PT

Vážení rodiče,

prosím, ráda bych Vám sdělila, že dne 13.12. (čtvrtek) 2018 od 17h se konají náhradní, mimořádné třídní schůzky a poté eventuálně konzultace již se mnou!! :-)...

Prosím, přijďtě všichni, důležité, děkuji.

Dále prosím, ve třídě se opět objevila pedikulóza, zkontrolujte pravidelně dětem vlásky.!!! Děkuji za pochopení.

Těším se na Vás ve čtvrtek

S pozdravem Jana

Vážení rodiče,

nejprve Vás srdečně zdravím, velice se omlouvám, ale můžu psát až nyní, dříve to ze zdravotních důvodů nešlo. Konzultace ohledně chování, prospěchu aj...prosím, vše si domluvíme v náhradním termínu TS.

Děkuji moc za pochopení. Vím, je to dlouhé.

Již se těším na Vaše děti, Vás. Příští týden jdu na kontrolu, snad vše dobře dopadne a již se brzy uvidíme.

S pozdravem a přáním pěkného víkendu

JANA

Vážení rodiče,

v tomto týdnu jsme si povídali o svátku sv. Martina, kdo to byl, jaké tradice jsou s ním spjaté. Učili jsme se píseň " Nejmilejší Martine..", vyzkoušeli si podzimní hru - sv. Martin - Kovář a píseň .."Kdo to ví, kdo to ví, kdo vyrábí podkovy?"... Opakovali písničku Listopad. Mluvili jsme o svátku sv. Martina i v anglickém jazyce. Též si zahráli rytmickou aktivitu za doprovodu flétny. Procvičovali po hmatu abecedu a vytvářeli k danému písmenku příslušné slovo. Procvičovali jsem v předmatematických dovednostech množství a rozdělovali jsme číslo 10. V Modřanské rokli jsme měli možnost spatřit srnky a ve třídě jsme si povídali pohádku O Smolíčkovi a děti měly za úkol jednotlivé obrázky z pohádky O Smolíčkovi chronologicky seřadit. V pondělí nás čeká pečení Martinských rohlíčků a Martinská hra - slavnost v Modřanské rokli s lampiónky.

Prosím, povídali jsme si ve třídě, kdo by chtěl, ať si na pondělí přinese lampión.

Přeji krásný víkend a dobrou sv.Martinskou nedělní husičku.

Vážení rodiče,

zasílám Vám krátký přehled z našich tří dnů. Učili jsme se písničku Listopad s pohybovým doprovodem. Objevovali jsme jednotlivé planety, které jsme si nejdříve namalovali, cvičným letem - v kosmické raketě, vše pohybově ztvárněno, za doprovodu Bach: Air, Dvořák : Humoreska. Pracovali jsme s logopedickou prevencí, různé uvolňovací cviky, log. cvičení, vyprávění. Rozponávání hlásek ve slově. Také jsme rozkládali číslo 11 a zakreslovali. Povídali si znovu o svátku Dušiček, četli báseň pro děti, posílali přání. Povídali si v angličtině o dnech v týdnu.

Dne  7.11. jsou od 16h do 17h konzultační hodiny  ve třídě PT

28.11. jsou konzultační hodiny od 16h a TÉŽ třídní schůzky od 17h ve třídě PT

Prosím, připomínám, v pondělí můžete zaplatit akci Rudolfinum

... dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je nechejte na recepci školy. Děkuji.

PS: Prosím, zkontrolujte dětem vlásky, objevila se ve škole pedikulóza. Děkuji.

Přeji krásný víkend

Jana

Vážení rodiče,

v uplynulých dnech jsme si hlouběji povídali o podzimu, o změnách v přírodě, o svátcích jako Halloween a Dušičky. Naučili jsme se píseň Spooky, Spooky,  a dále píseň Sluníčko zachází za hory. Četli jsme si dvojjazyčnou pohádku  o bílém medvědovi a Astrid - East of the Sun, West of the Moon/ Na Východ od Slunce, na Západ od Měsíce. Vyprávěli si znovu o knížeti Václavovi i o posvícení. Procvičujeme rozpoznávání první a poslední hlásky ve slově, rýmování, práci s rytmem a opakování abecedy. V předmatematických dovednostech pracujeme s množstvím, rozdílem (největší až nejmenší), geometrickými tvary. V grafomotorice se věnujeme liniím, číslicím. Též jsme kreslili list s žilnatinou (žilky v listu). V rámci tématu ročních období jsme si povídali o sluneční soustavě. Tento týden jsme si vytvořili z listů slunce, příští týden  budeme pracovat na jendotlivých planetách.

PROSÍM, dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je dejte na recepci školy. Děkuji.

Dále dne 1.11. 2018 jdu na školení do Rudolfína, ve třídě bude učit jiná paní učitelka. Děkuji za pochopení.

Přeji Vám krásné podzimní prázdniny plné radosti a pohody.

Jana