BŘEZEN

27.3.2024 - Tereza Ševčíková
BŘEZEN

A je tu Březen, měsíc kdy se příroda pomalu loučí se zimou a všechno se začíná probouzet. I když teploty jsou venku ještě nízké, sluníčko, už začíná rozehřívat ztuhlou zem a vše začíná růst a kvést.

My jsme březen pojali velikonočně a vyrábíme hlavně na Velikonoce, které jsou na konci března.

Začali jsme výrobou kuřátek - stojánků na velikonoční vajíčka (ze starých kartonových obalů na vejce). Pokračovali jsme malováním a zdobením velikonočních vajíček. K Velikonocům neodmyslitelně patří osení, které jsme zasadili do silonové punčochy a vytvořili tak hlavičku "pana Trávníčka". Výroba plyšových oveček se zdařila a ovečky byli krásnéééé. Taky jsme barvili sádrové figurky zajíčků, oveček a sovíček.

To vše jsme nezapomněli prokládat procházkami ven (pyramida děti velmi baví) a hraním si na koberci. Společně jsme si povídali o Velikonocích a neustále řešíme společenské chování v jídelně, v družině i mimo školu.

Děti mají velmi rády pouštění písniček na přání, k některým písničkám i tancují.

5.3. byl ve školní tělocvičně karneval - děti měli velice krásné masky, ale i ty které si masky zapomněli si karneval užili.

Zkrátka březen byl plný tvoření a vyrábění a děti si odnsli z družiny spoustu krásných výrobků.