PT

                                                   

 

Vážení rodiče, 

prosím, ráda bych Vám sdělila, že dne 13.12. (čtvrtek) 2018 od 17h se konají náhradní, mimořádné třídní schůzky a poté eventuálně konzultace již se mnou!! :-)...

Prosím, přijďtě všichni, důležité, děkuji.

Dále prosím, ve třídě se opět objevila pedikulóza, zkontrolujte pravidelně dětem vlásky.!!! Děkuji za pochopení.

Těším se na Vás ve čtvrtek

S pozdravem Jana

 

 

                                                  

 

Vážení rodiče,

nejprve Vás srdečně zdravím, velice se omlouvám, ale můžu psát až nyní, dříve to ze zdravotních důvodů nešlo. Konzultace ohledně chování, prospěchu aj...prosím, vše si domluvíme v náhradním termínu TS.

Děkuji moc za pochopení. Vím, je to dlouhé.

Již se těším na Vaše děti, Vás. Příští týden jdu na kontrolu, snad vše dobře dopadne a již se brzy uvidíme.

S pozdravem a přáním pěkného víkendu 

JANA

 

 

 

         

 

Vážení rodiče,

 v tomto týdnu jsme si povídali o svátku sv. Martina, kdo to byl, jaké tradice jsou s ním spjaté. Učili jsme se píseň " Nejmilejší Martine..", vyzkoušeli si podzimní hru - sv. Martin - Kovář a píseň .."Kdo to ví, kdo to ví, kdo vyrábí podkovy?"... Opakovali písničku Listopad. Mluvili jsme o svátku sv. Martina i v anglickém jazyce. Též si zahráli rytmickou aktivitu za doprovodu flétny. Procvičovali po hmatu abecedu a vytvářeli k danému písmenku příslušné slovo. Procvičovali jsem v předmatematických dovednostech množství a rozdělovali jsme číslo 10. V Modřanské rokli jsme měli možnost spatřit srnky a ve třídě jsme si povídali pohádku O Smolíčkovi a děti měly za úkol jednotlivé obrázky z pohádky O Smolíčkovi chronologicky seřadit. V pondělí nás čeká pečení Martinských rohlíčků a Martinská hra - slavnost v Modřanské rokli s lampiónky. 

Prosím, povídali jsme si ve třídě, kdo by chtěl, ať si na pondělí přinese lampión.

Přeji krásný víkend a dobrou sv.Martinskou nedělní husičku.

      

 

           

                                             

 

Vážení rodiče,

zasílám Vám krátký přehled z našich tří dnů. Učili jsme se písničku Listopad s pohybovým doprovodem. Objevovali jsme jednotlivé planety, které jsme si nejdříve namalovali, cvičným letem - v kosmické raketě, vše pohybově ztvárněno, za doprovodu Bach: Air, Dvořák : Humoreska. Pracovali jsme s logopedickou prevencí, různé uvolňovací cviky, log. cvičení, vyprávění. Rozponávání hlásek ve slově. Také jsme rozkládali číslo 11 a zakreslovali. Povídali si znovu o svátku Dušiček, četli báseň pro děti, posílali přání. Povídali si v angličtině o dnech v týdnu.

Dne  7.11. jsou od 16h do 17h konzultační hodiny  ve třídě PT

28.11. jsou konzultační hodiny od 16h a TÉŽ třídní schůzky od 17h ve třídě PT

Prosím, připomínám, v pondělí můžete zaplatit akci Rudolfinum

... dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je nechejte na recepci školy. Děkuji.

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/2722-/

PS: Prosím, zkontrolujte dětem vlásky, objevila se ve škole pedikulóza. Děkuji.

Přeji krásný víkend

Jana

 

                                             

 

Vážení rodiče,

 v uplynulých dnech jsme si hlouběji povídali o podzimu, o změnách v přírodě, o svátcích jako Halloween a Dušičky. Naučili jsme se píseň Spooky, Spooky,  a dále píseň Sluníčko zachází za hory. Četli jsme si dvojjazyčnou pohádku  o bílém medvědovi a Astrid - East of the Sun, West of the Moon/ Na Východ od Slunce, na Západ od Měsíce. Vyprávěli si znovu o knížeti Václavovi i o posvícení. Procvičujeme rozpoznávání první a poslední hlásky ve slově, rýmování, práci s rytmem a opakování abecedy. V předmatematických dovednostech pracujeme s množstvím, rozdílem (největší až nejmenší), geometrickými tvary. V grafomotorice se věnujeme liniím, číslicím. Též jsme kreslili list s žilnatinou (žilky v listu). V rámci tématu ročních období jsme si povídali o sluneční soustavě. Tento týden jsme si vytvořili z listů slunce, příští týden  budeme pracovat na jendotlivých planetách.

PROSÍM, dne 23.11. 2018 jdeme se třídou PT na hudební dílnu, program Vláčkem s Dvořá(č)kem do Rudolfina. Vstup je 100Kč. Prosím, přineste mi Kč do třídy PT či je dejte na recepci školy. Děkuji.

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/2722-/

Dále dne 1.11. 2018 jdu na školení do Rudolfína, ve třídě bude učit jiná paní učitelka. Děkuji za pochopení.

Přeji Vám krásné podzimní prázdniny plné radosti a pohody.

Jana

 

 

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana