PT1

Milí rodiče,

vzhledem k situaci, naleznete na našich stránkách práci pro děti, které zůstaly doma.
Tento týden jsme se naučili držet správně tužku včetně básničky, aby si děti úchop zafixovaly. Naučili jsme se správně sedět a pořádně se před prací rozcvičit :-). První grafomotorické cvičení bylo práce s bodem a děti ho zvládly výborně :-). Naučili jsme se pravidla několika deskových her, které děti mohou hrát o přestávách nebo v případě, že mají hotovou práci. Společeně jsme hráli sluchové pexeso. Zkoušeli jsme pracovat s Logico Piccolo. Tento týden jsme se zaměřili hlavně na sluchové a vizuální vnímání.

Až se děti postupně vrátí zpět do školy, začneme v naší třídě pracovat s ROZVOJEM JAZYKOVÝCH SCHOPNOSTÍ DLE ELKONINA. Tato metoda připravuje děti na čtení a rozvíjí je v mnoha dalších směrech. Více informací naleznete zde: http://www.elkonin.cz/uvod/strucna-charakteristika-metody/

Pracovní listy k tisku naleznete zde.

1. Děti mají za úkol doplnit emoce podle pokynů, které jim přečtete.

2. Najdi stejný obrázek a dej ho do kroužku.

3. Čtverce vybarvi modře, kolečka nevybarvuj. Podívej se jaký obrázek vznikl.

Prosím, vypracované úkoly mi zašlete na email. Stačí pouze foto.

Mějte se pěkně!

Vaše paní učitelka Lenka

Milí rodiče,

děti úspěšně zvládly první týden v přípravné třídě :-). Ráno vždy začínáme ranním kruhem, kde si řekneme jak se máme (učíme se pracovat s emocemi) a povídáme si o zážitcích z předešlého dne, řekneme si co je za den a jaké je počasí.
Zvládli jsme se naučit jména našich spolužáků a zahrát si několik seznamovacích her. Malovali jsme zážitky z prázdnin.
Povídali jsme si o pravidlech a proč jsou pro nás důležitá. Děti si vytvořily vlastní třídní pravidla :-).

Naše třída
Protože pro vás ještě nebyla příležitost, vidět naší třídu, posílám alespoň fotku :-).

Jídelna
Obědy probíhají bez problémů, děti zvládnou nosit tác s jídlem téměř bez pomoci. Prosím, kdo si ještě nevyřídil přihlášku a čip, ať tak učiní co nejdříve.

Školní družina
Děti dělíme mezi první třídy do prvního, druhého a třetího oddělení. Družina má své vlastní stránky, kde najdete další informace.

V týdnu od 7.9. do 11.9. začneme pracovat podle rozvrhu, aby si děti začaly zvykat na školní režim. Také se seznámíme s panem Opičákem, který za námi přijel až z daléké džungle. Bude nám pomáhat, může dětem poradit a možná se brzy objeví i u vás doma, aby vám dělal společnost o víkendu :-).

Ještě bych ráda připomněla, že 9.9. od 16.00 se konají třídní schůzky. S největší pravděpodobností budou na stejném místě jako první den. Prosím, na třídní schůzky doneste, zbývající formuláře z 1.9.
- souhlas se zpracováním osobních údajů
- posudek zdravotní způsobilosti od lékaře (formulář je ke stažení na našem webu)
- fotografii dítěte (velikost pasového formátu)
- kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- vstupní formulář o dítěti

Doplňující informace pošlu emailem.

Prázdniny :-)

• Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020.
• V pondělí 16. listopadu 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.
• Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování  začne v pondělí 4. ledna 2021.
• Období I. pololetí školního roku 2020/2021 bude ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.
• Pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
• Jarní prázdniny trvají (Praha 1-5) od 22. února do 28. února 2021.
• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021, pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem.
• Období školního vyučování ve II. pololetí 2019/2020 bude ukončeno v pátek 25. června 2021. (Na dny 28. června až 30. června 2021 je vyhlášeno ředitelské volno)
• Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.
• Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

Mějte se krásně!
Vaše paní učitelka Lenka