Sportovní

McDonalds cup 2019

Opět po roce se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje 4. a 5. tříd McDonalds cupu. Jednalo se již o 22. ročník soutěže. Po minulé velmi úspěšném roce, kdy jsme se s žáky probojovali až do celopražského kola, pro nás letošní turnaj nedopadl tak dobře. Naše družstvo velmi dobře bránilo a neinkasovalo mnoho gólů, bohužel ale mnoho gólů také nedalo. A tak jsme ve skupině skončili na posledním místě. V posledním zápase o 7. místo jsme mobilizovali všechny síly a dokázali zápas vyhrát proti ZŠ Smolkova. Jako vedoucí družstva oceňuji bojovnost a nasazení chlapců. Chtěl bych vyzdvihnout výkony bratrů Ötwossových, kteří náš tým svými výkony táhli.

2018/2019

Turnaj v basketbale - starší žáci

Dne 8.3. se zúčastnili vybraní žáci 8. a 9. tříd obvodního kola turnaje v basketbale v rámci soutěže POPRASK Praha 12. Do zápasů v DDM Modřany nastoupila devítičlenná skupina ve složení Li Junjie (8.A), Xu Le Le (8.A), Le Xuan Thanh (8.A), Zafirovski Nikola (8.A), Šimek Petr (8.A), Kolouch Filip (9.A), Chára Lukáš (9.A), Ngo Hoang Anh (9.B) a Vyshnevyi Bohdan (9.B). Utkání se hrála na 2x7 minut a nastoupilo do nich celkem 6 týmů. Konkurence byla silná, menší zranění na naší straně přibývala, přesto naše mužstvo nastoupilo do finálového boje o bronzovou příčku. V souboji se ZŠ Písnická jsme však podlehli 2:10 a z turnaje si odvezli velice pěkné 4. místo.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za bojovné výkony.


Vánoční laťka

Již tradičně ve vánočním čase se uskutečnila soutěž do výšky Vánoční laťka. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První kategorií byli žáci a žákyně z 6. a 7. ročníků. Kde Nejlepší výkon předvedl Patrik Plachý (7.B). Nejlepší z děvčat byla Kateřina Dobrevová (6.A) krásným výkonem 135cm.
Starší žáci a žákyně 8. a 9. ročníků předvedly skvělé výkony, kde především v chlapecké části soutěže došlo k napínavému souboji. Soutěž nakonec vyhrál Michal Ngo (9.B) výkonem 150 cm. V soutěži starších děvčat vyhrála Johana Zívrová výkonem 135cm.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na pěkné výkony nad laťkou v příštím roce.


 

Turnaj ve stolním tenise - 22.10.2018
Dne 22.10. se naše škola zúčastnila turnaje ve stolním tenise. Na turnaj jsme vyslali 2 družstva. Za kategorii mladších žáků nastoupili do utkání žáci 7. tříd – Alex Bui, Jan Šilar, Nguyen Hai Nam a Hieu Ha Duc. Tým starších žáků reprezentovali žáci 8. a 9. tříd ve složení Thanh Xuan Le, Jan Horčík, Ngo Hoang Anh a Martin Svoboda. Turnaje se účastnilo celkem 6 škol v kategorii mladších žáků a 7 škol v kategorii žáků starších.
Družstvo mladších žáků podávalo přesvědčivé výkony, za které si z turnaje odvezlo krásné 3. místo a bronzové medaile. Ačkoli starší žáci bojovali velice statečně, obsadili konečné 7. místo.
Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy.


 

TURNAJ V KOPANÉ

Mladší žáci skončili v turnaji malé kopané (v rámci Poháru pražských škol) na krásném druhém místě, kdy v celkem v 7 zápasech nenašli přemožitele a nevyhráli jen díky horšímu skóre.

Zápasy:

Kvalifikační skupina:

ZŠ Meteo vs. ZŠ Angel 2 : 1

ZŠ Meteo vs. ZŠ Smolkova 4 : 0

ZŠ Meteo vs. ZŠ Písnická 4 : 3

Finálová skupina:

ZŠ Meteo vs. ZŠ TGM 3 : 1

ZŠ Meteo vs. ZŠ Na Beránku 2 : 0

ZŠ Meteo vs. ZŠ Písnická 5 : 3

ZŠ Meteo vs. Gym. Písnická 0 : 0

Vítězná stříbrná sestava turnaje:

Bui Alex, Pištora Maxmilián, Mašek Matěj, Nguyen Hai Nam, Šimon Honzák, Brožek David, Martin Nguyen Tuan Minh, Koudela Lukáš, Sandetzsky Nazaryi, Kouba Kristián, Kevin Vu, Schnappel Michal.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 

 

PŘESPOLNÍ BĚH (říjen)

2017/2018

McDonald cup - 4.a 5. ročník

McDonald cup - 2.a 3. ročník

Turnaj ve Florbale mladších žáků

Dne 22. února se konal turnaj ve florbale 4. – 5. ročníků, ve kterém reprezentovali školu i naši žáci.
Turnaje se zúčastnily 4 základní školy a naší žáci obsadili krásné 2. místo.
Nutno podotknout, že jsme získali stejný počet bodů jako vítězové, bohužel na skoré jsme byli horší.
Musím říct, že kluci šli do každého zápasu s výborným nasazením a hlavně se skvělou disciplínou.


 

Turnaj ve Volejbale starších žákyň

 

Dne 20. března se konal turnaj ve Volejbale starších žákyň. Naše holky vybojovaly krásné 2. místo.

Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, při čemž týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech.

Holky celou naší skupinu absolutně převálcovaly a postupovaly do finále.

Ve finále jsme se střetli se ZŠ Angel, kde nám trochu chybělo štěstíčko, a po tvrdém souboji jsme prohráli a obsadili 2. příčku.

Děkujeme holkám z 8. a 9. tříd za skvělou reprezentaci.

 

                                                                                                          Martin Jasanský

 


Vánoční laťka

Již tradičně se před Vánocemi konala Vánoční laťka. Soutěž ve skoku vysokém mezi třídami se zúčasnilo 42 dětí z celého 2. stupně. Byly vidět krásné výkony i nadšení pro skákání. 

Vítězové jednotlivých kategorií:

Dívky 6.-7. třídy- Hrášková Nikola 125 cm

Dívky 8.- 9. třídy- Hrásková Aneta 140 cm

Chlapci 6. - 7. třídy- Lukáš Li 140 cm

Chlapci 8. - 9. třídy- Michal Ngo 150 cm 

 

Turnaj ve stolním tenise - 17.10.2017

17.10. se naše škola zúčastnila turnaje ve stolním tenise. Na turnaj jsme vyslali 2 družstva. Jedno družstvo mladších žáků, složené ze 7. a 6. tříd reprezentovali Matěj Mašek, František Hub a Tomáš Le. Tým starších žáků byl složen z 9. tříd a to ve složení Matthias Khou, Michal Novák, a Šimon Černý.
Družstvo mladších žáků na turnaji sbíralo spíše zkušenosti a obsadilo konečné 8. místo.
Starší žáci byli téměř každému soupeři vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali zápasy dotáhnout do vítězného konce. Zápasy končily často za stavu 4:3 v náš neprospěch, a tak si z turnaje odvezli také 8. místo.


 

Turnaj v malé kopané - 9.10. 2017

Dne 9.10. se konal turnaj v minikopané III. kategorie (6. – 7. ročník), ve kterém hráli i naši kluci.
Jednalo se o čtyřčlennou základní skupinu, ve které jsme obsadili v konečném součtu 4. místo.
Kvalita našeho týmu však tomu neodpovídala a po úvodním zápase s Klasickým Gymnáziem Modřany, které skončilo nerozhodně 2:2, jsme vyhlíželi lepší výsledek. Ve vyrovnaném utkání se ZŠ Na Beránku jsme však nakonec podlehli těsně 3:2. (Hráli jsme druhý zápas po sobě a hráči lepších technických kvalit doplatili na horší kondici). Čekali jsme na poslední zápas, ve kterém by nás naše vítězství posunulo na druhou postupovou pozici. Naším soupeřem byla ZŠ Smolkova, která se však dokázala více namotivovat a disciplinovaným výkonem vyhrála právem 3:0.

Výkon našich borců byl velice sympatický, bojovný…techničtí hráči však neměli svůj den a neproměňovali jasné šance. Velké díky patří všem reprezentantům, jmenovitě: Ha Duc Hieu, Bui Alex, Li Junjie, Honzák Šimon, Pištora Maximilián, Mašek Matěj (nejlepší a nejbojovnější hráč našeho týmu), Nguyen Hai Nam, Vu Khanh Hung.

Mgr. Jaroslav Kulik 

Obvodní kolo Poprasku v přespolním běhu - 22.9.2017

rozvrh
hodin
týdenní
plán
suplování ELEKTRONICKÁ
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA
jídelní
lístek

Základní škola Meteorologická
Meteorologická 181
142 00 Praha 4 – Libuš

tel.: 242 446 611

 
childrens ZŠ Meteorologická - úvodní strana