27.4.2022 - Jindra Němečková

26.4. Den Země

Dnešní den byl ve znamení šetrného chování k našemu životnímu prostředí. Žáci devátých ročníků nám připravili velice zábavné aktivity na pěti stanovištích. Naše třída vyrážela jako první. Na každém stanovišti jsme splnili zadané úkoly. Zcela vyčerpáni jsme se řádně posilnili svačinkou a vyrazili jsme uklízet odpadky za naší školou. Vybaveni rukavicemi a velkým pytlem jsme vyčistili okolí studánek. Všechny moje žáčky moc chválím, protože odvedli veliký kus práce:-))).

Velký dík patří i našim deváťákům za skvěle připravený program a trpělivost, s kterou vysvětlovali mladším spolužákům činnosti, které budou dělat!

Naše ohlasy:

Toník:

Mně se to moc líbilo. Nejvíc se mi líbilo, že bylo hodně stanovišť a akce byla hodně dlouhá!

Sába:

Stanoviště s tříděním odpadků se mi nejvíce líbilo. Ale nemůžu to spravedlivě ohodnotit, protože to prostě bylo výborné.

David:

Mně se líbilo, když jsem v lese sbíral špinavé odpadky.

Alice:

Mně se líbila práce na všech stanovištích, ale nejvíce sbírání odpadků. Byli jsme v lese a našli jsme kromě láhví i tři pneumatiky a jeden šíp.

Majda:

Mně se nejvíce líbilo sbírání odpadků a jinak se mi líbilo všechno.

Kryštof:

Byla to nejlepší akce na celém světě. Líbilo se mi vše. U jednoho stanoviště jsme sbírali kartičky s namalovaným odpadem a třídily ho do správných kontejnerů.