Duben 2022

8.6.2022 - Lenka Gruntová
Duben 2022

Jak jsme navštívili pyramidu. Jak jsme jeli do divadla na představení "Velikonoční pohádka". Jak jsme se připravovali na Velikonoce - pletli pomlázky, seli osení, vyráběli kuřata a malovali na papírová vajíčka. Jak jsme přesazovali rajčata ke Dni matek. Jak jsme oslavili Den Země... a mnoho dalšího

1. týden

Pod naš okna se nám přišla ukázat srnka.

Pilně pracujeme na grafomotorice, předmatematickcýh představách, sluchové rozlišování. Učíme se určovat první a poslední hlásku ve slově. Zkoušíme skládat krátká rozložená slova.

Užíváme si jarního počasí. Vyrážíme na pyramidu.

Jedeme na divadelní představení "Velikonoční pohádka" do KC12.

Přišla nás navštívit pod okna naší třídy srnka

Na pyramidách + kluci gentlemani

Na výletě do Modřanské rokle.

Naše tvořivé středy s Míšou

Naše strašilky k nám lákají spolužáky z vyšších ročníků. S radostí odpovídáme na jejich zvědavé otázky.

Jízda tramvají za dalším kulturním zážitkem.

Návštěva divadla

2. týden

Přípravy na Velikonoce. Sejeme osení, pleteme pomlázku a tvoříme výrobky s velikonoční tématikou.

Sejeme osení

Jedno osení od nás putovalo na recepci

Čekání v šatně si zpříjemňujeme hrou na "Tichou poštu"

3. týden

Mimo jiné jsme měli tvořivou středu s Míšou, se kterou jsme vyráběli přáníčka. To nás bavilo natolik, že jsme pokračovali o přestávce a pak ještě několik dalších přestávek. Časem už nebylo na co tisknout a barvy také došly.

Na Den matek jsme se opět připravili po svém. Nejprve nás napadlo spojit kruh a tak vznikla krásná atmosféra. Přesazování už šlo samo... ne tak uklízení, ale i v této disciplíně se zlepšujeme.

Naše "tvořivá středa s Míšou"

Hádáme předměty podle hmatu

Příprava na přesazování rajčat

Akcéééé

4. týden

V posledním dubnovém týdnu jsme udělali opět spoustu práce v našich pracovních sešitech. Ale opět se s Vámi podělíme o naše další aktivity.

Naše škola pořádala Den Země. Žáci vyšších ročníků připravili různá stanoviště, na kterých jsme plnili úkoly. Společně s přípravkou 2 jsme prošli těmito místy a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Svačinu jsme si dali ve třídě 1.C, kde jsme si poslechli písničku "Chválím tě Země má" a poté jsme opět vyrazili do lesa a nasbírali plný pytel odpadků.

Pozorovali jsme vlastnosti různých předmětů, které jsme vyhodnotili a zjišťovali jsme, jak se dají vlstnosti materiálů využít v životě. Podívali jsme se na zkrácené video a pak hurá do přírody, abychom mohli získané informace použít v praxi.

Sbírka šneků - kdo neutekl, byl nemilosrdně podroben zkoumání a následně vystaven

Den Země - procházíme jednotlivými stanovištěmi, společně s PT2

Stavíme z přírodního materiálu obraz "Zvířata v lese"

Společně se žáky 1.C sledujeme video s písní "Chválím tě Země má"