Duben

6.4.2022 - Renata Hampelová

DUBEN - vše klíčí a raší novým životem. Slunce přináší energii nejen přírodě, ale podvědomě také lidem.

VELIKONOCE jsou tradičním křesťanským svátkem, který každý slaví po svém. Někdo se soustředí na jeho duchovní hodnotu, jiný si zase užívá velikonoční zvyky a tradice. K těmto svátkům patří spousta tradičních říkadel, básniček a také přání, jimiž si lidé tyto svátky zpříjemňují. 

Děvčata vajíčka malují, chlapci pomlázky pletou, maminky mazance hlídají a děti se pod nohy pletou. Narcisky kvetou na stráních, přichází jara volání. Vše nejlepší k Velikonocům přeju dětem i rodičům, užijte si svátky v klidu a buďte šťastní jen.   A. M.

                

-------------------------       

Ve středu 6.dubna jsme přivítali bezpečného psa Gucciho s Katkou z kynologického centra. Šlo o zábavně - naučný program. Důraz byl kladen na zásady bezpečnosti při kontaktu se psy, ať vlastními, nebo cizími. Děti se učily poznávat řeč psího těla, mimiku a varovné signály. Osvojíly si techniky, které jim pomohou chránit důležité části těla v případě útoku psa. Naučily se také, jak takovému útoku předcházet, jak udělat klubíčko a nebát se psů. Celé setkání bylo moc poučné a děti chválím. 

7.4. si děti užívaly veselé bubnování s Petrem. Tep srdce, dech, chůze, řeč.....Náš život je už od početí provázen rytmem, často to ale tak nevnímáme. Rytmus je přitom naší součástí, pohybujeme se rytmicky, celý náš den má nějaký rytmus.       V průběhu velice zdařilé akce se děti aktivně zapojovaly. Vyzkoušely si, jaké to je bubnovat na různé druhy a velikosti bubnů    a bubínků.