Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

13.5. Dopravní hřiště

(Muzeum Policie ČR)

Muzeum Policie ČR vybudovalo ve svém areálu dopravní hřiště, kde se školy připravují hravou formou na bezpečný vstup do pražského silničního provozu.

Po delší covidové odmlce se na dopravní hřiště vydala i naše třída.

Nejprve jsme se seznámili se základy pravidel pro chodce a cyklisty, s dopravními značkami či průjezdem křižovatkou řízenou semafory a předností v jízdě na křižovatkách bez označení.

Zpestřením pro nás byla také vystavená starší policejní vozidla, vrtulník a další technika. Dokonce jsme si vyzkoušeli, jak se drží samopal ze starých dob.

Naše ohlasy:

Majda:

Hodně dobrý! Fajn bylo, že jsme si procvičili dopravní značky. Na kolech jsme jezdili docela rychle.

Alice:

Procvičili jsme si značky. Bylo dobrý, že jsem měla největší kolo z celé třídy.

Sába:

Hřiště bylo výborné. Já jsem si zvolila koloběžku, protože na kole hodně jezdím. Bavilo mě to, jsem ráda, že jsem nedostala pokutu.

Kristína:

Fajn bylo ježdění podle dopravních značek a semaforu. Líbilo se mi to.

Kryštof:

Skvělé! Zajezdili jsme si a dozvěděli jsme se nové věci.

Michal:

Nejvíc mě bavili semafory a značky. Skvělý byl i pan policista, který nám zopakoval silniční pravidla.

Lukáš H.:

Dobrý, hodně jsme se naučili.

Vojta:

Nejvíc se mi líbilo, jak nás řídil pan policista!