku jsme dali do jablíčka, u hlavní středové svíce se zapálila svíčka a dala na dané místo - do alobalové mističky. Vše za doprovodu vánočních písní.

Prosinec - kluci v lese

Prosinec - sledování zimní krajiny, první sníh

Skvělě jsme si užili první sníh, první sněhulák , hurááá.

Prosinec - modelování postavy - Marie, Josef

Procvičili jsme si postavu a její základní části. Ve vánoční tématice jsme vše ztvárnili na postavě Josefa a Marie.

 

 

Leden - ptáček

A jak je to s ptáčky v zimě?

Ptáčkové v zimě

Mrzne, sněží, to to zebe,

hodně sněhu spadlo z nebe.

Ptáčkové teď starost mají,

jak potravu obstarají.

Kde jsou v domě hodná dítka, 

dávají jim do krmítka

hrstku zrní, trochu máčku,

ať si dají do zobáčku.

Oslava - Tři králové 6.ledna 2019

Hráli jsme Tří královou hru i s písničkou, vyrobili jsme si korunky.

Rudolfinum - leden

Naše druhá návšteva v Rudolfinu - program ouška (h)oboje. Krásné prostory, skvělý program.  Svačina u Vltavy. Vše jsme si náramně užili.

Leden - Krtečkova abeceda

Procvičování krtečkovy abecedy  - hledání písmena a slova - obrázku.

Oslava - Nový čínský rok - multikulturní tradice , rok vepře .. 5. 2. 2019

V rámci předmětu Svět kolem nás - jsme v obsahu multikulturní výchovy oslavili Nový rok 2019. 

Podívali se do Číny, povídali si o čínských symbolech - velká čínská zeď, dračí lodě, drak, panda, bambus, ale i vynálezy - porcelán, papír, střelný prach, ohňostroj.

Naše kamarádka spolužačka měla slavnostní oděv a  pro nás přichystala svělé pochoštění, domácí koláč a sušenky. Dětem jsem připravila čínský čaj. Děti si vyrobili přáníčka s tajným, hezkým vzkazem.

Hezký nevšední zážitek.

Přiště se podíváme do Vietnamu - neb máme 3 spolužáky z této země.

A poté do Norska, kde jsem určitou dobu žila.

Sluníčko, sníh, radost...paráááda.

 

 

 

 

 

Dobrý den, vážení rodiče,

prosím,

dejte dětem na ven teplé kalhoty, které mohou ušpinit. (Oteplováky, šusťáky). Dále, ať jsou teple oblečeny- mají VŽDY šálu, čepici, rukavice ( i do sněhu! - ne pletené).  Mají u sebe v bundě kapesníčky - na malou rýmu!

A mají vhodnou, teplou  OBUV, kterou mohou zašpinit.

(Ti, kteří již mají - děkuji moc!!!)

Se srdečným pozdravem

Jana

 

 

 

 

                                       

 

 

Vítám Vás v Novém roce 2019,

   prosím, již tento pátek jdeme do Rudolfina na hudební program - Ouška a hoboje.

Dne 11. 1. 2019 setkání dětí ve třídě již v 7.30h. Děkuji. Ať děti přijdou v hezkém oblečení, batůžek - pití a svačinu s sebou. Budeme zpět na oběd. Děkuji.

Jinak připomínám - zítřejší - středa 9.1.2019 konzultace od 16h do 17h,  vždy každý rodič po cca 15min. Prosím, napište mi , kdo si přeje přijít. Děkuji. Mám již písemně jednoho rodiče přihlášeného od 16h.

S pozdravem 

Jana

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jana Kaliánová 

 

 

                                                    

 

   

 

 

Vážení rodiče,

   tento týden jsme se zabývali tématem svaté rodiny - malovali jsme Marii, Josefa a malého Ježíška, povídali si o svátku sv. Lucie. Kreslili jsme též lidskou postavu - Marii či Josefa. Zkoušeli pracovat s vlastní rovnováhou, chodili po linii. Venku jsme dávali ptáčkům jablíčka se slunečnicovými semínky, ukazovali si "mrazík" na listech. Povídali si o sudých číslech - do 10. Cvičili jsme prostorovou orientaci v obrázkovém diktátu, pracovali jsme s rytmem slov, 1. a posledním písmenkem ve slově. Vytvářeli vzory na rukavici - grafomotorické cvičení. Hráli pohybové hry na pozornost i náslech. Naučili se básničku a nové písničky v AJ, a opakovali jsme naše vánoční písničky na vánoční prezentaci.

Prosím, dne 21.12. od 8h ráno bude ve třídě tak do cca 8.30h Vánoční prezentace pro rodiče.

Též jsme měli 14.12. mimořádnou třídní schůzku, děkuji za hojnou účast i milou atmosféru. Zápis z TS Vám přijde dodatečně. 

Prosím dne 11.1. půjdeme opět do Rudolfina - program ouška, hoboje. Prosím, kdo ještě nedodal o 100Kč na vstup, děkuji.

Velké poděkování rodičům za milé hračky, knihy do třídy. Děti byly nadšené, hned vše ve hře vyzkoušely.

Přeji krásný adventní víkend plný pohody, relaxace a radosti.

Jana

 

 

 

                                              

 

 

 

 

  

 

Vážení rodiče, 

prosím, ráda bych Vám sdělila, že dne 13.12. (čtvrtek) 2018 od 17h se konají náhradní, mimořádné třídní schůzky a poté eventuálně konzultace již se mnou!! :-)...

Prosím, přijďtě všichni, důležité, děkuji.

Dále prosím, ve třídě se opět objevila pedikulóza, zkontrolujte pravidelně dětem vlásky.!!! Děkuji za pochopení.

Těším se na Vás ve čtvrtek

S pozdravem Jana

 

 

                                                  

 

Vážení rodiče,

nejprve Vás srdečně zdravím, velice se omlouvám, ale můžu psát až nyní, dříve to ze zdravotních důvodů nešlo. Konzultace ohledně chování, prospěchu aj...prosím, vše si domluvíme v náhradním termínu TS.

Děkuji moc za pochopení. Vím, je to dlouhé.

Již se těším na Vaše děti, Vás. Příští týden jdu na kontrolu, snad vše dobře dopadne a již se brzy uvidíme.

S pozdravem a přáním pěkného víkendu 

JANA

 

 

 

         

 

Vážení rodiče,

 v tomto týdnu jsme si povídali o svátku sv. Martina, kdo to byl, jaké tradice jsou s ním spjaté. Učili jsme se píseň " Nejmilejší Martine..", vyzkoušeli si podzimní hru - sv. Martin - Kovář a píseň .."Kdo to ví, kdo to ví, kdo vyrábí podkovy?"... Opakovali písničku Listopad. Mluvili jsme o svátku sv. Martina i v anglickém jazyce. Též si zahráli rytmickou aktivitu za doprovodu flétny. Procvičovali po hmatu abecedu a vytvářeli k danému písmenku příslušné slovo. Procvičovali jsem v předmatematických dovednostech množství a rozdělovali jsme číslo 10. V Modřanské rokli jsme měli možnost spatřit srnky a ve třídě jsme si povídali pohádku O Smolíčkovi a děti měly za úkol jednotlivé obrázky z pohádky O Smolíčkovi chronologicky seřadit. V pondělí nás čeká pečení Martinských rohlíčků a Martinská hra - slavnost v Modřanské rokli s lampiónky. 

Prosím, povídali jsme si ve třídě, kdo by chtěl, ať si na pondělí přinese lampión.

Přeji krásný víkend a dobrou sv.Martinskou nedělní husičku.

      

 

           

                                             

 

Vážení rodiče,

zasílám Vám krátký přehled z našich tří dnů. Učili jsme se písničku Listopad s pohybovým doprovodem. Objevovali jsme jednotlivé planety, které jsme si nejdříve namalovali, cvičným letem - v kosmické raketě, vše pohybově ztvárněno, za doprovodu Bach: Air, Dvořák : Humoreska. Pracovali jsme s logopedickou prevencí, různé uvolňovací cviky, log. cvičení, vyprávění. Rozponávání hlásek ve slově. Také jsme rozkládali číslo 11 a zakreslovali. Povídali si znovu o svátku Dušiček, četli báseň pro děti, posílali přání. Povídali si v angličtině o dnech v týdnu.

Dne  7.11. jsou od 16h do 17h konzultační hodiny  ve třídě PT

28.11. jsou konzultační hodiny od 16h a TÉŽ třídní schůzky od 17h ve třídě PT

Prosím, připomínám, v pondělí můžete zaplatit akci Rudolfinum

... dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je nechejte na recepci školy. Děkuji.

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/2722-/

PS: Prosím, zkontrolujte dětem vlásky, objevila se ve škole pedikulóza. Děkuji.

Přeji krásný víkend

Jana

 

                                             

 

Vážení rodiče,

 v uplynulých dnech jsme si hlouběji povídali o podzimu, o změnách v přírodě, o svátcích jako Halloween a Dušičky. Naučili jsme se píseň Spooky, Spooky,  a dále píseň Sluníčko zachází za hory. Četli jsme si dvojjazyčnou pohádku  o bílém medvědovi a Astrid - East of the Sun, West of the Moon/ Na Východ od Slunce, na Západ od Měsíce. Vyprávěli si znovu o knížeti Václavovi i o posvícení. Procvičujeme rozpoznávání první a poslední hlásky ve slově, rýmování, práci s rytmem a opakování abecedy. V předmatematických dovednostech pracujeme s množstvím, rozdílem (největší až nejmenší), geometrickými tvary. V grafomotorice se věnujeme liniím, číslicím. Též jsme kreslili list s žilnatinou (žilky v listu). V rámci tématu ročních období jsme si povídali o sluneční soustavě. Tento týden jsme si vytvořili z listů slunce, příští týden  budeme pracovat na jendotlivých planetách.

PROSÍM, dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je dejte na recepci školy. Děkuji.

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/2722-/

Dále dne 1.11. 2018 jdu na školení do Rudolfína, ve třídě bude učit jiná paní učitelka. Děkuji za pochopení.

Přeji Vám krásné podzimní prázdniny plné radosti a pohody.

Jana

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana