Není dřevo jako dřevo

Není dřevo jako dřevo

10.6.  Není dřevo jako dřevo

(dřevíčková dílnička-pan Pilnáček)

Dřevíčková dílnička může přijet kamkoliv za vámi. V pátek zavítala i k nám do školy. Program byl přizpůsoben našemu věku.

Během jedné hodiny jsme se seznámili, jak se opracovává dřevo, co všechno je k tomu potřeba. Vyzkoušeli jsme si, jak se pracuje s dřevoobráběcím strojem. Potom jsme se vrhli na výrobu své hračky – autíčka. Brousili a vrtali jsme do dřeva jako diví. Nikdo naštěstí o prstíčky nepřišel, všichni jsme práci se dřevem zvládli.

Autíčko jsme si, k naší velké radosti, mohli odnést domů.

Jak se nám dílnička líbila?

Vaneska:

Líbilo se mi všechno, ale vrtání pro mě bylo dost těžké!

Kristínka:

Bavilo mě, že jsme si vrtali dírky pro kola autíčka.

Sabča:

Bylo to výborné! Skvělá byla vrtačka. Mohli jsme si zdobit autíčko podle sebe. Byl to dobrý zážitekJ.

Kryštof:

Hrozně se mi to líbilo. Vyrobili jsme si auta a ozdobili podle sebe! Byl to lepší zážitek než se učitJ.

Majda:

Hodně se mi dílnička líbila. Horší bylo vrtání, protože mi trvalo hodně dlouho. Mám krásný dárek pro tatínka k narozeninámJ.

Alička:

Bavilo mě vrtání, to jsem si užila. Jenom se mi nelíbilo, že měli málo vrtaček a muselo se na ně čekat.

Toník:

Hrozně moc mě nic neobtěžovalo (Toníku, to jsme rádiJ). Doma autíčku přidělám křídla a bude vystřelovací!

Matyášek:

Mě nadchlo malování na auta fixou a ještě i vrtání děr pro kola.

Davídek:

Bavilo mě všechno – vrtání děr, přidělávání kol a v závěru ježdění aut po rampě. Super!

Míša:

Největší zábava bylo vrtání, ťukáním připevňování koleček a jízda autíčka po rampě!