Preventivní program Městské policie

31.1.2022 - Jindra Němečková
Preventivní program Městské policie

31.1. - 3.1. Preventivní program Městské policie Praha pro Pražany

Každý rok naší školu navštěvuje Městská policie s preventivním programem pro 1. stupeň. Letos jsme si programem zpestřili i den, kdy děti dostaly vysvědčení za 1. pololetí. Preventivní program proběhl napříč všemi třídami 1. stupně.

Co se děti naučily?

Velká pozornost je kladena na problematiku bezpečného chování, a to například v situacích: sám doma, sám na ulici, jak jednat při setkání s cizími lidmi, jak se chovat, když jsem svědkem trestného činu. Která důležitá telefonní čísla bych měl znát.

Děti si osvojí zásady bezpečného chování v silničním provozu. Dozví se, jak a na jakých místech mohou přecházet, kdo má na přechodu pro chodce přednost, co mají udělat, než vkročí na zebru. Žáčci si také zopakovali důležité dopravní značky, které by měli znát.