Květen

2.5.2022 - Renata Hampelová

Měsíc KVĚTEN, to je symbol kvetení, zrodu, pro někoho nejkrásnější měsíc v roce. Aprílové počasí sice ještě trochu zlobí, ale zpravidla se v květnu již nesetkáváme s neočekávanými sněhovými přeháňkami. Nanejvýš s dešti, které již naši předkové něžně pojmenovali májové deštíky. Jsou teplé, měkce dopadají do půdy a posilují rostliny v růstu. A nyní tedy i my vyrážíme do přírody. Co tam najdeme? Tak sněženky, krokusy a jiné posly jara už máme za sebou. Někde se setkáváme ještě s tulipány a narcisy. Rostlinou, typickou pro ,, druhou vlnu jara" je konvalinka vonná. Vonná je tak, až z toho bolí hlava a pozor, je velmi jedovatá. 

-------------------------------

18. května, ve středu vyrazíme s dětmi do relaxačního areálu a lanového komplexu se skluzavkami a opičí dráhou - VLTAVANŮ 229. Odjezd od školy v 13.30 hod. a návrat do 16.30 hod. Do batůžku svačinu a pití. Vstup je zdarma.

Byl to fajn adrenalinový výlet strávený na čerstvém vzduchu. Překonávali jsme obtížné překážky, posílili svoje tělo, jak po fyzické stránce ( zlepšení kondice, protažení a zpevnění kosterního svalstva), tak po psychické (posílení odvahy, soustředění a sebevědomí). Děti si odnesly nevšední zážitky a utužili jsme vztahy mezi dětmi. Ve čtvrtek několik malířů areál nakreslilo.

No a PÁTEČEK byl ve znamení karetních her a nechyběl ani pobyt na školním hřišti. 

-----------------------------

11. květen - ve družince jsme si nejprve zasoutěžili a pak jsme vyrazili na pyramidu, kde jsme hráli na pavouky. 

------------------------------

MOJE MILÁ MAMINKO, ZLOBIT BUDU MALINKO, PUSU TI DÁM ZA TO, ŽE JSI MOJE ZLATO. 

Takhle nějak by mohlo znít přání mamince ke DNI MATEK. 8.5. je totiž druhá květnová neděle a všechny maminky slaví svátek!!! A jako poděkování jim děti vyrobily přáníčka, daly do toho kus ze svého srdíčka.