OMEZENÍ VYNÁŠENÍ JÍDLA ZE ŠKOLNÍ JÍDELNY

22.2.2024 - Veronika Formánková

Vzhledem k hygienickým požadavkům a vzhledem ke skutečnosti, že dlouhodobě dochází ke znečišťování školních prostor vynášenými potravinami ze školní jídelny (ovoce, dezerty) – viz ilustrativní příklady z naší školy (!), ZAKAZUJI VYNÁŠET ŽÁKŮM POTRAVINY ZE ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Dezerty a ovoce žáci budou konzumovat v jídelně, pouze v případě, že jde o žáky školní družiny, může příslušná vychovatelka vynést potraviny s žáky do prostor školní družiny, kde žáci pod dozorem tyto potraviny zkonzumují.

Bohužel i s ohledem na  řád školní jídelny (bod 7) k tomuto kroku musíme přistoupit, neboť znečišťování prostor školy dosáhlo nepřípustné úrovně a ani učitelé, kteří drží dozory na chodbách, nemají šanci nevhodné zacházení s potravinami podchytit a zabránit tak nepřijatelnému chování některých žáků.

Děkuji za pochopení.

A.Charalambidis