Masopustní úterý

3.3.2022 -

První březnové úterý se neslo v duchu masopustu. Většina dětí a i mnoho dospělých vyrazilo do školy v převlecích a  v maskách. Na chodbách jsme mohli potkat indiánského náčelníka s indiánskou manželkou, šerifa, jeptišku, Pipi dlouhou punčochu, maroda, mnoho čarodejnic, princezny, víly, nejrůznější zvířata a zvířátka, hasiče, námořníky ale také třeba i obložený chléb nebo karetní eso. Fantazie neznala mezí a tak bylo velmi těžké vybrat "nejlepší" či nejoriginálnější převlek. Zástupci tříd vyslali své favority, ze kterých odborná porota (děti z žákovské rady) vybrala ty nejnápaditější.

Vítězné masky pak prošly o velké přestávce v masopustním průvodu celou školou. Vidět úsměvy dětí, nadšení a jásot je vždy velmi krásné. Následovalo společné focení a další přestávku i vyhlášení vítězných masek. Kategorie byly tři - první a druhý stupeň a dospělácká kategorie.

Vyvrcholením masopustního úterý pak byla sladká tečka v podobě koblih, které pro všechny připravila školní jídelna. V masopustním veselí se pokračovalo i ve školní družině a ve školním klubu. A jak jsme si tento den všichni užili, je určitě patrné i z přiložené fotogalerie.